לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

יחסי חברות בקהילה.....

ילדה יפה
לפני 19 שנים • 19 באוק׳ 2004

יחסי חברות בקהילה.....

ילדה יפה • 19 באוק׳ 2004
ברור לעין שישנם אנשים שברצון אני אחפש את חברתם וארצה שיהיו ידידים שלי ואלה הם באמת אנשים שעם הזמן ככל שתתעמק הידידות יהיה אכפת לי מהם וגם להם יהיה אכפת ממני. ויש יותר ממספר אנשים בודדים כאלה. אך עם זאת ישנם גם אנשים בעלי אופי פחות חיוב שמשמיצים ומוציאים דיבה על אחרים רק משום שלא קיבלו את רצונם. בחור שנפגשתי איתו ולא הייתי מעוניינת בקשר עמו "נוטר" כעת לאדון שלי ומפיץ עליו שמועות כה רבות.
אם כן שאלתי היא האם יש להוקיע אדם כזה מתוכנו ואם עליי לנקוט בשם של אותו אדם. אשמח אם יגיבו ויתפתח דיון בנושא.

ילדה יפה.
Uranus

אבל למה בכלל ???

Uranus • 19 באוק׳ 2004
כל עוד לא גורם נזק משמעותי. למה להוקיע, למה בכלל להתייחס, למה בכלל להראות שהוא מעורר תשומת לב ?
להתעלם, להמשיך הלאה, להנות מהחיים ולהשוויץ בזה, הם התשובה והדרכים הטובות ביותר לטפל באלמנטים השליליים הללו. ככל שפחות נייחס להם חשיבות, החיים יהיו יותר שלווים והמפגעים המדוברים פשוט ידעכו. להוקיע ובכלל להתייחס זה כמו לתת להם אנרגיה להמשיך עוד ועוד ועוד...
@buba@​(נשלטת)
@buba@​(נשלטת) • 19 באוק׳ 2004
מצטרפת לאורנוס ..
נכון שזה מעצבן ומקומם ,אבל דברים כאלה היו ויהיו .
פשוט להתעלם כי זה לא שווה שום יחס .
ילדה יפה

לא פוגע?

ילדה יפה • 19 באוק׳ 2004
אני בכלל לא בטוחה שכשמשמיצים מישהו זה לא פוגע..... לספר שקרים ולהכפיש פוגעים במי שמשמיצים אותו ופוגעים גם במי ששומע אותם ולא יודע דבר ראשון אם זה אמת או לא, וגם נרטע ועלול להתרחק הן מכולנו והן מאותו אחד שעליו סיפרו לו.
במקרה הזה מישהו הכפיש את טי וי בפני אחת מידידותיו הקרובות ומכיוון שהיא מכירה אותו אז היא יודעת שזה שקרים. אבל את אותו הדבר הוא יכול לספר למישהו שלא מכיר אותו ואותו אחד יאמין. זה נראה לי כל כך מכוער ולא יפה וכן זה פוגע בלא מעט אנשים.
דוקטרינה​(שולט)

Re: אבל למה בכלל ???

דוקטרינה​(שולט) • 19 באוק׳ 2004
צריך להוקיע אותם לחלוטין. אין שום סיבה ללכלך על חבר זה או אחר. מסכים איתך לחלוטין. דוקטרינה.
orit{{ML}}
לפני 19 שנים • 21 באוק׳ 2004
orit{{ML}} • 21 באוק׳ 2004
ילדה יפה צודקת ב- 100% אחוז.

אבל !

צריך להפריד לגמרי בין רכילות על אירועים שאכן התקיימו, (כמו למשל התנהגות מסוימת שאינה מקובלת או הולמת), לבין הוצאת דיבה ולשון הרע, שכל קשר בינם לבין המציאות שקרי לחלוטין.

תאר לך אורנוס ואלה המצדדים בהתעלמות, שדווקא מישהי הנחשבת ל"מכובדת" בקהילה תתחיל להפיץ דיבה....

מדוע שלא יאמינו לה ? היא הרי מכובדת כביכול, לא ?

ואיך תתמודד ילדה יפה, (חדשה בקהילה?), אל מול מישהי מכובדת וותיקה ?

צריך להוקיע, ויפה שעה אחת קודם !
Tamashi Nawa​(שולט)

ואולי אפשרות אחרת?

Tamashi Nawa​(שולט) • 21 באוק׳ 2004
כאשר נודע לי מפי חברים כי מישהו נוטר לי טינה ומוציא את דיבתי רעה, פשוט ניגשתי אל האדם, התנצלתי בפניו על כך שמשהו מדברי או מעשי פגע בו וביקשתי לפתוח דף חדש ללא כל רגשות טינה ואיבה. האחר זמן מה הוא ניגש אלי, ואמר לי שהוא מקבל את התנצלותי ומעכשיו הלוח נקי.

אני חושב שלעיתים יש לעשות את הצעד הראשון, גם אם לדעתך אין סיבה לכך. לפעמים לא חשוב אם באמת עשית משהו על מנת לפגוע, והעובדה שהצד השני נפגע, גם אם לא בכוונה, הרי זו סיבה מספיקה להתנצל.

אין שום פחיתות כבוד בלעשות את הצעד הראשון, להתנצל, ולנסות לפתוח דף חדש. לדעתי, יש בכך כבוד ואומץ רב.
Tainted​(לא בעסק)
Tainted​(לא בעסק) • 21 באוק׳ 2004
ילדה יפה ויקרה...
תמיד יש את האקס שלא מוכן לשחרר וזה עניין של זמן עד שהוא נירגע ויורד מהגב של הנוכחי...
אין מה לעשות יש אנשים שיש להם בעיה קשה בלשחרר.
תסמכי על אנשים שלא יקחו את הכל כתורה מסיני והאדון שלך טפו טפו מכירים אותו והוא מדהים.
אז פשוט תתעלמו ואפילו תדברו עם המכפיש בצורה מתורבתת ותבקשו ממנו לחדול מכך.
אם זה לא עוזר, שימו אותו ברשימה השחורה וזהו.
תתעלמו מקיומו.
אנשים לא כאלה פתיים תמיד.. ומי שכן, למי אכפת מה הוא חושב??
orit{{ML}}
orit{{ML}} • 21 באוק׳ 2004
Abyss,

אני נוטה להסכים עם דבריך, כאשר מדובר במקרה חד פעמי.
אך כשהוצאת דיבה נעשית בשיטתיות שטנית ובמטרה ברורה וחד משמעית
לנסות להטיל רפש על אדם ספציפי, על לא עוול בכפו, אין שום מקום לנסות
לפתוח דף חדש.

ראה מה כתבה Domme :
ציטוט: והאדון שלך טפו טפו מכירים אותו והוא מדהים.

איני מכירה את האדון של ילדה יפה, כפי שאיני מכירה אותה.
האם אתה מודע לכך, כמה אדונים מדהימים כביכול, מסתובבים כאן ?
(וחלילה וחס, איני באה לומר דבר-מה נגד האדון של ילדה יפה !)

אז כך....
ישנו אחד "מדהים", שבסשן מסויים לא עצר במילת הביטחון שהשמיעה הסאבית, מספר פעמים.
ועוד אחד "מדהים", שמתקשר למקום עבודתן של הסאביות ומאיים עליהן.
השלישי, "מדהים" שטוען שיש כאן מישהו ששורף בתים.
ורביעי מפיץ שמציקים לאשתו.
ועוד ועוד.... ובלי סוף.

אבל מה, הם כולם כאלה "מדהימים", שזה למות.

אז לא.
יש מקרים בהם הוצאת הדיבה והשקרים כל כך קיצוניים, שאין שום מקום לסליחה.
ילדה יפה
ילדה יפה • 21 באוק׳ 2004
אני פתחתי את הנושא בגלל שיש מישהו (ואני בטוחה שיש עןד אנשים כמוהו) שלא מפסיק להוציא דיבה על האדם שאני נמצאת איתו, ופניתי אליו יפה וביקשתי שיפסיק. ולא הוא לא הפסיק. זה כבר עובר את גבול הטעם הטוב וגובל בהטרדה...
הוא "מזהיר" אנשים מפניו, אנשים שהוא לא מכיר ושלא מכירים את טיוי. לדעתי זה כבר גובל בהטרדה ומעבר לזה אני אומר שאני אפילו לא יודעת כמה אותו אדם מחובר למציאות ומה בכלל יוצא לו מלהכפיש שם של מישהו בצורה כה גורפת... מה גם שהוא בעמו הודה שהוא לא מכיר את טי וי אבל אמר שהוא "מאמין למישהי שסיפרה לו את זה".
לי אישית זה מאוד מפריע גם כי אני מרגישה שהוא עושה עוול וגם כי הוא פונה אליי בלא הרף ומנסה לשכנע אותי בצדקתו.