בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מושא אהבה/הידלקות בלתי אפשרית

FreedomToSurrender​(נשלטת)
לפני שנה • 13 בדצמ׳ 2022

מושא אהבה/הידלקות בלתי אפשרית

FreedomToSurrender​(נשלטת) • 13 בדצמ׳ 2022
יש בי צד שהכי מחפש את המקום הבטוח, הקל, הנעים..
למצוא את מערכת היחסים הבריאה והנכונה לי. בטיימינג הנכון.. משהו שהוא אפילו יותר "מסורתי" (לא בהכרח וונילי).

ועם זאת, אני לא יכולה להתעלם מהדפוס החוזר בחיי של הידלקויות "בלתי אפשריות"/משיכה חייתית לאדם "הלא נכון" או בזמן הלא נכון..
אם אני משקיפה על כל המשיכות החזקות שהיו לי אז כולן היו כאלה, מכל מיני סיבות שונות.
עכשיו זו בערך בפעם השביעית שזה קורה לי. לא משנה אם בעבר בסוף התפתח משהו והוכח לי שזה כן אפשרי, או, ששם זה נגמר. (שניהם קרו)
שגם פה עולה השאלה, מה זה בעצם בלתי אפשרי.. שאלה פילוסופית למדי.
גם כל מערכות היחסים או האהבות שלי היו לא קונבציונליות.

עשיתי עבודה והשקפה ועצמית ויש לי קצת מושג או רעיונות ללמה זה נובע אצלי. אך עדיין יש מה לחקור..
ואני מעוניינת לשמוע מכם, כל אחד מוזמן להגיב באופן סובייקטיבי לפי חוויותו, או לענות באופן כללי על הנושא.

האם אתה מזדהים?
אילו תובנות קיבלתם מהניסיון שלכם עם חוויות דומות?
מהיכן אתם חושבים שזה נובע?
האם אפשר לשבור את המעגל?

וגם

מה אתם מגדירים כבלתי אפשרי? האם אתה חושבים שהמושג הזה בכלל קיים או שאנחנו פשוט רואים את זה כך?

מודה לעונים.
    התגובה האהובה בשרשור
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנה • 13 בדצמ׳ 2022
ארגמןן​(אחרת) • 13 בדצמ׳ 2022
תודה על השיתוף ועל נושא מעורר המחשבה.
מזדהה בערך. זה נשמע כמו- כשזה לא אפשרי (כביכול לא אפשרי) חלק בתוכך מרשה לעצמו להיפתח- הלב, הרגש וכדומה. וכשיש אופציה כן אפשרית למערכת יחסים בריאה כמו שאת רוצה משהו אצלך נסגר. סוג של הגנה. בעיניי, בשבילי, זה סימן שמשהו בי לא רוצה את מה שבראש שלי אני כן רוצה, בדוגמא שלך- מערכת יחסים בריאה. יש חלק שאולי פוחד ונסגר כהגנה. זה משהו בתת מודע.
ויש עוד אפשרויות.. אני לא יודעת בדיוק מה הכוונה אצלך ל"אדם הלא נכון". אם הכוונה היא למניאק המצוי, זה מתקשר לי לערך עצמי נמוך. כלומר, אם אני בוחרת כל הזמן גבר ש'משחק' איתי ולא מתנהג אליי כראוי או כמו שהייתי רוצה, ואני עדיין ממוגנטת אליו.. גם שם בעיניי יש משהו בתת המודע שלי, חלק מסויים שמאמין שזה היחס שאני ראויה לו. שאני לא מספיק ראויה ליחס טוב. אפילו שבראש שלי יש מחשבות אחרות על עצמי.
אני חושבת, שאחרי שתביני על מה בדיוק זה יושב אצלך, הדרך שאני מצאתי שהכי טובה לי היא להיות בקשר עם החלק הזה- שנסגר, או פוחד, או מלקה את עצמו כלא ראוי.. החלק שמצאת. ולהתקרב אליו, ולהקשיב ולהקשיב ולהקשיב לו, ולדבר איתו ולנחם אותו ואפילו להגיד לו תודה על הכוונה שלו- שהוא נסגר כדיי להגן עליי. אני מאמינה שלכל החלקים שבנו יש כוונה טובה תמיד (אפילו שפועל זה יכול לצאת מחורבן). ותוך הקשבה וקשר לחלקים האלה אפשר לקבל יותר חופש ויותר את המושכות להניע את החיים שלנו כמו שאנחנו רוצים וחושבים לנכון.
מקווה שהועלתי, בהצלחה icon_smile.gif
FreedomToSurrender​(נשלטת)
לפני שנה • 13 בדצמ׳ 2022
FreedomToSurrender​(נשלטת) • 13 בדצמ׳ 2022
תודה על התשובה המפורטת.
הרעיון שזה מאפשר לפתוח את הלב יכול להיות מעניין, ואפילו נכון.
פחות נתקלתי במצבים שהייתה יכולה להיות לי את המערכת יחסים שאני רוצה והתרחקתי/סירבתי. כי פשוט לא היה מקרה כזה שהרגשתי חיבור מלכתחילה. יכול להיות שזה צירוף מקרים, ייתכן גם שלא. יש אפשרות שהתת מודע גם מדבר בשמי. ובהחלט יש חלק שפוחד.
זה יותר רצון להיות קרובה לדבר האחר (לא מה שהראש/ההגיון רוצה). הרצון להיות בתוך דבר שהוא לא שלי, שלא קיים במציאות. לפטנז עליו. אני חושבת שזה שומר עליי בטוחה.

אני מניחה כשזה יחסים שלא מתאימים לי- אני יותר משתחררת, ונותנת את כל כולי. את כל הרגש והלב, ומתמסרת לגמרי. אם איכנס למשהו רציני יותר שיכול להישאר- יש סיכוי להיכוות. הקשר המדהים שהיה בהתחלה יתגלה כרעיל ומתוסבך ואז אולי יהיה קשה לצאת מזה.
(לא אפרט יותר מידי, אבל אני כן חושבת שזה משהו שקשור ליחסים של ההורים שלי.)
כל אלה גם השערות חחח.

אולי פחות מתקשר למנייאק המצוי, למרות שחלקם טיפה טיפה ניחנים בתכונות דומות..חחח. וכן, מסכימה שזה מתקשר לערך עצמי.

מסכימה לגמרי. שרק נקבל ונאהב את כל החלקים בנו, את החלקים שנשארו בצל, שמפחדים, שכואבים. שנחבק אותם ונבין מה הצורך שלהם- למה הם פה בעצם ומה הם באים להזכיר. ונעשה את הטוב ביותר שלנו כדי להעניק להם את זה. בכל פעם שעושים אינטרגציה עם עוד חלק ועוד חלק, אנחנו צעד קרוב יותר ללהיות שלמים.
תודה רבה התגובה ועל השיתוף!
LUNA and DADDY
לפני שנה • 14 בדצמ׳ 2022
LUNA and DADDY • 14 בדצמ׳ 2022
אני רק אוסיף שלפי דעתי יש קשר ישיר בין הנושא שהעלית לבין משיכה (כנשלט/ת) לבדסמ, אל הלא מושג, לאלוהי המניאק והמחליט.
מכיוון שהיחס הזה תחום בתוך מערכת יחסים מכבדת ולא באמת מגיע מתוך הערכה עצמית נמוכה, זה מאפשר את מימוש הפנטזיה של להיות סמרטוט של מישהו מיוחד שתרצי להעניק לו אותך.
וארגמן - דייקת.
סווריןן
לפני שנה • 20 בדצמ׳ 2022
סווריןן • 20 בדצמ׳ 2022
אם אינך מכירה את זה כבר, מציע שתחפשי חומר על Limerence כולל המקורות הפסיכולוגים לתיאוריה הזו
Netrunner​(נשלט)
לפני שנה • 20 בדצמ׳ 2022
Netrunner​(נשלט) • 20 בדצמ׳ 2022
סווריןן כתב/ה:
אם אינך מכירה את זה כבר, מציע שתחפשי חומר על Limerence כולל המקורות הפסיכולוגים לתיאוריה הזו

זה נשמע אני… אבל זה לא נשמע מה שהיא מדברת עליו בפוסט.
Netrunner​(נשלט)
לפני שנה • 20 בדצמ׳ 2022
Netrunner​(נשלט) • 20 בדצמ׳ 2022
כי לימרנס יכולה להתקיים גם עם אנשים שכן מתאימים, לא רק למשהו בלתי מושג.
סבלנות​(אחר)
לפני שנה • 20 בדצמ׳ 2022
סבלנות​(אחר) • 20 בדצמ׳ 2022
קודם כל אני חייב להגיד לך כל הכבוד
על האומץ שבך לחקור את עצמך
לנסות להבין
לא כל אחת או אחד יש בהם את הכוחות הללו.

מהמם בעיני.
לגבי מה שכתבת - כתבו את זה כבר פה
אבל במילים שלי ומהנסיון שלי (כי רק על עצמי אדע לדבר)

שזה לא אפשרי
שיודעים עמוק בפנים גם בתת מודע ואם לא מודים בפני עצמנו שזה לא אפשרי
הולכים על כל הקופה

כי שהסוף ידוע מראש
נורא קל לראות את הדרך

יותר קשה לשים כוכב צפון וללכת לפיו רק על בסיס של אמונה בכוכב הצפון
הרבה יותר קשה.
לכן זה לדעתי לחלוטין מנגנון הגנה

חווית
נפגעת
גדלת
וקשה לך לתת לאדם שממול את ההזדמנות שמגיעה לך (לא לו - לך)
כי את לא רוצה שמישהו ייפגע בך שוב או יגרום לך להרגיש משהו שלא בשליטתך.

ואוו
זה קשה.

אני כותב שירים ופעם כתבתי שיר בשם התחלות סופניות ושאני מכור להתחלות סופניות כי אני יודע שהסוף קרב ובא
אולי גם את כזו

לפעמים חשוב לשחרר
כי שלומדים לעוף צריך ליפול כדי ללמוד לעוף מחדש
שקרובים לשמש לפעמים נשרפים
אבל הצלקות האלו מזכירותלנו כל החיים מה עברנו וממה להזהר - לא להמנע - להזהר...

מקווה שתוכלי לכוון את האומץ הרב שיש בתוכך
להתנסויות חדשות
וזה לא אומר להתפשר על מה שאת רוצה או על מי שאת
פשוט לאפשר לחיים לקרות ולא לתת להם לעבור ליד.

זהו.
באהבה גדולה
ממני
סווריןן
לפני שנה • 20 בדצמ׳ 2022
סווריןן • 20 בדצמ׳ 2022
deepThinker כתב/ה:
כי לימרנס יכולה להתקיים גם עם אנשים שכן מתאימים, לא רק למשהו בלתי מושג.

תודה דיפ, נראה לי שיש מובן בו כולם מתאימים לכולם. אולי לא לקשר מונוגמי ארוך טווח, אבל קשרים מוגבלי זמן עם בני זוג לכאורה לא מתאימים, מסוגלים להיות עזים ביותר...

לגופו של מה שכתבת, נראה לי שהקיבעון שתאוריית לימנרנס מתארת, תואם את מי ש'מאוהבים באהבה' יותר מבמושאה. זה מזמין התאהבות במושאים לא נגישים, לא מתמסרים, נרקסיסטים... מי שתואם את הטיפוס שתאוריית לימרנס מתארת (נניח, אתה), מסוגל להתאהב במושא נגיש ומתאים, אבל יתקשה לעבור מהתאהבות לאהבה, ויחוש מת בתוך קשר שעבר את השלב הלימרי, ועלול להכשיל אותו שוב ושוב (מקווה שזה כבר לא אתה)
Master Bruce
לפני שנה • 20 בדצמ׳ 2022
Master Bruce • 20 בדצמ׳ 2022
אם היה לי שנקל על כל פעם שנדלקתי על מישהי שמחפשת או נמצאת כבר במונוגמיה...