סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ספיופוביה?

FlowerKitty​(אחרת)
לפני שנה • 26 ביוני 2022
FlowerKitty​(אחרת) • 26 ביוני 2022
קטלב כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
ברור שאלברט איינשטיין מחרמן! רבאק! זה פאקינג אלברט איינשטיין.

איך נקרא אדם שהאישיות, וכל מה שהיא אורזת, יותר חשובה לו מהמראה החיצוני? יש לזה שם?

זה תחת דמיסקסואליות, אני חושב.

לפחות בקשר לעצמי (כי אני מזדהה עם מה שפרלין כתבה פה), אני לא חושבת שזה תחת דמיסקסואליות. זה מדרג של חשיבות, אבל זה ממש לא שאני לא חווה משיכה מינית עד שיש היכרות עמוקה. למראה חיצוני יש השפעה עליי, אבל אפילו בסיטואציה הכי "שטחית" של נגיד למצוא סטוץ במסיבה, צורת התקשורת ומה שהיא מעידה עליו - גם אם זו שיחה של כמה דקות - תהיה משמעותית יותר מהמראה. מישהו יכול להיראות מדהים ולהיות מאוד מושך בעיניי חיצונית, אבל אם הוא אידיוט זה יוריד לי בשניות. וכשאני מתחברת אל בנאדם אינטלקטואלית ורגשית, זה לרוב לא משנה איך הוא נראה, המשיכה (גם הפיזית), תגיע.
FlowerKitty​(אחרת)
לפני שנה • 26 ביוני 2022
FlowerKitty​(אחרת) • 26 ביוני 2022
אבל כמו שסניץ' כתב, גם אני ממש נרתעת מההגדרה הזו "ספיוסקסואל". לגמרי קלישאה קרינג'ית.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 26 ביוני 2022
פרלין​(נשלטת){ש} • 26 ביוני 2022
למה בכלל כל ההגדרות האלה קיימות? זה כזה מצמצם. מה, כי קשה לאנשים לקרוא ארוך? באמת אני שואלת. מה הצורך בזה?
Netrunner​(נשלט)
לפני שנה • 26 ביוני 2022
Netrunner​(נשלט) • 26 ביוני 2022
כי כל אחד רוצה להראות שהוא פתית
Arsene
לפני שנה • 26 ביוני 2022
Arsene • 26 ביוני 2022
פרלין כתב/ה:
למה בכלל כל ההגדרות האלה קיימות? זה כזה מצמצם. מה, כי קשה לאנשים לקרוא ארוך? באמת אני שואלת. מה הצורך בזה?

אנשים אוהבים זהויות, אוהבים שיש להם מילה שמתארת אותם ושבט להצטרף אליו. זה כמו כאן בכלוב, שאנשים אוהבים לחלק את עצמם ל-"שולטים" ו-"נשלטים", כשברור לכולנו שזה הרבה יותר מורכב מזה ל-99% מהאנשים. אבל לא לכולם יש משהו מיוחד להיות, הרבה אנשים הם סתם אנשים, אז הם אוהבים להוסיף לעצמם כל מיני תיאורים מגניבים ולהמציא לחוויות נורמליות שמות מגניבים. ואז אתה לא סטרייט משעמם שפשוט לא אוהב סטוצים, אתה "דמיסקסואל", שצריך קשר רגשי כלשהו כדי להמשך למישהו; ואתה לא אדם נורמלי לגמרי שנהנה לדבר עם אנשים חכמים, אתה "ספיוסקסואל", שנמשך במיוחד לאנשים חכמים.

שני הדברים האלו הם פשוט חוויות אנושיות נורמליות וממוצעות, רוב האנשים ככה; זה נדיר שמישהו נמשך למטומטמים, וזה נדיר שאנשים יכולים להזדיין בלי שום היכרות ושום משיכה מנטלית. זה קורה, הרבה יותר כאן בכלוב מבמקומות אחרים, אבל זה נדיר - רוב האנשים נמשכים לחוכמה ורוצים רמה מסויימת של היכרות לפני סקס. אבל אנשים צריכים שמות למה שהם, אז סבבה.
morningdew​(שולט)
לפני שנה • 26 ביוני 2022
morningdew​(שולט) • 26 ביוני 2022
אמירות על רוב האנשים הם בדיוק הסיבה להגדרות . כי יש איזושהיא הנחה חברתית, וההגדרות באות לפעול אל מולה.

המהפכה המינית יצרה סטיגמה חדשה (ישנה) - שאם ראובן ולאה נמשכים פיזית זה לזו וזו לזה אז אין סיבה שהם לא יזדיינו טיפה. והרי טינדר, שהוא תרגום דיגיטלי מודרני יותר של הרעיון הזה, מתבסס על משיכה פיזית.

אז מה יעשו אנשים שהמיניות שלהם לא מגיבה קודם כל להיבטים הפיזיים של האדם שממול? אלה שהשכל של האדם שממול הרבה יותר מעורר אותם מינית מאשר צורת ישבנו/ישבנה יסבירו שהם ספיוסקסואלים.

ואלה שלפני שיפתחו היקשרות רגשית כלשהיא לא ירגישו שום משיכה מינית לאדם שמולם יסבירו שהם דמיסקסואלים.

רוב האנשים אינם ספיוסקסואלים ואינם דמיסקסואלים. אחרת החפצה של מיניות בפרסומות היתה אסטרטגיה כושלת.
Arsene
לפני שנה • 26 ביוני 2022
Arsene • 26 ביוני 2022
morningdew כתב/ה:
אמירות על רוב האנשים הם בדיוק הסיבה להגדרות . כי יש איזושהיא הנחה חברתית, וההגדרות באות לפעול אל מולה.

המהפכה המינית יצרה סטיגמה חדשה (ישנה) - שאם ראובן ולאה נמשכים פיזית זה לזו וזו לזה אז אין סיבה שהם לא יזדיינו טיפה. והרי טינדר, שהוא תרגום דיגיטלי מודרני יותר של הרעיון הזה, מתבסס על משיכה פיזית.

אז מה יעשו אנשים שהמיניות שלהם לא מגיבה קודם כל להיבטים הפיזיים של האדם שממול? אלה שהשכל של האדם שממול הרבה יותר מעורר אותם מינית מאשר צורת ישבנו/ישבנה יסבירו שהם ספיוסקסואלים.

ואלה שלפני שיפתחו היקשרות רגשית כלשהיא לא ירגישו שום משיכה מינית לאדם שמולם יסבירו שהם דמיסקסואלים.

רוב האנשים אינם ספיוסקסואלים ואינם דמיסקסואלים. אחרת החפצה של מיניות בפרסומות היתה אסטרטגיה כושלת.

אנשים לא שוכבים עם פרסומות. עוררות מינית לא מחייבת פעולה מינית, זה טיעון מטומטם.

אני לא מכחיש שיש אנשים שרוצים ויכולים להזדיין עם כל מי שהם רואים בשניה שהם רואים אותו (למה לזה אין שם, אגב?), זה פשוט נדיר. זה לא סתם שאנשים יוצאים לדייטים קודם, נפגשים ומדברים לפני שהם נכנסים למיטה; זאת פשוט ההתנהגות האנושית הנורמלית.

זאת לא בושה לא להיות נורמלי, אף אחד לא חייב לעשות מה שכולם עושים. אבל בוא לא נכחיש את זה.
morningdew​(שולט)
לפני שנה • 26 ביוני 2022
morningdew​(שולט) • 26 ביוני 2022
Arsene, זה נראה שאתה מתעקש להחליט בשביל אחרים שהזהות שלהם היא חלק מהנורמה. אבל מה אפשר לעשות, וספיוסקסואליות ודמיסקסואליות הם לא מאוד נפוצים.

לגבי ספיוסקסואלים - אם תעשה סקר עם מי אנשים היו מעדיפים לבלות סופ"ש במיטה, תגלה שמועמדים דוגמת אלברט איינשטיין או קתרין ג'ונסון יהיו מועדפים רק על ידי כ10% מהאוכלוסיה, לכל היותר. הרוב המכריע יעדיף מועמדים עם יתרונות אסתטיים ידועים כמו בראד פיט או אנג'לינה ג'ולי (כמובן שלגבי כל המועמדים אנחנו נניח שהם בגיל רלוונטי לנסקרים ובמצב תפקודי הולם).

רוצה להתעמק קצת? הדיווח על המחקר הזה הוא נקודה טובה להתחלה - https://www.psypost.org/2018/01/study-sapiosexuality-suggests-people-really-sexually-attracted-intelligence-50526
ואם תתעצל:
“We found that sapiosexuality can be measured psychometrically and that between 1% and 8% of relatively young people (18 to 35) may be sapiosexuals. However, interestingly, how intelligent a person is (measured with an actual IQ test) does not appear to predict the degree to which people identify themselves as a sapiosexual,”

לגבי דמיסקסואלים, העוררות המינית מגיעה רק אחרי ההיקשרות הרגשית, ולכן מקובל לסווג דמיסקסואליות על רצף הא-מיניות. כלומר, עבור דמיסקסואל/ית לצאת לדייט, להיפגש, לדבר ולהיכנס למיטה - לא יעבוד, אלא אם קרה נס והיתה היקשרות רגשית משמעותית בזמן הקצר הזה.
Arsene
לפני שנה • 26 ביוני 2022
Arsene • 26 ביוני 2022
morningdew כתב/ה:
Arsene, זה נראה שאתה מתעקש להחליט בשביל אחרים שהזהות שלהם היא חלק מהנורמה. אבל מה אפשר לעשות, וספיוסקסואליות ודמיסקסואליות הם לא מאוד נפוצים.

לגבי ספיוסקסואלים - אם תעשה סקר עם מי אנשים היו מעדיפים לבלות סופ"ש במיטה, תגלה שמועמדים דוגמת אלברט איינשטיין או קתרין ג'ונסון יהיו מועדפים רק על ידי כ10% מהאוכלוסיה, לכל היותר. הרוב המכריע יעדיף מועמדים עם יתרונות אסתטיים ידועים כמו בראד פיט או אנג'לינה ג'ולי (כמובן שלגבי כל המועמדים אנחנו נניח שהם בגיל רלוונטי לנסקרים ובמצב תפקודי הולם).

רוצה להתעמק קצת? הדיווח על המחקר הזה הוא נקודה טובה להתחלה - https://www.psypost.org/2018/01/study-sapiosexuality-suggests-people-really-sexually-attracted-intelligence-50526
ואם תתעצל:
“We found that sapiosexuality can be measured psychometrically and that between 1% and 8% of relatively young people (18 to 35) may be sapiosexuals. However, interestingly, how intelligent a person is (measured with an actual IQ test) does not appear to predict the degree to which people identify themselves as a sapiosexual,”

לגבי דמיסקסואלים, העוררות המינית מגיעה רק אחרי ההיקשרות הרגשית, ולכן מקובל לסווג דמיסקסואליות על רצף הא-מיניות. כלומר, עבור דמיסקסואל/ית לצאת לדייט, להיפגש, לדבר ולהיכנס למיטה - לא יעבוד, אלא אם קרה נס והיתה היקשרות רגשית משמעותית בזמן הקצר הזה.

נו, אתה רק מדגים את מה שאני אומר - אנשים הולכים על מפורסמים שהם מכירים, שיש להם קשר פרא-סוציאלי אליהם, שהם כבר קשורים אליהם רגשית ברמה מסויימת. אף אחד לא בוחר דוגמן תחתונים אקראי.
NeverEnough
לפני שנה • 26 ביוני 2022
NeverEnough • 26 ביוני 2022
מצחיק...
זאת מילה שנתקלתי בה המון ב-"סצנה" בארה"ב ולא טרחתי לברר מה היא אומרת כי גם ככה הייתי overwhelmed מכל ההגדרות...
(מצחיק כמה מיני קופסאות יש "מחוץ לקופסא")
אבל לאחרונה חיפשתי דרך יעילה לקצר את כל נאום ה- "מה שיש בין האוזניים מגרה אותי הרבה יותר ממה שיש בין הרגלים.... משפט מנוסח היטב, טיעון מנומק, ידע כללי אמיתי, חוכמה, חדות, מרגשים אותי כמו שאף קוביה בבטן לעולם לא תצליח" ומישהו כאן הזכיר לי את המילה וזה נראה לי יעיל ומעביר את המסר. הרי זה המהות של כל ההגדרות האלה לא? להעביר מסר, מהר ויעיל לעין שכבר סרקה לא מעט ולמוח שעיבד המון.

אגב, ממה שקראתי נראה שזאת מילה מאד חדשה ועוד לא לגמרי סגורים על המשמעות שלה - בין אם היא מייצגת אנשים שנמשכים *רק* לאינטליגנציה או *בעיקר*

לא ברור לי למה שמישהו/י יטרחו לפתח אנטי... מעניין.