בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המאבק בסלקציה והאפליה במועדונים ומסיבות של קהילת הbdsm וfetish בישראל

Aristotle​(נשלט)
לפני שנה • 9 בינו׳ 2023
Aristotle​(נשלט) • 9 בינו׳ 2023
Wild Bear כתב/ה:

לפי החוק אסור שיהיו מסיבות בדס"מ.

I call bullshit.

איפה זה כתוב?
Wild Bear
לפני שנה • 9 בינו׳ 2023
Wild Bear • 9 בינו׳ 2023
WitchFuneral כתב/ה:
Wild Bear כתב/ה:
לפי החוק אסור להפלות.
אבל גם-

מעשית צריך איזון, גם מגדרי.

אתה יכול לצטט את החוק?
ואני לא חושב שבגלל שהחוק הוא לא אתי, זה נותן לך לגיטימיה להמשיך בהתנהגות שאינה אתית. זה קצת כמו להגיד שבגלל שאסור חוקית לעשות אורגיות, זה נותן לך לגיטימציה לפוצץ אנשים באזורים שיש בהם אורגיה... זה לא רלוונטי. הויכוח הזה הוא אתי, כשאנחנו מציינים את החוק זה לא כדי לתת לגיטימציה לרעיונות שלנו בעזרת החוק, אלא כדי להצביע על כך שמחוקקי החוק מבינים למה הרעיונות שלנו לגיטימיים מבחינה אתית ועל הסיבה החוקית (שיש לה בסיס אתי) שאותם מחוקקים דורשים למנוע את מה ש-ד ו-ט עושים.

החוקים שהתכוונתי אליהם הם פרסום או הצגת תועבה בציבור, ומעשה מגונה בפומבי. הם בתוך חוק העונשין. ציטוט מדויק שלהם רק יאריך את הדיון, אפשר לקרוא לעומק בחיפוש קצר של המושגים.
זה גם לפני החוקים נגד זנות, ובעיקר הפרשנות שלהם שהובילה לסגירה של מועדוני החשפנות בארץ.

*לא טענתי שהחוק לא אתי. אמרתי שאם מחפשים, בטח אם זה קשור לתרבות פנאי, אפשר למצוא איך כמעט כל דבר הוא לא חוקי.

בסוף המועדונים האלו צריכים לאזן בין חירויות. להתאגד ולתבוע אותם על פגיעה בחירות אחת (גם עם ניצחון בבית משפט) תוביל לפגיעה בחירות אחרת (במידה וישארו מועדונים).
אף אחד לא פוגע באף אחד בכוונה, זה לא אישי. המטרה היא לייצר מקום שרוצים לבלות בו. אם יש למישהו פתרון טוב יותר לבעיות שמתלוות לקיום מסיבות כאלו, אני בטוח שהמועדונים ישמחו לשמוע.
לתבוע אותם על זה שלא הכניסו אותך בגלל שהגעת לבד זה בדיוק כמו הבדיחה שהוזכרה על נ"מ.
Wild Bear
לפני שנה • 9 בינו׳ 2023
Wild Bear • 9 בינו׳ 2023
Aristotle כתב/ה:
Wild Bear כתב/ה:

I call bullshit.

איפה זה כתוב?

Bear shit.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 9 בינו׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 9 בינו׳ 2023
Wild Bear כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
Wild Bear כתב/ה:
לפי החוק אסור להפלות.
אבל גם-

מעשית צריך איזון, גם מגדרי.

אתה יכול לצטט את החוק?
ואני לא חושב שבגלל שהחוק הוא לא אתי, זה נותן לך לגיטימיה להמשיך בהתנהגות שאינה אתית. זה קצת כמו להגיד שבגלל שאסור חוקית לעשות אורגיות, זה נותן לך לגיטימציה לפוצץ אנשים באזורים שיש בהם אורגיה... זה לא רלוונטי. הויכוח הזה הוא אתי, כשאנחנו מציינים את החוק זה לא כדי לתת לגיטימציה לרעיונות שלנו בעזרת החוק, אלא כדי להצביע על כך שמחוקקי החוק מבינים למה הרעיונות שלנו לגיטימיים מבחינה אתית ועל הסיבה החוקית (שיש לה בסיס אתי) שאותם מחוקקים דורשים למנוע את מה ש-ד ו-ט עושים.

החוקים שהתכוונתי אליהם הם פרסום או הצגת תועבה בציבור, ומעשה מגונה בפומבי. הם בתוך חוק העונשין. ציטוט מדויק שלהם רק יאריך את הדיון, אפשר לקרוא לעומק בחיפוש קצר של המושגים.
זה גם לפני החוקים נגד זנות, ובעיקר הפרשנות שלהם שהובילה לסגירה של מועדוני החשפנות בארץ.

*לא טענתי שהחוק לא אתי. אמרתי שאם מחפשים, בטח אם זה קשור לתרבות פנאי, אפשר למצוא איך כמעט כל דבר הוא לא חוקי.

בסוף המועדונים האלו צריכים לאזן בין חירויות. להתאגד ולתבוע אותם על פגיעה בחירות אחת (גם עם ניצחון בבית משפט) תוביל לפגיעה בחירות אחרת (במידה וישארו מועדונים).
אף אחד לא פוגע באף אחד בכוונה, זה לא אישי. המטרה היא לייצר מקום שרוצים לבלות בו. אם יש למישהו פתרון טוב יותר לבעיות שמתלוות לקיום מסיבות כאלו, אני בטוח שהמועדונים ישמחו לשמוע.
לתבוע אותם על זה שלא הכניסו אותך בגלל שהגעת לבד זה בדיוק כמו הבדיחה שהוזכרה על נ"מ.

הבנתי. אז אכן ייתכן שבכללי מועדוני בדס"מ נוגדים את החוק כמו מועדוני זנות וחשפנות. אני אישית תומך בליגליגזציה לזנות אז מן הסתם שאני לא עם החוק (לא שאעבור עליו, אני פשוט לא מסכים שהחוק הוא אתי במקרה הנ"ל). כנ"ל למועדוני בדס"מ.
בכל מקרה, אין הצדקה אתית למועדוני בדס"מ לנהוג ככה לטעמי. הפיתרון שלי כבר הוצע בתגובות. בנוגע לחוק - אין לו הצדקה להיות קיים, אבל כן יש הצדקה לציית לו... מקווה שהמצב ישתנה.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 9 בינו׳ 2023
אגב, אתה בדקת שהאיסור להצגת תועבה בפומבי תופס בנוגע למועדונים פרטיים? כי לא להציג סאדו על חלון ראווה זה דווקא הגיוני, אבל אם זה קורה במקום סגור, יש מצב שהחוק דווקא מקל.
ואני לא חושב שיחילו את חוקי הזנות על מועדוני בדס"מ מהסיבה הפשוטה שיש מספיק אנשים שיתבכיינו על זה ותהיה סערה בתקשורת על זה שבית המשפט הוא פרימיטיבי ומלא בדעות קדומות או וואטאבר, זאת המטרה של ה-NPC'S האלה. גם כיום קיימים הרבה ונילים שחושבים שהם בדסמ"ים אז יש ל-"קהילה" לא מעט תמיכה מבפנים. ואם זה יצא החוצה אני מאמין שגם הרבה אנשים ליברלים יצטרפו למאבק, יש כמוהם כמו זבל היום, זה נהיה מיינסטרים.
Wild Bear
לפני שנה • 9 בינו׳ 2023
Wild Bear • 9 בינו׳ 2023
WitchFuneral כתב/ה:
אגב, אתה בדקת שהאיסור להצגת תועבה בפומבי תופס בנוגע למועדונים פרטיים? כי לא להציג סאדו על חלון ראווה זה דווקא הגיוני, אבל אם זה קורה במקום סגור, יש מצב שהחוק דווקא מקל.
ואני לא חושב שיחילו את חוקי הזנות על מועדוני בדס"מ מהסיבה הפשוטה שיש מספיק אנשים שיתבכיינו על זה ותהיה סערה בתקשורת על זה שבית המשפט הוא פרימיטיבי ומלא בדעות קדומות או וואטאבר, זאת המטרה של ה-NPC'S האלה. גם כיום קיימים הרבה ונילים שחושבים שהם בדסמ"ים אז יש ל-"קהילה" לא מעט תמיכה מבפנים. ואם זה יצא החוצה אני מאמין שגם הרבה אנשים ליברלים יצטרפו למאבק, יש כמוהם כמו זבל היום, זה נהיה מיינסטרים.

תפריד בין ציבורי/פרטי, לבין בעלות. למעט יוצאים מהכלל, כל מקום עם ציבור הוא מקום ציבורי.
*אתה* לא חושב, גם בעלי מועדוני החשפנות והחשפניות, וכל מי שתמך ברעיון חשבו שהם לא עוברים על החוק כי חשפנות זה לא זנות. מועדוני חשפנות פנו לקהל רחב בהרבה מהקהל הבדסמ"י, והסגירה שלהם היתה מלווה במחאה ציבורית וסוקרה בהרחבה בתקשורת. זה לא שינה את התוצאה.

אגב חוקים, קו המחשבה הראשון שלי היה התערטלות בציבור, שזה יכול לחשב כעבירות לפי כמה חוקים, למשל: מעשה מגונה בפומבי, מטרד לציבור, התנהגות פסולה במקום ציבורי, כולם מפורטים בחוק העונשין.

בוא נחזור לעיקר.
איזון מגדרי הוא לא החוק החשוב ביותר במסיבות בדסמיות. אבל, אם הוא לא היה קיים, כנראה שלא היו מסיבות בדסמיות.
אין פתרונות מושלמים, תמיד משהו בא על חשבון משהו אחר.
עכשיו נשארת השאלה, מה יותר חשוב? שתהיה מסיבה עם מגבלות כלשהן (למשל תבוא באיזון מגדרי) או שתכנס למסיבה כי זו זכותך במחיר שלא תהיה מסיבה בכלל.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 9 בינו׳ 2023
Wild Bear כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:

תפריד בין ציבורי/פרטי, לבין בעלות. למעט יוצאים מהכלל, כל מקום עם ציבור הוא מקום ציבורי.
*אתה* לא חושב, גם בעלי מועדוני החשפנות והחשפניות, וכל מי שתמך ברעיון חשבו שהם לא עוברים על החוק כי חשפנות זה לא זנות. מועדוני חשפנות פנו לקהל רחב בהרבה מהקהל הבדסמ"י, והסגירה שלהם היתה מלווה במחאה ציבורית וסוקרה בהרחבה בתקשורת. זה לא שינה את התוצאה.

אגב חוקים, קו המחשבה הראשון שלי היה התערטלות בציבור, שזה יכול לחשב כעבירות לפי כמה חוקים, למשל: מעשה מגונה בפומבי, מטרד לציבור, התנהגות פסולה במקום ציבורי, כולם מפורטים בחוק העונשין.

בוא נחזור לעיקר.
איזון מגדרי הוא לא החוק החשוב ביותר במסיבות בדסמיות. אבל, אם הוא לא היה קיים, כנראה שלא היו מסיבות בדסמיות.
אין פתרונות מושלמים, תמיד משהו בא על חשבון משהו אחר.
עכשיו נשארת השאלה, מה יותר חשוב? שתהיה מסיבה עם מגבלות כלשהן (למשל תבוא באיזון מגדרי) או שתכנס למסיבה כי זו זכותך במחיר שלא תהיה מסיבה בכלל.

אוקיי, אבל אתה מפספס נקודה קריטית - לא כל הקבוצות שוות. אתה לא יכול להשוות את צרכני החשפנות לבדסמ"ים מסיבה מאוד פשוטה: בדס"מ הופך ליותר ויותר מיינסטרים, אנשים שהם סבבה עם הקהילה הגאה כנראה גם סבבה עם זה, ויש היום מלא, מלא, מלאאאאאא NPC'S שמחכים לצאת לרחובות בדיוק בגלל הדברים האלה - לצעוק על המדינה שהיא לא ליברלית ושישנו את החוקים ובלה בלה.
חשפנות לעומת זאת, זה דבר שקל מאוד לטרפד. למה? כי כולם נגעלים מהם / אדישים למעשיהם. למעשה, הציבור נותן בוסט לבית המשפט ואומר לו - "תעצור את זה". יש הרבה פרוגרסיבים שתומכים במהלך שיגידו לך שזה סחר בנשים (איך זה סחר בנשים ופונדקאות לא? נשגב מבינתי), הרבה דתיים וחרדים שתומכים במהלך ויגידו לך שזאת תועבה, ואפילו שמרנים לרוב תומכים בכך, כי הן חשופות ואיכסה פיכסה. האנשים שתומכים בדברים האלה (כמוני) הם מיעוט די זניח, אם היינו עושים רעש כמו פמיניסטיות אולי זה היה נשמע... וול, זה לא יקרה. המצב של הבדס"מ אינו ככה, ולכן חשוב להבין - לא כל הקבוצות שוות. ששי גז בעבר עורר סערה תקשורתית והוא גם הודה שזה בשביל הלקוח שלו והוא גם אמר בפירוש שהציבור משפיע בצורה חד-משמעית על בתי המשפט, וממבט די שטחי ניתן לראות את זה בבירור, זה קורה כל הזמן, זאת אחת מהסיבות ללמה מוציאים פעמים רבות צו איסור פרסום, הציבור פשוט חופר מדי.

קיצר, גם אם המדינה תדפוק את הבדסמ"ים, אחרי שנתיים (גג) זה ישתנה. יתחילו לחפור כל היום שלהשוות בדס"מ לזנות זה בורות ושזה גזענות ובלה בלה בלה.

בנוגע למה שאמרת על איזון מגדרי זה חרטא ברטא. אם זכרוני אינו מטעה אותי, בעבר זה בכלל היה הנוהל, לא חפרו לך על לבוא כזוגות. ואם יש יותר מדי בולבולים, אמרתי כבר - הם סתם NPC'S, אתם סתם נותנים להם יחס מיותר, הם לא יותר מתפאורה. כאילו כן, לפעמים הם מציקים, אבל באובראול הם NPC'S.
דבר שני, נכון, יהיו כאן דברים שיבואו על חשבון משהו אחר. כרגע לא נותנים לאף גבר להיכנס ללא אישה, שלא נדבר על להטב"ים. הפיתרון שהצעתי הרבה יותר סביר ופוגע כמה שפחות בסביבה לטעמי.

אגב, זה לא באמת איזון מגדרי. כאילו, לא באמת אכפת לי איך תקראו לזה, אבל אם אישה יכולה להיכנס לבד אז... אתה יודע, איזון מגדרי זה פשוט לא. פשוט רצו שיהיה יותר ציצי מבולבול, זה הכול.
אילן אילן
לפני שנה • 9 בינו׳ 2023
אילן אילן • 9 בינו׳ 2023
אני מניח שאם היה כל כך קל לסגור מועדני חשפנות המדינה היתה עושה זאת, אבל בפועל לפי בדיקתי, מתברר כי המשטרה הוציאה למועדוני חשפנות בת"א צווי סגירה מנהליים זמניים והיות והחשפנות לדברי המשטרה היתה כסות לזנות ולסחר בבני אדם , אינני רואה שום קשר לכך ולמועדון בי די אס אם. אגב,הזנות עצמה חוקית בישראל, אסור לשדל לזונות אסור לסרסר, אסור לצרוך זנות אבל אין איסור בחוק העונשין על זנות .
יותר מזה, עיריית ת"א בכדי לסגור מועדוני חשפנות ,שוב כעולה מבדיקתי, השתמשה בכלל בחוק התכנון והבניה אי הוצאת היתר לשימוש חורג .אני לא מוצא קשר בין זה לבין מועדון כלשהו הפועל כמועדון.
אני גם לא מכיר חוק האוסר על מועדון בי די אס אם לפעול .
צריך גם לזכור שיש חוק יסוד של חופש העיסוק וכן שככל הנראה בעלי המועדונים הם בעצם אנשי עסקים שמטרתם למקסם רווחים ואם הם מוצאים לנכון להעדיף איזון מגדרי על פני כניסה של כל אחד כנראה שיש להם לכך סיבה כלכלית.
אגב , אסור למשל להבדיל בין נשים לגברים על בסיס גיל, יש פסק דין כזה של בית המשפט העליון אבל אני ,שוב , לבדיקתי לא מצאתי כל איסור לדרוש איזון מגדרי, אשמח שמי שטוען אחרת יאיר את עיניי אבל שיתבסס על החוק ופסקי דין ספציפיים ולא על אמירות כלליות.
JunkyRuby{MyLexicon}
לפני שנה • 9 בינו׳ 2023
JunkyRuby{MyLexicon} • 9 בינו׳ 2023
באתי באיחור אז לא קראתי תגובות כי באמת וואו 134 עמודים הגזמתם נשמות.

רק להגיד שזו לא אפליה לפי לשונו היבשה פחד של החוק (סליחה עורכי דין מייבשים לי את הכוס מקילומטרים).
אולי יימצא איזה שופט שבדיוק אישתו לא נתנה לו שיזרום
אבל כל עוד *באמת* מקפידים על זה
ולא מכניסים חבורת חברות אבל לא חבורת חברים
זה נכנס לקטגוריה של משהו שנעשה לשם קידום צרכים מיוחדים של הקבוצה אליה משתייכים החברים החמודים.

לעומת זאת
קוד הלבוש שמנסים לאכוף בכמה ליינים בדסמיים מנוגד לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות
והם נהנים מזה שרוב האנשים לא יתבעו אותם או יפנו לנציבות
תביאו את אייל חדד בחייאתתתת נמאס שהוא סוחב את כל הסטייל במדינה הזאת על הגב שלו 😁
משרת מכובדות​(נשלט)
לפני שנה • 9 בינו׳ 2023
משרת מכובדות​(נשלט) • 9 בינו׳ 2023
אין איסור לקבוע שהמסיבה מיועדת לזוגות בלבד. ניתן לשלול כניסה של בודדים בגלל שאופי המקום דורש כניסה זוגית.
(מאותה סיבה בדיוק למשל לא ניתן לכפות כניסה של בודדים למפגשי חילופי זוגות).

מצד שני בהינתן והמסיבה מאפשרת לנשים בודדות להיכנס ללא בן זוג, ניתן לתבוע בגין איסור אפליה (ס' 6 ס' קטן 2 לחוק איסור אפליה).

כל התייחסות לעיל הנה מבחינת ההיבט המשפטי בלבד ולא הציבורי/מוסרי ואיננה מהווה המלצה לתבוע או לא לתבוע .