לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ג'נדר והגדרות עצמיות

בכוח המוח{Aion}
לפני שנתיים • 4 בפבר׳ 2022

ג'נדר והגדרות עצמיות

בכוח המוח{Aion} • 4 בפבר׳ 2022
כמה שאלות סקרניות, כי אני לא מגובשת עד הסוף עם ההבנה של זה, וזה מעניין בעיני ואולי גם בעיני אחרים:

1. נניח (רק לצורך הדיון) שאני מחליטה להגדיר את עצמי כגבר, למרות שהג'נדר שלי הוא נקבה, האם אני צריכה לשנות משהו במראה, או בהתנהגות לשם כך, או שזה רק עניין של הגדרה עצמית? אם התשובה היא שזה רק עניין של הגדרה עצמית, זה לא מרוקן מתוכן את ההגדרה? כמה מכם תסכימו להתייחס אלי כגבר לכל דבר ועניין, למרות שהשוני הוא רק בהגדרה, וכמה מכם באמת תחושו כך, ולא תתנהגו כך רק כי אתם מנומסים?

2. למה בעצם הג'נדר שלי אמור להפריע לי להרגיש, להתנהג ולהראות איך שבא לי, והאם זה לא מייצר קיבוע של תפקיד, מראה, התנהגות של כל ג'נדר, ולמעשה נוגד את המגמה הברורה הנוגעת לחופש של הפרט לראות ולנהוג עם עצמו איך שבא לו, כשהג'נדר הוא בעצם פרט שולי? למה לא להרתם ולהלחם עבור הגישה הזו שגבר או אישה יכולים להרגיש ולהראות איך ומה שבא להם, כחלק מהבחירה שלהם? זה לא יאפשר יותר פתיחות במקום הנכחת השונות?

3. האם גברים ונשים שמגדירים כאן את עצמם (בכלוב) בשונות מהג'נדר שלהם, מגדירים כך את עצמם גם במציאות? אם לא, למה לא? מה בעצם זה נותן? ואם אתם נעים בין העולמות כי ההגדרה שלכם מורכבת או נזילה, למה לא להגדיר משהו קווירי יותר?

4. האם החלפת הג'נדר מייצרת בעיקר ריגוש מיני? האם בתקופות שהליבידו פחות נוכח, הצורך משתנה? האם השינוי בהגדרה מייצרת ריגוש שונה? נניח, למרות שאתם מוגדרים סטרייטים, כשאתם מגדירים את עצמכם שונה, האם אתם נמשכים גם לבני מינכם?

5. האם אם חושבים שהגיעה העת להסדיר בעברית לשון דומה לזכר ונקבה ובכך להקטין את הזרקור על הג'נדר?

6. האם לדעתכם שיח שנוגע למקום הזה, הוא לגיטימי? האם יש בכך משהו פוגע מעצם השיח? מדרך השיח?

כמובן שלא חייבים לענות על הכל. כמובן שלא חייבים לענות רק מידיעה עצמית, אלא גם מאינטראקציות.
ScatNerd
ScatNerd • 4 בפבר׳ 2022
זכר = נולד עם איבר מין זכרי
נקבה = נולדה עם אבר מין נקבי

ג'נדר זה משהו מולד, אי אפשר לשנות אותו. זה לא עניין של "הגדרה עצמית".
לפי דעתי ההבדלה בשפה בין זכר לנקבה זה דבר מועיל, למשל באנגלית את לא יכולה להבדיל וזה סוג של "כשל" בשפה מבחינתי (למשל you).
בכלל אנגלית זו שפה עם לא מעט חורים, הרבה מילים זהות עם משמעויות שונות, בהרבה מקרים אם אין איזשהו הקשר ברור לא ניתן להבדיל.
בכוח המוח{Aion}
אתה בעצם אומר שמישהו עם איבר מין זכרי לא יכול להגדיר את עצמו כאישה, או שלא הבנתי אותך?
הרמאפרודיטה
הרמאפרודיטה • 4 בפבר׳ 2022
בואי אני אעזור לך להבין - הוא בעצם מבטא את הטרנספוביה שהפוסט שלך הזמין, והתגובה הטרנספובית שלך המשיכה להזמין
תודה שהזכרת לי למה לא כיף כאן 3>
ScatNerd
ScatNerd • 4 בפבר׳ 2022
אתה יכול להגדיר את עצמך איך שאתה רוצה, זה לא אומר שזה נכון.
כמו שאמרתי, מגדר זה משהו מולד.
ScatNerd
ScatNerd • 4 בפבר׳ 2022
הרמאפרודיטה כתב/ה:
בואי אני אעזור לך להבין - הוא בעצם מבטא את הטרנספוביה שהפוסט שלך הזמין, והתגובה הטרנספובית שלך המשיכה להזמין
תודה שהזכרת לי למה לא כיף כאן 3>

אין לך מושג כמה את טועה..אני הכי לא פובי שיש. תכירי אותי יותר ותדעי. אבל יש דברים שזה טבעי ומדעי ואין מה לעשות.
צריך ללמוד לקבל אותם. מצטער לאכזב אותך.
הרמאפרודיטה
הרמאפרודיטה • 4 בפבר׳ 2022
כפי שאמרתי - טרנספוביה.
פוסט מיותר.
ScatNerd
ScatNerd • 4 בפבר׳ 2022
הרמאפרודיטה כתב/ה:
כפי שאמרתי - טרנספוביה.
פוסט מיותר.
מי שפובי כאן זו אולי את. אני מקבל טרנסים בשמחה ואהבה, אבל אף פעם לא אגדיר אותם כנקבות (או הפוך).
בכוח המוח{Aion}
אני מתכוונת, האם לא ניתן לשוחח על זה? לא כל דבר שנוגע לשינוי מין הוא טרנספוביה. אנשים יכולים לדון או להחזיק בדעות שונות בקשר למשהו, לא רק בגלל פוביה. לפעמים מחוסר הבנה, לפעמים בגלל תפיסה שונה, לפעמים בגלל הגדרות שונות.