בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה ההבדלים בין שליטה מאהבה לאלימות?

JunkyRuby{MyLexicon}
לפני שנה • 7 באוק׳ 2022
JunkyRuby{MyLexicon} • 7 באוק׳ 2022
את לא מרגישה שיש סכנה לחייך (גם אם יש קנאה ובעלות)
מכבדים את ה'לא' שלך (גם אם הוא בסיטואציה הכי לא מתאימה)
את מרגישה שדואגים לך באמת
לא מנסים לקחת לך את מה שחשוב לך
כשמשהו מרגיש בתחום האפור מדברים, מלבנים, פותרים.
BDSM Geek
לפני שנה • 7 באוק׳ 2022
BDSM Geek • 7 באוק׳ 2022
גם אם אולי בתיאור היבש זה נשמע דומה במציאות ההבדל ברור ועצום. קודם כל בשאלה האם שני הצדדים מאושרים וממשים את עצמם במערכת הזוגית?
זה המהות גם בלי קשר לבדסם. עוד שאלה זה האם הצדדים מרוצים מיחסי המין ומסופקים ממה שקורה, הרצונות שלי שני הצדדים באים לידי ביטוי ויש שיח והבנה ביניהם?
אם התשובה היא שלילית אז זה קשר שיש בו אלימות מסוימת גם אם יחסי המין בטעם וניל.
ivy​(נשלטת)
לפני שנה • 7 באוק׳ 2022
ivy​(נשלטת) • 7 באוק׳ 2022
כמעט ואין הבדל. אבל הכמעט הזה הוא כל ההבדל. התשובה לדעתי לא טמונה באיך הצד הנשלט תופס ומקבל את זה (הסכמה/בטחון וכו׳) אלא איך הצד השולט מתעל את זה. אבל בגדול, אני לגמרי מסכימה שהרבה מאותם מאפיינים אלימים/מתעללים קיימים בשולטים (לפחות באלה שנהנים להכאיב)
((שזה לגמרי סבבה מבחינתי, אם לא ברור))
Jeanne
לפני שנה • 9 באוק׳ 2022
Jeanne • 9 באוק׳ 2022
אני לא חושבת שההבדל נמצא בהסכמה או ביכולת להגיד לא. שני הדברים האלה יכולים להתקיים גם במערכת יחסים מתעללת או אלימה. אני חושבת שכשהשאלות האלה צפות, מדובר במשהו שהוא חמקמק יותר. הוא לא בהכרח ברור לנו, האם אנחנו במערכת בדסמית או מתעללת..

אני חושבת שההבדל הוא בסוג התקשורת שמתקיימת, האם היא פתוחה ומאפשרת, כזו שיש בה פידבק ולקיחת אחריות ו*לא האשמות/אשמה*.

האם זו מערכת יחסים שבה יש *שבירת אמון חוזרת* או תהליך שבונה ומעמיק את האמון כל הזמן?

האם יש תחושה של *ללכת על ביצים* בחשש? או שיש נינוחות בתוך הקשר וידיעה שזה בסדר לטעות?

האם יש *תחושת חרדה ופחד* לקראת כל סשן או אחריו? או שיש תחושת ציפיה?

האם זה קשר שמיטיב איתך? מצמיח? מביא אנרגיה לחיים? או שבדיוק להפך? *שובר, מקטין ושואב אנרגיות*?

ההבדלים הם שם בעיני, אני חושבת שדווקא בדסמ עוזר להבין יותר טוב מה זה התעללות ומה זה שליטה. כי יש פה מסגרת שאמורה להרגיש טוב בבסיס שלה. זה הבסיס בעיני.
גם אם זה חד פעמי, מזדמן, זוגיות, א-מונוגמי, נישואין, מהצד או וואטאבר.