אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

גיוס הקהילה למניעת אפליה והפרדה מגדרית במרחב הציבורי

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 7 חודשים • 27 בספט׳ 2023
פרלין​(נשלטת){ש} • 27 בספט׳ 2023
שיבואו להתפלל בשמחה ויכבדו את מנהגי המקום אליו הם באים.
או שאולי זה לגיטימי שאני אבוא, למשל, לישוב דתי ואדבר בטלפון בשבת? מה דעתך? א

אתה מבין מה ההבדל בינינו? אתה חושב שהדתיות יותר חשובה מהחילוניות. אני לא וקצת נמאס לי לעשות את עצמי כאילו כן.

זה שתפילה בהפרדה היא לפי ההלכה לא הופך אותה ללגיטימית. אני בטוחה שיש עוד די הרבה דברים בהלכה שהם כבר אלפיייייי שנים ככה ועדיין הם לא מתאימים לעידן של היום.

אתה כל פעם נותן טיעונים כל כך מעצבנים שאין לי ברירה אלא להתווכח, אבל מה יש לי להגן על משהו שנראה לי לא נכון? זאת הייתה טעות מטומטמת, בריונית, לא רואה בעיניים.
סנטוריון

Re: זה משנה מהיכן הגיעו המארגנים?

סנטוריון • 27 בספט׳ 2023
abir כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
רק שמארגני התפילה לא הגיעו מהעיר.

ראשית לא יודע מהיכן הגיעו מארגני התפילה. זה גם לא באמת חשוב. חשוב שהמון מתושבי העיר רצו להשתתף באירוע וקומץ :שונאים" הפריע להם.

(דרך אגב, שקמה ברסלר גם לא גרה בתל אביב)

1. מה אכפת לי משיקמה ברסלר. דבר לגופו של עניין (אני אגב לא הולך להפגנות ולא מחבב את שיקמה ברסלר במיוחד).

2. הסיפור הזה מזכיר לי את שיחות השלום עם הפלשתינאים: מדינה אחת לפלשתינאים ומדינה אחת לכווווולם.
בני ברק לדתיים, ותל אביב לכוווולם.

3. אם תעשה מצעד גאווה בבני ברק, גם תקרא לחרדים שבאים להגן על אורח החיים שלהם "שונאים"?

אז די למכור לי שזה "סתם" תפילה בהפרדה, בלב החילוני של ישראל. הכל שאלה של כוונה ומינון. חרדים לא מנסים לחרד את תל-אביב, ותל-אביבים לא מנסים לחלן את בני-ברק. מקובל? יופי. לא מקובל? צפה לקונפליקט.
painy
painy • 27 בספט׳ 2023
פרלין כתב/ה:
שיבואו להתפלל בשמחה ויכבדו את מנהגי המקום אליו הם באים.
או שאולי זה לגיטימי שאני אבוא, למשל, לישוב דתי ואדבר בטלפון בשבת? מה דעתך? א

אתה מבין מה ההבדל בינינו? אתה חושב שהדתיות יותר חשובה מהחילוניות. אני לא וקצת נמאס לי לעשות את עצמי כאילו כן.

זה שתפילה בהפרדה היא לפי ההלכה לא הופך אותה ללגיטימית. אני בטוחה שיש עוד די הרבה דברים בהלכה שהם כבר אלפיייייי שנים ככה ועדיין הם לא מתאימים לעידן של היום.

אתה כל פעם נותן טיעונים כל כך מעצבנים שאין לי ברירה אלא להתווכח, אבל מה יש לי להגן על משהו שנראה לי לא נכון? זאת הייתה טעות מטומטמת, בריונית, לא רואה בעיניים.

מה זה יכבדו את מנהגי המקום?
המתפללים היו תל אביבים שרצו להתפלל - מאות מהם.
אז אסור?
מה זה מנהגי המקום?
מנהגי המקום שאסור להתפלל?

ואגב, מה את חושבת יקרה לך אם תדברי בטלפון בצהרי יום השבת במרכז העיר בני ברק? כלום.
כלום ושום דבר. זה מה שיקרה לך.
לא יפה לא מכובד לא נכון ועוד מאה לא. אבל אף אחד לא יעשה לך כלום.

וזה לא אני שחושב שהדתיות יותר חשובה מהחליוניות - זה מאות תושבי תל אביב שחשבו ככה ובאו לתפילה.
אני פשוט הרבה הרבה יותר דמוקרט פלורליסט ומכיל ממך.
אני חושב שאם אפשר לעשות אלף פעילויות, כמו מצעד הגאווה, שנחשי מה?
הוא לא היה ממנהגי המקום רק לפני 15 או 20 שנה,
אז אפשר לעשות ולהכיל גם פעם בשנה תפילה בכיכר שלא מפריעה לאף אחד.
אגב, בניגוד למצעד גאווה שסוגר רחובות שלמים ומהווה הפרעה לציבור ענק.

תפילה בהפרדה לא לגיטימית לך?
אל תתפללי בהפרדה. תתפללי איך שבא לך.
מי את ומה את, שתגידי למי שכן רוצה להתפלל בהפרדה, ומדובר במאות תל אביבים, איך להתפלל?
שוב, את דמוקרט קטן מאד מאד, כשאת מנסה לכפות על חילונים איך להתפלל. וגם פלורליסט קטן מאד, כשחושבים על זה.
מאות תל אביבים החליטו שדווקא מתאים להם להתפלל בהפרדה, שדווקא רלוונטי להם.
אבל פרלין החליטה עבורם אחרת.
אז לא נאפשר להם להתפלל כמו שהם רוצים. פלורליזים ודמוקרטיה - קווים לדמותה.

ושוב, כל כך הרבה האשמת הקורבן, שוב ושוב.

בזמן שהיתה כאן קבוצה של כמה מאות תל אביבים, חילונים, שרוצים להתפלל,
והדמוקרטים והנאורים שמחליטים מה מנהגי המקום ומה מתאים לעידן של היום פשוט הרסה להם, פוצצה להם, גזלה מהם, את התפילה שלהם.

ופרלין היקרה שלנו. לא רואה את האבסורד.
-Assfetish-
-Assfetish- • 27 בספט׳ 2023
החרדים מ"הקהילה" גם מוזמנים?

בדוק יהיה מניין.
painy

painy • 27 בספט׳ 2023
סנטוריון כתב/ה:
abir כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
רק שמארגני התפילה לא הגיעו מהעיר.

ראשית לא יודע מהיכן הגיעו מארגני התפילה. זה גם לא באמת חשוב. חשוב שהמון מתושבי העיר רצו להשתתף באירוע וקומץ :שונאים" הפריע להם.

(דרך אגב, שקמה ברסלר גם לא גרה בתל אביב)

אז די למכור לי שזה "סתם" תפילה בהפרדה, בלב החילוני של ישראל. הכל שאלה של כוונה ומינון. חרדים לא מנסים לחרד את תל-אביב, ותל-אביבים לא מנסים לחלן את בני-ברק. מקובל? יופי. לא מקובל? צפה לקונפליקט.

1. אין ולו חרדי אחד בסיפור.
2. אלו היו מאות מאות של תושבי תל אביב החילונים שבאו לכיכר ולמקומות רבים אחרים ברחבי העיר, על מנת להתפלל.
אתה מציע לאסור על חילוני תל אביב להתפלל?
לא זכותם להתפלל? לא זכותם להשתמש בכיכר כמו שעשרות פעילויות אחרות משתמשות במרחב הציבורי במשך השנה?

מה אתה אומר להם בעצם?
painy
painy • 27 בספט׳ 2023
פרלין כתב/ה:
מאיפה הגיע הידע על המאות חילונים תושבי העיר?

1. אני מניח שהגוגל שלך לא פחות טוב משלי.
2. התפילה אורגנה עבור החילונים, ושוב, כבר כמה שנים טובות, תושבי האיזור מגיעים אליה כל יום כיפור. זו לא שנה ראשונה.
3. תסתכלי קצת בסרטונים, ויש עשרות סרטונים שעלו, אם יש לך קצת יכולת אבחנה בין חילוני לדתי לחרדי,
תוכלי לראות באופן גורף שכל הקהל חילוני.
4. דתיים לא יכלו להגיע לתפילה הזו אלא אם כן הם גרים באיזור, כי צריך סעודה מפסקת, כי צריך מקום לינה וכו' וכו'.
כך שגם אם היו רוצים, לא יכלו להיות דתיים בתפילה הזו. (כמובן, יוצאים מן הכלל תמיד יש)
5. יש תפילות כאלו בהרבה מקומות בתל אביב, עבור חילונים, זו לא התפילה היחידה.
6. ובלי קשר, עוד תפילות ברחבי העיר פוצצו, גם כאלו שלא היתה בהם הפרדה.

יש לנו נרטיב, יש לנו פוזציה. ואנחנו לא ניתן לעובדות לבלבל לנו את הפוזציה והנרטיב. icon_smile.gif

ובאמת ממקום הכי חברי בעולם, תבדקי מאיפה את צורכת את החדשות והדעות שלך.
נראה שעובדות זה לא הצד החזק של התקשורת שאת צורכת.
סנטוריון

סנטוריון • 27 בספט׳ 2023
painy כתב/ה:

2. אלו היו מאות מאות של תושבי תל אביב החילונים שבאו לכיכר ולמקומות רבים אחרים ברחבי העיר, על מנת להתפלל.
לא זכותם להתפלל? לא זכותם להשתמש בכיכר כמו שעשרות פעילויות אחרות משתמשות במרחב הציבורי במשך השנה?
מה אתה אומר להם בעצם?

1. החלף 'חרדי' ב'דתי'. זה פרט טפל.

2. אין שום בעיה - שיתפללו, אבל שלא יקימו מחיצות, גם לא סימבוליות.

3. כפי שאמרתי, בוא ננהל את הדיון הזה בעוד שנה כשתושבי תל-אביב יחליטו לקיים את מצעד הגאווה הבא שלהם בלב השכונות הדתיות בירושלים או בבני-ברק, ותראה איך כל הטיעונים שלך מופנים נגדך. כי כולם סמנטית וחוקית נכונים, אבל מהותית מיתממים ברמות.
painy

painy • 27 בספט׳ 2023
סנטוריון כתב/ה:
painy כתב/ה:

מה אתה אומר להם בעצם?

1. החלף 'חרדי' ב'דתי'. זה פרט טפל.

2. אין שום בעיה - שיתפללו, אבל שלא יקימו מחיצות, גם לא סימבוליות.

3. כפי שאמרתי, בוא ננהל את הדיון הזה בעוד שנה כשתושבי תל-אביב יחליטו לקיים את מצעד הגאווה הבא שלהם בלב השכונות הדתיות בירושלים או בבני-ברק, ותראה איך כל הטיעונים שלך מופנים נגדך. כי כולם סמנטית וחוקית נכונים, אבל מהותית מיתממים ברמות.

1. עצוב החוסר כיבוד שלך לאוכלוסיות שונות. דתיים הם לא חרדים, ולא רוצים להיות, וכנ"ל ההפך.

2. מחיצות זה חלק מתפילתם. מה השלב הבא? בלי שופר ?בלי מחזור? לבטל תפילות מסויימות.
ומה זה אומר עליך? אף אחד לא מפריע לאף אחד, אף אחד לא כפה אף אחד. למה מאות תל אביבים לא יכולים להתפלל כמו שהם רוצים.
עם מחיצות. מה הבעיה בזה?
והגדלת לעשות ולהגיד, גם לא סימבולית. לא סימבולית!!!!
תושבי תל אביב היקרים, אתם תתפללו רק איך שלנסטוריון מתאים, ואפילו אם תורידו את ההפרדה בין נשים לגברים ורק תעשו סמל שלה,
סימבוליקה שלה. גם אז לא.
יפה.

3. בוא ננסה להבין את הטיעון שלך.
הרי התפילות לא מפריעות לאף אחד.
ואם תעשה מצעד הגאווה, נניח בבני ברק, תפריע לכולם כולל כולם עד האחרון שבתושבים.
אז מה הטעם ומה התועלת?

ויתרה מכך, בזמן שהתפילות היו מלאות בתל אביבים ונעשו עבורם.
למצד הגאווה בבני ברק לא יבוא ולו בני ברקי אחד.
אז מה הטעם?
חוץ מאצבע בעין ולפגוע באוכלוסיה אחרת ממך?

ולהזכירך.
יש מצעד הגאווה בירושלים. והרוב המוחלט של הציבור הירושלמי לא רוצה בו.

ולהזכירך עוד, היו הפגנות מאד מאד מתריסות ומתלהמות בבני ברק בחודשים האחרונים. כולל דגלי גאווה ועוד.
והבני ברקים הכילו את ההפגנות האלו בשקט מופתי הכלה מופתית וליברליות מרשימה מאד.
אולי בני ברק היא העיר המכילה והליברלית ולא תל אביב?

ועכשיו לטיעונים באמת מנצחים שלך.

כל הטיעונים שלי סמנטים. ומיתממים. ולכן דינם להתבטל.
מה אפשר לטעון כנגד זה?

על השאלה שלי, על זכותם של התל אביבים החילונים להתפלל כמו שהם רוצים.
על זה כמובן שלא ענית. ולא התייחסת. מבין שלא נוח לא נעים וקצת תוקע.

אבל העיקר שהטיעונים שלי סמנטים ומיתממים.

תושבי תל אביב החילונים שרוצים להתפלל?
לא בעיר תל אביב. סורי. לא ניתן לכם להתפלל.

קווים לדמותה של הנאורות של הכלת האחר הליברליות והדמוקרטיה.
האקסלי​(נשלט)
האקסלי​(נשלט) • 27 בספט׳ 2023
העם חלוק בנושא ההפרדה כמו בכל נושא אחר. גם חובבי הגלידות אינם כולם בצד אחד, גם אספני הבולים אינם כולם בצד אחד, וגם חובבי בדסם אינם כולם בצד אחד. מדוע שהחברים באתר יתארגנו בנושא שבו חצי נמצאים בצד השני?