בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נראות

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 24 בנוב׳ 2022
פרלין​(נשלטת){ש} • 24 בנוב׳ 2022
Aristotle כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
למה זה עושה לי צמרמורת?

זו ממש תשובה סותמת פיות, ש"אי אפשר להתווכח עם משיכה מינית, ומשיכה מינית מורכבת בחלק הגדול שלה ממראה פיזי, ולכן אפשר למספר אנשים ולתת להם ציונים לפי נראות". נדמה לנו שאם זה עניין של משיכה אז אין בעיה להתייחס לאנשים כמו למוצר צריכה, ולהסתפק או לא להסתפק במוצר הזה, או להשתדל להשיג אחר שהערך שלו גבוה יותר. כל מי שעושה את זה אף פעם לא יבין אהבה, אף פעם לא יבין אינטימיות ואף פעם לא יבין אושר.

ראשית, הבעיה היא לא עניין המשיכה המינית, כי גברים יכולים להמשך ולזיין כמעט כל אישה, ולכן זו טענה מופרכת. שנית, נשים שמנות אינן מושכות פחות מנשים רזות, יש סקאלת משיכה שלמה שאנשים שמנים מתפזרים בתוכה. למרות מה שנדמה לחלק מהאנשים, משיכה מינית גם מוזנת בחלקה הקטן ממראה, ובחלק הגדול מריחות, מקולות, מהתנהלות, מחוכמה, מביטחון, מהומור, מטוב לב, משדות מיניים מסויימים והתנהגות מינית מסויימת. כך יוצא שהטיעון הזה לא מחזיק מים, אלא אצל ילדים מחוצ'קנים בני 12 שמאוננים על פורנו, שם הנראות היא פרמטר משמעותי.

איפה הבעיה? הבעיה העיקרית היא שערך של בנאדם נמדד על פי המראה שלו. "להחזיק" כוסית על, זה בערך כמו להחזיק מרצדס, היא נותנת ערך חברתי מוסף מעבר לכך שהיא מסיעה אותך ממקום למקום. נניח שברכב זה יכול להיות סבבה (אלא אם כן התשלום שזה גובה ממך גבוה מהבנפיט), אבל לא בבני אדם. אנשים לא צריכים לבחון את ההתאמה של בן זוג פוטנציאלי כאילו מדובר במשאב, בנכס, כי לא מתאהבים במשאב: זה רק מוכר איזה חלום מטופש שהקשר בינו ובין התנאים שאמורים למלא אותו הם מקריים בלבד.
הכוסית על הזו יכולה להיות אישה בלתי נסבלת, וברבות הימים גם מאוד לא מושכת מעצם המבנה האנושי שלה, אבל עדיין מייצרת ערך חברתי שמחזק את הערך הפנימי של גברים מסוג מסויים.

אלה בעיקר גברים (יש גם נשים כאלה, כרגע אני מתייחסת לטיעון הראשי שעלה) שההתמודדות שלהם והמדידה שלהם בחיים, היא מדידת ערך חברתי: המקצוע הנכון, איזור המגורים הנכון, הרכב הנכון, האישה הנכונה.
בעיני זה מצמרר ועצוב שיש אנשים שמוצאים נשים נפלאות שרגישות אליהם, שאוהבות אותן, ומעניקות, שהם נמשכים אליהם בטירוף, אבל הם מתביישים בהן כי הן שמנות, ומנהלים איתן מערכות יחסים שלא בציבור. הייתי בשוק כשהבנתי שזה קורה לא מעט, וזה ממש לא קורה בגלל משיכה. זה קורה כי במציאות של היום נשים שמנות שוות פחות מהבחינה החברתית. יש תגי מחיר על בני אדם. כן.

במקום לצאת כנגד זה, מועלים טיעונים ששווים לתחת, לרבות טיעונים על הזנחה (נשים שמנות אינן מוזנחות יותר מנשים אחרות) על חולי (זה דווקא יכול להיות נכון, אבל מבלבלים בין סיבה ובין מסובב: נטיה להשמנה נוצרת מהתנהלות מטאבולית שיכולה להיות תקולה, ולא להיפך. היום מבינים טוב יותר את המנגנונים) ובגדול נשים שמנות הן השעיר לעזאזל של המאה הזו. הן אשמות בכך שהערך שלהן נמוך.

במצב הזה אל תתפלאו שהבנות שלכן יפנימו את התפיסה הזו, וינועו על סקאלה של הרס עצמי: אנורקסיה, בולימיה, וערך עצמי מתנדנד שקשור למשקל שלהן. במצב הזה אל תתפלאו שנשים שמנות מדירות עצמן מפעילויות חברתיות גופניות כמו ריקוד, כמו ספורט, כמו ים, כמו אלף פעילויות שיכולות לגרום לליגלוג. נשים שמנות אפילו לא יכולות להתלבש כמו נשים רזות, מבלי שיצקצקו אחריהן. כבר שמעתי הערות על נשים שמנות בביקיני, כאילו שהן צריכות לקחת עליהן אחריות יתירה ולהסתיר את עצמן מהציבור. ושימו לב: לא מול אנשים שהם פוטנציאלים להיות בני זוג, אלא כל טמבל שחושב שיש לו זכויות יתר במרחב הציבורי על פני אחרים. אחרי הכל, איזה כיף זה למצוא שעירים לעזאזל שהם אלה שאשמים במצבם! חחחחחחחח!

אז כן, זה עושה לי צמרמורת. אנשים לא צריכים "להסתפק" בבני הזוג שלהם, הם בסך הכל צריכים לשים את התפיסות החברתיות בצד, ולמצוא את האדם שהם יכולים להמשך אליו, לאהוב אותו ואת עצמם, להיות פתוחים מולו ולתקשר מולו את עצמם. בנסיבות כאלה משיכה רק הולכת ומועצמת, ולא קטנה. כשמישהו מוצא כזה דבר, הוא צריך להבין כמה הוא בר מזל, כמה העולם חייך אליו, וכמה זה חסר משמעות מה אחרים חושבים או לא חושבים על זה. הוא צריך לצאת לרחובות ולחייך לאנשים, כי העולם כל כך נדיב איתו.

בקשר לתשובה הדוחה שקיבלתי, שנגעה בי באופן אישי ובחיי: זה היה דוחה מכל כך הרבה סיבות שאני לא אכנס אליהם. אתה לא מכיר אותי ואתה מנסה לייחס לי איזה נרטיב מופרך לפיו אני חיה את חיי. אני לא מכירה אותך ואתה לא מכיר אותי, את קורות חיי, או את הדרך שאני בנויה. כשאני מעלה טענה כללית, אני מצפה שיכבדו את הטענה ולא יגיבו לי לגופי (תרתי משמע).

לגופו של עניין-

1. יש תופעה כזו של גברים שמחזיקים בבת זוג בתור סמל סטטוס ולא רואים אותה בתור שותפה לחיים- מזעזע. לא יודע איך זה רלוונטי לשיח פה.

2. חלק מהקריטריונים שלנו במציאת בני זוג קשורים למראה חיצוני, אצל גברים המשיכה החיצונית מהווה חלק משמעותי יותר מהמנגנון, זה מגובה על ידי עשרות רבות של מחקרים, וזה מה יש, זו הביולוגיה שלנו.

3. הטענה שגברים מסוגלים להימשך כמעט לכל אחת היא לא נכונה בצורה קטגורית ובעיניי יש בה קצת מין המיזאנדריה וזלזול בגברים.

4. הלוואי וזה היה רק מטאבוליזם. ההשמנה ההמונית היא אירוע של ה20-30 שנים האחרונות והיא נובעת בעיקר מאורח החיים המודרני, כנ"ל מגובה בעשרות מחקרים ונתונים סטטיסטיים.

5. זה עדיין לא אומר שזה בסדר לצחוק על אנשים אחרים ברחוב כי הם שמנים.

6. אבל מצד שני, צריך לעשות הרבה מאוד להטוטנות מחשבתית כדי להגיע למסקנה שזה בעצם העולם אשם ולצפות מאנשים שישנו את ההעדפות האישיות שלהם וילמדו להימשך לאנשים שהם לא נמשכים אליהם.

7. וכן, אני יודע שיש גברים שנמשכים למבנה גוף מלא יותר. מצוין. מדובר במיעוט.

ועוד משהו קצת ליד הנושא של השיחה- יש מעין מנטרה כזו שטוענת שאנחנו לא צריכים להתאים את עצמנו לציפיות של הצד השני או לעבוד על עצמנו בכלל, והציפיה צריכה להיות שהצד השני יקבל אותנו בדיוק כפי שאנחנו, ואם לא מקבלים אותנו אז הבעיה היא תמיד בצד השני ואף פעם לא בנו.

אני טוען שהגישה הזו בעייתית מאוד, כי היא מעודדת אותנו לא להיות ביקורתיים כלפי עצמנו ולנסות להשתפר בתור בני אדם.

להיפטר מדפוסי התנהגות רעילים זה להשתפר. לפתח תחביבים ואופי זה להשתפר, להתייצב פיננסית זה להשתפר, וכן, גם לסגל אורח חיים בריא יותר זה להשתפר.

לסגל אורח בריא לא מוביל בהכרח להרזייה.
וזה מזה מבאס! בא לבכות, בחיי.

השאלה היא מה עושים אחרי שבוכים. (ובוכים ובוכים…)
לסלוד מעצמי כי אני לא נראית כמו שאני ״אמורה״ או לקבל את עצמי ולשחרר?

נראה לי שברור באיזה צד נמצאים היתרונות הבריאותיים.

אגב, יש לך בנות?
Aristotle​(נשלט)
לפני שנה • 24 בנוב׳ 2022
Aristotle​(נשלט) • 24 בנוב׳ 2022
[quote="פרלין"][quote="Aristotle"]
בכוח המוח כתב/ה:

לסגל אורח בריא לא מוביל בהכרח להרזייה.
וזה מזה מבאס! בא לבכות, בחיי.

השאלה היא מה עושים אחרי שבוכים. (ובוכים ובוכים…)
לסלוד מעצמי כי אני לא נראית כמו שאני ״אמורה״ או לקבל את עצמי ולשחרר?

נראה לי שברור באיזה צד נמצאים היתרונות הבריאותיים.

אגב, יש לך בנות?

אין לי בנות.

נכון, לא בהכרח יוביל להרזיה.
לסלוד מעצמך? לא-

לצפות שאנשים יתאימו את עצמם? גם לא.

אני אתן הקבלה לא בדיוק מדויקת אבל רלוונטית באיזשהי צורה- אני מיתמר לגובה מרשים של 1.65 מטרים. אני יודע שזה פוסל אותי אוטומטית אצל לא מעט נשים (להערכתי כ-50%) לא משנה כמה מדהים אני אהיה בכל אספקט אחר.

האם אני אמור לשנוא את עצמי? ממש לא.
האם אני אמור לצפות שמישהי תתאים את ההעדפות שלה אליי? ממש לא.

It is what it is.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 24 בנוב׳ 2022
פרלין​(נשלטת){ש} • 24 בנוב׳ 2022
לגמרי! אבל מה שקורה זה שכשמדברים על שמנים יש איזו ציפייה שהם יתאימו את עצמם, כי לכאורה זה אפשרי. הדגש פה על ה״לכאורה״. אולי עכשיו עם התרופות החדשות זה יהיה אפשרי. אמן. אני לא נהנית מעודף המשקל שלי… מדכא לא למצוא בגדים, כבד לי, כואב לי הגב. זה בהחלט לא מצב כיפי שהייתי בוחרת בו. אבל למרבה הצער, אחרי באמת נסיון של שנים, אני לא רואה איך יוצאים מזה…

לי יש בת. והיא שמנה. היא אוכלת כמו החברות שלה, היא פעילה מאוד, היא נמרצת בטירוף, הרבה יותר מאחיה הרזה. היא אוכלת בריא ומגוון. והיא שמנה. וכבר עכשיו בא לי לבוא עם מצ׳טה על האדיוטים שיגרמו לה להרגיש פחות שווה באיזושהי צורה. הייתי קוצצת להם את אצבעות הרגליים והזין ומאכילה לנמרים, בחיי.

היא לא תלמד שקרים, היא תלמד אהבה עצמית. היא תלמד ששמנה זה מבנה גוף ממש כמו נמוך ושמי שלא רוצה אותה, זה מבאס, אבל זה שלו, לא שלה.
Master Bruce
לפני שנה • 24 בנוב׳ 2022
Master Bruce • 24 בנוב׳ 2022
תמיד יהיו אנשים שלא ירצו אותנו.
מהמון סיבות.
משקל זו רק סיבה אחת.
למעשה, סטטיסטית, בלתי נמנע ש*רוב* האנשים לא ירצו אותנו.

אם נשקיע בעובדה הזו יותר מדי מחשבה, תמיד נוכל למצוא סיבות למה לשנוא את עצמינו.
או, שנשלים איתה, נצא מנוקדת הנחה בריאה שזה פשוט בכלל לא חשוב מה רוב האנשים חושבים עלינו בהקשר הזה, ונתרכז רק באותם האנשים שאנחנו רוצים ורוצים אותנו בחזרה, ושיזדיין יתר העולם.
הלן הדובה
לפני שנה • 24 בנוב׳ 2022

Re: נראות

הלן הדובה • 24 בנוב׳ 2022
פיקאצ'וית כתב/ה:
זה נושא שהרבה ירימו גבה עליו ויגידו שזה טעם אישי אבל חשוב לי לדבר על זה.
קיימת תחושה באתר שהנראות היא מעל הכל.
שלא תבינו אותי לא נכון, מי שרוצה רזות או מלאות זה טעמו האישי אבל
האם להיות שמנה בהכרח אומר להית מוזנחת ?
להיות אישה פחות טובה?

נכון כל העניין של למצוא בן זוג קשור גם כן בנראות
אבל אני שואלת באמת, כדי למצוא אהבה אני צריכה לעשות ניתוח? או לרעוב? רק כי הצד השני מפנטז על type מסוים וזה הופך אותי ללא טובה
או זה שאני שמנה זה כי אני מוזנחת..

איפה עובר הקו בין דרישות שפויות לדרישות לא הגיוניות.
האם אני הלא הגיונית, זו שצריכה לקבל את העולם כמו שהוא ולהבין שלרזות תמיד יהיה יתרון וביקוש על פני מלאןת?
מתסכל כל כך..
אשמח לתשובות כנות גם אם זה כואב.

תשובה הכי כנה?
מי שבאמת תהיי חשובה להם ימשכו למי שאת. נקודה.
לרזות יש יתרון כי התעשיה מכרה לנו בלוף במשך 100 שנים שלהיות דחליל זה סקסי.
אבל זה לא ולאט לאט מעוררים מודעות ליופי של אנשים.
בת הזוג שלי רזה והנשלטת שלי שמנה. סו? הם אנשים שונים מאוד בכל כך הרבה מובנים.
Blackbeard​(שולט)
לפני שנה • 24 בנוב׳ 2022
Blackbeard​(שולט) • 24 בנוב׳ 2022
כשהכרתי את הוונילית המדהימה שלי, היא היתה שמנמנה.
עם השנים היא שמנה במידה ניכרת.
לפני מספר שנים היא רזתה.
היום היא רזה.

היא עשתה את השינוי בשביל עצמה, ועבורה השינוי היה מאוד מוצלח, היא מרגישה הרבה יותר טוב עם עצמה מאז שרזתה.

לי זה לא שינה, אהבתי אותה באותה מידה, בלי קשר למידותיה

BB, פיראט בדיאטה
dark enlightment​(שולט)
לפני שנה • 25 בנוב׳ 2022
dark enlightment​(שולט) • 25 בנוב׳ 2022
בעולם יש חשיבות לנראות. באינטראקציה עם אנשים.
במקומות של היכרויות אינטימיות הנראות מקבלת חשיבות הרבה יותר גדולה.

אז למה שבעולם הבדסמ המצב יהיה שונה?

* מחכה לדיון על מוגבלויות פיזיות משמעותיות מול משיכה מינית.

* תוהה כמה נשים נמשכו בילדותן (או עדיין נמשכות) לדרדסבא?
מי הייתה מתחתנת עם קונדסון?
ומי בסתר הייתה שמחה שגרגמל ידבר אליה כמו שהוא מדבר אל החתול שלו ויצחק את הצחוק המרושע?
Exaltation​(אחר)
לפני שנה • 25 בנוב׳ 2022

Re: נראות

Exaltation​(אחר) • 25 בנוב׳ 2022
הלן הדובה כתב/ה:
פיקאצ'וית כתב/ה:
זה נושא שהרבה ירימו גבה עליו ויגידו שזה טעם אישי אבל חשוב לי לדבר על זה.
קיימת תחושה באתר שהנראות היא מעל הכל.
שלא תבינו אותי לא נכון, מי שרוצה רזות או מלאות זה טעמו האישי אבל
האם להיות שמנה בהכרח אומר להית מוזנחת ?
להיות אישה פחות טובה?

נכון כל העניין של למצוא בן זוג קשור גם כן בנראות
אבל אני שואלת באמת, כדי למצוא אהבה אני צריכה לעשות ניתוח? או לרעוב? רק כי הצד השני מפנטז על type מסוים וזה הופך אותי ללא טובה
או זה שאני שמנה זה כי אני מוזנחת..

איפה עובר הקו בין דרישות שפויות לדרישות לא הגיוניות.
האם אני הלא הגיונית, זו שצריכה לקבל את העולם כמו שהוא ולהבין שלרזות תמיד יהיה יתרון וביקוש על פני מלאןת?
מתסכל כל כך..
אשמח לתשובות כנות גם אם זה כואב.

תשובה הכי כנה?
מי שבאמת תהיי חשובה להם ימשכו למי שאת. נקודה.
לרזות יש יתרון כי התעשיה מכרה לנו בלוף במשך 100 שנים שלהיות דחליל זה סקסי.
אבל זה לא ולאט לאט מעוררים מודעות ליופי של אנשים.
בת הזוג שלי רזה והנשלטת שלי שמנה. סו? הם אנשים שונים מאוד בכל כך הרבה מובנים.

מסכים שמי שתהיי חשובה לו יאהב אותך כמו שאת.
לא מסכים שזה ב100 שנים האחרונות, תראי פסלים מלפני 500 שנים, תמיד הייתה סגידה לגוף שרירי, ספורטאים, גלידאטורים, מיתולוגיה יוונית וכו' חוץ מאולי איזו תקופה קצרה שהיה רעב עולמי ולהיות מלא היה סימן שיש לך כסף.
הלן הדובה
לפני שנה • 25 בנוב׳ 2022
הלן הדובה • 25 בנוב׳ 2022
פרלין כתב/ה:
זה נורא לקרוא לנשים רזות דחליל. לא צריך להוריד כדי להרים.
יש רזה ויש לא בריא. מה שהתעשיה מוכרת לבנות כיום זה אנורקסיה.