שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה ההבדלים בין שליטה מאהבה לאלימות?

Little Dreamer​(מתחלפת)
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
Little Dreamer​(מתחלפת) • 6 באוק׳ 2022
א-דום כתב/ה:
לא הבנתי את הקונספט. מה הכוונה מה ההבדל? זה לגמרי הפוך. אם אני נותן למישהו מכות כי אני עצבני או כי אני רוצה לגבות ממנו דמי חסות או לחסל אותו... זו אלימות. לעומת זאת בידיאסאמ זה אם מישהי שאני מכבד ורצוי אוהב נהנית מזה שאני מכאיב לה (על פי רוב זה כאב אירוטי כמו ספנקינג ולא שבירת רגל 🙂) אני עושה את זה כדי לענג אותה. אם אני נהנה מזה גם זה המשני ולא הראשוני. בכל הקשרים הבדיאסאמיים שלי הקפדתי לא לגרום לנשלטת כאב אם אני כועס עליה אלא רק אם אנחנו ביחסים טובים מכבדים ואוהבים.

איזה כייף לקרוא תגובה נורמלית
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022

Re: מה ההבדלים בין שליטה מאהבה לאלימות?

פרלין​(נשלטת){ש} • 6 באוק׳ 2022
נפש סוערת-מתחלפת כתב/ה:
ברשימת תכונות של גבר מתעלל מופיעות חלק מהתכונות שכמה מהשולטים מתהדרים בהם, (רואה בך רכוש שלו, מאמין שזכאי לקבל מבת זוגו כל מה שירצה, מניפולציות, הטלת אימה, קנאות, בעלות) לדעתכם ולדעתכן אם כך, מה ההבדל?
לא שואלת בהתרסה אלא ברצון ללמוד.

ההבדל נעוץ בדיוק במקום שבו את יודעת שאם תגידי סטופ, זה יפסיק. הכול.

וחוץ מזה, התכונות בסוגריים הן לא באמת תכונות של שולט, אלא של מתעלל.
-X-
-X-
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
-X- • 6 באוק׳ 2022
רק את יכולה להגיד מה היא אלימות בשבילך ומה היא אהבה.
Kheyding
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
Kheyding • 6 באוק׳ 2022
נכון אלו תכונות של גבר מתעלל, אבל אם זה לא מגיע מתוך מקום מניפולטיבי, עם ידיעה שזאת דרך חיים אך גם משחק.

צריך לדעת מתי זמן שאפשר לשחק ולתת לתכונות הללו לצאת, ולדעת מתי גם ליהיות ונילי.

אם הקשר מסתכם רק בסשנים וכו' ומעבר אין תקשורות, מימלא זה לא יגיע לשם,
אך אם הקשר הוא מעבר צריכה להיות מודעות של שני הצדדים לעצמם וזה מה שימנע את זה
מתחשב בך​(שולט){שבה}
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
מתחשב בך​(שולט){שבה} • 6 באוק׳ 2022
יש פה בעייתיות כי שוחחתי לא מעט עם נשלטות שהיו במערכת יחסים מתעללת ועדיין הצדיקו את השולט למרות שבאמת היה להן רע בקשר.
שולט מנוסה יודע איך לגרום לנשלטת לחשוב שהיא רוצה את היחס הזה או לפחות משלימה איתו כדי לקבל משהו אחר.
מניח שנכון גם לשולטות ונשלטים.
מה שאני מנסה להגיד זה שהסכמה זה ממש לא מספיק.
תפקיד השולט כדמות הדומיננטית בקשר לוודא את שלומה הנפשי והפיזי של הנשלטת , היא לגמרי באחריותו. הייתי הולך את הצעד הנוסף ומדבר על אושרה של הנשלטת.
My body for you​(מתחלף){רק שלה}
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
בקשר האחרון חוויתי שליטה מאהבה ומאכפתיות
לפני כל קשר בדסמ
יש שני בני אדם לפני הכל
שיח וכבוד הדדי וחס וחלילה ניצול
בכל שלב בדקה שוב ושוב שאני בסדר (סדיסתית במיוחד)

הכלל שלי לפני הסשן יש כבוד הדדי ושיח מכבד בין בני אדם
אם אין נורה אדומה לחתוך מיד
זה שאני נשלט לא אומר שכל אחת תקרא לעצמה שולטת ואפול לרגליה
גם על שולטת מוטל חובת הוכחה שארגיש ביטחון איתה
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 6 באוק׳ 2022
KתBO כתב/ה:
רק את יכולה להגיד מה היא אלימות בשבילך ומה היא אהבה.

כיף לראות אותך. ואני ממש מסכים, יש נשלטות ממש מזוכיסטיות שיהנו מדברים קיצוניים, לא חסר.
הוא​(שולט)
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
הוא​(שולט) • 6 באוק׳ 2022
התנאי המבדיל נתון ברמת האמפתיה אם כלל קימת ושיקול הדעת. גם אם ניתנה וקימת הסכמה.
יחסי שליטה הם יחסים "רגילים" למרות שאינם נורמטיבים כי הם כוללים את מרכיב האמפתיה ושק"דע
והייתי מוסיף גם הנאה הדדית כמטרת חיבור גם אם זוג נהנה לסיים מפגש במיון כבחירה מודעת ושיקול דעת
והייתי גם מוסיף שרצוי להמנע מהגדרות וסמנטיקה ולהתרכז בלחוות במציאות
Little Dreamer​(מתחלפת)
לפני שנה • 6 באוק׳ 2022
Little Dreamer​(מתחלפת) • 6 באוק׳ 2022
מתחשב בך כתב/ה:
יש פה בעייתיות כי שוחחתי לא מעט עם נשלטות שהיו במערכת יחסים מתעללת ועדיין הצדיקו את השולט למרות שבאמת היה להן רע בקשר.
שולט מנוסה יודע איך לגרום לנשלטת לחשוב שהיא רוצה את היחס הזה או לפחות משלימה איתו כדי לקבל משהו אחר.
מניח שנכון גם לשולטות ונשלטים.
מה שאני מנסה להגיד זה שהסכמה זה ממש לא מספיק.
תפקיד השולט כדמות הדומיננטית בקשר לוודא את שלומה הנפשי והפיזי של הנשלטת , היא לגמרי באחריותו. הייתי הולך את הצעד הנוסף ומדבר על אושרה של הנשלטת.

נכון, ברוך הבא למועדון האנשים שמאמינים שבלי השכלה רלוונטית לעולם הזה ספציפית-- הסכמה אינה הסכמה