לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מוצא מזרחי או אשכנזי

מתיר ייסורים
לפני שנה • 12 ביולי 2022

כמובן 🤗

מתיר ייסורים • 12 ביולי 2022
הלן הדובה כתב/ה:
בכל פעם שעולות שאלת כאלה אני מודה לאלים שלא גדלתי במדינה הזו. באמת שלרוב אני לא מבדילה בין מזרחיים לאשכנזים או ספרדים. ות'אמת? לא ממש אכפת לי.

ברור שהתרבות ממנה באת תשפיע על מי שאתה אבל היום הגבולות יותר מטושטשים.
אשכנזים מקשיבים לשירי בכי מזרחיים וארסים מקללים ברוסית צחה ואוכלים דג מלוח.

אבל לא ... לא ממש שמתי לב לפילוג כזה או אחר בבדסמ.

כמובן שמי שמגיע חדש לשכונה פחות מכיר את כל הניואנסים שלה וייקח זמן עד שייעלמו הניואנסים או עד שהוא יכיר את כולם.

הניואנסים לא נעלמו, הם פשוט עוברים מטמורפוזה לאחדות התנהגותית ככל שעובר הזמן.

מתוך העיסוק שלי בתחום מצאתי הקשרים מאוד מעניינים בין המוצא השמרני של האדם(בית הוריו וסביבת ילדותו) לצורך לשבור גבולות כדי להגדיר את עצמו מחדש.

לדעתי אנחנו בקו התפר בין הניתוק מבית ההורים למציאות החדשה בשנים אלו ממש ולכן הפוסט מצדיק את עצמו😊

ממשיך לקרוא בהנאה מרובה.

תודה לכולכם על ההשתתפות.
מתיר ייסורים
לפני שנה • 12 ביולי 2022

Re: מידע ששווה להתבזות בשבילו ⬇️⬇️⬇️

Ch כתב/ה:
Guy Dickson כתב/ה:
Ch כתב/ה:
שאלתי את העבד החרדי שהכרתי פה בכלוב את השאלה הזאת ,הוא אומר לו אוייי אני משוגע עלייך ,והתחיל לצחוק ממש צחק ,הוא אומר שהקהילת סדו בישראל היא בת-בין 33 ל40 שנים ,כור ההיתוך של הקהילה בא לארץ מצאצאיהם של מהגרים מיוקראינע לובלין פוזנן ליטה ומחבל הארץ גליציה ,ומאיזור דונייצק ,קייב ,וריגה .,צאציהם של עולים מהממלכה האוסטרו הונגרית ,ומרומניה.

מה החזרת אותי אחורה ספרדים אשכנזים מה לנו ולכל זה הנה ביידן מגיע ביום רביעי נראה מה יש לו לחדש לנו .

כ"כ הרבה ידע בפוסט אזוטרי לכאורה...
לעשות מהתגובות שלך ספר לא יכול לנחות רעיון רע...

אמרתי גם את זה לעבד החרדי שהכרתי בכלוב.
תראה מה הוא עונה לי .
לאדם יש עיניים ולב .
היכן שהאדם מביט ,הלב שלו מושפע .

זה מה שאמר לי והסביר לי העבד כאשר היה בגילופין כאשר היינו באחוזת ליימן לפני כשלושה שבועות .
צינגלה קטן. כוסית שנאפס של ברנדי או שרי דובדבנים וכל הסודות יוצאים החוצה
כולם נשאבים אל התחת כי הסתכלו ובחנו אותו בעין שלהם .
הלב שלהם אימץ את זה
וכל השאר זה היסטוריה .
התחת של האשה כבש את העולם כבר מתקופת עץ הדעת

כחרדי לשעבר, חייל, אסיר, כופר לרגעים ואקטיביסט שקיבל חזק בתחת(כולל כל האוצרות שקיבלתי על הדרך.. ) אני מאוד מתחבר לחלק גדול מהטקסטים האקלקטיים שלו.

נשמע כמו מישהו לשיחת +200 מ' עומק
gilsherr
לפני שנה • 12 ביולי 2022
gilsherr • 12 ביולי 2022
מניסיוני האישי האשכנזיות הן עם ראש יותר פתוח אבל במבחן המעשה המזרחיות מוכנות לספוג הרבה יותר כאב.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 12 ביולי 2022
WitchFuneral​(שולט) • 12 ביולי 2022
gilsherr כתב/ה:
מניסיוני האישי האשכנזיות הן עם ראש יותר פתוח אבל במבחן המעשה המזרחיות מוכנות לספוג הרבה יותר כאב.

יש בזה משהו
ScatNerd
לפני שנה • 12 ביולי 2022
ScatNerd • 12 ביולי 2022
מזרחים רגילים לכאב והשפלה 😋 סתם.. סתם
אני חצי חצי icon_wink.gif
מתיר ייסורים
לפני שנה • 12 ביולי 2022

תתפלא

red-cell כתב/ה:
מעניין אם גם ביפן יש אשכנזים וספרדים או בגרמניה

כמעט בכל ארץ בה היגרו שתי קבוצות ממוצא מוגדר ונפרד אחת לפני השנייה בפער של זמן שגרם ליחסי כוחות לא שווים,
גרם בעיקר להתפלגות של הקבוצות דורות אח"כ.

מה שגרם להבדלי התנהגות חברתית אישית קהילתית וכו.

פה בפוסט - זה עוד יותר מיוחד כי יש את עניין השמרנות שמתנגד כביכול למחקר מיניות בצורה שבדסמ מאפשר.
Fashion kitty​(אחרת)
לפני שנה • 13 ביולי 2022
Fashion kitty​(אחרת) • 13 ביולי 2022
red-cell כתב/ה:
מעניין אם גם ביפן יש אשכנזים וספרדים או בגרמניה

אתה שואל אם בעוד מדינות יש קבוצות אוכלוסיה ממוצאים שונים?
dickon​(נשלט)
לפני שנה • 13 ביולי 2022
dickon​(נשלט) • 13 ביולי 2022
אני גיליתי את ההומוסקסואליות ואת עולם הבדסמ בגרמניה כשניכנסתי בטעות לבר גיי ובדסמ בהמבורג. אני הייתי חולה על אופנועים וליד הבר חנו הרבה אופנועים אז ניכנסתי ושם פגשתי את מי שהיה אחר כך האדון שלי במשך כ8 שנים. לאחר מיכן חייתי עם אדון אוסטראלי במשך 10 שנים. במשך הזמן הזה ביקרתי הרבה בארץ ובעידודם אל האדונים שלי ניפגשתי עם ישראלים מכל העדות ומכל השכבות הסוציאליות. היו ביניהם נחמדים והיו דוחים, היו שולטים והיו נישלטים ולא הרגשחי שום הבדל מהותי שניגרם על ידי מוצאם. כניראה שהפסדתי משהוא