ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם הכלוב הוא אתר לאינסלים?

Fashion kitty​(אחרת)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
Fashion kitty​(אחרת) • 15 בינו׳ 2023
WitchFuneral כתב/ה:
Fashion kitty כתב/ה:
1.חופש הביטוי אומר שלמדינה אסור לצנזר אותך.
הוא לא מחייב אף אחד להקשיב, הוא לא מחייב אנשים פרטיים לתת לך במה והוא לא מעניק לך פטור מהשלכות מסוג "אמרתי את דעתי ועכשיו כולם חושבים שאני חרא של בן אדם".

2. לא חסרים כאן אנשים שמבטאים דעות דומות לשלך אבל עושים את זה בלי קללות ואיחולי מוות ולא מקבלים את אותו יחס שאתה מקבל, כך שהרבה מזה לא קשור לתוכן אלא לצורה.
אישית, מאוד מהר הבנתי עם מי יש לי עסק והפסקתי לנסות, אבל די לשחק אותה קדוש מעונה של חופש הביטוי.
זכותך להתבטא וזכותם של אנשים אחרים לחשוב שאתה חרא אם אתה לא מפסיק לכנות אותם מפגרים, סרטן ולאחל להם למות.

1 - אני חוזר ואומר - תביאי לי ציטוט אחד שלי מאחל למישהו למות. בנתיים רק רצו דיבורים ובאורח פלא אין שום צילום מסך, אין כלום. כמו שאמרתי - הקהילה הזאת קופצת על שמועות מהר מדי.

2 - נכון, אין שום חובה ליישם חוקים של המדינה באתר "הכלוב" וגם לא טענתי אחרת. אני טוען דבר אחר לגמרי - יש סיבה ללמה החוקים האלה במדינה עברו ולמה הם כדאיים, ובגלל הסיבות שהם עברו אני חושב שראוי ליישם אותה גם בפורום (ששוב, כל הקטע שלו זה שיהיו דיונים). למה? כי כמו שאריסטו אמר - צנזורה הוכחה ככלי לא יעיל להתמודדות עם בעיות והסיבה השנייה היא שזה פשוט לא נכון אתית.

3 - אני לא מתקרבן ולא חושב שאני קדוש מעונה. בסה"כ נפתח פה פוסט שטוען שאני ועוד אנשים כאן אמורים לקבל באן מהאתר עם תומכים רבים ונלהבים. זכותי להתנגד לכך? למה לא?

אני לא תומכת בצנזורה, אני תומכת בתרבות דיון.
יודע מה? יכול להיות שטעיתי ושלא איחלת מוות. מקבלת.
סרטן, מפגר וכינויים מהסוג הזה כינית והרבה יותר מפעם אחת. ראיתי במו עיניי.
לי אישית הספיקה פעם אחת שכתבת שהטיעון שלי מפגר, כי אני מסרבת לנהל דיונים מול אנשים שמדברים אלי ככה, אבל אני יודעת שיש כאן אנשים שספגו ממך את היחס הזה הרבה יותר מפעם אחת. איך אני יודעת? כי קראתי דיונים בהשתתפותך.
נקודת ההנחה שלי היא שממילא אף אחד לא ישנה את דעתו בגלל דיון באינטרנטים, כך שממילא המטרה העיקרית של הדיונים האלה היא לאוורר וזה בסדר גמור ובכנות, טרם קראתי ולו מילה אחת שלך שלא שמעתי בעבר כולל כאן באתר.
באמת שלא חסרים כאן אנשים שמחזיקים בדעות דומות לשלך ואף אחד לא קורא לחסום אותם כי הם לא מקללים כל מי שלא מסכים איתם.
הסיבה לזה שהנוכחות שלך כאן הפכה לא רצויה בעיניי רבים היא לא תוכן דבריך אלא הדרך.
כשאתה לא מפסיק לקלל אנשים הם לא רוצים את הנןכחות שלך וזה כבר לא משנה מה הדעה שאתה מבטא.
אתה באמת עד כדי כך לא מבין איך תקשורת בין בני אדם עובדת?
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
ארגמןן​(אחרת) • 15 בינו׳ 2023
אני אעשה לכם את זה פשוט-
למי שנעים להדיין עם אדם א' ו/או אדם ב' ו/או אדם ג'- שידון.
למי שלא נעים להדיין עם אדם א' ו/או אדם ב' ו/או אדם ג'- שלא ידון.
במקרה ואדם א' ו/או אדם ב' ו/או אדם ג' עובר לשיח של הטרדה או איום יש לפנות לכלובי עם צילום מסך והכיתוב 'אנא, לטיפולך'. בנוסף לחסימת האדם, לבחירתכם. (אפשרות נוספת היא להתעלם).

אבל אם אתם רוצים את זה מורכב, מתיש ולא יעיל -
תקיימו דיוניים ווויכוחים אין סופיים עם אדם א' ו/או אדם ב' ו/או אדם ג' גם אם לא נעים לכם לדון איתו, על מנת לנסות לחנך אותו או לשכנע אותו או לנסות להסביר לו שהוא מתנהג לא כראוי בעיניכם. אפשר גם להוסיף כמה שמות גנאי ולרדת לשיח באותה רמה שלא נעימה לכם.. וכל זה תוך הדגשה כמה לאדם א' ו/או אדם ב' ו/או אדם ג' יש שיח לא נעים.

כמובן שאני בעד הדרך הראשונה, אם זה לא היה ברור. אבל תנסו את שתיהן ותבדקו מה עובד לכם יותר טוב.

** ואני באמת מדברת על כל אדם שלא נעים לנו.. שום אדם ספציפי.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 15 בינו׳ 2023
Fashion kitty כתב/ה:
הוא לא מחייב אף אחד להקשיב, הוא לא מחייב אנשים פרטיים לתת לך במה והוא לא מעניק לך פטור מהשלכות מסוג "אמרתי את דעתי ועכשיו כולם חושבים שאני חרא של בן אדם".

2. לא חסרים כאן אנשים שמבטאים דעות דומות לשלך אבל עושים את זה בלי קללות ואיחולי מוות ולא מקבלים את אותו יחס שאתה מקבל, כך שהרבה מזה לא קשור לתוכן אלא לצורה.
אישית, מאוד מהר הבנתי עם מי יש לי עסק והפסקתי לנסות, אבל די לשחק אותה קדוש מעונה של חופש הביטוי.
זכותך להתבטא וזכותם של אנשים אחרים לחשוב שאתה חרא אם אתה לא מפסיק לכנות אותם מפגרים, סרטן ולאחל להם למות.

1 - אני מסכים איתך שיש לי התנהגויות מגונות שאני לא מצדיק אותן והן קשורות למי שאני כבן אדם, שמן הסתם הוא רחוק מלהיות מושלם. כמו שאמרתי, דיברתי על זה עם כלובי ואני כן משתדל למתן את השפה שלי יותר ויותר עם הזמן.

2 - פה אולי נישאר חלוקים, אבל אני חושב שרוצים להשתיק אותי בגלל הדעות שלי. למה? בגלל שכמו שניתן לראות, הנימוקים של פותח האשכול לא נגעו בי אלא בדעות שלי - "לתת לדעות כאלה מקום בכלוב זה כמו לתת לקונספירטורים להגיב באתר רפואי". הוא גם אמר בצורה מאוד ישירה שהדעות הן אלה שאינן לגיטימיות. היו פה עוד דוגמות לכך שלתת לאנשים כמוני במה זה כמו לתת לאדם שמדבר על כריתת אשכים והוצאה להורג של אנשים עם אוטיזם. יתרה מכך, הוא לא דיבר רק עליי, הוא דיבר על עוד אנשים שכיבדו את השיח ודיברו רק בצורה עניינית בלי להיכנס לאזורים אישיים בניגוד אליי, ככה שלדעתי לפחות, זה לא עניין אישי אלא עניין של דעה. ולמזלי, לא כל מי שחושב אחרת ממני מדבר על לסתום לי ולאחרים כאן את הפה וזה משהו שאני מוקיר עליו תודה וזה לא משהו שאני מתעלם ממנו או לא שם לב אליו
Fashion kitty​(אחרת)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
WitchFuneral כתב/ה:
Fashion kitty כתב/ה:

1 - אני מסכים איתך שיש לי התנהגויות מגונות שאני לא מצדיק אותן והן קשורות למי שאני כבן אדם, שמן הסתם הוא רחוק מלהיות מושלם. כמו שאמרתי, דיברתי על זה עם כלובי ואני כן משתדל למתן את השפה שלי יותר ויותר עם הזמן.

2 - פה אולי נישאר חלוקים, אבל אני חושב שרוצים להשתיק אותי בגלל הדעות שלי. למה? בגלל שכמו שניתן לראות, הנימוקים של פותח האשכול לא נגעו בי אלא בדעות שלי - "לתת לדעות כאלה מקום בכלוב זה כמו לתת לקונספירטורים להגיב באתר רפואי". הוא גם אמר בצורה מאוד ישירה שהדעות הן אלה שאינן לגיטימיות. היו פה עוד דוגמות לכך שלתת לאנשים כמוני במה זה כמו לתת לאדם שמדבר על כריתת אשכים והוצאה להורג של אנשים עם אוטיזם. יתרה מכך, הוא לא דיבר רק עליי, הוא דיבר על עוד אנשים שכיבדו את השיח ודיברו רק בצורה עניינית בלי להיכנס לאזורים אישיים בניגוד אליי, ככה שלדעתי לפחות, זה לא עניין אישי אלא עניין של דעה. ולמזלי, לא כל מי שחושב אחרת ממני מדבר על לסתום לי ולאחרים כאן את הפה וזה משהו שאני מוקיר עליו תודה וזה לא משהו שאני מתעלם ממנו או לא שם לב אליו

וויצ', באמת שלא עבר מספיק זמן שבמהלכו אתה ממתן את השפה שלך כדי שיהיה ניתן לדעת בוודאות אם זאת השפה או הדעות.
פותח האשכול הוא אדם אחד עם דעה, לכולם יש. זה לא אומר שמחר יוציאו מכאן כל מי שחושב כמוך כי בסופו של יום יש מי שקובע מי נשאר ומי לא וזה לא פותח הדיון הנוכחי ולא אני ולא פרלין ואתה.
מעבר לכך, יש לכל קבוצה זכות לקבוע את גבולות השיח המקובלים ומותר להחליט שלא רוצים אנשים עם דעות מסוימות. האם זה יוצר תיבות תהודה? כן. מותר לרצות תיבות תהודה.
אני לא אומרת כאן שאני מצדיקה העפה שלך או של כל אחד אחר מהאתר, רק שאתה לא יכול לזרוק רפש לכל הכיוונים ואז לטעון שאתה לא רצוי בכלל דעותך ושגם אם זה המצב-וואלה קורה. אנחנו באתר שלא מבטיח חופש ביטוי לאף אחד וכולנו הסכמנו לתנאים האלה מראש כשפתחנו פרופיל כאן.

בנימה אישית יותר-וויצ', עד שלב מסוים חיבבתי אותך, למרות שראיתי אותך מבטא כמה דעות שעצבנו אותי.
יצא לנו גם לתקשר קצת וזה היה סבבה לגמרי.
מתי זה הפסיק להיות סבבה? כשניסיתי לנהל אתך דיון ענייני והחלטת להיכנס בי למרות ששנינו יודעים שמעולם לא עשיתי לך כלום ואז גם באת לדיון אחר וירדת עלי גם שם בלי שום סיבה מלבד הרצון שלך לעשות את זה.
עכשיו, יש לי עבר עם התנהגות כזאת. אני עדיין צריכה לפעמים להילחם בעצמי כדי לא להגיע לשם, אבל בעבר הייתי סייקו ביצ' שמתחילה לקלל ולהיכנס בכולם על כל מילה והרחקתי מעלי אפילו אנשים שבאמת הדעה הסכימו איתי.
מניסיון, יכולה לומר שרק למתן את השפה לא מספיק. ככה אינטרקציות אונליין עובדות. הדבר היחיד שיגרום לאנשים להפסיק לצפות ממך להתנהגות הזאת תהיה לקיחת אחריות ואולי איזו התנצלות לפחותבפני אלה שפגעת בהם ככה יותר מפעם אחת.
קח מזה מה שאתה רוצה, תתעלם מזה לחלוטין אם בא לך.
לי רק היה חשוב לומר את הדברים.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
ברייה כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
התייחסתי לתופעה מתמשכת בכלוב, שקיימת כבר שנים, שבה אנשים *חושבים שמישהו הוא טרול אך ממשיכים לענות לו*. תופעה שלילית בעיני.

אני חושבת שתופעה לא פחות מתמשכת בכלוב זאת טרוליזציה של כל מי שחושב אחרת ומנסח את עצמו בצורה פוגענית. לא כל אדם גס רוח בהכרח טרול. כמדומני גם אני כוניתי ״טרול״ בעברי על ידי מישהו שלא אהב את דעותיי. הכינוי ״טרול״ הפך להיות כלי עלבון. מעין קללה שלא עוברת את גבולות פוליטיקלי קורקט. לכן ממשיכים להתדיין עם עם אנשים שהוגדרו טרולים, כי ברור לכולם שלא בטרול מדובר.

לטרולים יש את השיער העומד הוורוד הזה וקורקבן חמוד על בטן מעוגלת. אני חושבת שהם נורא חמודים ולכן קיבלתי את התואר בזמנו בתור מחמאה.

אני לא בטוחה שזה ממש קשור למה שאמרתי. הביטוי "טרול" בהתייחס ל"טרול אינטרנטי" הוא ביטוי שגור שמתייחס לאנשים שלא כותבים בתום לב את דעתם אלא שבכוונה כותבים דברים מתריסים, בלי נכונות לעמוד מאחוריהם, רק כדי לעצבן ולהרוס ולהוציא תגובות מאנשים. זו מילה שכבר נכנסה לשפה וזו המשמעות הנפוצה שלה. כמובן שאנשים תמיד יכולים לקחת מילה עם משמעות מוסכמת ולהמציא לה שימושים נוספים וגם להפוך אותה למילת גנאי שהם יזרקו על כל מי שלא מוצא חן בעיניהם, אבל זו לא נראית לי סיבה לבטל את המילה.
גם לי יצא להיקרא טרולית כשאני לא. גם יצא לי להיקרא מטומטמת כשאני לא, אז מה?

באופן כללי נראה לי שקשה לדעת אם אדם מסויים מטריל או מגיב את דעתו הכנה, הרי אנחנו לא יודעים מה יש לו עמוק בלב. על סמך הודעות בפורום אפשר לשער, אך לא לדעת.
ולכן אני חושבת שזה לא חשוב ולא רלוונטי לקבוע באופן קבוצתי מי טרול ומי לא, ומה שאני מציעה במקום זה - אם מישהו *נראה לי* כטרול, אז *אני לא אאכיל אותו*. אני חושבת שאם כולנו נתעלם ממי שאנחנו עם עצמנו חושבים שהוא טרול, אז באופן טבעי כל הטרולים יאכלו פחות, מבלי שנצטרך לעשות נגדם משהו דרמטי. התופעה ששלילית בעיני מתבטאת בין השאר בכך שאנשים עונים למישהו ואומרים לו "אתה טרול ואתה אידיוט", והתשובה שלי לזה היא - אם לדעתך הוא טרול אז אז למה אתה כותב לו תגובות ארוכות ומושקעות? לא חבל לעודד אותו?

אני מסכימה שלא כל גסות רוח היא הטרלה, ולא חשבתי שיעלה מדברי אחרת.

לגבי מודרציה - זה רלוונטי דווקא יותר לגסות הרוח מאשר לטרולים, כי שם אפשר לאסור על פעולות קונקרטיות. אי אפשר להגיד "אסור לכתוב דברים שאתה לא מתכוון אליהם" כי זה אמורפי ולא אכיף. כן אפשר להגיד "אסור לקלל פה".
בעיני זה תמיד, תמיד חוזר לשאלה - איך אנחנו רוצים שהפורום ייראה (ליתר דיוק, איך כלובי רוצה). בלי מודרציה, דיונים מתדרדרים לגידופים. זה ככה לא רק פה, זה ככה בעולם. גם בפגישות עבודה וגם בתוכנית טלויזיה, יש כללי התנהגות. זו הסיבה שבג'רי ספרינגר הולכים מכות ובריקי לייק מדברים, למרות שכביכול הפורמט והתכנים די דומים. אותו פורמט, כללי התנהגות שונים. אולי זה חלק מהקטע בפורום פה, שאפשר לגדף. אוקיי. נרצה או לא נרצה, בכל מקום יש מוסכמות חברתיות ובכל מקום מי שהחוקים לא מתאימים לו מוזמן לעזוב.
כרגע כביכול אין חוקים - למעשה יש פה חוקים וכולנו יודעים אותם: אאוטינג אסור. קללות מותר. וכל אחד יכול לבחור אם מתאים לו להשתתף.
אין דרך שבה כולם יהיו מרוצים. אפשר לרצות את אבירי חופש הביטוי שחשוב להם החופש לקלל את זולתם, ואפשר לרצות את אבירי הנימוס שחשוב להם כבוד הדדי והתחשבות.
ככה או ככה זו בחירה רצונית.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 15 בינו׳ 2023
Fashion kitty כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
Fashion kitty כתב/ה:

וויצ', באמת שלא עבר מספיק זמן שבמהלכו אתה ממתן את השפה שלך כדי שיהיה ניתן לדעת בוודאות אם זאת השפה או הדעות.
פותח האשכול הוא אדם אחד עם דעה, לכולם יש. זה לא אומר שמחר יוציאו מכאן כל מי שחושב כמוך כי בסופו של יום יש מי שקובע מי נשאר ומי לא וזה לא פותח הדיון הנוכחי ולא אני ולא פרלין ואתה.
מעבר לכך, יש לכל קבוצה זכות לקבוע את גבולות השיח המקובלים ומותר להחליט שלא רוצים אנשים עם דעות מסוימות. האם זה יוצר תיבות תהודה? כן. מותר לרצות תיבות תהודה.
אני לא אומרת כאן שאני מצדיקה העפה שלך או של כל אחד אחר מהאתר, רק שאתה לא יכול לזרוק רפש לכל הכיוונים ואז לטעון שאתה לא רצוי בכלל דעותך ושגם אם זה המצב-וואלה קורה. אנחנו באתר שלא מבטיח חופש ביטוי לאף אחד וכולנו הסכמנו לתנאים האלה מראש כשפתחנו פרופיל כאן.

בנימה אישית יותר-וויצ', עד שלב מסוים חיבבתי אותך, למרות שראיתי אותך מבטא כמה דעות שעצבנו אותי.
יצא לנו גם לתקשר קצת וזה היה סבבה לגמרי.
מתי זה הפסיק להיות סבבה? כשניסיתי לנהל אתך דיון ענייני והחלטת להיכנס בי למרות ששנינו יודעים שמעולם לא עשיתי לך כלום ואז גם באת לדיון אחר וירדת עלי גם שם בלי שום סיבה מלבד הרצון שלך לעשות את זה.
עכשיו, יש לי עבר עם התנהגות כזאת. אני עדיין צריכה לפעמים להילחם בעצמי כדי לא להגיע לשם, אבל בעבר הייתי סייקו ביצ' שמתחילה לקלל ולהיכנס בכולם על כל מילה והרחקתי מעלי אפילו אנשים שבאמת הדעה הסכימו איתי.
מניסיון, יכולה לומר שרק למתן את השפה לא מספיק. ככה אינטרקציות אונליין עובדות. הדבר היחיד שיגרום לאנשים להפסיק לצפות ממך להתנהגות הזאת תהיה לקיחת אחריות ואולי איזו התנצלות לפחותבפני אלה שפגעת בהם ככה יותר מפעם אחת.
קח מזה מה שאתה רוצה, תתעלם מזה לחלוטין אם בא לך.
לי רק היה חשוב לומר את הדברים.

לדעתי, לא הייתי יכול להתלונן על זה שרוצים להעיף אותי בגלל שאני גס רוח אם לא היו מדברים על אנשים אחרים שכן מכבדים את השיח ואת אנשי השיח כי באמת לא יכולתי להגיד אם מדובר על בעיה אישית או בעיה עם הדעות שלי. עם זאת, נתתי לך דוגמה לכך שהבעיה היא עם הדעות, וזה החל מהשוואות של אנשים מכאן לקונספירטורים, כריתת אשכים לכלל המין הגברי והוצאה להורג ועוד הוצאה להורג בגלל שטות. אני מניח שאת מבינה לבד את ההבדל בין הוצאה להורג של אנשים בעלי שונויות נוירולוגיות שונות לפושעי מלחמה נאצים.

ובנוגע לפורום - נכון שאפשר להפוך את הפורום לפורום עם דעות מאוד מסוימות, לא אמרתי אחרת. אמרתי שני דברים עיקריים:
1 - יש סיבות ללמה הדברים האלה עוברים במדינות דמוקרטיות. צנזורה זה פשוט פיתרון גרוע.
2 - בפורום, הדבר שמצופה ממנו זה לתת לאנשים לדון על דעותיהם ולחלוק אחד על השני. אם למשל יפרסמו כאן אשכול תמיכה בנכים ועל תרומות כספיות, אני משוכנע שבמקסימום את תראי חצי עמוד של "כל הכבוד" והרבה לייקים. פורום ללא חילוקי דעות הוא פורום משעמם.

אוסיף עוד משהו אחד:
דיברתם על זה שבסופו של דבר ההחלטה נמצאת בידיו של כלובי. לפי מה שראיתי מפעולותיו של כלובי, ניכר שהוא מתנגד לצנזורה ומשתדל לתת לאנשים עם מגוון רחב של דעות לבטא את עצמם ושזה הפורום שהוא רוצה לייצר כאן. היו כאן הרבה מאוד אנשים שהביעו דעות קונטרוברסליות בימים האחרונים, חלקם בצורה מאוד בוטה, ועדיין, אף אחד לא עף מהאתר כפי שאת יכולה לראות, מה שלדעתי רומז על כך שכלובי מבין את החשיבות שיש באי-צנזורה ובמתן חופש ביטוי במסגרת האתיקה.
N e l l a​(אחרת)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
N e l l a​(אחרת) • 15 בינו׳ 2023
יש לי את הפיתרון המושלם בשביל לסגור את הדיון העקר הזה.

אני יודעת שחלקכם יהיו מופתעים ואפילו לא תסכימו עם דברי אבל תחשבו על זה לפני שאתם שוללים.

מוכנים :

תנו לי לנהל את הכלוב והמצב הזה ייפתר!

מבטיחה לדאוג לכל אזרח ואזרח,אפילו הקטן והטיפש ביותר!

אני בעד ריבוי דעות ושלכל אחד יהיה דרך לבטא את עצמו כאלו כמובן חוץ מאת אלו שאני מעיפה.

תשימו נ בקלפי.

בתודה רבה.

נלה הכוסית
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
פרלין​(נשלטת){ש} • 15 בינו׳ 2023
אם אני מבינה את ירוקאפור, הטיעון שלו עמוק יותר ומעניין: יש בעיה עם שיח שמרני מהזן הזה (האשמת הקורבנות, נטייה לתאוריות קונספירציה) באתר שחרט על דיגלו ליברליזם מיני.

וזה נכון. זה האתר וזאת האג׳נדה. באתר כזה להגיד על מישהי שהולכת להתנסויות מיניות מגוונות שהיא משולה למישהו ששוכב על הכביש, זה בעייתי. אנחנו פה בשביל להתנסות מינית, לא? זה הרעיון, לא?
Fashion kitty​(אחרת)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
פרלין כתב/ה:
אם אני מבינה את ירוקאפור, הטיעון שלו עמוק יותר ומעניין: יש בעיה עם שיח שמרני מהזן הזה (האשמת הקורבנות, נטייה לתאוריות קונספירציה) באתר שחרט על דיגלו ליברליזם מיני.

וזה נכון. זה האתר וזאת האג׳נדה. באתר כזה להגיד על מישהי שהולכת להתנסויות מיניות מגוונות שהיא משולה למישהו ששוכב על הכביש, זה בעייתי. אנחנו פה בשביל להתנסות מינית, לא? זה הרעיון, לא?

כן, זה. תודה.