בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עזה - פתרונות

השוקע
לפני 5 חודשים • 9 בנוב׳ 2023
השוקע • 9 בנוב׳ 2023
פרלין כתב/ה:
- VOLK - כתב/ה:
טרנספר של הערבים.
חלק יתפנו מרצון.
לחלק נשלם.
חלק נגרש.
חלק נהרוג.
העיקר ההתמדה וההכרה שזו הדרך היחידה.
"זה או אנחנו או אנחנו"
אין "הם" יותר. הם עם של רוצחים. מהקטן שלומד להרוג יהודים בגן עד הזקן על הקביים שהגיע לרצוח.
דרך "השלום" מתה. לדעתי היא מתה עוד בשנות ה90. כבר באוטובוס הראשון שהתפוצץ בפיגוע טרור היינו צריכים לבצע טרנספר. אולי היינו כבר מסיימים עם זה.

זאת פנטזיה. תמיד הייתה. אין עולם שבו זה יקרה.

לא רק זה לא יקרה, אם זה היה קורה מצבנו היה מחמיר, לא משתפר.
Kind​(מתחלף)
Kind​(מתחלף) • 9 בנוב׳ 2023
השוקע כתב/ה:
Kind כתב/ה:
הפתרון הוא תמיד אותו פתרון.
כמו שז'בוטינסקי הטיב לחזות ולהבין כבר לפני 120 שנים, וכמו שבן גוריון אימץ עוד בטרם קום המדינה.
קיר הברזל.
או בשפה יותר פשוטה, נכבה 2.
האסון של ה7/10 צריך להיות מתורגם לנכבה שנייה.
לחסל את החמאס, לגרש את ההמון, לכבוש את השטח, וליישב אותו.
כל דבר פחות מזה, ימנע ממדינת ישראל לצרוב תבוסה תודעתית אצל האויב.
הוא יראה בזה ניצחון, והניצחון הזה יביא תיאבון נוסף לדם יהודי.

סתם ציטוט של ז'בוטינסקי מההקדמה לקיר הברזל:

את מחברם של השורות האלה חושבים לאויבם של הערבים, למצדד גירושם מן הארץ וכו'. אין זה אמת." ~ מתוך "קיר הברזל", הקדמה

לא טענתי שז'בוטינסקי כתב את זה.
טענתי שזה היישום של קיר הברזל, בדיוק כמו שיישמנו את זה ב48.
השוקע
השוקע • 9 בנוב׳ 2023
Kind כתב/ה:
השוקע כתב/ה:
Kind כתב/ה:
הפתרון הוא תמיד אותו פתרון.
כמו שז'בוטינסקי הטיב לחזות ולהבין כבר לפני 120 שנים, וכמו שבן גוריון אימץ עוד בטרם קום המדינה.
קיר הברזל.
או בשפה יותר פשוטה, נכבה 2.
האסון של ה7/10 צריך להיות מתורגם לנכבה שנייה.
לחסל את החמאס, לגרש את ההמון, לכבוש את השטח, וליישב אותו.
כל דבר פחות מזה, ימנע ממדינת ישראל לצרוב תבוסה תודעתית אצל האויב.
הוא יראה בזה ניצחון, והניצחון הזה יביא תיאבון נוסף לדם יהודי.

סתם ציטוט של ז'בוטינסקי מההקדמה לקיר הברזל:

את מחברם של השורות האלה חושבים לאויבם של הערבים, למצדד גירושם מן הארץ וכו'. אין זה אמת." ~ מתוך "קיר הברזל", הקדמה

לא טענתי שז'בוטינסקי כתב את זה.
טענתי שזה היישום של קיר הברזל, בדיוק כמו שיישמנו את זה ב48.

את מחברם של השורות האלה חושבים לאויבם של הערבים, למצדד גירושם מן הארץ וכו'. אין זה אמת." ~ מתוך "קיר הברזל", הקדמה[/quote]

אני מודה שאני לא לגמרי מבין איך הימין יכול לדלג בקלילות בין "לא היתה נכבה, הם עזבו מרצון ובכלל לא היו פה לפני שבאנו" ל"נעשה נכבה שנייה"...

בכל מקרה, לא חושב שאצליח לשכנע אותך שהגישה שלך תביא להשמדת מדינת ישראל אז אפסיק פה.
devotee​(נשלט)
devotee​(נשלט) • 9 בנוב׳ 2023
יש עוד מישהו חוץ ממני שמשתעשע מהאירוניה פה?
חוסר המודעות לדמיון בצורת החשיבה בין חלק מהאנשים פה לבין חמאס ודאע"ש הוא פשוט מדהים.
זו התוצאה של התהליכים מעוררי החלחלה שיאיר גולן דיבר עליהם! אפשר להזכיר אותו עכשיו? הוא עדיין הגיבור שלנו או חזר להיות סמולן?

עכשיו הכל נראה שחור ובצדק, ותחושת הנקמה שולטת, לא בצדק אבל באופן המובן, זה הטבע האנושי.
אבל תזכרו...
מי ששרף 6 מיליון יהודים לפני לא הרבה זמן במונחי ההיסטוריה הוא הידיד הכי טוב של מדינת ישראל עכשיו, אז אולי יש תקווה בכל זאת?
והדת ש"רוצה להרוג את כל היהודים, אז בואו נשמיד את כולם זה הפתרון היחידי לבעיה" היא אותה דת של מדינות ערב שיש להם יחסים די טובים עם המדינה היום, אז אולי אפשר אחרת?
אלקאעידה וכל החשיבה הווהאבית רדיקלית פרצו בסעודיה לפני כמה עשורים, עכשיו סעודיה היא שחקן לגיטימי בעולם והיום שיהיה שלום איתם לא נראה רחוק.
אלקאעידה לפני 2 עשורים היתה אויב העולם, אישית אני עדיין חושב שהם נוראיים, אבל ארה"ב חתמה הסכם איתם לא מזמן. never say never.

את הרעיון שלי לפתרון אני אשאיר ליום אחר, הפתרון שלי כולל מילים קשות כמו "שלום", "זכויות" ו"לחיות בביטחון", זה לא זמן טוב לדבר על זה.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 9 בנוב׳ 2023
לא יודעת אם שעשוע זאת המילה, כי התפיסה שצריך להרוג ילדים כבר בבטן אימם כי בכל מקרה הם יגדלו להיות מרושעים, היא תפיסה נאצית פר אקסלנס וזה ממש ממש מפחיד אותי.
סבלנות​(סדיסט)
סבלנות​(סדיסט) • 9 בנוב׳ 2023
כל כך הרבה תגובות לא רלוונטיות....

אין לי את כל הפתרונות אבל מה ...
ננסה

1- צהל כרגע מתנהל רק בצפון הרצועה.
2- שלב הבא יהיה ירידה דרומה.
2.1 - תוך כדי ירידה דרומה אנשים יעברו למצריים.
בין אם זה מרצון ובין אם זה לא, בין אם זה בשיתוף פעולה של מצריים ובין אם לא.
פשוט ייסתערו על הגבול ויעברו לסיני.
הצעה שלי - טורכיה רוסייה וכו מתכוונים לקלוט פליסטינים? ישראל מעבירה אותם בספינות תוך כדי מוודאת שאין מבוקשים חמושים וכו.
תוך כדי המעבר למצריים - שלא יהיה טעויות יעברו שבויים לסיני.
ברגע שזה יקרה לא נראה אותם יותר.
אני בספק אם כולם בכלל עדיין ברצועה - אני כבר חודש אומר - כמו שהבריחו נשקים פנימה ככה הוציאו שבויים החוצה.
3- צהל מפוצץ מנהרות בצפון הרצועה תוך כדי יריד למרכז ודרום עזה.
הפיצוצים ייפתחו בולענים שיורידו את כל מה שעומד בעזה.
לא יהיה לאן לחזור לערבים גם אם הם יירצו.
בנוסף מעל 35 אחוז מתושבי עזה היגרו מרצון והיה להם את האמצעים - אם ייתנו לכל מי שרוצה עכשיו את האפשרות שהם לא שבויים של חמס לדעתי זה יעלה ל 75 אחוז
4- חמאס/דעש זה רעיון - ייקח זמן אבל הוא יחזור לרצועה.
אי אפשר להרוג רעיון - אפשר לשלוח את כל האנשים עם הרעיון החוצה.
הבעיה שלנו שגם אם כל רצועת עזה תהיה שוממת מאנשים הרעיון חי עדיין בירודה ושומרון.
5- יהודה ושומרון - יהיו מורתעים למשך כ 5 שנים ואז תתחיל התסיסה שוב כי - נו... אנשים . אנשים יש להם זיכרון קצר
ואנחנו - כן אנחנו נעשה שטויות והם - עדיין יראו את חורבותיה של עזה.
6- המצרים לא יוכלו לתת להם לחיות בסיני- חלקם ייחטפו על ידי יושבי סיני המבריחים סמים נשקים וישמשו להם כעבדים כנגד רצונם
המצרים מנשים המון זמן למגר אותם והם לא מצליחים...
7- אם המצרים רוצים להתמודד עם זה הם ייצטרכו למסד את פורעי החוק של סיני ולתת להם שליטה סמי צבאית על הכמה מליונים שחונים להם בחצר האחורית.
8- אחרי הטיפול בדרום הרצועה יישאר שלטון צבאי שלנו ברצועה
9- בזמן הזה ייצטרכו לחלק את הרצועה בין חמולות
10- כל חמולה יהיה לה את השלטון שלה על איזור מוגדר שלה מבחינה חוקתית לא צבאית
11- יוקם גוף שייאגד את ראשי החמולות בעזה והם ישליטו שלטון מדיני על הרצועה.
12- אותו גוף בשיתוף עם האום ומדינות ערביות יידאגו לספק לעזה חשמל מים וכו.
13- תהיה תקומה בעזה כי אין יותר התפלת מים וייצור חשמל ואינטרנט מישראל
לישראל יהיה יותר קל להתמודד מול עזה שהם גוף נפרד ונשלט על ידי מדינות זרות ואנחנו לא מספקים להם את הצרכים הבסיסיים שלהם.
יהיה יותר קל להעניש בעתיד.

אני יכול להמשיך אבל... לא נראה לי מישהו שרד עד פה...
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 9 בנוב׳ 2023
devotee כתב/ה:
חוסר המודעות לדמיון בצורת החשיבה בין חלק מהאנשים פה לבין חמאס ודאע"ש הוא פשוט מדהים.
זו התוצאה של התהליכים מעוררי החלחלה שיאיר גולן דיבר עליהם!

או שאולי זו התוצאה של המעשים מעוררי החלחלה שאירעו ב-7.10? 😒

בכלוב כנראה אוהבים במיוחד משחקי תפקידים, אבל רוב הציבור הישראלי מתקשה שוב להעמיד פנים שהצד השני מורכב בגדול מאנשים שהם כמונו ורק רוצים לחיות בשלום. לא קל לבת יענה שתולשים לה באלימות את הראש מהאדמה ומכפכפים אותה לשוב ולטמון אותו עמוק בחול כל כך מהר.
A-paradox
A-paradox • 9 בנוב׳ 2023
א. נכבה 2# סופית זו לא אפשרות מכל כך הרבה סיבות.. אלא אם כן רוצים להתאבד בתור מדינה. (יצא לי קצת היטלרי)
ב. פתרון 2 מדינות ל2 עמים גם לא בגלל העובדה הפשוטה שהערנבים לעולם לא יקבלו את הקיום שלנו כאן כמדינת ישראל.
(גם מכל כך הרבה סיבות שונות ומגוונות)

לכן לא יהיה שלום אף פעם ותמיד תהיה מלחמה.
אלא אם כן תהיה מלחמת עולם רצינית או איזה אסון טבע בקנה מידה רציני ביותר או שחייזרים ישתלטו על כבר הארץ (הלוואי😞)
עד אז פשוט יהיה עוד ועוד מוות שלא יגמרicon_sad.gif
סנטוריון
סנטוריון • 9 בנוב׳ 2023
זאלופון כתב/ה:
devotee כתב/ה:
זו התוצאה של התהליכים מעוררי החלחלה שיאיר גולן דיבר עליהם!

או שאולי זו התוצאה של המעשים מעוררי החלחלה שאירעו ב-7.10? 😒

בכלוב כנראה אוהבים במיוחד משחקי תפקידים, אבל רוב הציבור הישראלי מתקשה שוב להעמיד פנים שהצד השני מורכב בגדול מאנשים שהם כמונו ורק רוצים לחיות בשלום. לא קל לבת יענה שתולשים לה באלימות את הראש מהאדמה ומכפכפים אותה לשוב ולטמון אותו עמוק בחול כל כך מהר.

יש דווקא נשלטות בכלוב שזה היה עושה להן את זה.
סנטוריון
סנטוריון • 9 בנוב׳ 2023
A-paradox כתב/ה:
א. נכבה 2# סופית זו לא אפשרות מכל כך הרבה סיבות.. אלא אם כן רוצים להתאבד בתור מדינה. (יצא לי קצת היטלרי)
ב. פתרון 2 מדינות ל2 עמים גם לא בגלל העובדה הפשוטה שהערנבים לעולם לא יקבלו את הקיום שלנו כאן כמדינת ישראל.
(גם מכל כך הרבה סיבות שונות ומגוונות)

לכן לא יהיה שלום אף פעם ותמיד תהיה מלחמה.
אלא אם כן תהיה מלחמת עולם רצינית או איזה אסון טבע בקנה מידה רציני ביותר או שחייזרים ישתלטו על כבר הארץ (הלוואי😞)
עד אז פשוט יהיה עוד ועוד מוות שלא יגמרicon_sad.gif

1. יש הרבה דוגמאות של ישויות פוליטיות שלא קיבלו את הקיום שלנו כמדינת ישראל ועכשיו יש לנו הסכמי שלום (או לפחות הפסקת נשק) איתן.

2. ערנבים זה סוג חדש של ארנבים שאהידים?