שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מתי פנייה הופכת להטרדה?

למעלה ולמטה​(מתחלף)
לפני 9 חודשים • 23 ביולי 2023
למעלה ולמטה​(מתחלף) • 23 ביולי 2023
הטרדה מבחינתי זה לעבור על הגבולות שהפרטנר.ית כותב.ת

מה גם שצריך להבין שיש כאלה שבגבולות כותבים רשימת מכולת של גבולות, אבל בבלוג מספר.ת על הרבה חוויות שעברו שהם מהגבול עצמו.

לדוגמא: אחת כותבת בגבולות שלא מתחברת לפוט פטיש, וכל הבלוג מלא בסיפורים/תמונות של העצמת רגליים.

בכלאופן, תמיד עדיף לכתוב הודעה על אי התאמה בצורה יפה
רוב רובם של הפרטנרים.ות פה יותר מיבינו ויכבדו
Menta​(שולטת)
לפני 9 חודשים • 23 ביולי 2023
Menta​(שולטת) • 23 ביולי 2023
אני אסכם את הנקודות שעלו ותודה לכולם וכולן.

1. מאחר שלא כל פנייה נובעת מרצון להכיר למטרת פגישה, לא ניתן להניח זאת ולהניח שהפונה מטריד מעצם פנייתו למרות שהוא מחוץ לגבולות שכתובים בפרופיל.
2. מאחר שלא תמיד רשימת הגבולות תואמת את מה שבעלת הפרופיל מדווחת עליו בבלוג שלה, ייתכן שהפונה חושב שהגבולות הללו לא קשיחים או דיל ברייקר. לכן, עצם הפנייה אינה הטרדה.
3. הטרדה היא כזו רק אחרי שהובהר חד משמעית לפונה שאין עניין מהצד השני. לכן, עצם הפנייה אינה הטרדה.
4. יש כאלה שמעדיפים תשובה שלילית על פני התעלמות. לכן יש טעם במענה לפנייה.
5. עם זאת, מרגע שהתבהרה מטרת הפנייה, מדוע הפונה התעלם מהגבולות וכולי, ומי שפנו אליה הבהירה שאינה מעוניינת, המשך השיחה הוא הטרדה חד משמעית.
6. אין שום חובה למי שפונים אליה לענות לפנייה. בשום נסיבות. ההחלטה האם לפתוח בתקשורת עם מי שפנה היא שלה בלבד.

מסקנות אישיות שלי: טרם גובשו. אני אשן על זה איזה לילה. 😊
קטלב​(מתחלף)
לפני 9 חודשים • 24 ביולי 2023
קטלב​(מתחלף) • 24 ביולי 2023
עקר הבית כתב/ה:
אם הרגשת מוטרדת
זו הטרדה !!!

רק בעולם בו כולם ניחנו ביכולת קריאת מחשבות וביכולת ראיית העתיד.
מאמיקטנה​(שולטת)
מאמיקטנה​(שולטת) • 24 ביולי 2023
אני מניחה שזה כבר עלה כאן, אבל הבעיה היא בשאלה.
מהסיבה שהטרדה (כמו עלבון למשל) היא מושג סובייקטיבי.
אדם אחד יכול להיות מוטרד ממעשה מסוים, ואדם אחר יכול להיות מוטרד פחות מאותו מעשה בדיוק, ואילו אדם שלישי, יכול אפילו לא להיות מוטרד כלל.
כלומר, כל אחד קובע לעצמו מה מטריד אותו ומה לא מטריד אותו.
דבר נוסף, לא ברור אם התכוונת לעולם שכאן, או לעולם שבחוץ.. אני בטוחה שבעולם שבחוץ, פנייה של גבר-נשלט לבחורה.. תיחשב להזויה/מטרידה, ואילו כאן, זה ייחשב למקובל (כמובן אם היא מחפשת נשלט וכל היתר).
ולכן, השאלה צריכה להיות אחרת, היא צריכה להפוך את הנושא לאובייקטיבי.
זתומרת, לחשוב על כללים חברתיים מתי מעשה מסוים יחשב לבסדר, ומתי הוא יהפוך להטרדה.

וכמו שאמרתי, אותם כללים צריכים לקחת בחשבון את המקום בו אנחנו נמצאים, את הגבולות והחוקים של הצד השני אליו פונים (בעולם של היום, עם כל האינטרנט והאפליקציות, זה די קל להבין מה הצד השני מחפש ומה הוא פוסל) ומעבר לכך, את הפנייה עצמה. פנייה לא מנומסת, לא מכבדת.. יכולה להיות מטרידה יותר מאשר אותה פנייה בדיוק, מבחינת תוכן, אבל בצורה לא מנומסת ולא מכבדת. ובנוסף גם שיקולים של כמות פניות, ואופן הפנייה. אם אתה חופר למישהי שוב ושוב, כנראה שזה מטריד יותר מאשר אם אתה פונה אליה פעם אחת, או פעמים בודדות.. או פונה מדי פעם, ולא שולח הודעה כל 2 דקות.

ובקיצור, ישנם הרבה סוגיות בנושא, ומדובר בנושא מורכב, שהוא מטבעו סובייקטיבי.
דבר שמוסיף קושי לייצר כללים אחידים בו.
מלישס​(סדיסטית)
מלישס​(סדיסטית) • 24 ביולי 2023
בעיניי הטרדה זה כשמישהו פונה אלי אחרי שאמרתי לא מעוניינת או שהסברתי שהאדם הזה נמצא בגבולות שלי ( לנשל נשואים) ובכל זאת הוא ממשיך לשלוח הודעות . זה גם זלזול בעיניי כי הוא מתעלם מכך שאמרתי שאני לא מעוניינת.
עוד הטרדה בעיניי זה כשפונים אלי בצורה שהיא לא נעימה כמו למשל ( אמיתי לגמריי):יש לי זין 23 ס"מ רוצה לבוא"?.
אין שום בעיה לפנות לצורך מין בלבד אבל אפשר לעשות זאת בדרך שהיא יותר נעימה.
וכמובן כל מציעי הסשנים בתשלום / הצעות מגונות שאם אני לא עונה , מתחילים לרשום סכום כסף גבוה יותר וחושבים שאני זונה שאני אסכים.
שועלית

Re: מתי פנייה הופכת להטרדה?

שועלית • 24 ביולי 2023
Menta כתב/ה:
מתי לדעתכם ולדעתכן פנייה אליכםן הופכת מלגיטימית להטרדה?
מה הופך אותה לכזו?

בפרופיל שלי מצויינים גבולות. מעליהם כתבתי שאין ועדת חריגים. לדעתי, מישהו שקרא פרופיל, יודע מה הגבולות שלי ועדיין פונה כשהוא מציין שאולי בכל זאת אתן לו צ'אנס כי גבולות חוצים לפעמים, זה לא לעניין. אבל האם זו הטרדה?

ואם הוא ממשיך לנסות לשכנע אותי אחרי שהבהרתי שאני לא מעוניינת, מתי זה הופך להטרדה?

ברור שאפשר לחסום, לדווח, להתעלם. לא זו השאלה. לא מה ניתן לעשות בתגובה. השאלה היא מה נחשב בעיניכםן להטרדה.

כשהפנייה היא חוזרת לאחר סירוב שאינו משתמע לשתי פנים אז מדבור בהטרדה.
--Nir--
--Nir-- • 24 ביולי 2023
חשובה כתב/ה:
אשמח לקבל גם משוב מנשלטים

פחות אוהב את המונח ״הטרדה״ כשמדובר בפניות (מילוליות ולא גרפיות).
יצא לי גם לקבל פה הצעה ממישהי שכוללת יחד בערך את כל מה שאני כותב במפורש שהוא גבול בלתי ניתן לשינוי אצלי וזה בעיקר היה יותר מגוחך מאשר מטריד.

ובכל זאת - אם מישהי היתה מייצרת איתי אינטרקציה כלשהי, מכל סוג, ואחרי דחייה מצידי היתה אשכרה עונה לי ״יש פה הרבה גברים שהיו שמחים שאציע להם/אעשה להם את זה״ זה היה הדבר הכי קרוב להטרדה שאני יכול לדמיין, וזה היה בלתי נסבל ומסיים כל סיכוי להתקשרות עתידית.

תחשבי על גבר שזורק למישהי הערה מינית, מסורב, ואז אומר לה ״יש אלף שהיו מתות שאעשה להן כך וכך״

זה בעיקר תפס לי את העין במה ששיתפת
חשובה
חשובה • 24 ביולי 2023
כן אבל אני הצעתי משהו שהוא תיאר כפנטזיה בבלוג שלו.
בנוסף אף אחד לא שם לב שהוא הביע התנגדות רק כאשר מחקתי תמונה שלי ולקחתי צעד אחורה.
והמשפט שציטטת לא מדוייק ומוציא אותי מהקשרי.
הוא רשם שאני לא אשגע אותו ואני רשמתי שכל עבד היה חולם שמלכה כמוני תפנה עליו ותשגע אותו.
והתכוונתי בכלל לרעיון שמלכה פונה ראשונה.
העבדים פו כל הזמן מתלוננים שמלכות לא עונות ובטח לא פונות בעצמן.
ועוד משהו ההתכתבות ערכה סה"כ כיומיים וחצי.
ואני חושבת שאחרי מספיק זמן התכתבות בניינו
מותר לי להגיב על טענות שהוא מעלה ולא ישר לשתוק כי הוא עלול להיות מותרד, קיבלתי הודעות מזרים בפרטי שהייתי מייד צריכה להפסיק להתכתב כי התרדתי אותו, אני לא מסכימה עם זה סיימתי את השיחה אחרי שהגבתי על הטענות שהעלה