סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

יש הבדל בין שיבארי לבונדג?

PasiFlora
לפני שנה • 17 ביולי 2022

יש הבדל בין שיבארי לבונדג?

PasiFlora • 17 ביולי 2022
התחלתי לגלות חיבה שתמיד הייתה כנראה, לחבלים ולהיותי חסרת תנועה וחסרת אונים.
יש הבדל בין שיבארי ובונדג' לפי החוויות שלכם?
ניסיתי שיבארי פעם אחת וממש לא התחברתי וזה גרם לי לסלידה.
קטלב​(מתחלף)
לפני שנה • 17 ביולי 2022
קטלב​(מתחלף) • 17 ביולי 2022
כן ולא.
שיבארי היא המילה היפנית ללקשור.
בונדג' היא המילה האנגלית ל כבילה. שעבוד, בהקשרים.
שיבארי לרוב יערב רק חבלים.
בונדג' יערב הרבה עור. יש סיבות היסטוריות להבדל. זמינות של משאבים.
שיבארי ינסה לחקות אסתטיקה יפנית.
בונדג' מנסה לחקות אסתטיקה של כביכול ימי הביניים, ושל גייז.

אבל כל אלו הגדרות רחבות מאוד. כל קושר עובד אחרת.
    התגובה האהובה בשרשור
PasiFlora
לפני שנה • 17 ביולי 2022

תודה

PasiFlora • 17 ביולי 2022
קטלב כתב/ה:
כן ולא.
שיבארי היא המילה היפנית ללקשור.
בונדג' היא המילה האנגלית ל כבילה. שעבוד, בהקשרים.
שיבארי לרוב יערב רק חבלים.
בונדג' יערב הרבה עור. יש סיבות היסטוריות להבדל. זמינות של משאבים.
שיבארי ינסה לחקות אסתטיקה יפנית.
בונדג' מנסה לחקות אסתטיקה של כביכול ימי הביניים, ושל גייז.

אבל כל אלו הגדרות רחבות מאוד. כל קושר עובד אחרת.
morningdew​(שולט)
לפני שנה • 17 ביולי 2022
morningdew​(שולט) • 17 ביולי 2022
בונדג' הפכה למושג שמתאר את כל מגוון גישות/תפישות/פילוסופיות הקשירות שאפשר לדמיין (כולל שיבארי).
שיבארי זו מילה יפנית מודרנית לקינבאקו-בי שהיא אמנות הקשירה היפנית (מילולית - יופי הקשירה ההדוקה).

בכל קשירה שהיא, השאלה תהיה על איזה היבטים הקושר/ת והנקשר/ת בחרו לשים דגש במו'מ המקדים ו/או לאיזה כיוון הקושר/ת מוביל/ה בהסכמת ובאמון הנקשר/ת.

גם בקינבאקו/שיבארי וגם בבונדג' מערבי ובכל הספקטרום ביניהם, אפשר להתמקד בהרבה מאוד היבטים -
ארוטיקה, חוסר-אונים, הגבלות חושיות/חוסר-נוחות/כאב/היבטיםחושייםאחרים, אסתטיקה, ובכל שילוב שאפשר לדמיין ביניהם.

הדיאלוג קושר/ת-נקשר/ת הוא הלב של הקשירה והוא כמובן מתנהל לא רק במילים, אלא גם בדרכי-המגע של אמצעי הקשירה ההולך ועוטף איברים בגוף הנקשר/ת, בבדיקות השונות של בטיחות ובריאות הנקשר/ת ומצבו/ה, ובדרך שבה גוף הנקשר/ת הולך ומעוצב והולך ותופש מקום במרחב בהתאם לחזון של הקושר/ת אם כתכלית בפני עצמה ואם כתהליך-משנה במסגרת סשן גדול יותר.

בהתחשב בריבוי האפשרויות שכל סשן קשירה מציע, לא משנה אם שיבארי, בונדג' או משהו אחר, סביר יותר להניח שלא התחברת לקושר/ת ו/או לסוג הקשירה ו/או לדינמיקה שהיתה שם מאשר לתחום כולו, יהיה השם שנבחר לו אשר יהיה...
קטלב​(מתחלף)
לפני שנה • 17 ביולי 2022
קטלב​(מתחלף) • 17 ביולי 2022
morningdew כתב/ה:

בהתחשב בריבוי האפשרויות שכל סשן קשירה מציע, לא משנה אם שיבארי, בונדג' או משהו אחר, סביר יותר להניח שלא התחברת לקושר/ת ו/או לסוג הקשירה ו/או לדינמיקה שהיתה שם מאשר לתחום כולו, יהיה השם שנבחר לו אשר יהיה...

יש א\נשים שלא מתחברים לקשירות. ממגוון סיבות.מוניליות מוחלטת, דרך חוסר היכולת לשחרר שליטה, ועד בעיות רפואיות. וזה בסדר, לא כל פטיש הוא לכל אחת.
אבל אם מישהי אוהבת להקשר אבל לא אוהבת שיבארי, כנראה שפשוט היתה דינמיקה לא מוצלחת בסשן.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני שנה • 18 ביולי 2022
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 18 ביולי 2022
ג'ימי Tatu סיפר באחד מכנסי שיבריקון בארה"ב שבמעלית פגשה אותו אישה מיפן שניסתה להבין מה כתוב על התג שלו באותיות יפניות. הוא הסביר לה שזו קשירה אמנותית של אנשים. ואז היא אמרה לו בתגובה" אה, Vondage".

וזה די מייצג את ההשפעות ההדדיות בין התרבות היפנית לבין התרבות המערבית. לא מעט מהקושרים היפנים מהדור שאחרי מלחמת העולם השנייה הושפעו מהמגזינים הפורנוגרפיים האמריקאים ובעיקר מזן ה-detective, שכלל הרבה תמונות של נשים קשורות.

נסי לתאר קצת יותר מה הפריע לך בקשירה, כי גם שיבארי הוא עולם רחב וגם מחוץ לעולם השיבארי יש קושרים מופלאים (כמו Lew Rubens) עם ראש יצירתי ואסתטי אחר.
PasiFlora
לפני שנה • 18 ביולי 2022

האמת

PasiFlora • 18 ביולי 2022
Dan_Kap כתב/ה:
ג'ימי Tatu סיפר באחד מכנסי שיבריקון בארה"ב שבמעלית פגשה אותו אישה מיפן שניסתה להבין מה כתוב על התג שלו באותיות יפניות. הוא הסביר לה שזו קשירה אמנותית של אנשים. ואז היא אמרה לו בתגובה" אה, Vondage".

וזה די מייצג את ההשפעות ההדדיות בין התרבות היפנית לבין התרבות המערבית. לא מעט מהקושרים היפנים מהדור שאחרי מלחמת העולם השנייה הושפעו מהמגזינים הפורנוגרפיים האמריקאים ובעיקר מזן ה-detective, שכלל הרבה תמונות של נשים קשורות.

נסי לתאר קצת יותר מה הפריע לך בקשירה, כי גם שיבארי הוא עולם רחב וגם מחוץ לעולם השיבארי יש קושרים מופלאים (כמו Lew Rubens) עם ראש יצירתי ואסתטי אחר.

זה פשוט כאב והרגיש לי נעים בגוף השיבארי, לעומת קשירה "רגילה" שמשאירה אותך חסרת יכולת תנועה אבל מאוד מגורה. לפחות במקרה שלי
מניחה שזה שהייתי תלויה גם תרם לחוסר נוחות
קטלב​(מתחלף)
לפני שנה • 18 ביולי 2022

Re: האמת

קטלב​(מתחלף) • 18 ביולי 2022
PasiFlora כתב/ה:

זה פשוט כאב והרגיש לי נעים בגוף השיבארי, לעומת קשירה "רגילה" שמשאירה אותך חסרת יכולת תנועה אבל מאוד מגורה. לפחות במקרה שלי
מניחה שזה שהייתי תלויה גם תרם לחוסר נוחות

אף אחד לא אוהב כל דבר שיש בעולם. לא כל דבר מתאים לכל אחד. אבל שיבארי, יותר משהוא חוויה ספציפית, הוא אוסף כלים, והוא אסתטיקה.
כאב הוא כלי. ולא בכל כלי חייבים להשתמש.
אם הקושר מספיק טוב, הוא לא חייב לגרום כאב. גם בתליה.

היה לי פעם סשן עם נקשרת. תליתי אותה באוויר. לא כאב לה בכלל. היה לה כיף ונעים. ואז כשבאתי להוריד אותה עשיתי טעות שכאבה לה מאוד. כן, אני מהלא-סופרמנים-מושלמים שכן טועים לפעמים. אני מקווה רק שאני לא מספיק טמבל לחזור על אותן טעויות פעמיים.

זה בסדר לא לרצות שיבארי. רוב האנשים בעולם לא רוצים שיבארי. אבל החווייה שאת מתארת היא לא חווייה שבהכרח נגזרת משיבארי. וגם קושר עם פחות נסיון יוכל להביא אותך לחווייה נהדרת כשאתם נשארים על הקרקע. אבל לפני כן, תיאום ציפיות איתו. או איתה. מה את מחפשת. מה את רוצה. מה את רוצה שלא יקרה.
(וגם אז, יתכן שיהיו טעויות בתהליך. אלא אם את מוצאת לעצמך את אחד מאותם סופרמנים שלא טועים לעולם. לפחות לפי עדותם, יש המון מאלו.)
אבל באמת, זה בסדר גם אם לא.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני שנה • 18 ביולי 2022
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 18 ביולי 2022
אוקי. הקונפליקט שתיארת בין הריחוף לכאב די אופייני לסספנשן - תליה של הגוף באוויר, כאשר משקל הגוף נתמך ע"י חבלים.

המשקל של הגוף יושב על כמה אזורים יחסית קטנים וכאב בהחלט אפשרי לצד תחושת הריחוף.

אז קודם כל, סספנשן זה לא כל עולם הקשירות, לא בשיבארי או קשירה בסגנון יפני ולא בסגנונות קשירה אחרים.

יש מי שאוהבים את תחושת הריחוף ומוכנים לכאב ולסיכונים שעלולים לבא איתו )כמו מעיכה של עצבים) ויש מי שלא.

אפשר לנסות בפעמים הבאות חלוקה שונה של משקל הגוף כמו ע"י הוספה של חבלים שיתמכו בגוף בצורה שונה.

רצוי תמיד לדבר עם הקושר.ת במהלך הסשן ולהסביר מה מציק איפה ויתכן ששינוי קל של זווית הגוף או אורך החבל או מיקומו יפתרו חלק מהכאבים.

חשוב לדעת מראש מהם הסימנים של מעיכה של עצב כדי לדעת לדווח לקושר.ת מוקדם ככל האפשר כדי שהם יוכלו לפעול ולמנוע נזק בלתי הפיך. חשוב לדבר איתם גם בכל מקרה של כאב רע, מהרגע הראשון שאת מרגישה אותו.

ברכות על הטיסה הראשונה!
icon_cool.gif
morningdew​(שולט)
לפני שנה • 19 ביולי 2022
morningdew​(שולט) • 19 ביולי 2022
PasiFlora , ייתכן שהשאלה שלך היתה צריכה להיות אם יש הבדל בין Suspension bondage לבין
floorwork bondage ....