בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עזה - פתרונות

Into​(נשלטת)
לפני 5 חודשים • 12 בנוב׳ 2023
Into​(נשלטת) • 12 בנוב׳ 2023
נשלט פוט פטיש והחפצה כתב/ה:
שוסי - שאלה שלא קשורה.
הכינוי שלך זה כמו "שוס" רק בנקבה?
(שוס = משהו מוצלח ביותר, להיט).

נא להיצמד לנושא השרשור בלבד, תודה
סנטוריון
סנטוריון • 12 בנוב׳ 2023
תחת כנפיך כתב/ה:
סנטוריון כתב/ה:
תחת כנפיך כתב/ה:
נראה לי שלפלסטינים נוח שלא סיימנו את הסכסוך בהסכם שלום. כי הם מרוויחים מזה גם כלכלית (תורמים להם מלא כסף) וגם לאומית.
אבל אם לישראל תהיה תוכנית טובה איך לסיים את הסכסוך. יש מצב שבגלל הסכמי אברהם וכו'. מדינות ערב העשירות דווקא יתמכו בהסכם כזה.
ועכשיו שעזה חרבה הם יכלו לבנות מדינה כמו סינגפור

אתה שוגה באשליות אם אתה חושב שהפלשתינאים יכולים בכלל לבנות עיר-מדינה כמו סינגפור או הונג-קונג.
תסתכל על הגדה. תסתכל על ההתנהלות של הפלשתניאים ב-75 השנים האחרונות. תסתכל על מדינות ערב סביבך.
סינגפור לא תהיה בעזה, לא עכשיו, לא אף-פעם.

הם לא מצליחים לבנות מדינה כמו סינגפור כי אין להם יתרון כלכלי.
אבל אם יתרמו להם רק אם יעשו הסכם שלום. אז ישמצב שיתקדמו לעבר מדינה יותר מודרנית

https://en.wikipedia.org/wiki/International_aid_to_Palestinians
עזה מקבלת כחצי מיליארד דולר בשנה בעשור האחרון. מה היא עשתה עם זה?

ומה עשתה הרשות הפלשתינית בגדה עם הסכומים הדומים שהיא קיבלה בעשורים האחרונים?
ומה עשו המדינות הערביות\איסלאמיות עם הנפט שלהן? אתה רואה איזו אוניברסיטה מפורסמת, אפילו אחת? איזשהם פיתוחים מדעיים מרשימים?

שלום או לא שלום, סינגפור לא תהיה בעזה, וגם לא הונג-קונג, כל עוד יהיו בה פלשתינאים איסלאמיסטים עם תרבות איסלאמיסטית ותפיסות איסלאמיסטיות ומבנים חברתיים איסלאמיסטים.
הטופר המפשר
הטופר המפשר • 12 בנוב׳ 2023
האמת , השרשור הזה מעורר בי ייאוש גדול.
מאז ה7 באוקטובר ועם רשימת הנופלים ההולכת ומתארכת, יש לי פשוט חור ענק בלב.

לעניינו, רפרתי פה קצת על התגובות , וחלקם ממלאות אותי בייאוש. אני רק מציע לכולם לזכור עובדה אחת פשוטה: המחדל הנוראי הזה קרה בימי בממשלת הימין הכי קיצונית שהיתה כאן אי פעם. אנשים שמדברים על "למחוק את עזה" (למחוק את חווארה זוכרים?!), הם אלה שבסוף הפקירו את תושבי עוטף עזה! והנה אני קורא כאן את אותן התגובות בסגנון "למחוק אותם", "טרנספר", "אטום על עזה" וכו'.

אז לכל אלה שמציעים את ההצעות האלה או בכלל משתמשים בטרמינולוגיה הזאת, אני מציע רגע אחד לקחת אוויר ולנסות להתבונן במציאות ובעובדות בעיניים פקוחות.
-wintermute-​(נשלט)
לפני 5 חודשים • 13 בנוב׳ 2023
-wintermute-​(נשלט) • 13 בנוב׳ 2023
סנטוריון כתב/ה:
תחת כנפיך כתב/ה:
סנטוריון כתב/ה:
תחת כנפיך כתב/ה:
נראה לי שלפלסטינים נוח שלא סיימנו את הסכסוך בהסכם שלום. כי הם מרוויחים מזה גם כלכלית (תורמים להם מלא כסף) וגם לאומית.
אבל אם לישראל תהיה תוכנית טובה איך לסיים את הסכסוך. יש מצב שבגלל הסכמי אברהם וכו'. מדינות ערב העשירות דווקא יתמכו בהסכם כזה.
ועכשיו שעזה חרבה הם יכלו לבנות מדינה כמו סינגפור

אתה שוגה באשליות אם אתה חושב שהפלשתינאים יכולים בכלל לבנות עיר-מדינה כמו סינגפור או הונג-קונג.
תסתכל על הגדה. תסתכל על ההתנהלות של הפלשתניאים ב-75 השנים האחרונות. תסתכל על מדינות ערב סביבך.
סינגפור לא תהיה בעזה, לא עכשיו, לא אף-פעם.

הם לא מצליחים לבנות מדינה כמו סינגפור כי אין להם יתרון כלכלי.
אבל אם יתרמו להם רק אם יעשו הסכם שלום. אז ישמצב שיתקדמו לעבר מדינה יותר מודרנית

https://en.wikipedia.org/wiki/International_aid_to_Palestinians
עזה מקבלת כחצי מיליארד דולר בשנה בעשור האחרון. מה היא עשתה עם זה?

ומה עשתה הרשות הפלשתינית בגדה עם הסכומים הדומים שהיא קיבלה בעשורים האחרונים?
ומה עשו המדינות הערביות\איסלאמיות עם הנפט שלהן? אתה רואה איזו אוניברסיטה מפורסמת, אפילו אחת? איזשהם פיתוחים מדעיים מרשימים?

שלום או לא שלום, סינגפור לא תהיה בעזה, וגם לא הונג-קונג, כל עוד יהיו בה פלשתינאים איסלאמיסטים עם תרבות איסלאמיסטית ותפיסות איסלאמיסטיות ומבנים חברתיים איסלאמיסטים.

הם מקבלים 1000 שקל פר תושב בשנה, כלומר מספיק כדי לקנות חצי מנת פלאפל ביום ואתה מצפה לפיתוחים מדעיים מרשימים?

אם במקום מנהרות היו בונים כפרי נופש על החוף היה להם המון כסף, אבל הסיוע נועד לצרכים בסיסיים ובמונחים של מדינה זה סכום קטן.
תחת כנפיך
תחת כנפיך • 13 בנוב׳ 2023
שיר של שאנן סטריט על הסכם אוסלו (או מדריד)

https://youtu.be/bBd2oJF5yAc?si=FYIkPjmuXU97jBjn

אם יהיה שלום, יהיה פה הרבה יותר טוב לכוולם.
מה שכן, לדעתי אם זה מסוכן לתת לפלסתינים את יו"ש כי אם באמת יהיו שם חאמס אז הם יסכנו את כל המדינה
equanimity
equanimity • 13 בנוב׳ 2023
לקלוט אצלנו פליטים מעזה. קודם הזקנים, התינוקות, החולים (גם ככה בשגרה אנחנו מטפלים בהם). להעביר אותם בידוק ואז לדאוג להם. להמשיך למגר את החמאס בפעילות צבאית, ולקבל אלינו את החפים מפשע.
אחרי חיסול החמאס להחיל ריבונות ישראלית על כל האזור, ולהעניק אזרחות ישראלית וחופש תנועה לכל מי שחי בה.

(מחכה שתצלבו אותי (: ).
רוקי א​(נשלט)
רוקי א​(נשלט) • 13 בנוב׳ 2023
equanimity כתב/ה:
לקלוט אצלנו פליטים מעזה. קודם הזקנים, התינוקות, החולים (גם ככה בשגרה אנחנו מטפלים בהם). להעביר אותם בידוק ואז לדאוג להם. להמשיך למגר את החמאס בפעילות צבאית, ולקבל אלינו את החפים מפשע.
אחרי חיסול החמאס להחיל ריבונות ישראלית על כל האזור, ולהעניק אזרחות ישראלית וחופש תנועה לכל מי שחי בה.

אחרי שהרעיון שלך יתממש, הם יצלבו אותך, לא אנחנו 🙂
make love not war
Peace
הרי קרישנה, הרי, הרי....
סנטוריון
סנטוריון • 13 בנוב׳ 2023
equanimity כתב/ה:

אוי ויי. (:

למה שתספחי 2+ מיליון עזתים (שמתרבים בקצב מהיר) ותתני להם אזרחות עם זכות בחירה? תוך 20 שנה תהיה פה מפלגת שלטון פלסטינית וזה יהיה סופה של מדינת ישראל.

במיידי יהיו לך בעיות אחרות: האוכלוסיה הפלשתינאית אנטי-ישראלית, אנטישמית, ותומכת באופן גורף בחמאס ובדרכי הפעולה שלו, אז מזל טוב, נתת חופש תנועה ל-2 מיליון עזתים שמתוכם נגיד מיליון הם תומכי חמאס מובהקים, ומתוכם ודאי עשרות אלפי אלימים.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 13 בנוב׳ 2023
המודל הסטנדרטי של היקום או נוסחת שרידנגר

יש שאומרים 42