בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

היכרות לדתיים ודתיות בקהילה

NATIM​(מתחלף)
לפני שנה • 4 במרץ 2023
NATIM​(מתחלף) • 4 במרץ 2023
כבר באתי להציע להרחיב את העניין לדתלשים, אבל אז באתם פה עם דיון שמזכיר התפלפלויות בישיבה 😅
דתי אמיץ
לפני 10 חודשים • 30 ביולי 2023

הגיע הזמן. (אולי).

דתי אמיץ • 30 ביולי 2023
"אתה יודע מה זה בדס"מ?"
שדה מוקשים, מוחו, תחת כיפה סרוגה, מתכנן במהירות וטרם מגבש טקטיקת התחמקות יעילה כשחבר חילוני אחר זורק "נראה לך שהוא יודע? דוסים לא מכירים את זה."
"מכיר דווקא, שמעתי על זה קצת, BDS, ארגון שמנסה להחרים את ישראל או משהו כזה, לא?" טקטיקה יעילה, לא שקר אסור, לא אמת שאסור, הטעיה קלה שנמצאת בשטח האפור של הדת והמצפון.
צחוק, "אמרתי לך, אין להם מושג. עזוב אחי" הוא מדבר אל החייל הדתי "אתה לא צריך לדעת, תשכח שהוא שאל אותך את השאלה הזאת, אין לך למה לדעת מה זה."
אבל הוא יודע.
למעשה, הוא יודע מה זה BDSM יותר טוב מרוב החילונים במחלקה, הוא לא בחר בזה, הוא ניסה להתעלם מזה, להילחם בזה, ללא הועיל, זה הולך איתו בעל כורחו.

"ממש נשארת להתווכח עם הרבנית אחרי השיעור, הוא היה עד כדי כך מעניין? דווקא שאר הבנות די השתעממו."
"אותי זה מעניין." תלמידת האולפנה משתדלת לא להסמיק, החברה לא טיפשה, היא עוד עלולה לעשות אחד ועוד אחד ולחשוד באמת שאסור לה לגלות.
"שיעור על דיני עבדות בהלכה? מה מעניין בזה? דיני עבד עברי? עבד כנעני? שפחה חרופה?"
כפיים, תשובה ג' היא הנכונה, שפחה חרופה, אישה שחציה שפחיה וחציה בת חורין, נשמע מתאים לה.
"אותי זה מעניין." היא משתדלת לא לגמגם, ומאידך מתאפקת לא להטיח בחברתה התמימה את מה שאמרה לה בליבה, 'יא חתיכת ונילית!'

להיות דתיים זה לא פשוט.

גם להיות בדסמיי"ם זה לא פשוט.

ולהיות שניהם במקביל עלול להיות קשה, קשה מדי לבד.

מצטער שכתבתי רק דוגמאות של רווקים, לא הצלחתי לכתוב ממקום של אדם נשוי, זה רחוק מדי ממני.
בכל מקרה, הקבוצה מיועדת גם להם, זו לא קבוצה רק להיכרויות, טוב? תפסיקו לחשוב על זה כל הזמן.
התכוונתי לגברים, אני דתי בדסמ"י, כמעט ולא יוצא לי לדבר עם נשים, בטח שלא על העניינים האלו.
לגבי הקבוצה, דיסקרטיות, פרטים בפרטי.
Wellwelll
לפני 10 חודשים • 30 ביולי 2023
Wellwelll • 30 ביולי 2023
קורא ומברך- ברוך שלא עשני דתי
ברוך שעשני חילוני שכופר במעמד הר סיני ויציאת מצרים
ומאמין רק באלוהים לא שיפוטי ושאינו מעניש,
כי תכלס,
זה מטופש מצד האל לברוא גייז, מאוננים, ו"חוטאים"
בשביל להעניש אותם בגלל יצרם, נשמע די סדיסטי .
ברוך שלא בראני ככל הדתיים והחרדוייסים,
שאוכלים עוף בשבת,
(ברור שהעוף אינו בחלב אימו כלל),
שהרי הם משתחווים להבל ולריק ומתפללים לאל לא יושיע
ואני מאמין במלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא
ולא בדמיורג',
אמן.