סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה הבעיה עם מתחלפים?

shachaf2727​(מתחלף)
לפני 10 חודשים • 6 ביוני 2023
shachaf2727​(מתחלף) • 6 ביוני 2023
אין שום בעיה אם מתחלפים כפי שאין שום בעיה עם אנשים שמזדהים עם תפקיד אחד. יש כן פער בין הסתכלות על העולם במושגים בינארים לבין הרצון או העדפה להסתכל על העולם במונחים מורכבים יותר. רוב רובם של האנשים מעדיפים להסתמך או מרגישים נוח יותר בתוך הגדרות בעלות גבולות ברורים של מה שייך ומה לא שייך. הגדרות תחומות עשויות לנחם - לקבוע ולקבע גבולות. מתחלפים נוהגים יותר לחשוב מחוץ לקופסה, לבנות מערכת דינאמית יותר, במיוחד כאשר שני האנשים מתחלפים. אם החלוקה לקטגוריות בינאריות עשויה לנחם, מבחינת המתחלפים הנחמה נמצאת ביכולת לבטא היבטים שונים של זהותם והחופש לנוע בין הקטגוריות השונות. מבחינה מסוימת להיות מתחלף מאפשר ליהנות מהטוב בשני העולמות.
נמר לאילוף​(מתחלף)
לפני 10 חודשים • 6 ביוני 2023
נמר לאילוף​(מתחלף) • 6 ביוני 2023
כמה מלל , וכמה נסיון לעמוד מאחורי מיתוג דבילי
מתחלף /ת יכול להיות יופי של שולט/ת ויופי של נשלט/ת, ממילא לא מתחלף תוך כדי סשן, את זה עושים רק עם מתחלף/ת
בוגר ונשלט​(נשלט)
לפני 10 חודשים • 7 ביוני 2023

Re: מה הבעיה עם מתחלפים?

בוגר ונשלט​(נשלט) • 7 ביוני 2023
Bluecollar כתב/ה:
חברה שואלת.
אם הכללים ברורים ועל השולחן וההירכייה. מה הבעיה?
למה זה אישיו?
מה היא לא מבינה ומפספסת

הבעיה היא לא עם מתחלפים/ות, הבעיה היא עם הכללות
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 7 ביוני 2023
אין ולא היתה לי אף פעם בעיה עם מתחלפת.
הבעיה שאני לא מסוגל לשלוט.
היא לא תמצא את עצמה במחסור?
אולי זה הבסיס לפנטזיות הקוקהולד שלי ?
אליפסה​(שולטת)
אליפסה​(שולטת) • 7 ביוני 2023
השאלה קצת מתריסה.
מה הבעיה בנשואים, בפוליאמורים או באל-הורים? אין בעיה. זה פשוט לא מתאים לכולם.

עבורי, לחיות עם נשלט זה לא רק לחיות עם האפשרות לחוות סשן מסוים. זה הלך רוח מסוים. זה הצורה שאני חווה אותו, חושבת עליו, מרגישה אותו. וזה עוד הרבה מאוד דברים שלא קשורים בכלל לסשנים.

היחס של מתחלפים לבדס"מ הוא משחקי. וזה בדיוק לא מה שמדבר אלי. אני מחפשת להרגיש היררכיה ברורה וקבועה מול בו זוגי. להרגיש התמסרות אמיתית. זה הרבה יותר חשוב לי מדרגת הסשן והמורכבות הטכנית שלו.
הלן הדובה
הלן הדובה • 7 ביוני 2023
כמי שהייתה בזוגיות לא פעם ולא פעמיים עם מתחלפים וגם היום - אני וזוגתי מתחלפות. ואין שום דבר רע בזה חוץ מקצת tug of war מדיי פעם.

אין שום דבר רע במתחלפים. יש דבר רע באנשים שחושבים שאפשר להכתיב או לשלוט בחילוף. זה שאני למשל מתחלפת לא אומר שנשלט (רגיל או מתחלף) יכול מחר להחליט שהוא שולט עליי כי יש לי צד נשלט. וגם ההפך הוא הנכון.

שורה תחתונה - הכול תלוי באנשים.
StreetCat
StreetCat • 7 ביוני 2023
אליפסה כתב/ה:
השאלה קצת מתריסה.

עבורי, לחיות עם נשלט זה לא רק לחיות עם האפשרות לחוות סשן מסוים. זה הלך רוח מסוים. זה הצורה שאני חווה אותו, חושבת עליו, מרגישה אותו. וזה עוד הרבה מאוד דברים שלא קשורים בכלל לסשנים.

היחס של מתחלפים לבדס"מ הוא משחקי. וזה בדיוק לא מה שמדבר אלי. אני מחפשת להרגיש היררכיה ברורה וקבועה מול בו זוגי. להרגיש התמסרות אמיתית. זה הרבה יותר חשוב לי מדרגת הסשן והמורכבות הטכנית שלו.

מתחלפים לא בהכרח מתייחסים לבדסמ כמשחק, כמו שביסקסאולים לא מתייחסים למשיכה המינית שלהם כאל משחק, הם נמשכים אל נשים ואל גברים.
ייתכן ועדיף למתחלף להיות בקשרים פוליאומרים ברמה כזו או אחרת, אבל זה ממש לא מקטין או מבטל את ההיררכיה הברורה והיחדנית שיכולה להיות מול בן/בת הזוג.
הלן הדובה
הלן הדובה • 7 ביוני 2023
אליפסה כתב/ה:
השאלה קצת מתריסה.

יש היררכיה מאוד ברורה גם בפולי מבוסס שליטה.

קחי לדוגמה זוג מתחלפים בזוגיות רומנטית ששולטים על שני נשלטים (אחד לכל אחד מבני הזוג)

מתחלף א הוא השולט בתוך מערכת היחסים ומתחלף ב כפוף לו.
נשלט א כפוף לשולט א אבל נמצא תחת מתחלף ב בסולם.
נשלט ב כפוף לשולט ב אבל נמצא בתחתית הסולם מתחת לנשלט א ושולטים א וב.

זה די מסודר ומאוד ברור.
Kind​(מתחלף)
Kind​(מתחלף) • 7 ביוני 2023
אני חושב בעיקר שלרוב האנשים הרבה יותר נוח עם דברים פשוטים וברורים.
דברים שמגיעים רק בשחור ולבן, ולא בגווני אפור.
מתחלפים, כמו ביסקסואלים גם, מציגים שליטה/משיכה יותר מורכבת מאשר רק שולט או רק נשלט..
יכול להיות מתחלף שהוא יכול להיות גם שולט וגם נשלט עם כולם, או רק עם חלק, לא הכל זהה, ויש מקרים כאלו ואחרים, לא כל המתחלפים פועלים באותם האופן והצורה.
לדעתי, יש הרבה שולטים/ות שחושבים שלהתחלף אומר שאין היררכיה. שבעצם מתחלף הוא מישהו שיכול כל רגע לרצות להיות גם וגם, ולכן גם אם הוא נשלט כרגע, זה לא משהו קבוע או רציני, והוא יכול להחליט שבא לו לשלוט בכל רגע. ולהיפך עם נשלטים/ות.
המחשבה הזאת שקיימת, שאין היררכיה, שאין וודאות, שהכל זה סתם משחק תלוי רגע (כמו שכתבו כאן כבר לצערי) וזה פשוט עובד כמחסום פסיכולוגי בפני מתחלפים.
מתחלף יכול להיות הכי נשלט בעולם, וגם הכי שולט בעולם, מדובר בשני עולמות שונים.. שלא פוגעים, סותרים או מבטלים זה את זה.
זה לא פוגע כי אתה יכול להיות עם אחד כך, ועם השני אחרת. בדיוק כמו שאתה יכול לאהוב גם המבורגר וגם פיצה, בלי שאחד יבוא על חשבון השני. זה לא בהכרח מגיע לפוליאמוריה או משהו כזה.. בדיוק כמו שביסקסואלים יכולים להיות מונוגמיים, כך גם מתחלפים. זה שאתה אוהב גם וגם, לא אומר שאתה "חייב" גם וגם.
אני מניח שיש הרבה שהם גם וגם, אולי ברמת 90/10, 80/20.. ועד ל50/50. פשוט הם מעדיפים לתת ביטוי לצד אחד באופן מוחלט, כדי לא לקבל תווית של "מתחלף לא רציני".
קטלב​(מתחלף)
קטלב​(מתחלף) • 7 ביוני 2023
הסבירו לי כבר הרבה פעמים שאם אני מתחלף, אני לא שולט אמיתי.
מבחינת די והותר נשלטות, מתחלף לא מתאים כשולט. זה פשוט לא סקסי עבורן. וממילא הכל בראש. או כמו שמישהי אמרה פעם, "איך אני יכולה לקבל פקודות ממישהו שלפני רגע נישק למישהי אחרת את הרגל?"