סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליאמוריה - מה כלכך מפחיד?

Into​(נשלטת)
לפני 5 חודשים • 20 בנוב׳ 2023
Into​(נשלטת) • 20 בנוב׳ 2023
לא מפחיד, סתם איכסה פיכסה
Holden​(אחר)
Holden​(אחר) • 20 בנוב׳ 2023
אענה מהמקום של מי שהוא פוליאמורי ברגש (אוהב יותר מאשה אחת), אך חי בזוגיות מונוגמית.

חושב שבהחלט יש מקום מפחיד בפוליאמוריה. אנחנו חיים בעולם מפחיד. לזוגיות יש הרבה אספקטים "אפורים": כלכליים; מעשיים; אחריות כזו או אחרת. הפוליאמוריה מוציאה את הזוגיות משטאנץ ברור פחות-או-יותר לכולם למקום "לא נודע". וכדי להפוך את המשחק להוגן, זה מצריך המון תחזוקה.

עכשיו בואו נסתכל על עצמנו: עסוקים, טרודים. האם מקדישים מספיק זמן לזוגיות הקיימת? מספיק תשומת לב ותשומות אחרות?

בת הזוג שלי ראתה אותי משחק עם אחרות, שיחקה עם אחרים לעיניי. אבל זה במסיבות, אירועים מוגדרים לכך. האם אני יכול להרשות לזוגיות שלנו, בעומס ואחריות החיים, גם מערכת יחסים של ממש נוספת?

יתרה מזאת, ישנה "הנוספת". מה איתה? מה חלקה? כן, אפשר להסדיר את זה. שוב, המון תחזוקה ודברים שעלולים להשתבש.
Floating
Floating • 20 בנוב׳ 2023
Master Bruce כתב/ה:
Floating כתב/ה:
Master Bruce כתב/ה:
No glitter כתב/ה:
Master Bruce כתב/ה:
CharlieI כתב/ה:
והשלישי הוא הכי פשוט. אם לסכם במשפט, פוליאמורי זה הפרוד החדש.
יש המון אנשים נשואים ובוגדים שלא רוצים להודות בזה. הם פעם היו אומרים לבנות זוג פוטנציאליות שהם פרודים ועוד מעט יתגרשו, היום הם אומרים שהם פוליאמוריים. זה שקר כל כך קל, שיש סיכוי שהם אפילו מאמינים לו ברמה מסוימת. "אני פוליאמורי, אבל עוד לא דיברתי עם אשתי על זה".
נראה לי סביר שאנשים לא רוצים להיות חלק מהבגידה, או חלק מהשקר, או שישקרו להם. ובינינו, זה מאד מחשיד.

נתקלתי בשנים האחרונות בכל כך הרבה כאלו, שזה כואב ומתיש.
אני פולי, וככזה מאד חשוב לי שבנות זוג נוספות שלי יכירו את בת הזוג הראשית שלי, ואם הן בזוגיות נוספת, שאני אכיר את בני הזוג האחרים שלהן.
הכרתי כל כך הרבה נשים (כן, כן, נשים) שהן "פולי" אבל בעצם "בעלן לא יודע" שזה כבר לא מצחיק.

השיא היה כשהועפתי מקבוצת פייסבוק של פוליאמורים, למה? כי מישהי התחילה איתי וטרחתי לשלוח לבעלה הודעה אם זה בסדר. בתגובה היא התלוננה בקבוצה שאני "הוצאתי אותה מהארון", מה שגרם להעפה שלי.

מפה לשם, אני לגמרי יכול להבין למה הרבה אנשים יהיו חשדנים כשאנשים מצהירים על עצמם שהם פוליאמורים. למי יש כח להתעסק עם זה?

בגדול דיי סיכמת יפה את הסיבות ללמה אני מתרחקת כששומעת פוליאמורים אז תודה על זה חחח

אני לא מונוגמית בהסכמה בלי הגדרות מיותרות ועם המון נפרדות לי ולבנזוגי

ומתוקף זה אין לי אף פעם עניין לפגוש או להכיר עוד פרטנריות

עבורי זה מעיק ומיותר

ויש שכמותך שזה צורך עבורם הפוליקולה המאוחדת וקיטשןטייבל

הכל אחלה

אבל לצורך העניין אם מישהו היה פונה לבנזוג שלי הוא כבר מראש היה מחוק כי זה פוגע באי הידיעה
אז נגיד אולי הבחורה ההיא בגדה אבל יש כאן עניין של גבולות שהוא לא כזה קול.

עדיף להיות "מחוק" אצל מישהי שחושבת שזה סבבה להסתיר ממני\אותי ו\או שלא רוצה להכיר את מי שאני אוהב, מאשר כל אופציה אחרת.
לא חייבים להיות חברים הכי טובים, אבל מי שסודות והסתרות זה הקטע שלהם, שיהיה בכיף, רחוק ממני.

בדרך כלל אני אדם מאוד רגוע ולא מתנסח בגסות, אבל מי אתה בכלל?

״השיא היה כשהועפתי מקבוצת פייסבוק של פוליאמורים...״? השיא היה שכתבת את המשפט הזה במחשבה שעשית משהו לגיטימי.
אני לא באמת יודע מה היה שם, אם הייתה לך היכרות עם הבעל מלפני או שפשוט ראית מי בעלה בפייסבוק ושלחת לו הודעה, אבל אם זו האופציה השנייה אתה בן אדם הזייה.

באופן אישי אני לא בעד לבגוד, אבל גם מבין את המורכבות של מערכות יחסית ארוכות, ילדים, משפחה וצורך אנושי. יש אנשים שנמצאים בסיטואציות מורכבות ש״הדרך הקלה״ שלהם היא לבגוד, במקום לפרק את הבית ולעבור שנים של טלטלות. בתור מישהו ששייך לקהילה שברובה בארון מול רוב המעגלים שלה אתה אמור להבין שמה שעשית הוא דבר פסול.

מסכים שגם היא לא בסדר, אבל יש הבדל בין מה שהיא עשתה לבין להוציא מישהו מהארון כנגד רצונו.

הבחורה אמרה לי שבעלה יודע הכל וששום דבר לא מאחורי הגב שלו. אני פניתי אליו בקטע של "רק מוודא שהכל בסדר". התברר שהיא שיקרה לי (ולו).
אבל נחמד לך לרוץ להגן על בוגדת ולא על מי שרוצה לוודא שהוא לא שותף לבגידה.

מצד שני, ראיתי עכשיו בפרופיל שלך שאתה נשוי. אני מנחש שאתה גם בוגד ושאשתך לא יודעת על כלום. מוטב שתסתום את הפה.

כן אני נשוי. בוגד? - תלוי השקפה של בן אדם, יוצא לי פעם ב לדבר עם א.נשים כאן שיחות בעלי אופי מיני, לא נפגש עם אף אחת. יש כאלו שיגידו שזה שאני כאן ללא ידיעתה זו בגידה, ויש שיגידו שרק מגע פיזי זו בגידה.
אתה מדבר עליה כאילו היא מחבלת. אז היא בגדה. לא בסדר, אבל זה המצב. בתור בן אדם פוליאמורי היה אפשר לחשוב שהיית הרבה יותר פתוח מחשבתית מזה.
אתה לא יודע מה המצב בינה לבין בעלה/המשפחה שלה. זה בסדר שאתה רוצה שבעלה ידע מזה ולוודא איתו, תשאל *אותה* לפני!
אין פלא שהעיפו אותך משם, אתה אדם מסוכן עם בעיית גבולות.
Master Bruce
Master Bruce • 20 בנוב׳ 2023
Floating כתב/ה:
Master Bruce כתב/ה:
Floating כתב/ה:
Master Bruce כתב/ה:
No glitter כתב/ה:
Master Bruce כתב/ה:
CharlieI כתב/ה:
והשלישי הוא הכי פשוט. אם לסכם במשפט, פוליאמורי זה הפרוד החדש.
יש המון אנשים נשואים ובוגדים שלא רוצים להודות בזה. הם פעם היו אומרים לבנות זוג פוטנציאליות שהם פרודים ועוד מעט יתגרשו, היום הם אומרים שהם פוליאמוריים. זה שקר כל כך קל, שיש סיכוי שהם אפילו מאמינים לו ברמה מסוימת. "אני פוליאמורי, אבל עוד לא דיברתי עם אשתי על זה".
נראה לי סביר שאנשים לא רוצים להיות חלק מהבגידה, או חלק מהשקר, או שישקרו להם. ובינינו, זה מאד מחשיד.

נתקלתי בשנים האחרונות בכל כך הרבה כאלו, שזה כואב ומתיש.
אני פולי, וככזה מאד חשוב לי שבנות זוג נוספות שלי יכירו את בת הזוג הראשית שלי, ואם הן בזוגיות נוספת, שאני אכיר את בני הזוג האחרים שלהן.
הכרתי כל כך הרבה נשים (כן, כן, נשים) שהן "פולי" אבל בעצם "בעלן לא יודע" שזה כבר לא מצחיק.

השיא היה כשהועפתי מקבוצת פייסבוק של פוליאמורים, למה? כי מישהי התחילה איתי וטרחתי לשלוח לבעלה הודעה אם זה בסדר. בתגובה היא התלוננה בקבוצה שאני "הוצאתי אותה מהארון", מה שגרם להעפה שלי.

מפה לשם, אני לגמרי יכול להבין למה הרבה אנשים יהיו חשדנים כשאנשים מצהירים על עצמם שהם פוליאמורים. למי יש כח להתעסק עם זה?

בגדול דיי סיכמת יפה את הסיבות ללמה אני מתרחקת כששומעת פוליאמורים אז תודה על זה חחח

אני לא מונוגמית בהסכמה בלי הגדרות מיותרות ועם המון נפרדות לי ולבנזוגי

ומתוקף זה אין לי אף פעם עניין לפגוש או להכיר עוד פרטנריות

עבורי זה מעיק ומיותר

ויש שכמותך שזה צורך עבורם הפוליקולה המאוחדת וקיטשןטייבל

הכל אחלה

אבל לצורך העניין אם מישהו היה פונה לבנזוג שלי הוא כבר מראש היה מחוק כי זה פוגע באי הידיעה
אז נגיד אולי הבחורה ההיא בגדה אבל יש כאן עניין של גבולות שהוא לא כזה קול.

עדיף להיות "מחוק" אצל מישהי שחושבת שזה סבבה להסתיר ממני\אותי ו\או שלא רוצה להכיר את מי שאני אוהב, מאשר כל אופציה אחרת.
לא חייבים להיות חברים הכי טובים, אבל מי שסודות והסתרות זה הקטע שלהם, שיהיה בכיף, רחוק ממני.

בדרך כלל אני אדם מאוד רגוע ולא מתנסח בגסות, אבל מי אתה בכלל?

״השיא היה כשהועפתי מקבוצת פייסבוק של פוליאמורים...״? השיא היה שכתבת את המשפט הזה במחשבה שעשית משהו לגיטימי.
אני לא באמת יודע מה היה שם, אם הייתה לך היכרות עם הבעל מלפני או שפשוט ראית מי בעלה בפייסבוק ושלחת לו הודעה, אבל אם זו האופציה השנייה אתה בן אדם הזייה.

באופן אישי אני לא בעד לבגוד, אבל גם מבין את המורכבות של מערכות יחסית ארוכות, ילדים, משפחה וצורך אנושי. יש אנשים שנמצאים בסיטואציות מורכבות ש״הדרך הקלה״ שלהם היא לבגוד, במקום לפרק את הבית ולעבור שנים של טלטלות. בתור מישהו ששייך לקהילה שברובה בארון מול רוב המעגלים שלה אתה אמור להבין שמה שעשית הוא דבר פסול.

מסכים שגם היא לא בסדר, אבל יש הבדל בין מה שהיא עשתה לבין להוציא מישהו מהארון כנגד רצונו.

הבחורה אמרה לי שבעלה יודע הכל וששום דבר לא מאחורי הגב שלו. אני פניתי אליו בקטע של "רק מוודא שהכל בסדר". התברר שהיא שיקרה לי (ולו).
אבל נחמד לך לרוץ להגן על בוגדת ולא על מי שרוצה לוודא שהוא לא שותף לבגידה.

מצד שני, ראיתי עכשיו בפרופיל שלך שאתה נשוי. אני מנחש שאתה גם בוגד ושאשתך לא יודעת על כלום. מוטב שתסתום את הפה.

כן אני נשוי. בוגד? - תלוי השקפה של בן אדם, יוצא לי פעם ב לדבר עם א.נשים כאן שיחות בעלי אופי מיני, לא נפגש עם אף אחת. יש כאלו שיגידו שזה שאני כאן ללא ידיעתה זו בגידה, ויש שיגידו שרק מגע פיזי זו בגידה.
אתה מדבר עליה כאילו היא מחבלת. אז היא בגדה. לא בסדר, אבל זה המצב. בתור בן אדם פוליאמורי היה אפשר לחשוב שהיית הרבה יותר פתוח מחשבתית מזה.
אתה לא יודע מה המצב בינה לבין בעלה/המשפחה שלה. זה בסדר שאתה רוצה שבעלה ידע מזה ולוודא איתו, תשאל *אותה* לפני!
אין פלא שהעיפו אותך משם, אתה אדם מסוכן עם בעיית גבולות.

כנראה שאתה כל כך עסוק בלהתגונן על הבגידות שלך, שאתה לא קורא שכתבתי ששאלתי אותה לפני ושהיא שיקרה לי שהזה בסדר שאני אשאל אותו.
אבל בראיה שלך בוגדים זה אחלה, ו*אני* אדם מסוכן עם בעיית גבולות.
אין לי מה לדון איתך איתך יותר
newinthis​(נשלטת)
newinthis​(נשלטת) • 20 בנוב׳ 2023
לא חושבת ש׳מפחיד׳ זה הגדרה נכונה אלא פשוט לא משהו שמתחברים אליו..
אני חושבת שמעבר לעניין האם מתחברים לזה או לא, יש עניין שהמון אנשים שיצא לי אישית להיתקל בהם שהיו בזוגיות מונוגמית אך סיפרו שהם פוליאמורים כדי לבגוד מהצד ללא רגשות מצפון..
לא אשקר ואגיד שהאנשים שיצא לי להכיר מאוד הרתיעו אותי מפוליאמוריה ומאמינה שעוד אנשים נרתעים מזה מסיבות דומות..
אישית לא הגדרתי אף פעם זוגיות, כן ניהלתי קשרים במקביל בעבר (בידיעה של כולם), אבל אני לא מצליחה להכיל את זה כדי להמשיך בקשרים עם כמה אנשים
בלוסום​(לא בעסק)
לפני 5 חודשים • 21 בנוב׳ 2023
בלוסום​(לא בעסק) • 21 בנוב׳ 2023
לא פחד. אולי גועל.
היתי חלק מ2 הרמונות למרות שאני מונוגמית.
שקרים והסתרות היו חלק נכבד מההתנהלות.
חוצמזה שיש משהו לא נתפס ברעב הזה שאף פעם לא מספיק מה שיש וכל הזמן רוצים עוד כיבושים.
לא פחד - גועל.
No glitter​(סדיסטית)
No glitter​(סדיסטית) • 21 בנוב׳ 2023
בלוסום כתב/ה:
לא פחד. אולי גועל.
היתי חלק מ2 הרמונות למרות שאני מונוגמית.
שקרים והסתרות היו חלק נכבד מההתנהלות.
חוצמזה שיש משהו לא נתפס ברעב הזה שאף פעם לא מספיק מה שיש וכל הזמן רוצים עוד כיבושים.
לא פחד - גועל.

א' לא מבטלת את מה שאמרת

רק שנשמע שאת בגועל מפוליגמיה
ולא השני
JustOliver
JustOliver • 21 בנוב׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
JustOliver כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
מפחיד? את מי זה מפחיד? מי אמר שזה מפחיד?...

לגבי השאלה השניה שלך - אני עצמי לא פוליאמורית ולכן אין לי מה לחפש עם פוליאמורים. אנחנו לא מחפשים את אותו סוג קשר.

שאלת פולו-אפ: האם יש פוליאמורים שמעוניינים להיות במערכת יחסים עם חובבי מונוגמיה? האם זה "לא גבול" או שזה ממש משהו שמחפשים אקטיבית? או שאין העדפה? איך זה יכול לעבוד בעצם?
ככל שאני מצליחה לדמיין, נראה לי שלו הייתי פוליאמורית - לא הייתי רוצה מערכת יחסים אינטימית עם מי שאינו כזה.

לגבי הפולו-אפ:
אני יכול להעיד רק על עצמי, אבל כן.
הייתי במערכת יחסים עם אישה מונוגמית, היא הכירה את אשתי, ואף בסגרים של הקורונה, גרה איתנו כמה חודשים.

אני מאמין שיש אנשים שמעדיפים להיות רק עם פוליאמורים ולא מונוגמיים אבל אני אישית לא רואה בזה גבול.
כל הרעיון הוא לאפשר לעצמי להרגיש, להתאהב, לחשוק.
אם אני עוצר את עצמי, מה הטעם?

לא יודעת, זו שאלה כללית על החיים, לא? icon_smile.gif כלומר, בכל דבר שבא לי לעשות, להרגיש, לחוות - אני יכולה לנסות להשיג את כל מה שמושך אותי, ואני יכולה גם לפעמים לוותר על דברים מתוך מחשבה על השלכות.

האשה שאתה מספר עליה - היא הרגישה טוב עם זה? הסידור הזה התאים לה? זה לא נגמר בשברון לב?
אני לא אומרת שכדאי לוותר על חוויות רק כי הן ייגמרו בשברון לב - לפעמים זה שווה את זה. אני יודעת על עצמי שהרבה פעמים עשיתי משהו שידעתי שבסוף יכאב אבל היה שווה בשביל העונג שקיבלתי באותו רגע. אני רק תוהה איך מרגישה אשה שהצורך שלה בזוגיות הוא מונוגמי, ובן הזוג שלה נשוי, כלומר היא לעולם לא תקבל ממנו את סוג מערכת היחסים שהכי-הכי מתאים לה. אני מניחה שרק היא יכולה לספר. או שסיפרה לך ואתה תספר לנו icon_smile.gif במיוחד מעניין אותי אם זה משהו שיכול לעבוד לטווח ארוך, או שזה עובד בזכות זה שכולם לא מתחייבים, או עוד משהו שלא חשבתי עליו.

אני יכול לומר שהיינו יחד שנתיים. וזה עבד נהדר עד שהקשר הסתיים.
וכן, חלק מהסיבה הייתה כי אני נשוי ולא יכולתי לתת לה את כל מה שהייתה צריכה ורצתה.
וכן זה נגמר בשברון לב, שלי.
הפרידה ממנה הייתה אחד הדברים הקשים שנאלצתי להתמודד איתו.
עם זאת, הקשר איתה היה שווה כל כאב לב ולא הייתי מוותר עליו.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 21 בנוב׳ 2023
JustOliver כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
JustOliver כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

לגבי השאלה השניה שלך - אני עצמי לא פוליאמורית ולכן אין לי מה לחפש עם פוליאמורים. אנחנו לא מחפשים את אותו סוג קשר.

שאלת פולו-אפ: האם יש פוליאמורים שמעוניינים להיות במערכת יחסים עם חובבי מונוגמיה? האם זה "לא גבול" או שזה ממש משהו שמחפשים אקטיבית? או שאין העדפה? איך זה יכול לעבוד בעצם?
ככל שאני מצליחה לדמיין, נראה לי שלו הייתי פוליאמורית - לא הייתי רוצה מערכת יחסים אינטימית עם מי שאינו כזה.

לגבי הפולו-אפ:
הייתי במערכת יחסים עם אישה מונוגמית, היא הכירה את אשתי, ואף בסגרים של הקורונה, גרה איתנו כמה חודשים.

אני מאמין שיש אנשים שמעדיפים להיות רק עם פוליאמורים ולא מונוגמיים אבל אני אישית לא רואה בזה גבול.

לא יודעת, זו שאלה כללית על החיים, לא? icon_smile.gif כלומר, בכל דבר שבא לי לעשות, להרגיש, לחוות - אני יכולה לנסות להשיג את כל מה שמושך אותי, ואני יכולה גם לפעמים לוותר על דברים מתוך מחשבה על השלכות.

האשה שאתה מספר עליה - היא הרגישה טוב עם זה? הסידור הזה התאים לה? זה לא נגמר בשברון לב?
אני לא אומרת שכדאי לוותר על חוויות רק כי הן ייגמרו בשברון לב - לפעמים זה שווה את זה. אני יודעת על עצמי שהרבה פעמים עשיתי משהו שידעתי שבסוף יכאב אבל היה שווה בשביל העונג שקיבלתי באותו רגע. אני רק תוהה איך מרגישה אשה שהצורך שלה בזוגיות הוא מונוגמי, ובן הזוג שלה נשוי, כלומר היא לעולם לא תקבל ממנו את סוג מערכת היחסים שהכי-הכי מתאים לה. אני מניחה שרק היא יכולה לספר. או שסיפרה לך ואתה תספר לנו icon_smile.gif במיוחד מעניין אותי אם זה משהו שיכול לעבוד לטווח ארוך, או שזה עובד בזכות זה שכולם לא מתחייבים, או עוד משהו שלא חשבתי עליו.

וכן, חלק מהסיבה הייתה כי אני נשוי ולא יכולתי לתת לה את כל מה שהייתה צריכה ורצתה.

מזל שהייתה לך אישה אוהבת בבית ליפול לתוך זרועותיה ולהתנחם 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Holden​(אחר)
Holden​(אחר) • 21 בנוב׳ 2023
Bluecollar כתב/ה:
JustOliver כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
JustOliver כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

לגבי הפולו-אפ:

מזל שהייתה לך אישה אוהבת בבית ליפול לתוך זרועותיה ולהתנחם 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

צר לי אבל אני לא מבין את הציניות כלפיו.

כן, אפשר לאהוב כמה א.נשים במקביל. לא, זה לא פשע.

כן, אפשר להתחתן ולהיות בקשר עמוק עם זוגתך, ועדיין להיות כמה לקשר נוסף ולכאוב את אי-התממשותו.

לא, לא הכל בחיים שחור-לבן שלי-לא שלי