בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ג'נדר והגדרות עצמיות

הרמאפרודיטה
לפני שנתיים • 4 בפבר׳ 2022
הרמאפרודיטה • 4 בפבר׳ 2022
BizarreMind כתב/ה:
הרמאפרודיטה כתב/ה:
בואי אני אעזור לך להבין - הוא בעצם מבטא את הטרנספוביה שהפוסט שלך הזמין, והתגובה הטרנספובית שלך המשיכה להזמין
תודה שהזכרת לי למה לא כיף כאן 3>

אין לך מושג כמה את טועה..אני הכי לא פובי שיש. תכירי אותי יותר ותדעי. אבל יש דברים שזה טבעי ומדעי ואין מה לעשות.
צריך ללמוד לקבל אותם. מצטער לאכזב אותך.

צר לי לאכזב אותך, אבל איש לא שמך להחליט מה המגדר של אנשים, או מה זה טבעי ומדעי מר לא-מדען אשר מן האינטרנט.
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 4 בפבר׳ 2022
אני אענה על 5 כי זה מה שרלוונטי אליי.
בשפה העברית מתייחסים לחפצים כאל זכר ונקבה- שולחן גדול, ספה קטנה.. כאילו יש להם זין ופות. לא ברור העניין. והאקדמיה ללשון העברית המציאו שהלשון ה"כללית" היא לשון זכר. שזה גם משהו שהוא לא ברור כי כאמור יש לשון זכר ויש לשון נקבה.. לשון כללית זה משהו אחר משני אלה או לפחות משהו שכולל את שני אלה, כמו שיש באמת באנגלית.
בקיצור.. יש לנו לאן להתקדם בשפה העברית מבחינת הלשון.
הרמאפרודיטה
הרמאפרודיטה • 4 בפבר׳ 2022
אל תיתממי. לו היית רוצה להחכים בנושא היית קוראת עליו. או משוחחת עם אנשים טרנסג'נדרים. לא מפרסמת פוסט שמזמין תגובות כאלו ואז משתמשת ברטוריקת ה"מישהו עם איבר מין זכרי וכו". מאוכזבת ממך.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 4 בפבר׳ 2022
ארגמןן כתב/ה:
אני אענה על 5 כי זה מה שרלוונטי אליי.
בשפה העברית מתייחסים לחפצים כאל זכר ונקבה- שולחן גדול, ספה קטנה.. כאילו יש להם זין ופות. לא ברור העניין. והאקדמיה ללשון העברית המציאו שהלשון ה"כללית" היא לשון זכר. שזה גם משהו שהוא לא ברור כי כאמור יש לשון זכר ויש לשון נקבה.. לשון כללית זה משהו אחר משני אלה או לפחות משהו שכולל את שני אלה, כמו שיש באמת באנגלית.
בקיצור.. יש לנו לאן להתקדם בשפה העברית מבחינת הלשון.

גם אני חושבת שזה מטופש. אני חושבת שכשמגדירים זהות ג'נדריאלית בכל משפט, זה מאפשר נפח גדול הרבה יותר ממה שצריך.
בכוח המוח{Aion}
הרמאפרודיטה כתב/ה:
אל תיתממי. לו היית רוצה להחכים בנושא היית קוראת עליו. או משוחחת עם אנשים טרנסג'נדרים. לא מפרסמת פוסט שמזמין תגובות כאלו ואז משתמשת ברטוריקת ה"מישהו עם איבר מין זכרי וכו". מאוכזבת ממך.

ומה? את חושבת שלא קראתי, ושלא שוחחתי? או שאני טרנספובית? אדם כאדם נבחן בעיני לפי הג'נדר שלו? לפי ההגדרה שלו? מה?

בכנות, לפני הכל אני לא מבינה את מוקד העלבון. לא מעליב להיות אישה, לא מעליב להיות גבר, ולא מעליב לרצות להתעלם מהאופן המסורתי שבני הג'נדר שלנו נוהגים, ולנהוג איך שבא לנו.
אבל אפשר לשאול בקשר לזה שאלות, ואפשר לנהל על זה שיח, בתקווה שהוא לא תוקף, ובתקווה שהוא לא מתגונן. זה לא מעניין בעינייך לקיים על זה שיח, הרי השיח הזה, לא יכול לבטל אותך, או אותי, או אף אחד. האדם שאנחנו, הבחירות שבחרנו, לא מאויימות כאן.
מעבר לזה, אם נניח אני (או כל אחד, לצורך העניין) חשה בחלק מהזמן הזדהות עם תחושות הנוגעות למגדר השני, האם זה טבעי? זה יוצא דופן? ולמה תחושה בכלל אמורה להיות משוייכת למגדר, זה לא מייצר סטגנציה בתפיסות?
Alas
Alas • 4 בפבר׳ 2022
למה שזה יעניין מישהו/י איזו הטייה יבחר אדם לבקש שייחסו אליו?
ולמה זה בכלל אמור לעורר במישהו/י התנגדות?
מה יש לערער על זה? או לחלופין להתערער מזה?
ולמה זה בכלל נושא לדיון בפורום כללי שפונה לכולםן ולא לקבוצה הרלוונטית?
מה יש לסטרייט/ית פריבילגים לתרום לדיון חוץ מתחושת עליונות מגדרית ודיון פסוידו-אינטילגנטי?
קצת לאונן על עצמך ובעיקר התנשאות.
טעם לפגם באנדרסטייטמנט.
בכוח המוח{Aion}
Alas כתב/ה:
למה שזה יעניין מישהו/י איזו הטייה יבחר אדם לבקש שייחסו אליו?
ולמה זה בכלל אמור לעורר במישהו/י התנגדות?
מה יש לערער על זה? או לחלופין להתערער מזה?
ולמה זה בכלל נושא לדיון בפורום כללי שפונה לכולםן ולא לקבוצה הרלוונטית?
מה יש לסטרייט/ית פריבילגים לתרום לדיון חוץ מתחושת עליונות מגדרית ודיון פסוידו-אינטילגנטי?
קצת לאונן על עצמך ובעיקר התנשאות.
טעם לפגם באנדרסטייטמנט.

וואי וואי, תחושת עליונות מגדרית.
את השאלות האלה את שאלת, אני שאלתי שאלות אחרות, נסיכה ורגישה לסביבה שאת. (:
Plastic Hearts
Plastic Hearts • 4 בפבר׳ 2022
מגדר הוא לא מולד.. מין זה מולד.
מגדר זה הבנייה חברתית.
את יכולה להיות נקבה ולהגדיר את עצמך כגבר טראנס, השינויים החיצוניים שתעשי או לא כבר נתונים להחלטתך לדעתי. אני לא חושבת שנימוס של אנשים או איך "שהם יחשיבו אותך" זה רלוונטי. זה לא שוני בהגדרה שלך, זה מי שאת באמת, מבפנים. הקליפה שנולדת איתה לא משנה את זה בעיני. ומיותר לציין שאין שום קשר בין מגדר לנטייה מינית, אז כמובן שאפשר להימשך לכל המגדרים גם בתור טרנס וגם בתור סיס..
ScatNerd
ScatNerd • 4 בפבר׳ 2022
שמות התואר בעברית מייחסים זכר ונקבה גם לחפצים, מסכים שזה קצת מיותר אבל מצד שני זה גם לא מזיק. היעילות של להבדיל בין זכר לנקבה כשמדובר על אנשים (מה שאין באנגלית בהרבה מקרים) גוברת על זה. במקום לשנות את השפה אפשר פשוט להחליט שאפשר להתייחס לשולחן בשני המגדרים.
"שני בנות" או "שתי בנות" אם כבר זה הרבה יותר מיותר לדעתי ועדיף שהאוניברסיטה ללשון תוריד את הצורך בהבדלה הזאת.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי פבר' 04, 2022 4:25 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
בכוח המוח{Aion}
Plastic Hearts כתב/ה:
מגדר הוא לא מולד.. מין זה מולד.
מגדר זה הבנייה חברתית.
את יכולה להיות נקבה ולהגדיר את עצמך כגבר טראנס, השינויים החיצוניים שתעשי או לא כבר נתונים להחלטתך לדעתי. אני לא חושבת שנימוס של אנשים או איך "שהם יחשיבו אותך" זה רלוונטי. זה לא שוני בהגדרה שלך, זה מי שאת באמת, מבפנים. הקליפה שנולדת איתה לא משנה את זה בעיני. ומיותר לציין שאין שום קשר בין מגדר לנטייה מינית, אז כמובן שאפשר להימשך לכל המגדרים גם בתור טרנס וגם בתור סיס..

נכון, ברור שאפשר להמשך לכל המגזרים. השאלה שלי בעניין הזה נגעה לכאלה שהם דווקא בתחום האפור: הם זכרים המגדירים את עצמם (נניח) סטרייטים, אבל נהנים לחוש חלק מהזמן כאישה. האם במועד התזוזה הזו העל הציר המגדרי, כשהם אישה, הן נמשכות פתאום לגברים? או שאולי השינוי במראה הוא החשוב? ברור שלא חייב, ואפשר גם וגם. אבל זה נותן מושג לגבי משמעות התזוזות המגדריות, והסיבות להן.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי פבר' 04, 2022 4:26 pm, סך-הכל נערך פעם אחת