לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מגע לא רצוי על ידי שולטת באירועי פמדום

Aristotle​(נשלט)
לפני שנה • 26 באוק׳ 2022

מגע לא רצוי על ידי שולטת באירועי פמדום

Aristotle​(נשלט) • 26 באוק׳ 2022
שלום לכולם,

אז לאור אירועי הפמדום האחרון שהתפוצצו בימים האחרונים בפורום, ולאחר כמה שיחות עם שולטות ונשלטים, אני חושב שיש מקום לפתוח את הנושא פה.
אז אני אשמח לדעת כמה זה נפוץ, כמה אנשים חוו את זה, ואיך הם הגיבו או התייחסו לנושא
(וכן אני יודע שלנו הגברים יש איזשהי סוגיה מאוד קשה עם האגו שלנו ואני מבקש להניח אותו בצד)

ואני אשמח לשמוע מה יש לנשלטים אחרים לומר בנושא-

1. האם קרה לכם שחוויתם מגע *שלא הייתם מעוניינים בו או שלא הסכמתם אליו* באירוע פמדומי.
2. איפה לדעתכם עובר הגבול בין אקט לגיטימי בתוך ההקשר של מסיבת פמדום לבין האוטונומיה שלכם במרחב הזה?

אני אתחיל מסיפור אישי שלי ממסיבת הפמדום של חודש אוגוסט:

השולטת שלי (ובת הזוג שלי באותו זמן) השאירה אותי אזוק לאחד מעמודי המתכת שליד הספות, יושב על הרצפה בזמן שהיא הלכה לשירותים.
במהלך הזמן הזה מישהי (עד היום אין לי מושג מי זאת) ניגשה אליי ותפסה לי את הסנטר.

בגדול, הסטתי את הראש שלי בצורה מאוד חדה הצידה, היא הבינה את המסר והתקדמה הלאה.

על פניו, לא ייחסתי לזה יותר מדי תשומת לב (חוץ מזה ששמחתי שהשולטת שלי לא ראתה את זה, כי אז זה היה יכול להסלים ולצאת משליטה מאוד מהר) אבל מבחינתי האירוע 'הוכל' ולא קרה כלום.

בדיעבד, אני מבין שנחצה פה גבול.
לאור אירועי הפמדום האחרונים והשיח שנפתח אני חושב שהגיע הזמן שנפתח את הנושא הזה ונדבר על מה עובר ומה לא עובר באירוע פמדומי.
וזה מתחיל בכך שהנשלטים יפתחו את הנושא וישתפו...

אה, ועוד משהו-

אני לחלוטין לא מקבל את הרצח אופי שעושים לשולטות שהבינו שהן חצו גבול והתנצלו על כך. הפמדום זה מקום נורא מבלבל והגבולות בו לגמרי עלולים להטשטש, אנחנו בני אדם, אני מבקש לשמור על תרבות דיון מינימלית פה ולחסוך ממני את הרפש המזעזע שאנשים הרשו לעצמם לפזר בבלוגים.
עשהאל​(נשלט)
לפני שנה • 26 באוק׳ 2022
עשהאל​(נשלט) • 26 באוק׳ 2022
היה לי מקרה דומה לפני כמה שנים טובות. הייתי עירום בתוך כלוב בערב פמדומי, השולטת שלי דאז הסתובבה לה בשטח, ועברה מישהי ונגעה בי באזור פחות צנוע מאשר סנטר. בלי רשות ממני או מהשולטת שלי, שלא היתה בסביבה.
ברור לי שזה לא משהו שאני הייתי עושה לאחרים, ושלמרות האווירה המתירנית זו עדיין הטרדה מינית, אבל אישית אני לא מתרגש מזה שאני מוחפץ או מוטרד, והאירוע הזה לא הותיר בי צלקות או משקעים.
hrgiger
לפני שנה • 26 באוק׳ 2022
hrgiger • 26 באוק׳ 2022
לא נשלט או נשלטת ועדיין המגע הלא רצוי שאני חוויתי היה משולטת במסיבה. ניגשתי לומר שלום למישהו שהיה איתה, היא הציגה את עצמה, אני את עצמי ואז היא ליטפה לי את הפנים ואמרה איזה "נעים להכיר" או משהו בסגנון. זה היה ליטוף.. לא יודעת... אינטימי כזה. הזזתי את היד שלה ואמרתי לה לא לגעת בי והתגובה שלה הייתה "מה קרה, אני אישה, אין לך מה לדאוג".
לא טורגרטי, לא הרגשתי רע, כן ממש התרגזתי.
למגע שהוא לא הנחת יד על הכתף (לא ירך, לא גב תחתון) כדי למשוך תשומת לב צריכה להיות הסכמה מוקדמת.

ובהקשר לפמדום, אם זה לא מי שבאתי איתו או סיכמתי איתה מראש שהיום מותר לי לשחק, אין לי שום אישור לאינטרקציה מגע בדס"מי/מיני/אינטימי ללא בקשת רשות. מסייגת מסיבות שבהן יש חוקים שמראש שמאפשרים דינמיקה מסויימת מראש ואז יש הסכמה מקדימה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 26 באוק׳ 2022
יש לי טענות גם כלפי שולטת שהלכה לשירותים והשאירה נשלט אזוק ללא השגחה.

לגבי השאלות שלך - קרה לי שהוטרדתי במסיבה, לפני שנים אבל זוכרת את זה טוב, לקחתי את זה די קשה בזמנו. לא בדיוק מגע לא רצוי אבל כן כניסה למרחב האישי בקטע רע - הייתי באמצע היקשרות בחבל ואנשים התקרבו יותר מידי, האירו עלי עם הפנס של הטלפון, העירו הערות, נגעו בקושר, הפריעו לו, זה היה מאד מאד לא נעים ודי הרס לי את התחושה שהמסיבה היא מרחב בטוח למשחקים.
(זה לא היה ערב פמדום או מיילדום, סתם מסיבה במועדון באחד הליינים הפופולריים דאז).

אני חושבת שהגבול בין הלגיטימי לבין האסור מאד דומה לאותו גבול במסיבה ונילית: לא נוגעים באדם ללא אישור מפורש (אלא אם מדובר בפליי פארטי שבו הוסכם מראש שיהיה מגע כזה, שזה בעצם אותו עקרון - אדם נתן הסכמה מפורשת מראש). לדעתי בפמדום צריך להיזהר עוד יותר מאשר בונילה, כי הרגישויות גבוהות יותר.
לא רואה שום הצדקה לגעת באנשים זרים שלא ביקשו את זה ולא הראו שהם מעוניינים בזה, לא משנה אם זה ערב פמדום, לא משנה אם הוא קשור או לא, לבוש או לא, לא משנה המגדר והמעמד, כל זה לא רלוונטי. גם פמדום דורש הסכמה. זה שמישהו הוא גבר ונשלט לא אומר שמותר לעשות לו מה שרוצים. זה מזעזע בעיני שיש מי שחושבת אחרת. אם לא ניזהר ולא נשמור זה על זה ולא נציב מוסכמות קשוחות בעניין הזה ולא נקפיד שכולם ירגישו שהם בין חברים ושלא יפגעו בהם אז מה הטעם בכלל לעשות מסיבות.
נשלט הצפון הרחוק​(נשלט)
לפני שנה • 26 באוק׳ 2022
אני חושב שיש הקצנה בוטה בכל מה שקשור להטרדה מינית, כאילו נהיה סוג של סטייל להגיד הוטרדתי, לא כל נגיעה היא הטרדה מינית, המון דברים הם תלויי סיטואציה, אבל נגיעה בסנטר היא לא הטרדה מינית, היא אולי הפרעה וכניסה למרחב האישי, לגעת במקומות מוצנעים ללא הסכמה זאת הטרדה, מה גם שצריך להבין שיש דברים שאנשים עושים בטעות או מחוסר הבנה לסיטואציה.
מה שאני בא להגיד בעצם שכשאנחנו עושים מכל דבר שטותי סיפור גדול אנחנו עושים עוול לביטוי הטרדה מינית, עברתי הטרדות מיניות בחיים שלי וגם נגיעות שטותיות, לא כל שטות היא הטרדה מינית.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 26 באוק׳ 2022
אשריך שבך זה לא הותיר משקע. התחושה שלך לא מעידה שום דבר על תחושות של אחרים. כשבאים לגעת באדם אחר אנחנו לא יודעים באיזה מצב אנחנו תופסים אותו וזה בכלל לא אמור להיות אישיו ואני לא רואה סיבה להתעסק בכן מטריד, לא מטריד, כמה מטריד...

לא נוגעים באנשים זרים בלי רשות. נקודה. אני באמת שלא רואה סיבה להתפלפל בזה. כשזה נוגע למרחב אישי של אנשים אחרים אז אם יש ספק אין ספק.
אין שום סיבה לגעת במישהו בלי לוודא שהוא מעוניין. אין לנו זכות כזאת. גופם של אנשים שייך רק להם.
כמו שלא מחטטים בתיק של בנאדם ללא רשות, כך גם לא נוגעים בו ללא רשות. פשוט וקל.
Winnie The Game​(נשלטת)
לפני שנה • 26 באוק׳ 2022
Winnie The Game​(נשלטת) • 26 באוק׳ 2022
הייתי פעם במסיבה ומישהי באה וליטפה לי את הגב בלי רשותי.
זה היה מאוד לא נעים וקצת מצלק וטראומתי, שאישה נוגעת בי ככה בלי הסכמתי ובלי לשאול לדעתי
StreetCat
לפני שנה • 26 באוק׳ 2022
StreetCat • 26 באוק׳ 2022
אני לא חושבת שכל נגיעה תחשב כהטרדה מינית, אבל כל נגיעה היא לא תקינה בעיני אם אין אישור והסכמה.
(מחריגה - נגיעה בכתף לתשומת לב או משהו מעין זה, וכמובן - לא כשהצד השני נמצא בסשן)

במיוחד באירועי פמדום/בדסמ.

והכללים של הליינים מאוד ברורים בנושא. לא נוגעים בלי אישור.
בטח לא כשנמצאים בסשן או בסיטואציה רגישה יותר. גם לא באפקט קייר.

וזה לא משנה אם זה נחשב הטרדה מינית או לא, כבדו מרחב אישי של א.נשים.
שולטות/ות ונשלטות/ים. אין הבדל בעיני.
Ofan
לפני שנה • 26 באוק׳ 2022
Ofan • 26 באוק׳ 2022
אני חושב שיש גל מדהים של מי טו. זה קשה לקבל את זה. מה, באמת אסור לאנוס יותר אחרי שהתרגלנו? גם לא להטריד? גם לא להחפיץ? הבעיה, שעלו על הגל כל מיני מיזוגנים, גברים שלא שלמים עם העובדה שהם נשלטים ושאר ירקות - והם תופסים טרמפ.
אם מישהו זה (או מישהי) תופס לך בסנטר, או נוגע באיבר כשאתה עירום - זה לא לעניין.

דגש על מישהו זר!
מה הקשר לפה??? ״הפמדום האחרון שהתפוצצו״ היה קשר בין שני אנשים שאינם זרים!
(ואגב, הגבר במקרה הזה לא היה אמור להיות באירוע בכלל, בגלל רקע של בכיינות)
וזה הבדל עצום, כי אם שני האנשים לא זרים, אז כבר יש דינמיקה בניהם. זה משאיר הרבה יותר מרווח לטעויות, והרבה יותר מקום לסליחה.
Slick​(סדיסט)
לפני שנה • 26 באוק׳ 2022
Slick​(סדיסט) • 26 באוק׳ 2022
Ofan כתב/ה:
אני חושב שיש גל מדהים של מי טו. זה קשה לקבל את זה. מה, באמת אסור לאנוס יותר אחרי שהתרגלנו? גם לא להטריד? גם לא להחפיץ? הבעיה, שעלו על הגל כל מיני מיזוגנים, גברים שלא שלמים עם העובדה שהם נשלטים ושאר ירקות - והם תופסים טרמפ.
אם מישהו זה (או מישהי) תופס לך בסנטר, או נוגע באיבר כשאתה עירום - זה לא לעניין.

דגש על מישהו זר!
מה הקשר לפה??? ״הפמדום האחרון שהתפוצצו״ היה קשר בין שני אנשים שאינם זרים!
(ואגב, הגבר במקרה הזה לא היה אמור להיות באירוע בכלל, בגלל רקע של בכיינות)
וזה הבדל עצום, כי אם שני האנשים לא זרים, אז כבר יש דינמיקה בניהם. זה משאיר הרבה יותר מרווח לטעויות, והרבה יותר מקום לסליחה.

היי חבר טוב ויקר. כנראה שאני חווה בעיות בזיכרון כי אני לא זוכר שאנחנו מכירים, למרות שאיכשהו מסתבר שאתה יודע כל כך הרבה עליי. אז קודם כל, בנוגע לעניין ה"אנשים שאינם זרים": הכרות ≠ הסכמה. גם אם היה קשר אינטימי בעבר. מקווה שאתה יודע את זה.
לא הייתי אמור להיות באירוע? המארגנים ידעו שאני בא והכל היה בסדר עם זה שאני בא. מבחינתי גם אם אני לא מגדיר את עצמי כנשלט ואני במסיבה כזו זה לא נותן אישור לאף אחד לגעת בי. ואגב אחת הסיבות לכך שאני מתנער מההגדרה הזו, בנוסף לשינוי בטעמים שלי וחקר מיניות שעשיתי מאז, זה ניצול ופגיעות אחרות שחוויתי כשכן הייתי נשלט. בדיוק בגלל אנשים כמוך שמניחים שהגדרה שווה הסכמה מראש לכולן לעשות מה שבראש שלהן.
בנוגע לזה שאני בכיין. דעה סובייקטיבית. לא אנסה להתווכח אם אני כן או לא בכיין. אבל גם בבכיינים לא נוגעים בלי רשות.

חייב לציין על הצד שזו תופעה מדהימה בעיניי כשגם הצד הפוגע וגם הצד הנפגע מסכימים שהייתה פגיעה ורק גורמי צד שלישי באים עם הגרסא שלהם לאירוע. מרתק
    התגובה האהובה בשרשור