שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה מאתגרת לנשות האתר

a מק
לפני 7 חודשים • 26 בספט׳ 2023

Re: שאלה מאתגרת לנשות האתר

a מק • 26 בספט׳ 2023
kethrina כתב/ה:
כשאני חושבת על זה, לא מפריע לי קופיפייסט אם הוא אחד שמושקע בו מחשבה.
כזה שמפרט על האדם ומה הוא מחפש.
אם זה נראה לי, אני אוביל את השיחה וכבר אדע אם יש על מה לדבר תוך הודעה - שתיים, לפי הכתיבה, שגיאות הכתיבה, סימני הפיסוק, כמה האדם מאריך או מקצר במילים..

מה שכן, היצירתיות צריכה להיות בכותרת כדי שאכנס בכלל להודעה, הדרך הכי טובה היא כותרת שרלוונטית למה שבפרופיל שלי

שגיאות הכתיב*
Aristotle​(נשלט)

Re: שאלה מאתגרת לנשות האתר

Aristotle​(נשלט) • 26 בספט׳ 2023
a מק כתב/ה:
kethrina כתב/ה:
כשאני חושבת על זה, לא מפריע לי קופיפייסט אם הוא אחד שמושקע בו מחשבה.
כזה שמפרט על האדם ומה הוא מחפש.
אם זה נראה לי, אני אוביל את השיחה וכבר אדע אם יש על מה לדבר תוך הודעה - שתיים, לפי הכתיבה, שגיאות הכתיבה, סימני הפיסוק, כמה האדם מאריך או מקצר במילים..

מה שכן, היצירתיות צריכה להיות בכותרת כדי שאכנס בכלל להודעה, הדרך הכי טובה היא כותרת שרלוונטית למה שבפרופיל שלי

שגיאות הכתיב*

פאק שמישהו יזמין אמבולנס דחוף
a מק
a מק • 26 בספט׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
היי מק, סתם שאלה,
מה לדעתך מאתגר בשאלה שלך?

לדעתי האתגר הגדול הוא לנסח מאד בקצרה, ואני תוהה למה בעצם זה נדרש ואיך זה משפר את התרגיל. לי נראה שיש פה מלכוד - כתבי בקצרה ניסוח טוב של דבר שאת נוהגת להתלונן כשכותבים לך אותו בקצרה.

אבל אני אוהבת תרגילי מחשבה אז אשתדל לענות. גילוי נאות - אני בזוגיות סגורה ועונה רק לטובת הדיון הפילוסופי.

אני מאמינה בשיטת איניגו מונטויה: פנה בנימוס, ציין למה פנית דווקא אלי, וציין מה אתה רוצה ממני.

לדוגמה: שלום יולי. נהניתי ממה שכתבת בפורום על ג'ניס ג'ופלין. גם אני חושב ככה. ובכלל את נראית לי אחלה בן אדם. אשמח להיפגש לשמוע תקליטים ביחד icon_wink.gif מה דעתך על קוזמיק בלוז? מופת או התדרדרות?

* * *
כמובן שאם תשלח את זה למישהי אחרת זה לא יישמע לה נחמד אלא מוזר מאד. מודולריות היא שם המשחק. וגם לכנות ויושר יש משקל מכריע.
קיצר - תהיה איניגו מונטויה ותפנה לנשים שאשכרה מעניינות אותך ושיש לך משהו אישי לומר להן. מה שחשוב זה לא הניסוח הספציפי אלא הכוונה - היא עוברת בין השורות אם נרצה ואם לא.

כמובן שכנות ויושר הם הכרחיים.
אבל לא לזה התכוונתי ואולי האשמה בי שלא תקשרתי מספיק למה בדיוק התכוונתי כי נראה שכל מי שהגיב בשרשור הזה פספס לגמרי את כוונתי המקורית.

כיוונתי לכותבות היות טובות כאן, ויש כאן כותבות נהדרות, לייצר מדמיונן משפט או משפטי פתיחה שהיו מעוררים בהן עצמן ניצוץ של קסם בפנים.
את הרגע הנדיר הזה בו מילים מזיזות משהו.
להיות כן וישר ולפרט קורות חיים כל אחד יכול.

אבל ובגלל שכל אחת מכן מכירה יותר מכל אחד אחר את עצמה היא גם ודאי יודעת מה היה הכי נוגע בה.
אני מבין עכשיו שאולי זה יכול ממש חושפני, אבל זה יכול להיות סתם משהו מאוד מצחיק או מבריק.
יודעות מה, אפשר אפילו להסיר את מגבלת המשפט שניים.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 26 בספט׳ 2023
a מק כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
היי מק, סתם שאלה,

לדעתי האתגר הגדול הוא לנסח מאד בקצרה, ואני תוהה למה בעצם זה נדרש ואיך זה משפר את התרגיל. לי נראה שיש פה מלכוד - כתבי בקצרה ניסוח טוב של דבר שאת נוהגת להתלונן כשכותבים לך אותו בקצרה.

אבל אני אוהבת תרגילי מחשבה אז אשתדל לענות. גילוי נאות - אני בזוגיות סגורה ועונה רק לטובת הדיון הפילוסופי.

אני מאמינה בשיטת איניגו מונטויה: פנה בנימוס, ציין למה פנית דווקא אלי, וציין מה אתה רוצה ממני.

לדוגמה: שלום יולי. נהניתי ממה שכתבת בפורום על ג'ניס ג'ופלין. גם אני חושב ככה. ובכלל את נראית לי אחלה בן אדם. אשמח להיפגש לשמוע תקליטים ביחד icon_wink.gif מה דעתך על קוזמיק בלוז? מופת או התדרדרות?

* * *
כמובן שאם תשלח את זה למישהי אחרת זה לא יישמע לה נחמד אלא מוזר מאד. מודולריות היא שם המשחק. וגם לכנות ויושר יש משקל מכריע.
קיצר - תהיה איניגו מונטויה ותפנה לנשים שאשכרה מעניינות אותך ושיש לך משהו אישי לומר להן. מה שחשוב זה לא הניסוח הספציפי אלא הכוונה - היא עוברת בין השורות אם נרצה ואם לא.

אבל לא לזה התכוונתי ואולי האשמה בי שלא תקשרתי מספיק למה בדיוק התכוונתי כי נראה שכל מי שהגיב בשרשור הזה פספס לגמרי את כוונתי המקורית.

כיוונתי לכותבות היות טובות כאן, ויש כאן כותבות נהדרות, לייצר מדמיונן משפט או משפטי פתיחה שהיו מעוררים בהן עצמן ניצוץ של קסם בפנים.

אבל ובגלל שכל אחת מכן מכירה יותר מכל אחד אחר את עצמה היא גם ודאי יודעת מה היה הכי נוגע בה.
אני מבין עכשיו שאולי זה יכול ממש חושפני, אבל זה יכול להיות סתם משהו מאוד מצחיק או מבריק.

כשמישהו מעניין אותי ואני פונה אליו ראשונה (כןכן, אני יודעת. תעיפו אותי ממועצת גדולות השולטות. אני לא מחכה שיפנו אלי) אני עושה בדיוק מה שממליצות פה לעשות: קוראת את הפרופיל שלו ומנסה לכתוב משהו שנון שיתכתב עם מה שיש שם.
אבל היו לא מעט פעמים שכתבתי רק "הי, שנכיר?"
ומשם זה התגלגל אם בא לו ובא לי.

היו גם לא מעט פעמים שלא הלך.
זה לא קשור לשנינות או יכולות כתיבה - זה כי הצד השני לא היה מעוניין.
אז ככה זה החיים לשני הצדדים.
StreetCat
StreetCat • 26 בספט׳ 2023
אין משפטי קסם שיעשו את העבודה.
היו כאלה שכתבו לי משפטים נדושים וזה עבד - כי הם עשו בדיוק מה שכולן כתבו פה - התייחסו אלי אישית.
והיו שכתבו משפטי "קסם" וזה לא עבד. כי זה היה עבור האגו שלהם בלבד.

אפשר לבקש מצ'ט gpt שיכתוב לך כמה כאלה, אולי יהיו לו רעיונות.
supertall​(מתחלף)
supertall​(מתחלף) • 26 בספט׳ 2023
מה זה משנה? הן גם ככה יימשכו לאיך שאתה נראה
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 7 חודשים • 27 בספט׳ 2023
בול מה שסטריט.
אם אי פעם הוקסמתי ממשפט אחד - זה לא עניין של ניסוח אלא של תזמון והקשר. משפט כזה יכול להיות גם "שלום יוכבד".

אבל גם, נראה לי שדי עניתי על זה, לא? נתתי דוגמה למשפט שהיה מושך אותי. ומה כבר היה בו? שימוש נכון במילות קישור? מה שהיה זה תשובה לשאלה - מה משך אותך אלי. והקריטריונים לתשובה טובה הם שניים. הראשון הוא שתהיה אמת, והשני - שתהיה ספציפית.

ואלה דברים שעובדים רק כשהם, ובכן, אמיתיים וספציפיים.
מטפורה
מטפורה • 27 בספט׳ 2023
a מק כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
היי מק, סתם שאלה,

* * *

התשובות שקיבלת ענייניות, ממוקדות לשאלה, (מעמיקות ומלמדות יותר ממנה, למעשה) ולחלוטין ממצות. לפעמים הסבר מדוע השאלה שלך לא טובה או לא מייצגת מציאות או לא הגיונית, והצעת שאלות אלטרנטיביות, היא התשובה הטובה והמדויקת ביותר.
לא צריך לברוח הצידה ולחפש תירוצים למה לא קיבלת את התשובה שרצית, אלא להתבונן פנימה ולנסות להבין מה מוטעה בהנחות המוצא שלך.
אתה לא אמור לחשוב 'איך אני מקבל גישה', זו לא סיטואציית מפתח ומנעול. במקום, כדאי שתחשוב 'האם אני מתאים לה? האם אני קרוב למה שהיא מעידה שהיא מחפשת?' (ונצל"ש, עוד שאלה הכרחית, אגב: 'האם היא בכלל מחפשת?'. לתשומת לב הקוראים). על פי רוב, התאמה תנבא הצלחה. מיפוי הדרך להצלחה היא מה שאמור להנחות אסטרטגיה, לא השערות בלתי מבוססות.

יצאו לי כמה קשרים רציניים מאד (במושגיי ולצרכיי) מהאתר הזה, והמשותף בין כולם הוא לא איזה משפט או אפילו פסקה, אלא היכולת שלי לזהות בהם כמה תכונות חשובות, כמו תבונה, רגישות, עדינות, סבלנות, ענוה או לפחות יכולת לקשב, ביטחון עצמי ולבידו שלא נגרע מכל הנ"ל, אלא דווקא מיניות שמשולבת בתכונות הללו. סיכויי ההצלחה שלי היו די גבוהים, משום שלא נהיתי אחרי כל משפט, אלא באמת חיפשתי את מה שמתאים לי וסיננתי בקלות את מי שלא.

אז פעם נוספת, השאלה היא לא מה לכתוב, אלא מי להיות.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 27 בספט׳ 2023
זה כל כך שאלה של הקשר זמן ומקום.
צירופי מקרים. אולי צריך לכתוב איזה נוסחה על זה.
זה באמת לרוב מסתכם בהלרגיש שמישהו באמת מתעניין בך שבאמת רואה התאמה אליו חס וחלילה אלייך.