סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה זה בשבילכן גבר אלפא?

yakibar
לפני שנה • 17 בנוב׳ 2022

לא מדוייק בלשון המעטה

yakibar • 17 בנוב׳ 2022
רוב הפרטים שכתבת מזכירים יותר נרקסיזם.

מצרף כאן קישור. כדאי לקרוא ולהבין וללמוד שיש הסתכלות שונה על הנושא שמגובה במחקרים.
https://davidson.weizmann.ac.il/online/askexpert/%D7%96%D7%9B%D7%A8%D7%99-%D7%90%D7%9C%D7%A4%D7%90-%E2%80%93-%D7%9E%D7%99-%D7%90%D7%AA%D7%9D-%D7%91%D7%9B%D7%9C%D7%9C
-X-
-X-
לפני שנה • 17 בנוב׳ 2022
-X- • 17 בנוב׳ 2022
התשובה פשוטה.
לכל סיר יש מכסה.
כל אחת והאלפא שלה.
להודית בכפר נידח, האלפא הוא זה שיש לו בית מבוץ ופרה אחת.
גמלנמר
לפני שנה • 17 בנוב׳ 2022
גמלנמר • 17 בנוב׳ 2022
גבר אלפא הוא זה שתרגיש את הנוכחות שלו בחדר, בזמן שהוא בוחר, וישאיר אותך לחשוב על זה גם עשור אחר כך.
גבר אלפא הוא זה שהנחישות שלו תביא אותו לכל מקום שיבחר. הוא לא חיב לבחור גבוה. הוא יכול לבחור להיות מורה אגדי, או להתמחות בתחום שאף אחד לא יהיה מספיק פראייר לשחות בו.
אפשר לתת מיליון דוגמאות.
הוא יכול להיות מכוער, או מרשים, או שרירי, או נמוך וגפרורי. ע"פ עקרון ההכבדה(handicapped principle) כל אלה הן תכונות פיזיות שבהיבט קלאסי חייתי, הן חיוניות, אבל לחלוטין נדחקות לא פעם הצידה כשתכונות מרשימות אחרות מאפילות עליהן. במיוחד בעידן מורכב כמו ימינו בהן יש לחיים וירטואליים מקום ושלל תכונות שערכן הפילוסופי גבוה היום מאשר בדורות קודמים.
Yet again
לפני שנה • 17 בנוב׳ 2022
Yet again • 17 בנוב׳ 2022
במילה אחת - בדיחה.
בשתי מילים - בדיחה גרועה.

מי שמגדיר את עצמו גבר אלפא אוטומטית מחוק מבחינתי.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 17 בנוב׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 17 בנוב׳ 2022
Yet again כתב/ה:
במילה אחת - בדיחה.
בשתי מילים - בדיחה גרועה.

מי שמגדיר את עצמו גבר אלפא אוטומטית מחוק מבחינתי.

מסכים איתך שלפעמים זה סתם רעיל, ואת כנראה הכי רעילה באתר הזה מאידך.
גם מסרטנת שזה בכלל.
Elsa​(אחרת)
לפני שנה • 17 בנוב׳ 2022

מעניין : ) דומה למה שכתבתי

Elsa​(אחרת) • 17 בנוב׳ 2022
yakibar כתב/ה:
רוב הפרטים שכתבת מזכירים יותר נרקסיזם.

מצרף כאן קישור. כדאי לקרוא ולהבין וללמוד שיש הסתכלות שונה על הנושא שמגובה במחקרים.
https://davidson.weizmann.ac.il/online/askexpert/%D7%96%D7%9B%D7%A8%D7%99-%D7%90%D7%9C%D7%A4%D7%90-%E2%80%93-%D7%9E%D7%99-%D7%90%D7%AA%D7%9D-%D7%91%D7%9B%D7%9C%D7%9C
מתיר ייסורים
לפני שנה • 18 בנוב׳ 2022
מתיר ייסורים • 18 בנוב׳ 2022
ממש שרשור מעניין תודה 🙏

מתחבר להגדרות של דומיננטי/כנוע שזה יותר התייחסות ספציפית להתנהגות בנקודת זמן מסוימת מאשר לטייטל שאמור לייצר איזו שיטה להבחנה בין "סוגי אנשים"(צורת חשיבה לא מפותחת בפני עצמה.)

הרבה פעמים קיבלתי פידבק שאני דומיננטי וכריזמטי ומוביל שינוי בסביבה שלי וכ"ו אבל עם זאת, היו ויהיו מקרים בחיים בהם לא הייתי דומיננטי...
אם הייתי משתמש בהגדרות כוללות( כדוגמת "גבר אלפא") הייתי מכניס את עצמי לקונפליקט בהגדרה ובזהות שלי - קונפליקט שמאובחן כדרמטי בעליל.
לכן החלוקה היא להתנהגויות.

כן אענה מה זה התנהגות דומיננטית:
חושב עצמאית, מתנסח בבירור ובביטחון, לא חושש לפעול.
עומד כנגד השפעות לא רצויות - בין אם מתוך עצמו ובין אם מבחוץ.
שולט בעצמו 😍 וקשוב לסביבתו.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 18 בנוב׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 18 בנוב׳ 2022
Guy Dickson כתב/ה:
ממש שרשור מעניין תודה 🙏

מתחבר להגדרות של דומיננטי/כנוע שזה יותר התייחסות ספציפית להתנהגות בנקודת זמן מסוימת מאשר לטייטל שאמור לייצר איזו שיטה להבחנה בין "סוגי אנשים"(צורת חשיבה לא מפותחת בפני עצמה.)

הרבה פעמים קיבלתי פידבק שאני דומיננטי וכריזמטי ומוביל שינוי בסביבה שלי וכ"ו אבל עם זאת, היו ויהיו מקרים בחיים בהם לא הייתי דומיננטי...
אם הייתי משתמש בהגדרות כוללות( כדוגמת "גבר אלפא") הייתי מכניס את עצמי לקונפליקט בהגדרה ובזהות שלי - קונפליקט שמאובחן כדרמטי בעליל.
לכן החלוקה היא להתנהגויות. במידה והסביבה הקרובה שלך מהווה השפעה חיובית - אחלה, תקשיב להם.

כן אענה מה זה התנהגות דומיננטית:
חושב עצמאית, מתנסח בבירור ובביטחון, לא חושש לפעול.
עומד כנגד השפעות לא רצויות - בין אם מתוך עצמו ובין אם מבחוץ.
שולט בעצמו 😍 וקשוב לסביבתו.

גבר בטופ או "אלפא" (תקרא לזה איך שבא לך) זורק זין על הסביבה ומברר מיהו באמת כצעד ראשוני. אין דבר חשוב יותר מהמשמעות האישית שלך, ההמונים רק יסיחו אותך מלהבין מי אתה כי רוב האנשים מהווים השפעה שלילית. אדם צריך להיות לבד לפחות לפרק זמן לא מבוטל כדי להתעסק במה שחשוב באמת, לפחות ניטשה שיכנע אותי בזה. אם להקשיב לסביבה זה ערך עליון מבחינתך, מבחינתי אתה בטא (אתה מוזמן לתת לזה איזה שם אחר שבא לך). מבחינתי אלפא צריך להתנתק מהסביבה ולהתעסק בשאלות החשובות באמת, אחרת אתה מוח מת בזרם ברוב המוחלט של המקרים.
שקנאי
לפני שנה • 18 בנוב׳ 2022
שקנאי • 18 בנוב׳ 2022
בתור גבר אלפא אני יכול לגלות לכם שאין כזה דבר גבר אלפא
Huginn​(שולט)
לפני שנה • 18 בנוב׳ 2022
Huginn​(שולט) • 18 בנוב׳ 2022
Elsa כתב/ה:
בעיניי, בגדול, זכר אלפא הוא מנהיג בטבעו.
כתבתי על זה בבלוג לא מזמן-
אצל בני אנוש התשובה לזה קצת מורכבת.
כשזכר אלפא נמצא בעמדת כוח, אתה מרגיש רוגע, שלווה מסויימת, שאתה בידיים טובות.
אתה מסתכל עליו ורואה מנהיג
אתה יודע שבמקרה של בעיה, הוא הכתובת.
הוא יודע מה צריך, כמה ומתי, ומה הכי טוב בשביל כל השבט, לא רק בשביל עצמו או בשבילך.
הוא לוקח פיקוד, בלי משחקים מיותרים, כי זה מה שצריך.
ואם צריך, גם יודע להתנצל, ולא מפיל אשמה על אחרים.
הוא עושה את זה בחן, עם ערכים עמוקים, יושרה, ורצון אמיתי לעשות עולם טוב יותר, לא רק בשבילו, אלא בשביל כולם.
האגו לא מדריך אותו, הצדק והמוסר כן.
הגינות.
גאווה במינון נכון.
בטחון עצמי מהול בספקות, שמתקיימים בהרמוניה.
אבל גם יש קול קטן של אגו, שאוהב את הכוח, קצת, בשביל המוטיבציה, והוא יודע שהכוח הזה בידיים טובות.
יש שם שליטה עצמית ברמה גבוהה.
יש שם כמובן גם חולשות, אבל גם חוכמה לדעת להתגבר עליהן.
הוא מבין ומשלים עם העובדה שמנהיג הוא הרבה פעמים לבד עם המלחמות שלו, מופרד מהעדר, ומסתדר עם זה לא רע, כי ככה צריך, זו ההיררכיה, בודד שם למעלה.
יש לו אינטואיציה ללא דופי.
יש לו ידע רחב ומגוון, כי זה חשוב לו, כי ידע זה כוח.
נוכחות שקשה להתעלם ממנה.
זוהר פנימי שמקרין החוצה.
שכל חריף, ארגומנטטיבי, בעיקר עם עצמו.
חשיבה מהירה חדה ומדויקת
זן נדיר.

מכירה כמה גברים כאלה, כולם בעמדות כוח. כולם עושים את זה נהדר.

*לרוב הנראות חשובה להם, ואלו שאני מכירה כן נראים טוב.
*אף אחד מהם לא מרושש, הם מגיעים למעמד הזה בהרבה עבודה קשה, אז לא רואה איך יכול להיות אלפא מרושש.
*הם בדכ בסטטוס חברתי ממוצע פלוס, כי זה חשוב להם, ושוב, הם עובדים קשה בשביל זה.
*לגבי אחוזים אין לי מושג. בעולם שלי זה עומד על 2%.

Bravo
(שולח לכמה נשים שיחוו דעה)