ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הגחל הלוהט- יום האישה, חג או לא?

הכלבונת של reina​(נשלט)
לפני שנתיים • 8 במרץ 2022

הגחל הלוהט- יום האישה, חג או לא?

מבין אני את נקודת הפתיחה הנמוכה שלי להגיב בתור זכר בנושא ובואו נבדוק האם יצלבו אותי והאם המסמרים יהיו חלודים.

לדעתי, יום האישה רק מוריד את הזכות הצודקת שלכן לשיוויון מלא. יום האישה זאת המצאה של גברים פטריארכליים נרקסיסטיים, שמשתמשים ביום האישה כעלה תאנה, ליחס המחפיר שלהן לנשים במהלך כל השנה.

אם נשים שוות לגברים, הן לא צריכות יום מיוחד שיתייחסו אליהן! הן לא צריכות את כל הגיבובים על העצמת נשים, זה מוציא אותן חלשות. נשים לא צריכות העצמה, הן חזקות פי אלף מאיתנו הגברים. נראה גבר יולד.....

לדעתי, נשים צריכות לבטל את היום הזה ולהתמקד בלהיאבק על מקומן הטבעי בכל מקום בו יש אחוזים דומים לגברים.

ומה דעתכן/ם?
CharlieI{Lotus}
CharlieI{Lotus} • 8 במרץ 2022
If you walk around like you own the place, people will behave as if you do.

זה נכון כמעט בכל מקום בעולם. אני אישית עושה את זה לא מעט בנמלי תעופה, והשתמשתי בזה בעבר גם מול שוטרים ופקידי ממשלה כאלה ואחרים.
מין גוון קצת יותר מעורב של שיטת מצליח, בסופו של דבר.

הענין הוא שככה בדיוק גם עובדת הפטריארכיה. אגב, בעיקר מדובר בגברים לבנים פריווילגים (כמוני).
כשנשים יעשו את אותו הדבר יותר, או כשאנשים בכלל יפסיקו להגיב ככה לאותם גברים, יהיה יותר שוויון.

תרומתי לאנושות היא ללמד את הבנות שלי לעשות את זה גם.
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 8 במרץ 2022
אתה צודק אם העולם היה אידיאלי לא היה צריך את היום הזה.
בנתיים המצב הוא עגום מאוד בנושא.
ולכן צריך כזה יום בשביל להכניס למודעות את העיוותים החברתיים.
Agate
Agate • 8 במרץ 2022
לדעתי ראוי שתקרא על מקור היום הזה.
נכון שהיום הוא הפך לאירוע שבו מביעים אהבה לנשים, לא שונה מוולנטיין, אבל חשיבות היום הזה היא היסטורית, לציין את פעילות ומאבק ארגוני הנשים בעבר. חשיבות היום הזה היא לא כדי להעצים נשים אלא לעלות למודעות שעדיין קיים אי שוויון בהזדמנויות, בזכויות.
היית מבטל את פסח כי היום אנחנו כבר לא עבדים של מדינה זרה?
    התגובה האהובה בשרשור
mari
mari • 8 במרץ 2022
וואוו

אז ככה, כנראה שאתה לא באמת מבין למה היום הזה נועד!
אז בוא ונדבר רק על דבר אחד מתוך רבים שביגנם יש יום האשה....
תסביר לי למה באותו מקצוע בדיוק, עם אותם נתונים בדיוק! גבר יקבל שכר גבוהה מהאשה ב כ 30%?????????????????????
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
יום האשה העובדת לציון הישגים עד כה והצפת אתגרים נוכחיים - בהחלט.

סדנאות העצמה, מבצעים על קוסמטיקה ואיחולי "חג שמח" לנשים על ימין ועל שמאל - בעעע.
הכלבונת של reina​(נשלט)
mari כתב/ה:
וואוו

תסביר לי למה באותו מקצוע בדיוק, עם אותם נתונים בדיוק! גבר יקבל שכר גבוהה מהאשה ב כ 30%?????????????????????

כנראה לצערי לא קראת את דבריי! אני מזועזע שזה המצב, אבל במקום לדפוק על השולחן ולהשבית את המדינה על הפער המקומם הזה, קונים לאישה מתנה ליום האישה ומתפטרים מהן לשנה. יום האישה בעיניי מוזיל את קדושת השיווין ולא להיפך. ובמקום לדבר על העצמה נשית שפירושה כמה נשים חלשות וצריך לעזור להן, צריך לדרוש את שיוויון הנשים בזכות, כי מגיע לכן ולא כדי שירחמו ויביעו אמפתיה מזוייפת ביום אחד בשנה.
הכלבונת של reina​(נשלט)
יולי Yuli כתב/ה:
יום האשה העובדת לציון הישגים עד כה והצפת אתגרים נוכחיים - בהחלט.

סדנאות העצמה, מבצעים על קוסמטיקה ואיחולי "חג שמח" לנשים על ימין ועל שמאל - בעעע.

בעיניי, גם לא יום לציון הישגים. למה לגברים לא עושים יום ציון הישגים? נשים לא במבחן שצריכות להביא הישגים ולהתפאר בהן. העולם הגברי הכוחני התרגל לראות בנשים מין מוצר יפה ששווה אבל פחות ואם רוצים לשנות את זה, לא צריך להראות הישגים ולהבליט כמה נשים שוות. נשים שוות כח הן שוות נקודה, לא בגלל שום הישג שהיא צריכה להביא.
סנטוריון
סנטוריון • 8 במרץ 2022
mari כתב/ה:
וואוו

מספרים כגון הפרשי שכר של 30% לרוב מתקבלים כשממצעים על מקצועות, אוכלוסיות וגורמים שונים. כאשר לוקחים בחשבון דברים כמו השכלה והיקף משרה כמעט כל הפערים האלה נעלמים. מי שבאמת רוצה להעמיק מוזמן לקרוא את הטור הבא של הדס פוקס, חוקרת במרכז טאוב למדיניות חברתית, שמסביר את זה בדיוק (למשל, הבדלים בהיקפי משרה מסבירים יותר מ-50% מהפער):

https://www.taubcenter.org.il/%D7%9E%D7%9E%D7%94-%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%A4%D7%A2%D7%A8%D7%99-%D7%94%D7%A9%D7%9B%D7%A8-%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%92%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D/
Kitty frank
Kitty frank • 8 במרץ 2022
סנטוריון כתב/ה:
mari כתב/ה:
וואוו

מספרים כגון הפרשי שכר של 30% לרוב מתקבלים כשממצעים על מקצועות, אוכלוסיות וגורמים שונים. כאשר לוקחים בחשבון דברים כמו השכלה והיקף משרה כמעט כל הפערים האלה נעלמים. מי שבאמת רוצה להעמיק מוזמן לקרוא את הטור הבא של הדס פוקס, חוקרת במרכז טאוב למדיניות חברתית, שמסביר את זה בדיוק (למשל, הבדלים בהיקפי משרה מסבירים יותר מ-50% מהפער):

https://www.taubcenter.org.il/%D7%9E%D7%9E%D7%94-%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%A4%D7%A2%D7%A8%D7%99-%D7%94%D7%A9%D7%9B%D7%A8-%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%92%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D/

אם אתה מסכים איתי על ההיקש הלוגי שההבדל בהקפי המשרה בין נשים לגברים נובע בעיקר מהצורה שבה רב המשפחות מנהלות את המשימות שלהן, האם אי אפשר להסכים שהנתון הזה עדיין יכול להראות על אפלייה חברתית?

אני בספק שנשים נחות יותר שעות מגברים*, מה שאומר שבחלוקת כח העבודה האנושי נהייה מצב שעל משימות גבריות באופן מסורתי (שוק העבודה)מתגמלים, ובעוד שעל במשימות הנשיות באופן מסורתי, לא מתגמלים כלל (עבודות משק הבית וטיפול בילדים).

*אני חושבת שמגיע לנו לנוח יותר, בגלל סכום אנרגיה מסויים שהגוף שלנו משקיע כל הזמן ברבייה, ובכל זאת אני לא חושבת שזה המצב.