שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הכמיהה לשליטה - ממה זה נובע?

bondman​(נשלט){FLR}
לפני שנה • 6 בינו׳ 2023
bondman​(נשלט){FLR} • 6 בינו׳ 2023
לדעתי מדובר בגילוי של כוחות קמאיים מרשית הביולוגיה האנושית. אבל מה מעורר את זה אצל חלק מאיתנו כך ואצל חלק אחרת לעולם לא נדע.
העיקר שכשזה נעשה כמו שצריך, זה כייף חיים.
icon_smile.gif
Madeleine L
לפני שנה • 6 בינו׳ 2023
Madeleine L • 6 בינו׳ 2023
קודם כל בקשר לאמירה "ככל שעוברות השנים אמנם העולם כן מתחיל לראות בזה משהו לגיטימי יותר.": פרקטיקות אלימות במיניות מתוארות כבר אלפי שנים ולא בקונטקסט של סטייה או הפרעה (הרבה הרבה לפני פון זאכר מאזוך והמרקיז דה-סאד). לא מומחית בהיסטוריה של בדסמ, אבל זה לא נראה שהקבלה החברתית של מיניות אלימה עברה תהליך היסטורי לינארי.

בקשר ללמה:
מובן מאליו שיש למוטיבציות סאדו-מזוכיסטיות תשתית גופנית-מוחית (כמו שחרור של כל מיני חומרים וכו'). וכן...כנראה יש תת-קבוצה של מזוכיסטים שמשתמשים בכאב בשביל אופיאטים טבעיים, אבל רוב מי שעושה בדסמ לא עושה אותו נטו בשביל הסמים האלה, כי למשל, השפלות, לא מייצרות עוד מהם וגם אם כן, זה לא מסביר למה ההנאה היא הנאה מינית. מה גם שמעט מאוד אנשים (גם אולטרא-מזוכיסטים) בועטים שוב בפינה של רהיט אחרי שהם דפקו בטעות בו את הזרת, כלומר, הקונטקסט משנה עד כדי מכריע. אז התשובה של "חומרים במוח" היא מאוד חלקית גם אם לוקחים בחשבון שיש חומרים מענגים שמשתחררים רק בעקבות חשיפה לכאב. אני גם לא אוהבת את התשובה מהסוג של "מרכזי המין והאגרסיה הם קרובים מוחית" מסיבות דומות. כי השאלה המעניינית היא *למה* אנחנו מחווטים ככה מלכתחילה. מה זה מספק ברמה הפסיכולוגית האישית ומה השירות של זה ברמה החברתית והאפילו האבולוציונית.
כתבו על זה לא מעט אנשים: פרויד, פרום, בטאיי,עמנואל גנט, גסיקה בנג'מין...
(הפנתי פה לכמה מקורות https://thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=516862#516862 ואשמח לשמוע ולשתף עוד)
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנה • 6 בינו׳ 2023
ארגמןן​(אחרת) • 6 בינו׳ 2023
Madeleine L כתב/ה:
קודם כל בקשר לאמירה "ככל שעוברות השנים אמנם העולם כן מתחיל לראות בזה משהו לגיטימי יותר.": פרקטיקות אלימות במיניות מתוארות כבר אלפי שנים ולא בקונטקסט של סטייה או הפרעה (הרבה הרבה לפני פון זאכר מאזוך והמרקיז דה-סאד). לא מומחית בהיסטוריה של בדסמ, אבל זה לא נראה שהקבלה החברתית של מיניות אלימה עברה תהליך היסטורי לינארי.

בקשר ללמה:
מובן מאליו שיש למוטיבציות סאדו-מזוכיסטיות תשתית גופנית-מוחית (כמו שחרור של כל מיני חומרים וכו'). וכן...כנראה יש תת-קבוצה של מזוכיסטים שמשתמשים בכאב בשביל אופיאטים טבעיים, אבל רוב מי שעושה בדסמ לא עושה אותו נטו בשביל הסמים האלה, כי למשל, השפלות, לא מייצרות עוד מהם וגם אם כן, זה לא מסביר למה ההנאה היא הנאה מינית. מה גם שמעט מאוד אנשים (גם אולטרא-מזוכיסטים) בועטים שוב בפינה של רהיט אחרי שהם דפקו בטעות בו את הזרת, כלומר, הקונטקסט משנה עד כדי מכריע. אז התשובה של "חומרים במוח" היא מאוד חלקית גם אם לוקחים בחשבון שיש חומרים מענגים שמשתחררים רק בעקבות חשיפה לכאב. אני גם לא אוהבת את התשובה מהסוג של "מרכזי המין והאגרסיה הם קרובים מוחית" מסיבות דומות. כי השאלה המעניינית היא *למה* אנחנו מחווטים ככה מלכתחילה. מה זה מספק ברמה הפסיכולוגית האישית ומה השירות של זה ברמה החברתית והאפילו האבולוציונית.
כתבו על זה לא מעט אנשים: פרויד, פרום, בטאיי,עמנואל גנט, גסיקה בנג'מין...
(הפנתי פה לכמה מקורות https://thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=516862#516862 ואשמח לשמוע ולשתף עוד)

בול.
kethrina
לפני שנה • 6 בינו׳ 2023
kethrina • 6 בינו׳ 2023
בעבר כנשלטת זה העניק לי את האפשרות לא לקבל החלטות, להישען על מישהו.
אני כן מגיעה מהמקום של טראומות עבר והרבה שיט בחיים. אני חושבת שזה אפשר לי להיות במיינד של ילדה- לקבל את זה שהאחריות לא עליך ומישהו מחליט ונושא באשמה. בניגוד לעולם האמיתי בו הייתי חסרת יכולת, כאן אני חסרת יכולת וזה בסדר ואפילו רצוי.

גדלתי, השתניתי ונהייתי חזקה עכשיו אין לי צורך בזה . הקשר האחרון שלי דווקא הכיל מעט אלמנטים של שליטה מצידי ענה על הצורך שלי בלדאוג ולפנק מישהו. זה גם נוח יותר לקבוע מה יהיה ואיך כי ככה זה בדיוק כמו שאני רוצה.

ועם כל זה יש כמה דברים שפשוט מדליקים- מחוך, קשירות ידיים, רצועות עור. לא משנה מי ישים אותם,זה מדליק אותי ואני די חושבת שהגעתי לעולם השליטה בגלל זה. זה פשוט נמצא כאן אז על הדרך לוקחים את השאר.
2030DOG
לפני שנה • 31 בינו׳ 2023
2030DOG • 31 בינו׳ 2023
MOMMY ISSUES כנראה....