לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אונלי

AllyCat​(נשלטת)
לפני שנה • 14 בפבר׳ 2023
AllyCat​(נשלטת) • 14 בפבר׳ 2023
וויץ', זה שהתגובה הייתה מכוונת *גם* אליך, לא אומר שהיא מכוונת *רק* אליך. שלך הייתה ללא ספק התגובה הכי, אמממ, יצירתית אבל הייתה עוד תגובה שלילית, ועצם השאלה היה בגישה שלילית במהותה כלפי הנושא כי משתמע ממנו שלמכור את הגוף זה לא בסדר, או סותר את ההנאה. לקרוא בין השורות ולהסיק מסקנות זה לא אותו הדבר כמו לשפוט. אם מישהו כותב לי "כל הדברים העגולים הם ירוקים, ולכן החתול שלי ירוק." מותר לי להסיק ממה שהוא אמר שהחתול שלו עגול גם אם זה לא נכתב ישירות.
חוץ מזה, עובדה שאכן יש אנשים בדעה שבדיוק עליה דיברתי, כי ברייה הגיבה לי בדיוק על הניואנס הזה. אז אני מניחה שלא דמיינתי. בכל מקרה מה זה משנה? אנחנו כבר כאן.
אני כן חושבת שיש אצלך קצת טענות לא מבוססות, קודם כל, מי קבע שלאנשים לא אכפת מבעיות שלא צריך להתמודד איתן? לי דווקא כן אכפת שיש נאצים. במיוחד באוקראינה. ואתה לא יכול להכחיש שהנושא של מיניות ואונליפאנס וכל המסביב זה נושא שכן נמצא עכשיו בשיח הציבורי ויש המון דיונים גם מחוץ לכלוב על הלגיטימיות והמוסריות שלו. לגבי " זה שבני-אדם לא אוהבים התנהגות מסוימת, חושבים שהיא לא טובה, זה לא אומר שהם חושבים שזה לא מוסרי." - צודק, תרחיב את "לא מוסרי" ל"לא טוב" בכל מקום שכתבתי את זה. אבל הטענה נשארת אותו הדבר.
וזה נכון שרוב ההורים ורוב הסביבות כרגע עדיין לא מכילות, אבל אני לא צריכה שכולם יהיו ככה בשביל שהטיעון שלי יהיה לגיטימי, מספיק מקרה *אחד*. מספיק שיש מישהי אחת שההורים שלה סבבה, או מישהי אחת שפשוט באמת ובתמים לא אכפת לה. יכול להיות שהיא גם ככה עובדת בתעשיה מינית כמו למשל מועדוני בדסמ או המרכז למיניות אלטרנטיבית ואז זה לא מסכן אותה בהקשר של עבודה. ויכול להיות עוד מיליון סיבות שלא חשבת עלהן.
גם לגבי הגברים - רגע, למה? למה אתה מחליט שגבר ששווה משהו לא יסתכל עליה? בדקת את כל הגברים השווים אחד-אחד? חוץ מזה אני מכירה אישית גברים ונשים שווים רצח יד ראשונה מרופא שנמצאים בדעה שלי וחושבים שאונליפאנס זה סבבה לגמרי. וחוץ מזה אולי היא בכלל פולי או סולו או ארומנטית ולא מחפשת מערכות יחסים? יש גם עוד דברים שאתה לא יודע, כמו האם בכלל אפשר לקשר את השם שלה או הפנים שלה למשתמש שלה?
אתה מפרט פה סיכונים אפשריים נפוצים מאוד, אבל לא דברים וודאיים או דברים שמצדיקים הכללה גורפת.

ברייה, אנחנו לא מסכימות לגמרי על הכל וזה בסדר. גם לא אמרתי שצריך לבטל את השיפוט בכלל אלא רק שיש דברים שלדעתי לא צריך לשפוט. גם לא אמרתי "אל תביעי את דעתך" אלא אמרתי "אני לא מסכימה עם הערכים הספציפיים האלה שלך, וזה הסיבה למה, ואני מקווה שזה ישנה את דעתך."
בכל מקרה גם הסכמה של 99% זה אחלה (וגם הסכמה של 0%) אז שצדיקה באמונתה תחיה ואני גם אחיה איפשהו באמונה שלי אני מניחה.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 14 בפבר׳ 2023
AllyCat כתב/ה:
ברייה, לא אמרתי שצריך לבטל את השיפוט בכלל אלא רק שיש דברים שלדעתי לא צריך לשפוט. גם לא אמרתי "אל תביעי את דעתך" אלא אמרתי "אני לא מסכימה עם הערכים הספציפיים האלה שלך, וזה הסיבה למה, ואני מקווה שזה ישנה את דעתך״.

אליקאט, אם את לא מסכימה עם הערכים שלי, כלומר עם הטענה שלי שלמרות שהעיסוק הזה אינו מוריד מכבודן של העוסקות בו בעיני, קריירת האונליפנס אינה מתאימה למבנה האישיות שלי, כי האונליפנס מושתת על חשיפה של מה שאני נוהגת להכמין ולשמר עבור רגעי האינטימיות, אז דברי אתי על כך. אין לי בעיה שתשפטי את הערכים שלי ואני בהחלט יכולה לעמוד מאחוריהם. למה במקום זה את בוחרת להתווכח על עקרונות השיפוטיות, כלומר על מה מותר ועל מה אסור לשפוט?
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 14 בפבר׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 14 בפבר׳ 2023
1 - לא אמרתי שכל מי שמוכרת את הגוף מאמצת ערכים רעים, אמרתי שזאת יכולה להיות אינדיקציה טובה לגבי רובן, לכן לא כתבתי שכל העגולים הם ירוקים. גם לא אמרתי שזה סותר את ההנאה, זה לא.

2 - לא באמת התכוונתי שלא אכפת לבני אדם בכלל, זה פשוט זניח. לאנשים אכפת יותר מהדברים שקרובים אליהם מאשר מה שנכון מוסרית. למשל, המדינה כרגע מתעסקת בלאפות של בן גביר כשילדים מתים באפריקה. אין לי מחקר על זה או משהו, אבל קל לראות את זה. הסיבה שאכפת לך מאוקראינה זה כי מדברים על זה. פימפמו על זה בתקשורת.

3 - זה לא עניין של אם לפתוח אונליפאנס זה טוב או לא טוב. כאילו כן, זה אובייקטיבית לא טוב אם מסתכלים על זה באספקט של השלכות מול יתרונות ברמה החברתית. מה שמעניין אנשים באמת זה שהם מעדיפים ליצור חברה משכילה ומתקדמת ולא חברה של נשים שחיות באונליפאנס. אני ארצה שהילד שלי ילמד ויוביל באוניברביטה, אני לא רוצה שהוא יתפשט באינטרנט ואין בזה דבר פסול. לדעתי הסובייקטיבית, לרכוש כלים ולהשכיל זה חשוב יותר מאונליפאנס כי זה מקדם אותך באותך בעולם ברמה האובייקטיבית. סטטוס, כסף, השכלה, כל אלה דברים שעוזרים לך מבחינה תועלתנית להתקדם בחברה, ואני ארצה שהבן שלי יבחר בגישה תועלתנית ולא בגישה חברתית. מה גם שיש רציונל לדעתי מאחורי למה אנשים לא אוהבים נשים חושפניות, אבל כפי שאמרתי, לא אכנס לזה כאן.

4 - זה לא משנה אם ההורים יקבלו את זה. חלקים נרחבים מהמשפחה שלה, מהסביבה שלה, לא יקבלו את זה. אם ההורים מקבלים זה רק מסדר אותן מבחינת ההורים.

5 - גבר איכותי לא ייקח אישה עם אונלי בלי קשר למה שהוא חושב על נשים עם אונלי. גבר לא סתם נהיה איכותי, הוא משקיע בזה. לקחת מישהי שתשמיד את המעמד החברתי שלך אחרי כל מה שבנית זה מטומטם כשיש כ"כ הרבה דגים בים. ואני לא חושב שיש מישהי ש-"באמת ובתמים לא אכפת לה" כי החיים שלה נפגעים ברוב האספקטים החשובים בחיים. גם אם מספר בחורות מאוד מצומצם ימצאו גבר איכותי, כשאת נכנסת לאונלי, הדבר הסביר ביותר להניח הוא שלא תמצאי אחד כזה. שוב, הן אומרות את זה.
AllyCat​(נשלטת)
לפני שנה • 14 בפבר׳ 2023
אין דבר כזה מותר או אסור בהקשר הזה.
אני סך הכל טוענת, שלדעתי זה לא יפה לשפוט אנשים על דברים שהם בחרו לעשות עם החיים שלהם כל עוד זה לא פוגע באחר, גם אם זה נראה לנו ממש מוזר או חריג. זאת מלכתחילה הייתה הטענה המרכזית שלי - לדעתי יש דברים שאין סיבה רציונלית אמיתית לשפוט עלהם ואנחנו עושים את זה בכל זאת בגלל הבניה חברתית ודעות קדומות, ושלדעתי ראוי לאתגר את הדעות האלה, כל אחד עם עצמו.
לא אמרתי לך או למישהו אחר לשמור את השיפוטיות שלו לעצמו, אלא שאני מקווה שאת תשתכנעי בעצמך שאין מה לשפוט נשים עם אונליפאנס על הבחירה הזאת. זה הכל. לא הצלחתי לשכנע (בינתיים (; ) וזה בסדר. יש לנו גם ערכים אחרים שאת חושבת שהם לא בסדר אבל אני חושבת שהם סבבה ולהפך, והכל טוב.
על החלק הראשון מעולם לא התווכחנו, גם אני מסכימה שאין בזה משהו שפוגע מכבודן אבל זה ממש לא לכל אחת וזאת בחירה קשה, ומן הסתם לכל אחת יש את הבחירה האישית של אם זה מתאים לאישיות שלה. מעולם לא טענתי ש*את*, או כל אחת אחרת, חייבת לפתוח אונליפאנס, רק טענתי שלדעתי לא צריך לשפוט אותן.
לפני שנה • 14 בפבר׳ 2023
WitchFuneral כתב/ה:
5 - גבר איכותי לא ייקח אישה עם אונלי בלי קשר למה שהוא חושב על נשים עם אונלי. גבר לא סתם נהיה איכותי, הוא משקיע בזה. לקחת מישהי שתשמיד את המעמד החברתי שלך אחרי כל מה שבנית זה מטומטם כשיש כ"כ הרבה דגים בים. ואני לא חושב שיש מישהי ש-"באמת ובתמים לא אכפת לה" כי החיים שלה נפגעים ברוב האספקטים החשובים בחיים. גם אם מספר בחורות מאוד מצומצם ימצאו גבר איכותי, כשאת נכנסת לאונלי, הדבר הסביר ביותר להניח הוא שלא תמצאי אחד כזה. שוב, הן אומרות את זה.

יש לי בעיה עם המושג הסובייקטיבי ״גבר איכותי״, וויטץ׳. אני לא חושבת שהן לא יוכלו לבנות מערכת יחסים עם גבר איכותי. הן לא יוכלו לבנות מערכת יחסים עם אדם בתפקיד ציבורי, לא יוכלו ליצור מערכת יחסים עם איש מוסד או שב״כ, לא יוכלו לבנות מערכת יחסים עם אדם שמרן, לא יוכלו לבנות מערכת יחסים עם אדם שכל משפחתו מנויה על אונליפנס ולכן ראתה את זוגתו בתנוחות אינטימיות. אבל כל אלה לא מגדירים את האיכות.

כלומר, אני דווקא כן מאמינה שאישה שהחליטה לסגור את האונליפנס ולבנות קריירה חדשה, תצליח. היא אולי תאלץ לשנות את צבע שיערה ואת התספורת, כמו גם האפשרויות שלה תצטמצמנה מבחינת המבחר של המקצועות, אבל החיים לא נגמרים במקום בו נגמר האונליפנס.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי פבר' 14, 2023 12:22 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
לפני שנה • 14 בפבר׳ 2023
AllyCat כתב/ה:
אין דבר כזה מותר או אסור בהקשר הזה.
אני סך הכל טוענת, שלדעתי זה לא יפה לשפוט אנשים על דברים שהם בחרו לעשות עם החיים שלהם כל עוד זה לא פוגע באחר, גם אם זה נראה לנו ממש מוזר או חריג. זאת מלכתחילה הייתה הטענה המרכזית שלי - לדעתי יש דברים שאין סיבה רציונלית אמיתית לשפוט עלהם ואנחנו עושים את זה בכל זאת בגלל הבניה חברתית ודעות קדומות, ושלדעתי ראוי לאתגר את הדעות האלה, כל אחד עם עצמו.
לא אמרתי לך או למישהו אחר לשמור את השיפוטיות שלו לעצמו, אלא שאני מקווה שאת תשתכנעי בעצמך שאין מה לשפוט נשים עם אונליפאנס על הבחירה הזאת. זה הכל. לא הצלחתי לשכנע (בינתיים (; ) וזה בסדר. יש לנו גם ערכים אחרים שאת חושבת שהם לא בסדר אבל אני חושבת שהם סבבה ולהפך, והכל טוב.
על החלק הראשון מעולם לא התווכחנו, גם אני מסכימה שאין בזה משהו שפוגע מכבודן אבל זה ממש לא לכל אחת וזאת בחירה קשה, ומן הסתם לכל אחת יש את הבחירה האישית של אם זה מתאים לאישיות שלה. מעולם לא טענתי ש*את*, או כל אחת אחרת, חייבת לפתוח אונליפאנס, רק טענתי שלדעתי לא צריך לשפוט אותן.

טוב אלי, אולי תוכלי לצטט משפט שיפוטי שאמרתי שלדעתך היה פסול לא מבחינת האמירה, אלא מבחינת המחשבה?
פשוט נראה לי שאני מפספסת אותך, או שאולי להפך.
AllyCat​(נשלטת)
לפני שנה • 14 בפבר׳ 2023
1- תקרא שוב. לא טענתי שאתה אמרת על העיגולים הירוקים, אלא אנשים אחרים.
2- הסיבה שאכפת לי מאוקראינה זה כי המשפחה שלי תקועה שם. אבל גם אם לא הייתה לי משפחה שם והייתי יודעת מה קורה, ברור שהיה אכפת לי. וברור שאכפת לנו רק מדברים שאנחנו יודעים שהם קיימים ואת המידע הזה אנחנו מקבלים מהתקשורת. איך יכול להיות אכפת לי מרצח הגמדים בנרניה, אם אני לא יודעת שיש רצח גמדים בנרניה?
4- אני לא חושבת שזה רלוונטי בכלל. בני אדם לא חיים בשביל לקבל אישור מהמשפחה שלהם. דודה שלי מתנגדת חיסונים ומאמינה שכדור הארץ שטוח, ואני עדיין אוהבת אותה מאוד ורוצה שיהיה לה טוב. אם מישהו מהמשפחה לא מקבל אותך זה שלו ולא שלך, ואתה לא יכול לנסות לרצות את כולם ולחשוב מה הם יגידו עליך, אתה לא צנצנת נוטלה.
כל שאר הדברים שאמרת הם סובייקטיביים. אני מכירה המון אנשים שחיים בסוג של בועה בתוך החברה שבה יש ערכים אחרים ומקובל לעשות דברים אחרים וממש לא מזיזים להם כל הערכים המרכזיים של הצלחה בחיים = סטטוס, תואר באוניברסיטה, חתונה וילדים.
הסתירה בינינו היא שאתה טוען שיש רק סט אחד של ערכים שהוא לגיטימי וברגע שאתה סוגר לעצמך את הדלת לשם אתה נפגע ולכן אתה מטומטם אם אתה עושה את זה, ואני טוענת שמעבר לסט הזה שאתה מציג יש עוד הרבה סטים אחרים וזאת הבחירה האישית של בן אדם במה הוא בוחר. אתה לא יכול להניח שמישהו מטומטם או עשה בחירה גרועה רק כי הוא מסתכל על העולם אחרת ממך.

ברייה, את אמרת "מן הסתם שנשים שעוסקות באונליפנס לפרנסתן, מנקודת המבט שלי עשו בחירה רעה" וגם לאורך הדיון הדגשת שזה בסדר לשפוט אותן ושאנשים שופטים. אני טוענת שלא צריך לשפוט אותן כי לדעתי אין משהו רע בבחירה הזאת, זה פשוט משהו שאנחנו לא רגילים אליו. כמובן גם שהתגובה הראשונה שלי לא הייתה אליך אישית, אלא באופן כללי דיברה על שיפוטיות בנושא הזה כי זה לא סוד שזאת הדעה הרווחת בציבור.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 14 בפבר׳ 2023
1 - מן הסתם. סתם דרך להגיד שהאנלוגיה של הכדורים שגויה כי יש באנלוגיה הכללה ולא הכללתי.

2 - יש מלא דברים רעים שאת יודעת שלא אכפת לך מהם כי פשוט לא מדברים עליהם, נתתי את אפריקה כדוגמה.

4 - השוואה לא הוגנת. קונספירטיביות לא פוגעת לך בחיים ברמה של אונלי, אפילו לא קרוב לאחוז.

5 - יופי שאת מכירה כאלה, אובייקטיבית זה הרבה פחות נפוץ. אנשים מעריכים אנשים אחרים לפי סטטוס, זה מצביע על יכולת וזה מוכח ביולוגית ומחקרית וכולנו עושים את זה. מן הסתם שאנשים יכולים להיות בעלי יכולת גם בלי לעשות כלום, אבל סטטוס זו אחלה דרך להוכיח את זה. מה גם, מה שמעניין זה פחות הסטטוס, יותר היכולת. אם מישהי תוזמן לדייט עם בחור עשיר היא תתלהב, אם היא תגלה שהוא עשיר בגלל ירושה ושהוא טמבל היא לא תימשך אליו. ביולוגית, אנשים נמשכים ליכולת. ככל שהיכולת שלך יותר יוצאת דופן מהממוצע (בדגש על הממוצע), ככה יסתכלו עליך באור חיובי יותר. למעשה, היכולת חשובה יותר מלעשות את זה בפועל. אבל שוב, זאת אחלה אינדיקציה, הוכיחו כבר מיליון פעמים שאנשים עם מנת משכל מעל הממוצע צוברים הרבה יותר השכלה מאנשים עם מנת משכל ממוצעת לדוגמה, ברייה זאת ראייה טובה לכך. יש לי לא מעט דוגמאות מהאתר למעשה. יש גם מחקרים, אבל אני לא מסתובב איתם ואת מוזמנת לחפש. ויש לכך דוגמאות באספקטים רבים בחיינו, כלומר, אנשים עם יכולת לרוב מתרגמים את היכולת שלהם לפעולות בשטח.

6 - "הסתירה בינינו היא שאתה טוען שיש רק סט אחד של ערכים שהוא לגיטימי" - אני לא. שוב, את לא קוראת את מה שאני כותב.
לפני שנה • 14 בפבר׳ 2023
AllyCat כתב/ה:
ברייה, את אמרת "מן הסתם שנשים שעוסקות באונליפנס לפרנסתן, מנקודת המבט שלי עשו בחירה רעה". אני טוענת שלא צריך לשפוט אותן כי לדעתי אין משהו רע בבחירה הזאת, זה פשוט משהו שאנחנו לא רגילים אליו.

זה מה שכתבתי:
ברייה כתב/ה:
אם אני חושבת שקיימים דברים שראוי להכמין ולהצניע, לא משום שהם פגומים, אלא משום שהעדר החשיפה נכון להם יותר; אם הערכים שלי מושתתים על הגישה הזאת; אם כך ובסביבה שחושבת כך אני מרגישה נוח יותר — מן הסתם שנשים שעוסקות באונליפנס לפרנסתן, מנקודת המבט שלי עשו בחירה רעה.

אז את מנסה לשכנע אותי לשנות את הערכים שלי ולפתוח אונליפנס או לפחות להפוך את הקריירה הזאת לאופציונלית עבורי, כי זה לא בסדר לחשוב שבחירה בקריירת אונליפנס זאת בחירה רעה?
זה לא יקרה, אליקאט. הערכים שלנו נבנים לאורך היסטוריות תרבותיות, משפחתיות ואישיות. הן חלק ממבנה האישיות שלנו. אני אדם שחושב שמקומם של מופעי סקס במצבים אינטימיים, ודעתי זו מהווה חלק אינטגרלי מהאישיות שלי, מהמיניות שלי, ובמידה מסויימת אפשר אפילו להגיד שגם מאורח החיים בו בחרתי. ואם את רוצה לשכנע אותי שהערכים שלי פסולים, תתקפי אותם ולא את העובדה שאני שופטת דרך פריזמת הערכים שלי איזו קריירה תחשב לבחירה טובה ואיזו לרעה.

למשל את יכולה לטעון שמופעי הסקס נועדו לא רק למצבים אינטימיים ואני אשיב לך שמדובר בתחושות ובחירות אינדיווידואליות ולכן כמו שלי לא מפריע כשמישהי פותחת אונליפנס, ואני מכבדת אותה ואת היכולת שלה לבחור עבור עצמה את מה שטוב לה, אני מבקשת שיכבדו אותי כשאני לא בוחרת במה שרע לי. וכן הלאה.

אנא ממך, תתייחסי ענינית לטקסט שלי, זה ממש יעזור לי להבין מה אני עושה לא בסדר כשאני אומרת שלדעתי ומנקודת המבט שלי, בהתאם לערכים עליהם מבוססים חיי, בחירה בקריירת האונליפנס זאת בחירה רעה. ואני אגב ציינתי רק פן אחד של בעייתיות, כי וויטץ׳ ועוד שתי מגיבות כאן ציינו בעיות נוספות, כך שלא חסרות סיבות מדוע הקריירה הזאת בעיניי תהיה בחירה רעה. אגב, אני גם חושבת שמי שבוחר ללמוד עריכת דין במדינות בהן יש עודף עורכי דין עושה בחירה רעה.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 14 בפבר׳ 2023
ואין מספיק פסיכולוגיות בארץ! והמצב המנטלי של האנשים כאן הרבה פחות טוב מבריטניה... רק אומר 🤪
וכן, עריכת דין זאת אופציה לא משהו. אני חושב שאמורים ללמד ילדים צעירים תכנות כבר עכשיו בבתי הספר. מי שלא יידע תכנות בעתיד מאוד יתקשה למצוא עבודה, והוכיחו כבר שילדים שלמדו תכנות בצעירותם יהיו בעלי סיכוי גבוה הרבה יותר משמעותית לעסוק בכך בהמשך חייהם. מסכים איתך שבחירת מקצוע טובה עוסקת בזיהוי צרכים.