סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חברת כנסת

WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 1 באפר׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 1 באפר׳ 2023
bondman כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
או בקיצור - להחפיץ נשים בגלל עצם היותן נשים = לגיטימי.
הבנתי נכון?
ואני לא מדבר על חוקי האתר, אני מדבר על מה שאת אישית חושבת. את "מוכנה להיאבק" ע"מ שישמיעו דעות שמחפיצות נשים, לא כך?

רגע.
אני כתבתי גם שמות של חברי כנסת.
זה נחשב החפצה?
או שהחפצה זה רק לחברות כנסת.
icon_smile.gif

חחח זוכר את כל הנשים שאמרו שהן מצביעות ליאיר לפיד כי הוא סקסי?
טלי35​(שולטת)
לפני שנה • 1 באפר׳ 2023
טלי35​(שולטת) • 1 באפר׳ 2023
bondman כתב/ה:
פתאום קם אדם בבוקר
ומגלה שטלי 35 חושבת שהוא מגעיל.
תודה לך.

פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שמישהו שהיא העריכה וכיבדה מחפיץ ומתבטא בצורה דוחה ומכוערת כלפי נשים.

עצוב לי ):

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת אפר' 01, 2023 12:19 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 1 באפר׳ 2023
פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שטלי35 תומכת בהשמעה של קולות שתומכים בהחפצת נשים 🤢
או שאת כבר רוצה להודות שאת לא אומרת שאת רוצה לסתום להם את הפה כי את מבינה חלקית שזו בסה"כ הפרשנות הסובייקטיבית שלך ולא רוצה להיראות כמו הפמיניסטית הרעילה והמטורללת שאת, מה שגם גורם לך לכבס מילים?
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 1 באפר׳ 2023
WitchFuneral כתב/ה:
פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שטלי35 תומכת בהשמעה של קולות שתומכים בהחפצת נשים 🤢
או שאת כבר רוצה להודות שאת לא אומרת שאת רוצה לסתום להם את הפה כי את מבינה חלקית שזו בסה"כ הפרשנות הסובייקטיבית שלך ולא רוצה להיראות כמו הפמיניסטית הרעילה והמטורללת שאת, מה שגם גורם לך לכבס מילים?

אגב, זה מצביע על דפוסי החשיבה שלך. זה לא סתם יצא לך. קשה לך לדמיין עולם שבו מותר להתבדח ולצחוק גם על ציצי ותחת מבלי להסתכל על נשים כמין נחות, ולדעתי זה כבר אומר הכול. אני כל הזמן מחפיץ את עצמי ואת חברים שלי כחלק מהומור. כפי שאמרתי, להיפגע מכך זה פשוט חור באופי, חור שמי שיעשה לך טובה יבוא ויסתום אותו.
bondman​(נשלט){FLR}
לפני שנה • 1 באפר׳ 2023
bondman​(נשלט){FLR} • 1 באפר׳ 2023
טלי35 כתב/ה:
bondman כתב/ה:
פתאום קם אדם בבוקר
ומגלה שטלי 35 חושבת שהוא מגעיל.
תודה לך.

פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שמישהו שהיא העריכה וכיבדה מחפיץ ומתבטא בצורה דוחה ומכוערת כלפי נשים.

עצוב לי ):

״מחפיץ ומתבטא בצורה דוחה ומכוערת כלפי נשים.״
אלוהים יודע מאיפה הבאת את זה.
מה אגיד לך,
גם לי עצוב.
היי שלום.
זאלופון​(שולט)
לפני שנה • 1 באפר׳ 2023
זאלופון​(שולט) • 1 באפר׳ 2023
כפי שזיהתה מטפורה, תגובתי הקודמת (שלא כוונה ספציפית כלפייך, את רחוקה מלצנזר או להשתיק) אכן נכתבה בסרקזם. למען הסר ספק, אסביר אותה.

בראייתי כולנו, בנוסף לכל מה שאנחנו, *גם* אובייקטים, מעצם זאת שיש לנו גוף, שהוא אובייקט, והיותנו יצורים מיניים. לכן אין לי התנגדות עקרונית ל"החפצה", כלומר התייחסות רק לפן הזה שבנו. אם התייחסות כזו ראויה או לא - תלוי בעיניי בהקשר בו היא נעשית:

אם כתגובה נגדית לטיעוניה של חברת כנסת יושמעו הערות על המראה שלה, זה יהיה בזוי. אם בדיון רציני אודות איכות חברי הכנסת ינתן משקל לטיב ישבנן של החברות, זה יהיה מחפיץ מהסוג הרע.
אבל אם חברות כנסת מדוסקסות כאובייקטים מיניים באתר שעיקרו מיניות וחלק ניכר מן הכתיבה בו נסובה סביב פנטזיות מיניות ומה שמחרמן ומדליק - זה בעיניי בדיוק הזמן והמקום המתאים. לא חושב שמי שעושים זאת, כאן ובהקשר הזה, הם בהכרח אנשים מגעילים שלא מכבדים נשים.
שקנאי
לפני שנה • 1 באפר׳ 2023
שקנאי • 1 באפר׳ 2023
בשנותיי בכלוב הוצע לי להשתתף בלא מעט פרקטיקות ביזאריות, פרוורטיות ואבסורדיות. לא פעם נעתרתי להזמנות הללו בחדווה, בחלק מהמקרים אף נהניתי. אבל ההצעה לחשוב על תשובה עניינית לטיעונים של טלי גוטליב, איך לומר זאת בעדינות, פחות.
שקנאי
לפני שנה • 1 באפר׳ 2023
שקנאי • 1 באפר׳ 2023
והערה לשונית: השורש חפץ מקפל בתוכו שתי משמעויות, שאחת נובעת מתוך רעותה. במשמעות האחת ישנו דבר מה דומם, כמו זה מהמשחק חי צומח דומם. במשמעות השניה, ישנו יחס רגשי את אותו דומם, יחס של רצון או תשוקה.

ומן הכלל אל הפרט, קשה לי מאוד לדמיין גבר שיחפוץ להחפיץ את טלי גוטליב. אבל למדנו כבר שהכל אפשרי.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 1 באפר׳ 2023
זאלו, אתה בעצמך באת בזמן ובמקום הלא נכון icon_smile.gif
בימינו אנו כועסים ומנתקים קשרים מאנשים שמעזים להתבדח בצורה פוגענית שכזו, לא מגלים כלפי כך הבנה icon_sad.gif
מטפורה
לפני שנה • 1 באפר׳ 2023
מטפורה • 1 באפר׳ 2023
bondman כתב/ה:
מטפורה.
תודה על ההבהרה
אבל איך את לא רואה סתירה בן התגובה הראשונה שכתבת שכולה ביקורת על שירשור מלא הומור,
לעומת מה שעכשיו כתבת:
אגב, בגדול, בימים אלה, הייתי רוצה לראות הומור ככלי התמודדות בעיקר כאשר הוא מופנה פנימה, זה הרבה יותר תרפיוטי ובונה, ושמתם לב שזה כמעט נעלם? מפחיד.

הביקורת שלי היא לא על הפן ההומוריסטי בשרשור הזה (אם כי לדעתי האישית אפשר להתווכח על רמת וסוג ההומור, אבל זה כבר באמת עניין של טעם), אלא על יכולת ההתבוננות פנימה והבנה של מה מניע אמירות מהסוג הזה. הסיפא שלי נגעה ליכולת שלנו להתבונן ולבקר את האמירות שלנו, את הלעג שלנו, את הסרקזם שלנו.
ביכולת להפעיל הומור עצמי אני משתמשת כאינדיקציה נוספת למצב השיח. תגובות כמו של שקנאי למשל, מדגימות את חומרת המצב - איבדנו את היכולת לדיון, ואנחנו בוחרים את הייצוגים הכי שטחיים, ומשטיחים אותם עוד יותר (במקרה הזה מחפיצים) כדי שיהיה לנו נוח יותר לא להתמודד עם הבעיות במחנה שלנו (נגיד שאלה מנחה לשקנאי תהיה - באמת נוח לך עם רמת העומק של אנשים מהמחנה שלך? אני באמת באמת באמת חושבת, שאם נשווה אמירות זו לצד זו ונשתדל להיות אובייקטיביים, נגלה שגם אם הסגנון התרבותי שונה, מדובר באותה רמת מורכבות פחות או יותר. אז למה אתה מבקר, במקרה הזה מחפיץ, רק אנשים מהצד השני. כך או כך, קל לראות שבוז והחפצה מסוג זה, הם סמוכים ושכנים, זו תובנה חשובה בעיני).

ותודה שנתת לי הזדמנות להבהיר, בונדמן, כי חלילה לא התכוונתי לטענה (השטחית, בעיני) ש"הכל בצחוק ולא צריך לקחת את עצמנו ברצינות מדי". החוסר בהומור עצמי ובלקיחת עצמנו בעירבון מוגבל, היא כאמור רק עוד מדד לחומרת המצב, בנוסף (ולכן הסיפא שלי מתחילה במילה 'אגב' ולא 'כלומר') לחוסר היכולת שלנו, או חוסר הרצון שלנו, להבין את המקורות העמוקים והרחבים יותר לדחפים שלנו. במקרה הזה, יש כאן גם פן מגדרי ברור מאד (אם כי יש גם צדדים נוספים שאינם מגדריים), ואני חושבת שליפול למקומות האלה זו פשוט עצלות אינטלקטואלית, בימים בהם כולנו ממילא מתהלכים כמו פילים בחנות חרסינה.