סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה צעירים עושים כל כך מעט סקס?

ארגמןן​(אחרת)
לפני שנתיים • 31 במרץ 2022
ארגמןן​(אחרת) • 31 במרץ 2022
סנטוריון כתב/ה:
ארגמןן כתב/ה:
למה לא?
למה זו בעיה?

ברמה האישית זו לא.
ברמה החברתית זה מוביל לחברה עם פחות נישואים, פחות ילדים ויותר אוכלוסיה מזדקנת שנשענת על פלח אוכלוסיה צעיר שהולך ומצטמצם.

פחות סקס שווה פחות נישואים? למה ומדוע? אולי דווקא הפוך?
Kitty frank
לפני שנתיים • 31 במרץ 2022
Kitty frank • 31 במרץ 2022
מישהו שקרא רוצה לאמלק כדי שכל הכיתה גם תצחק?
the rain song
לפני שנתיים • 1 באפר׳ 2022
the rain song • 1 באפר׳ 2022
אני קראתי הכל, בהפוגות אמנם כי בכל זאת, זה ארוך מאוד. חשבתי שזה מעניין מאוד. לא חידש לי הרבה אבל היה מאוד ממצה ובהחלט ריכז את כל מה שמאפיין היום את מערכות היחסים ו/או מלחמת המינים. פה ושם זה גם חידד את התהיות שהיו לי בקשר לכל מיני דברים שאני נתקלת בהם גם כאן וגם בחיים בכלל.
אני שייכת לדור הקודם, זה שכן עשה הרבה סקס. המון סקס. אפילו האיידס שהפחיד אותנו עד מוות לא גרם לנו להתנזר. כלומר לי ולפרטנרים שהיו לי. לא עשיתי סקר כלל עולמי.
זה קטע שהטלפון הצליח לכבות את הליבידו ומחלה שהורגת בוודאות (אז זה היה מוות וודאי) לא הצליחה.

לא פעם תהיתי איך זה שאנשים מבוגרים צריכים הוראות איך לפנות לאנשים אחרים. הרי כאן יש המון תלונות על הדרך בה פונים אנשים זה לזה. ובכן, הכתבה מסבירה את זה לא רע.
אבל אם ע"פ הכתבה לפחות, אנשים העידו על לחץ אדיר של לימודים ופעילויות שונות ועבודה שגורמת להם לדחות את כל חיי החברה שלהם דווקא נדמה שבשנים האחרונות זה פוחת. כל ילד ממציא אפליקציה ובגיל 15 הוא כבר מיליונר. אני לא בטוחה שאנשים עדיין מוציאים 200 תארים במקביל ועובדים תוך כדי 100 שעות בשבוע כפי שמתואר שם.

אבל מעבר לכך, שכל כך הרבה נשים חוות סקס כואב, דיי הגיוני שירד להן החשק. אנאלי כסקס ראשון + חניקות למשל. בלי לדבר על זה אפילו. כאילו זו ברירת המחדל. גם ילדים לא יצאו מזה, אתם יודעים. כשהגברים בוגרי הפורנו נוגחים בבחורה בפעם הראשונה והיא בטוחה שהיא אמורה לצרוח מעונג? כן, אני יכולה להבין שלא בא לאף אחד יותר מידי סקס. אז מספר ההריונות אצל בני נוער ירד וזה בטח מבורך אבל מסתבר שגם איך מדברים זה עם זה לא לומדים. יש ויברטור ויש פורנו.
להתעסק עם עוד בן אדם? בהחלט טרחה מרובה.

מה שבטוח שאם נשים מבוגרות חולמות על להיות קוגריות ולמצוא מאהב צעיר ומלא און - ובכן, רדו מזה. זה כבר לא מפתה כמו שזה נשמע.
האקסלי​(נשלט)
האקסלי​(נשלט) • 1 באפר׳ 2022
ארגמןן כתב/ה:
סנטוריון כתב/ה:
ארגמןן כתב/ה:
למה לא?
למה זו בעיה?

ברמה האישית זו לא.
ברמה החברתית זה מוביל לחברה עם פחות נישואים, פחות ילדים ויותר אוכלוסיה מזדקנת שנשענת על פלח אוכלוסיה צעיר שהולך ומצטמצם.

השאלה היא באמת הסיבה. אני לא יודע אם אנשים הופכים ליותר מונוגמים, מרוסנים, שמרנים, ומאופסים על עצמם.
יותר הגיוני שזה מגיע ממקום של ביישנות, חשש, והתפנקות מול בידור חסר תקדים שהמין האנושי פיתן עבור עצמו. יחד עם כל הדברים שהוזכרו בכתבה.
אפליקציות, לדעתי, גרמו לכך שכל אדם שנראה עם 90 אחוז התאמה ישר נוכל להניח שיש מישהו אחר עם 92 אחוז התאמה מאחוריו.
הלוואי ופחות סקס היה מגיע ממקום של חברה בריאה יותר. אני לא חושב שמשם זה בהכרח מגיע. אולי גם. חלקית.
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 1 באפר׳ 2022
האקסלי כתב/ה:
ארגמןן כתב/ה:
סנטוריון כתב/ה:
ארגמןן כתב/ה:
למה לא?
למה זו בעיה?

ברמה האישית זו לא.

השאלה היא באמת הסיבה. אני לא יודע אם אנשים הופכים ליותר מונוגמים, מרוסנים, שמרנים, ומאופסים על עצמם.
יותר הגיוני שזה מגיע ממקום של ביישנות, חשש, והתפנקות מול בידור חסר תקדים שהמין האנושי פיתן עבור עצמו. יחד עם כל הדברים שהוזכרו בכתבה.
אפליקציות, לדעתי, גרמו לכך שכל אדם שנראה עם 90 אחוז התאמה ישר נוכל להניח שיש מישהו אחר עם 92 אחוז התאמה מאחוריו.
הלוואי ופחות סקס היה מגיע ממקום של חברה בריאה יותר. אני לא חושב שמשם זה בהכרח מגיע. אולי גם. חלקית.

בריא או לא בריא זו כבר השלכה שלך. אני אמרתי שפחות סקס לא שווה בהכרח פחות נישואים.
בוא נעשה הפרדה בין מה הנתונים אומרים לבין מה ההשלכה שלנו על הנתונים. (וכמובן שלגיטימי להגיד הכל)
Kitty frank
Kitty frank • 1 באפר׳ 2022
או, אולי-עוד סיבה זה שכשמשהו פחות אסור אז פחות רוצים לעשות אותו.
האקסלי​(נשלט)
לפני שנתיים • 2 באפר׳ 2022
האקסלי​(נשלט) • 2 באפר׳ 2022
אגב, בלי לקרוא את הכל, ואני לא יודע אם זה מתואר, אבל אני ממש מבולבל מהמונח מילניאלס. היה דור האיקס הרבה שנים. הם נחשבו הצעירים הבגירים של שנות התשעים, והיה גם דור הוויי שהיו התיכוניסטים של שנות התשעים.
חשבתי שאחרי זה, כשאנשים צעירים ממני כבר היו מבוגרים, ונוצר שם חדש "מילניאלס" הכוונה הייתה באמת לדור שאחרי וויי. הרי הם כללו אנשים מאוד צעירים ממני, אנשים שלא חוו את מה שאני חוויתי. אנשים שהתרבות הפופולרית "העדכנית" שאני הכרתי כשהם היו תינוקות או אפילו לא נולדו, כבר הפכה להיות "קלסיקת עבר". ופתאום דוחפים אותי ואותם לאותה קבוצה. מסתבר שאני שייך לשנתון הותיק ביותר של אותם "מילניאלס". אדם שנולד כשהייתי בן 17 משתייך לאותו דור כמוני, בלי קשר לכל מה שעברתי עד גיל 17 או לאחר מכן. אנשים שהיו פעוטות כשאני הייתי בצה"ל הם אותו דור כמוני.
מצחיק שאני שומע שלל דברים על מילניאלס ובעצם מדברים עליי. אני בן 40.
לפחות לא יהיה בלבול וג'ן זי זה כבר לא אני, כן? או שגם אותם איכשהו יכניסו?
זו הייתה סוג של הערת ביניים לא קשורה. אני מתנצל שהיא התארכה מעבר למה שרציתי. מצד שני אני שתקן לעומת המאמר.