סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עזה - פתרונות

יהלומים בחול
לפני 6 חודשים • 11 בנוב׳ 2023
יהלומים בחול • 11 בנוב׳ 2023
להוריד את ראש הנחש אחת ולתמיד שזה איראן למי שזה לא ברור לו, ואז גם לגמור על זרועותיו כשהראש ירד עם גרעיני הכי קל ובלי אבידות אצלנו , להעיף את "הפלסטינאצים" לירדן (78% מהם והאדמה שם) והנה לך פתרון . האי- סלם בעולם יחלש ןידאך ונדאג לזה שיעלם . הופה עולם בלי סרטן . מן הסתם הטבע האנושי ייצר עוד מפלצת כזו או אחרת. אבל עד אז נוכל להינות בבטחה .

זאת מלחמה בין טוב לרוע בין חיים ומוות בן חושך מוחלט לאור מלטף .
Aristotle​(נשלט)
לפני 6 חודשים • 12 בנוב׳ 2023
Aristotle​(נשלט) • 12 בנוב׳ 2023
שוסי כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
שוסי כתב/ה:
להפסיק את הטבח בעזה.
עסקת חילופי שבויים.
לחזק את אשף כך שחמאס ייחלש.

כלומר להותיר את חמאס בעזה כאיום מתמיד על אזרחי ישראל, למרות שהצהיר מפורשות על רצונו לחזור ולטבוח בנו.
להעניק לו יחסי ציבור מטורפים בדמות שחרור אסירים - מטרתו המוצהרת, שתניב לו יוקרה אדירה בקרב הפלסטינים - ועל הדרך גם לתמרץ אותו לשוב ולחטוף את אזרחינו.
ולחזק את אש"ף, שרבים מבכיריו הביעו תמיכה במעשי חמאס, שמחנך את ילדיו בדיוק לאותה שנאה חולנית כמו חמאס, ושהערוץ הרשמי שלו חגג ב-7.10 במילים "היום עזה הנחיתה מכה שהכיבוש לא ישכח... היום קמנו מאוחדים".

אין מה לומר, תוכנית מבריקה 🙄

(מדגם של תגובות מפלצתיות מצד גורמים ברש"פ ניתן למצוא פה: https://www.israelhayom.co.il/magazine/hashavua/article/14779009 )

אי אפשר לנטרל את חמאס בכוח.גם אם תעבור אחד אחד,תוך כמה שנים,הילדים שהותרת חסרי בית במקרה הטוב,יתומים או נכים במקרה הרע,יהפכו בעצמם לחמאס.
פחות מעניין אותי אם חמאס יעוף על עצמו כשנשחרר את החטופים.אני לא סובלת את המחשבה שיש שם תינוק בן פחות משנה.וכן,גם המחיר הוא שחמאס ירגישו שניצחו עכשיו,אני מעדיפה ילדים בבית שלהם ולא בשבי.לשחרר אותם בפעולה צבאית ודאי לא נצליח.גם לא נצליח ללחוץ על חמאס מספיק כי הם בעצמם היו מופתעים שחזרו חיים.אין להם פחד למות.כלומר,יש כאן שתי אופציות- משוא ומתן,או שילדים קטנים ינמקו שם כי לנו יש אגו ויצר נקמה.
וברור שאשף הוא לא פרטנר אידיאלי.נחש מה,אף פרטנר הוא לא אידיאלי כשאתה במלחמה איתו.בטח לא אחד כזה שעשרות שנים רצחת בו.אבל אין לנו ככ ברירה.
ולגבי הערה שלך בסוף,פחות מחמיא לך סרקזם מולי,אני עוד זוכרת את הפחזניות שהכנת לי(:.

לא זכור לי שמישהו היה מטומטם מספיק כדי להציע לחוס על הנאצים או על היפנים באמצעות טיעון שכזה.

אפילו, אולי אני קצת חלוד על ההיסטוריה שלי אבל העמים האלו הובסו באופן טוטאלי, עד כדי שינוי תרבותי עמוק.

לראיה, היפנים עברו טרנספורמציה מהירה לחובבי אנימה, והגרמנים נלחמים מלחמת חורמה נגד הנאציזם וקיבלו על עצמם את ערכי המערב הליברלי.
את מדברת שטויות.
Alas
Alas • 12 בנוב׳ 2023
להציע גם לישראלים וגם לפלסטינים (כולל הגדה, מזרח ים ועזה) סל הגירה ותושבות בכל מדינה אירופאית או צפון אמריקה (קנדה, ארה"ב) בתמורה לויתור על האזרחות (ישראלים פלסטינים אזרחים) / זכות השיבה.

מי שנשאר/ת בעיה שלהםן.
שוסי
שוסי • 12 בנוב׳ 2023
סנטוריון כתב/ה:
שוסי כתב/ה:
ובקיצור,אי אפשר לנצח בכוח מול אויב שלא מפחד למות.אם תיתן לו סיבה לחיות,יהיה לו מה להפסיד( בהתייחסות לאזרחים שנפגעים).

פלשתינאים לא מבינים דם, אבל הם מבינים מצוין אדמה.

ניישב את צפון עזה. זה מחיר שיגרום להם לחשוב פעמיים לפני פעולה נוספת.

אני פחות בקטע של להכליל אוכלוסיות שלמות.זה בדרכ מעיד על גזענות וכו.
וגם את הפתרון שלך ניסינו ב48. כידוע,פחות עבד.
רוקי א​(נשלט)
רוקי א​(נשלט) • 12 בנוב׳ 2023
שוסי - שאלה שלא קשורה.
הכינוי שלך זה כמו "שוס" רק בנקבה?
(שוס = משהו מוצלח ביותר, להיט).
סנטוריון
סנטוריון • 12 בנוב׳ 2023
שוסי כתב/ה:
סנטוריון כתב/ה:
שוסי כתב/ה:
ובקיצור,אי אפשר לנצח בכוח מול אויב שלא מפחד למות.אם תיתן לו סיבה לחיות,יהיה לו מה להפסיד( בהתייחסות לאזרחים שנפגעים).

פלשתינאים לא מבינים דם, אבל הם מבינים מצוין אדמה.

ניישב את צפון עזה. זה מחיר שיגרום להם לחשוב פעמיים לפני פעולה נוספת.

אני פחות בקטע של להכליל אוכלוסיות שלמות.זה בדרכ מעיד על גזענות וכו.
וגם את הפתרון שלך ניסינו ב48. כידוע,פחות עבד.

ברור שאפשר להכליל על אוכלוסיות כשמדברים על טרנדים, וניסיון למתג אותי כ"גזען" הוא או נאיביות שמונעת ממך להבין תהליכים גיאופוליטיים, או ניסיון זדוני להשתיק אותי באמצעות טקטיקות שיימינג נלעגות. למשל:
1. מוסלמים לא אוהבים הומואים.
2. אמריקאים מאמינים בחופש אישי.
3. פלשתינאים מבינים אדמה.

וזה עבד מעולה ב-1948. . הפלשתינאים לא יכולים להפסיק לדבר על הנכבה. זה בדנ"א שלהם. כמו שזברה רואה אריה ובורחת בלי לדעת למה. נכבה #2 תיחרט בזיכרונם והם יבינו מה היאהוד עושים כשתוקפים אותם וילקקו את הפצעים שלהם במשך עשורים. שלא לדבר על כך שזה ישלח מסר ברור לערביי הגדה מה יקרה להם אם הם יחליטו לשחזר את הפעולות של אחיהם מהרצועה.
LonelyAndSilent
LonelyAndSilent • 12 בנוב׳ 2023
מצחיק איך זה הרוב פה זה
א) אין מה לעשות
ב) לכתוש עד עפר
והפניות של אצבעות לפה ולשם

אני אומר נתחיל מעצמנו. אם לא היינו זונות קטנות של ממשלת ישראל שכל מה שהיא רואה עלינו זה תג של 30-50% מס, היינו משתמשים בחופש שנולדנו איתו ומתחמשים כאזרחים פשוטים עוד מזמן.
לכל בית (במיוחד בעוטף) היה אמור להיות לפחות נשק ארוך אחד.
מה, המודל של שוויץ לא יכול להיות פשוט יותר? שלום וזה, ואבל תיכנס לפה ויש מספיק נשק גם להביא לחתול ולכלב.

מעבר לזה, מה עוד יש להגיד.
אנחנו יצרנו את החמאס. שום ארגון ושום זיבי לא היה מצליח להתקיים צמוד עלינו אם היינו משתמשים נגדו בכל האמצעים הנתונים לנו. לא השתמשנו? אינטרס. פוליטי, כלכלי, צבאי-אסטרטגי, אבל אינטרס.

לסיכום, מה שקרא ב7.10 זה הדוגמה הכי פשוטה לorder out of chaos.
כל הסממנים היו על הקיר, שמו עליכם זין בשביל שזה יתפוצץ ותחפשו "איזה פתרון", שבהכרח יכלול עוד ועוד כח בידי מקבלי החלטות. הכוח מגיע מאיפשהו, אתם נתתם אותו. אז אתם חסרי כח.

שנחזור לתחילת התגובה הזאת וננסה להבין את הקזוס בין הפסקה האחרונה לראשונה(שניה בפועל, נשק וזה)?
תחת כנפיך
תחת כנפיך • 12 בנוב׳ 2023
נראה לי שלפלסטינים נוח שלא סיימנו את הסכסוך בהסכם שלום. כי הם מרוויחים מזה גם כלכלית (תורמים להם מלא כסף) וגם לאומית.
אבל אם לישראל תהיה תוכנית טובה איך לסיים את הסכסוך. יש מצב שבגלל הסכמי אברהם וכו'. מדינות ערב העשירות דווקא יתמכו בהסכם כזה.
ועכשיו שעזה חרבה הם יכלו לבנות מדינה כמו סינגפור
סנטוריון
סנטוריון • 12 בנוב׳ 2023
תחת כנפיך כתב/ה:
נראה לי שלפלסטינים נוח שלא סיימנו את הסכסוך בהסכם שלום. כי הם מרוויחים מזה גם כלכלית (תורמים להם מלא כסף) וגם לאומית.
אבל אם לישראל תהיה תוכנית טובה איך לסיים את הסכסוך. יש מצב שבגלל הסכמי אברהם וכו'. מדינות ערב העשירות דווקא יתמכו בהסכם כזה.

אתה שוגה באשליות אם אתה חושב שהפלשתינאים יכולים בכלל לבנות עיר-מדינה כמו סינגפור או הונג-קונג.
תסתכל על הגדה. תסתכל על ההתנהלות של הפלשתניאים ב-75 השנים האחרונות. תסתכל על מדינות ערב סביבך.
סינגפור לא תהיה בעזה, לא עכשיו, לא אף-פעם.
תחת כנפיך
תחת כנפיך • 12 בנוב׳ 2023
סנטוריון כתב/ה:
תחת כנפיך כתב/ה:

אתה שוגה באשליות אם אתה חושב שהפלשתינאים יכולים בכלל לבנות עיר-מדינה כמו סינגפור או הונג-קונג.
תסתכל על הגדה. תסתכל על ההתנהלות של הפלשתניאים ב-75 השנים האחרונות. תסתכל על מדינות ערב סביבך.
סינגפור לא תהיה בעזה, לא עכשיו, לא אף-פעם.

הם לא מצליחים לבנות מדינה כמו סינגפור כי אין להם יתרון כלכלי.
אבל אם יתרמו להם רק אם יעשו הסכם שלום. אז ישמצב שיתקדמו לעבר מדינה יותר מודרנית