שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

צורת ביטוי או כפייה ?

אדם אחד​(שולט)
לפני 19 שנים • 20 באוק׳ 2004

הסכמה

אדם אחד​(שולט) • 20 באוק׳ 2004
בידיאסאם מגדיר מראש הסכמה כתנאי ליחסים.
הדום הכריח אותי... כפיה? - אנני מבין.
בואו נניח שדום X מעוניין לחוות פנטזיות מסוימות שהוגדרו כגבול ע"י הסאבית.
הוא בהחלט עשוי לנסות למתוח את הגבול או אפילו לשברו .
הוא יעשה זאת באופן ישיר או עקיף בהתאם לאופיו. הוא ינסה לעשות זאת כי הוא רוצה להנות מכך.
ולא שהסאבית תסבול.
בכל מצב יש לנשלטת את אפשרות הבחירה ואת המחיר לסרוב -החליטה הנשלטת להסכים
למרות המחיר האישי שלדעתה היא משלמת, זוהי תהיה בחירתה שלה לטוב ולרע.
מילת ביטחון משמשת בדיוק למצבים כאלה.
באם הדום החליט להעמיד את עצם קיומו כמחיר לסרוב אזי תאום הציפיות הראשוני חסר
ויתכן שעדיף לנשלטת לוותר עבור דום מתחשב יותר בצרכיה בדיוק כפי שהדום ראוי לו לחפש מישהי עם גבולות רחבים יותר לטעמו.
לשליט ולנשלטת זכויות בחירה שוות, העמדת הסיטואציה של הדום כמכריח יוצרת מיידית את תחושת הקורבן לצד השני ומשם לכינוי הסמרטוט הידוע.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 באוק׳ 2004
כשהרופא שלי אומר לי לעשות משהו, אני יודע שהוא למד שנים ארוכות ומתישות בכדי שתהיה לו הסמכות להגיד לי לעשות את הדברים הללו, וכנראה שהוא יודע על מה הוא מדבר ובאמת יהיה לי טוב יותר אם אציית. דום, עם כל הכבוד, לא "הוסמך" לתפקיד הזה ואין סיבה להניח "על עיוור" שהוא באמת יודע תמיד מה טוב. מלבד זאת, אם הרופא שלי יגיד לי שאם אשליך עצמי ממגדל עזריאלי השיעול שלי יעבור, סביר שאפנה לחפש רופא אחר.

באותו אופן, סאבית שמצייתת רק מתוך הפחד שאדונה יעזוב אותה, מוטב לה שתחפש לה דום אחר. סאבית שהסכימה לציית פעם אחת, גילתה שהדבר עושה לה רע ואינה מעוניינת לעשות זאת פעם שניה - מוטב לה שתמצא אדון שיידע להעריך את העובדה שהיא הסכימה להתנסות עבורו ויכבד את העובדה שהגבול שנפרץ שב ונמתח, שהרי זה לגיטימי לגמרי.

לא שהכל חייב להיעשות מתוך רצון משותף. אני לא רואה שום בעיה בהוראה שהסאבית אינה מעוניינת לציית לה, והיא מצייתת למרות שהיא אינה מעוניינת. הרי ביחסי שליטה עסקינן, והשליטה באה לידי ביטוי מקסימלי דווקא כאשר הסאבית עושה משהו שלולא היתה השליטה קיימת היא לא היתה עושה.
אבל יש הבדל בין "לא רוצה לעשות" לבין "גבול" ויש הבדל בין ציות מתוך רצון לציית (גם אם אין רצון לבצע את הפעולה הנדרשת כשלעצמה) לבין ציות מתוך פחד להינטש ויש הבדל בין אדון שבאמת אכפת לו שהסאבית לא תיפגע (גם אם אין לו כלים מקצועיים להבטיח זאת) לבין אדון שרואה רק את עצמו.
Uranus
Uranus • 20 באוק׳ 2004
אני לא מבין מה כל הדיון וגם היתממות.
אתם אומרים יש זכות בחירה, יש מחיר ידוע מראש.
אם מדובר ב"הכריח אותי לאכול בונזו" כחלק מסשן השפלות אז סבבה.
אבל אם מדובר בלהכריח לעשות דברים שחורגים ממסגרת הגבולות ושמהווים חוויה קשה עבור סאבית שדאגה לאמר זאת מראש, הרי זה חוסר אחריות. אפשר לדבר, אפשר לשכנע, אפשר גם לאיים באיזה עונש אם זה מקובל.
הבעיה שכמעט כולם כאן העלו היא שאחד הדרכים של דום להכריח סאבית לעשות משהו הוא ע"י איום בלעזוב אותה. אני מתחלחל כולי רק מהרעיון. לעזוב בגלל כזה דבר ? האם היא נכשלה ? האם לא אוהבת מספיק ? האם בסרוב היא מוכיחה את חוסר מסירותה ?
יש שני דברים שדום צריך להיות מספיק בעל בטחון עצמי כדי לעולם לא להעמיד למבחן וזה מסירות ואהבה. אפשר לבדוק כניעות, גבולות, סף כאב, איפוק, סבלנות ועוד.. אבל לא אהבה ומסירות.
ולדעתי - אם סאבית מאוהבת מעל ראשה בדום שלה, ואחרון מכריח אותה לוותר על גבולותיה באיום שיעזוב אותה, יש סיכוי יותר מסביר שהיא לא בהכרח תפעל באופן שקול והגיוני (באמת אני לא אומר אז זה בזלזול) ותעשה את אשר ציווה עליה בניגוד לרצונה. אולי הוא לא מאיים באקדח או סכין או אלימות, אבל הוא מאיים על ציפור נפשה ועל הדבר הפגיע ביותר שיש לה עבורו - וסליחה אם זה ישמע קיצוני אבל בעיניי זה כמעט כמו אונס כשמדובר בלבצע דברים באמת קשים וטראומטיים.
אין כזה דבר: היא יודעת את המחיר של הסרוב ויכולה לפעול בהתאם למחיר, כשמדובר בעזיבה.
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 20 באוק׳ 2004
לא מסכימה למושג להכריח ,להכריח זה לאנוס והרי באונס אין זכות בחירה .
בקשר בין סאבית לדום צריך שיהיה מבוסס בראש ובראשונה על אמון וכיבוד הדדי של גבולות .
אם אקבל הוראה לעשות דבר שאני לא ממש רוצה ,אולי חוששת לעשותו אולי קשה לי מידי יתכן שאציית עדיין אבל רק מתוך האמון שיש לי בדום ולא מתוך פחד ובכל מצב גם אם הדברים חורגים מהגבולות שלי אני תמיד אזכור כי עומדת בפני זכות הבחירה להציב את הגבול ע"י מילת בטחון או להרחיב את הגבולות שלי . דום שיאיים עלי בנטישה ,לא יהיה דום שלי .
נכון שדום לוקח על עצמו אחריות רבה בקשר כזה אבל אני משאירה לעצמי חלקת אחריות "קטנה", אם אציית לדום כי הוא ינופף באיום הנטישה אני אהיה חייבת לשאול את עצמי שאלות נוקבות מאוד ....בלשון מעטה .
huan
huan • 20 באוק׳ 2004
לדעתי אתם דנים בדבר הלא נכון תוך כדי כך שאתם מפספסים את החלק הכי חשוב בכל העניין.
לא מדובר בסתם עוד דבר שהדום דורש והסאבית מסקימה לוט כמו לענוד קולר בפומבי,לא ללבוש תחתונים או כל דבר אחר.
מדובר בתהליך של יצירה וביטוי עצמי(כתיבה),משהו שצריך לבוא מהמקומות הכי עמוקים בנפש האדם.
לדעתי אין זה מוסרי או נכון כשם שאין זה מוסרי וונכון לגרום לאומן לצייר או לסופר לכתוב פרוזה.
הדבר צריך לבוא מהאדם עצמו ולא רק לקבל את הסכמתו לדבר.... אחרת כל העניין הרעיון,התהליך והמוצר הסופי הופכים להיות מעוותים לגמרי ואינם משרתים אף מטרה.

אין לי כל התנגדות לזה שאדם אחד ישלוט באדם אחר מיתוך רצון משטוף (אחרי הכל אם היה לי משהו נגד זה לא הייתי פה). אבל כשאר השליטה מנסה לקחת מנדט על תהליך היצירה והביטוי העצמישל האדם...אחד הדברים שעושים אותו אדם. פה לדעתי מתוח הגבול הדק בין השליטה ובין מחיקת זהות והטמאת אדם אחד על ידי האחר.

אולי אני מתיחס לכל העניין בצורה מאוד פילוסופית ורומנטית אבל זו דעתי.
אליס​(נשלטת){crazy_toas}

בתשובה ל- haun

אליס​(נשלטת){crazy_toas} • 20 באוק׳ 2004
"לא מדובר בסתם עוד דבר שהדום דורש והסאבית מסקימה לוט כמו לענוד קולר בפומבי,לא ללבוש תחתונים או כל דבר אחר.
מדובר בתהליך של יצירה וביטוי עצמי(כתיבה),משהו שצריך לבוא מהמקומות הכי עמוקים בנפש האדם. "

אה....סוף סוף מישהו שהצליח להגיד את מה שהתכוונתי אליו כמו שצריך.
מנטרה​(שולט)

קצת תגובות לתגובות

מנטרה​(שולט) • 20 באוק׳ 2004
huan - לא מכירים עדיין אבל תמשיך כך yes.gif

TOOT - לא התכוונתי להכריח אלא לשכנע באופן שלא ניתן לסרב....

URANUS - בונזו ??? יש בעיה לי יש רק דוגלי (הכלב שלי לא מוכן למשהו אחר...) להחליף ? icon_lol.gif

אדם אחר - אהבתי את התגובה

מתאהבתתתתתתתתתת - יש משהו שאת לא מספר לי ? icon_twisted.gif
חלוק לבן ? דווקא נשמע לי רעיון לסשן חבל"ז...

BUBA - מרוב דוגמאות איבדתי אותך, אנא פשטי לי את זה....אופס נשמע רע אני יודע... icon_rolleyes.gif

האביר - קצת איבדתי אותך אבל נראה שאתה בכיוון הנכון ponyplay.gif

תמימה - בלי תחתונים ???? icon_eek.gif

מקבי - מסכים לחלוטין !

שבירה - תרעומת ?! נראה לי נושא לגיטימי לחלוטין (אפילו התייעצתי עם בכח המוח לפני הפרסום)

אליס - תפני אותם אלי (את הדומים הרעים) יש לי סדנת חינוך מתאימה מאוד למקרים קשים של דומינציה פלצנית.....

מקווה שלא שכחתי אף אחד......
huan
huan • 20 באוק׳ 2004
מישהו אשכרה מתיחס לגיבובי הפסדו פילוסופיים....מעריך אותם....ולא כותב הערה סרקסטית בכל הנוגע לשגיאות הכתיב\הדפסה שלי.......אני מרגיש כמעט מוחמא. icon_cool.gif
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 20 באוק׳ 2004
huan כתב/ה:
מישהו אשכרה מתיחס לגיבובי הפסדו פילוסופיים....מעריך אותם....ולא כותב הערה סרקסטית בכל הנוגע לשגיאות הכתיב\הדפסה שלי.......אני מרגיש כמעט מוחמא. icon_cool.gif

זה באמת אחד מהשרשורים היותר תרבותיים ונעימים פה. כן ירבו.
icon_smile.gif