לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מי יכול לשפוט אותנו? (אם בכלל...)

שיקי​(נשלט)
לפני 20 שנים • 26 ביוני 2003

מי יכול לשפוט אותנו? (אם בכלל...)

שיקי​(נשלט) • 26 ביוני 2003
בהמשך לדיון הקודם... (הרשו לי להודות בהזדמנות זו על הדיון המעמיק בסוגיה הכבדה).

יש בעיה שלדעתי, היא מעט יותר מסובכת...ולא נתקלתי באף מקום דיון רציני בה.

נגיד שנצא מהנחה שבי די אס אם זו סטיה ו/או בעיה נפשית (בהתעלם מכל האמור לעיל), מי יכול לנתח אותה? האם כל פסיכולוג/איש מקצוע אחר? האם פסיכולוג ב"קטע"?

והרי אין ספק שמישהו שהנו בקטע ינתח שונה את המצב לעומת מישהו חיצוני, שאינו מודע ואינו מעורה ואיננו מבין את הדקויות בין סוגי השליטה השונים.

כלומר..מה שאני מנסה לומר כאן, שגם אם מקבלים את הגישה הפטולוגית ומנסים לנתח את מצבנו היום לאור מאורעות העבר, בעזרת איש מקצוע, לא נוכל לדעת לעולם שזו הדרך הנכונה, שכן לכל מטפל יש את הגישה שלו - ולעולם לא נדע בעצמנו אם "נפלנו" על מישהו "משלנו" או מישהו - נקרא לו חייזר, שרואה במצבנו בעיה רצינית וקשה וינסה לגמול אותנו...ממנו.
DomDomina​(שולט)
לפני 20 שנים • 7 ביולי 2003

Re: מי יכול לשפוט אותנו? (אם בכלל...)

DomDomina​(שולט) • 7 ביולי 2003
shiky כתב/ה:
בהמשך לדיון הקודם... (הרשו לי להודות בהזדמנות זו על הדיון המעמיק בסוגיה הכבדה).

יש בעיה שלדעתי, היא מעט יותר מסובכת...ולא נתקלתי באף מקום דיון רציני בה.

נגיד שנצא מהנחה שבי די אס אם זו סטיה ו/או בעיה נפשית (בהתעלם מכל האמור לעיל), מי יכול לנתח אותה? האם כל פסיכולוג/איש מקצוע אחר? האם פסיכולוג ב"קטע"?

והרי אין ספק שמישהו שהנו בקטע ינתח שונה את המצב לעומת מישהו חיצוני, שאינו מודע ואינו מעורה ואיננו מבין את הדקויות בין סוגי השליטה השונים.

כלומר..מה שאני מנסה לומר כאן, שגם אם מקבלים את הגישה הפטולוגית ומנסים לנתח את מצבנו היום לאור מאורעות העבר, בעזרת איש מקצוע, לא נוכל לדעת לעולם שזו הדרך הנכונה, שכן לכל מטפל יש את הגישה שלו - ולעולם לא נדע בעצמנו אם "נפלנו" על מישהו "משלנו" או מישהו - נקרא לו חייזר, שרואה במצבנו בעיה רצינית וקשה וינסה לגמול אותנו...ממנו.

מסכים איתך בכל מילה
זאת בעיה.
ולכן אולי כדי לשאול את דעתו על בדס"מ ,לפני הטיפול.
amy_​(נשלטת)
amy_​(נשלטת) • 7 ביולי 2003
שיקי- יש לך מחשבות עמוקות ואתה מעלה נושאים חשובים. תודה icon_smile.gif .
פתרונות אין לי כל כך, אבל אני יכולה להרהר יחד איתך (במסגרת הקמת ארגוני הבדס"מ השונים, בה עסקתי בזמן האחרון, אני מייסדת בזאת את אירגון "פילוסופי הבדס"מ"! ).

ובאשר לשאלתך- איזה פסיכולוג כדאי להעדיף- כזה שבקטע או כזה שלא. פעם, כשהייתי דתיה (תגידו לי שלא חשפתי הרגע את הפרט הזה מעברי! icon_eek.gif ) והיו לי הרבה הרבה דילמות בנושא, גם דילמות רגשיות, הציעו לי ללכת לפסיכולוג דתי. הרעיון מאחורי זה היה באמת שפסיכולוג כזה יוכל להבין מאיפה אני באה, יכיר את הדילמות שלי מ "בפנים", ולא ינסה, בעקיפין, לשכנע אותי לעזוב את הדת. אז מצד אחד זה נחמד, מצד שני אולי הדבר המתאים בשבילי הוא דווקא כן לעזוב את הדת(כמו שהיה בדיעבד). פסיכולוג שהוא ב "קטע" של בדס"מ, אולי אימץ לעצמו ערכים מעולם זה, כי גם בבדס"מ יש ערכים, ומעין אידיאולוגיה. העניין הוא, שלא תמצא איש מקצוע "נקי מערכים". מאחורי כל פסיכולוג יש קודם כל אדם, עם מטען הערכים והאמונות שלו, עם האישיות שלו...

אז שני דברים בהקשר זה. ראשית- להסתכל קודם כל בתוך עצמך. אולי עם עזרת אחרים- חברים/ בני משפחה. האם אתה, שיקי (או כל אחד אחר לצורך זה) חושב שבדס"מ מזיק לך?
אני מנסחת את השאלה הזאת ככה בכוונה, כי בהחלט יכול להיות שהגעת לבדס"מ עקב סריטה בילדות, אבל אולי, רק אולי, בדס"מ שנעשה נכון יוכל גם לרפא אותה?

אם אתה חושב שבדס"מ מזיק לך, והיית רוצה "להגמל" ממנו, אני מציעה לנסות למצוא איש מקצוע- לאו דווקא פסיכולוג. יכול להיות גם מרפא אלטרנטיבי, ריפוי בדרמה, אולי אפילו קבוצת תמיכה.
מה שחשוב הוא שמי שינחה אותך יהיה אדם פתוח לצורות חיים אלטרנטיבות, וכמה שפחות שיפוטי. בן אדם שמנסה לראות קודם כל אם משהו מזיק לך ספציפית, ולא בודק כל דבר דרך מסננת הערכים והנורמות החברתיות המקובלות.

ושוב, אני מציעה לך, לנסות להקשיב קודם כל לעצמך, לפני שאתה שם את עצמך בידי כל מיני אנשים ש"ישנו" אותך. אולי תצליח להגיע לבהירות מספקת כדי להבין מה אתה רוצה וצריך בשלב זה של חייך.
amy_​(נשלטת)

תיקון

amy_​(נשלטת) • 7 ביולי 2003
שיקי, אני מצטערת. אני רואה שהפנתי את כל העצות שלי אליך. עכשיו אני רואה שבכלל לא הצגת את הבעיה כבעייתך האישית. אז סליחה, ובבקשה כל פעם שאתם רואים "שיקי" תתייחסו לזה בכללי... icon_redface.gif