לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עד כמה חזקה בעיניכם שייכות?

קוברהה לבנהה
לפני שנה • 31 באוג׳ 2022
קוברהה לבנהה • 31 באוג׳ 2022
מתוך מגוון התשובות אפשר לראות שרב העונים מכבדים שייכות ולא יפנו להכרות למי שהפרופיל והבלוג שלה מציינים שייכות .
האחד שאמר שהוא לא פונה הבהיר שהוא לא מכבד ושהוא מרבה לפנות כי בסוף עם אחת זה יצליח.
פעם , בתקופת הדינוזאורים, היה פה כבוד בין שולטים.
היום, כנראה יש פחות.
המסקנה שלי מהדיון הזה: מי שפונה כי "אולי יצליח" , לא מכבד את זו שמולו .
עכשיו נשאר לך לחשוב איך להתייחס למי שלא מכבד אותך
קוברהה לבנהה
לפני שנה • 31 באוג׳ 2022
קוברהה לבנהה • 31 באוג׳ 2022
התכוונתי לאחד שאמר שהוא כן פונה.
הוא​(שולט)
לפני שנה • 1 בספט׳ 2022
הוא​(שולט) • 1 בספט׳ 2022
שייכות ופניה למקולרות אלו שני דברים שונים שלא ככ קשורים.

הראשון הוא צורך בסיסי של בני אנוש כחיה חברתית
שייכות למשפחה למעגלים מסויימים לקבוצות לעם וכו.

פניה למקולרות קשורה לרמת מוסר או מבנה אישיות מסוימים
איפשהו במחלקת הכבוד והתחשבות בזולת שזה ערך שבעשורים האחרונים קצת דועך.
ותת מחלקת ה"אני וצרכיי חשובים יותר ועל הזין שלי הזולת"
Nancy Callahan​(נשלטת)
לפני שנה • 1 בספט׳ 2022
Nancy Callahan​(נשלטת) • 1 בספט׳ 2022
בדיוק השבוע היית לי שיחה על זה עם השולט שלי כי מישהי שלחה לי הודעה להצטרף אליה ואל הדום שלה.
זה באמת הפתיע אותי במיוחד שאין מקום שבו לא כתוב שאני מקולרת ולא מצויין בשום מקום שאני פנויה לאיזושהי היכרות (גם מצויין בפרופיל שלי "לא פנויה להיכרות פיזית או ריגשיות").

לתחושתי, בארץ הרבה אנשים לא רואים בבדסמ"ם הרבה מעבר למופקרות מינית (שזה גם לא נכון אבל למען הדיון) ובאופן כללי היחס של הישראלים לנימוסים הוא כלא קיים. מאידך יש אנשים בקהילה שבשבילם זה אורח חיים. שמקובל לא לפנות לנשלטת לפני שפונים לדום, שממקום של כבוד ונימוס שואלים אם אפשר לפנות אליה (איזה דום יגיד לא, אלא אם יש משהו חריג). אלה נהלים שמרבית מהחברים שלנו שרואים שככה אנחנו מתנהלים מכבדים את זה.
פה נכנס העניין של קהילתיות, גם אם החברים האלה לא בדיוק מסכימים איתנו, הם מכבדים את זה. כל אחד והבדסמ"ם שלו אבל כשלא מכבדים את זה, זו התנהגות דוחה בעייני.

צריך לקחת בחשבון גם שיש הרבה ונילים סקרנים שחושבים שזה מקום טוב להשיג זיון קל או כאלה שלא מבינים שבדסמ זה מעבר למכות ויריקות לפרצוף ושיש אנשים שזה עולם במלואו עבורם.

אתן את עצתו של אדוני, תתעלמי. אז אני מתעלמת ומזכירה לעצמי שהם לא מבינים בכלל מה זה בשבילנו להיות שלו ועל אחת כמה וכמה, מקולרת.
שועלית
לפני שנה • 1 בספט׳ 2022
שועלית • 1 בספט׳ 2022
בעיניי השיוך והקישור הוא קדוש.
לפנות למרולרת בעיניי זה לא לעיניין
LittleVenti​(נשלטת)
לפני שנה • 8 בספט׳ 2022
LittleVenti​(נשלטת) • 8 בספט׳ 2022
בעיניי השיוך הוא קדוש. שולט שלא מכבד את זה הוא לא שולט בעיניי נקודה סוף פסוק.
זה התחייבות,וזה התמסרות משני הצדדים.
עבודת אלילות
לפני שנה • 9 בספט׳ 2022
עבודת אלילות • 9 בספט׳ 2022
זה קלאסי כאלה שפשוט מנסים מה שיש

עקרונית אין בעיה עם לפנות, כל עוד הפנייה מתייחסת לסיטואציה בצורה מכבדת, אפשר פשוט לענות לזה לא

הבעיה היא שהמציאות פה מלאה בכאלה שזה פשוט לא משנה להם מה המצב שלך או מה את רוצה
neter​(נשלטת)
לפני שנה • 9 בספט׳ 2022
neter​(נשלטת) • 9 בספט׳ 2022
מקודשת ויקרה בעיני סוגיית השייכות

זו גם מחוייבות הדדית של דאגה וגוננות.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 10 בספט׳ 2022
פרלין​(נשלטת){ש} • 10 בספט׳ 2022
morningdew כתב/ה:
LUNA and DADDY כתב/ה:

אשמח לשמוע מהי שייכות ומהם הערכים שמובילים אצלכם את הבדס"מ.

כנראה שמספר הגישות לשאלות האלה כמספר האנשים בבדס"מ (:

עבורי שייכות מאוד שונה מההשקפה שציינת. אני לא באמת מתחבר לפטישי החפצה. מבחינתי נשלטת היא בן-אדם ולא רכוש. ולכן השייכות מיתרגמת להתמסרות. התמסרות בדס"מית היא דבר מאוד הדדי לדעתי. והמחוייבויות הנוצרות במסגרת יחסי שולט-נשלטת, משני הצדדים, הן מאוד חזקות.

לגבי הערכים המובילים את הבדס"מ, מעבר לנקודות המוצא ההכרחיות של הסכמה ומודעות (שצריכות להתקיים לגבי כל דבר בדינמיקה, גדול כקטן, במובן המלא שלהן), הערך המוביל עבורי הוא צמיחה משותפת. הדינמיקה הבדס"מית, בכל היבטיה, צריכה להיות כזו שמקדמת את המעורבים בה ועושה להם טוב, במובן העמוק של לעשות טוב. כיף הדדי במובן השטחי של המונח הוא גם רצוי, כמובן, אבל פחות הכרחי כל עוד מתקיימת צמיחה הדדית.

מעניין! מה זה צמיחה הדדית?
morningdew​(שולט)
לפני שנה • 13 בספט׳ 2022
morningdew​(שולט) • 13 בספט׳ 2022
פרלין כתב/ה:

מעניין! מה זה צמיחה הדדית?

עברית שפה קשה (: אולי mutual growth יותר ברור ? (:

הכוונה שלי היא לכך שכל מפגש בין שני אנשים הוא הזדמנות להשפעה הדדית חיובית ומערכת יחסים בדס"מית היא לטעמי הרבה יותר פוטנטית בהיבטים האלה (לשני הכיוונים) ולהשקפתי היא צריכה להיבחן בהיבט הזה.

צמיחה (growth ) כמובן יכולה להתבטא בהרבה היבטים, ותלויה מאוד ברצונות ובשאיפות של המעורבים, אבל אפשר לראות אותה למשל בהתפתחות האישית (בכל תחום של החיים) או בדינמיקה המשותפת (האנושית, הבין-אישית, הזוגית והבדס"מית). ההדדיות תתבטא בכך ששני הצדדים יחוו צמיחה על בסיס מה שקורה ביניהם. כל אחד/אחת כמובן בדרכו/דרכה, אבל זה יהיה מוחשי, התחושה הזו שמה שקורה עם הצד השני, מול הצד השני, בגלל הצד השני - משפיע בצורה חיובית ומצמיחה (: