צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליאמוריה - מה כלכך מפחיד?

Luna Sol​(נשלטת){Loki the t}
לפני 6 חודשים • 24 בנוב׳ 2023
Luna Sol​(נשלטת){Loki the t} • 24 בנוב׳ 2023
JustOliver כתב/ה:
anyzeany כתב/ה:
לדעתי האישית, פוליאמוריה היא בסך הכל מילה מכובסת ונקיה לבגידה, חוסר רצון למחויבות, ובעיקר לשקר "מה זה מגניב", שמנסים למכור לנו בכל מיני סדרות וסרטים.
שלא יובן לא נכון, אין לי שום בעיה עם זה, ומי אני שבכלל אדע מה טוב לאחרים.
הבעיה שלי היא עם הסטטיסטיקה. לרוב זה מועד לכישלון ולצד אחד או יותר שנפגעים.
איך אמר אהוד בנאי הענק, "איך זה נגמר בסוף, כולם יודעים, כן, כולם יודעים".

אני מכבד את דעתך, אך עם זאת אני לא מסכים עם החלק הראשון.
פוליאמוריה היא לא מילה נקיה לבגידה, זאת ההכרה שכבני אדם אנחנו מסוגלים לאהוב יותר מאדם אחד בכל רגע נתון. אני מסכים שיש כאלה שמנצלים את זה ומשתמשים בזה ככיסוי לשקר ובגידה, אך רוב הקהילה הפוליאמורית מבינה שכנות, תקשורת ואמון הם הדרך הנכונה לייצר קשרים בריאים נוספים מבלי לפגוע באחר,
בלי לשקר, בלי לבגוד ומבלי להסתיר את האמת לגבי מי ומה שאתה. ותמיד מתוך הסכמה מלאה של כל המעורבים.

לגבי החלק השני, אני מסכים. אצל אלו שנכנסים לקשר פוליאמורי מתוך לחץ או רצון לרצות את הצד השני תוך ביטול עצמי ומבלי שזה אמיתי עבורם, הסוף אכן ידוע מראש.

להרגשתי אתה שוכח שגם בקשר פוליאמורי אפשר לבגוד והרבה עושים זאת.
בסופו של דבר, בעיניי, השקר עצמו הוא בגידה
לכל קשר פוליאמורי יש את החוקים שלו
אצל לוקי ואצלי למשל יש חוק ברור שאם משהו מתחיל אצל אחד מאיתנו אנחנו מעדכנים את הצד השני, לא בשביל אישור אלא בשביל ידיעה.
אם אני לא אעשה זאת אז הרי אני בוגדת בלוקי.
יש הרבה בגידות גם בעולם הפוליאמוריה.
האקסלי​(נשלט)
האקסלי​(נשלט) • 24 בנוב׳ 2023
כותרת מטופשת שבאה ללעוג במקום לנהל דיאלוג. זה כמו שאיש ימין או איש שמאל ישאל מישהו מהצד השני "מה כל כך מפחיד אותך בלהיות בצד השני של המפה הפוליטית?" במקום להגיד בוא נדבר על ערכים ועל כלכלה ועל בטחון ועל חירות הפרט ועל תכלס.
או "מה כל כך מפחיד בלהאמין בישוע?" במקום לדבר על ראיות תיאולוגיות וארכאולוגיות לכאן או לכאן בגובה העיניים.
זה לא עובד ככה.

בכל מקרה, יש לי אמונה שמונוגמיה היא מערכת בריאה ויציבה, וזה עדיף על מערכות מתירניות שבהן אתה מכניס כל מיני זרים הביתה.
היה סיפור על אחת שהכניסה 4 גברים שונים הביתה להיות איתם בזוגיות. ויש לה ילדה. מה אתם חושבים קרה לילדה?
וכן, זה יכול לקרות גם במונוגמיה. אבל זוגיות יציבה, שבה כל צד מתנהג כמו אדם בוגר שיודע שצריך לוותר על כל מה שנמצא שם בחוץ, ומתרכז בזוגיות שלו, באהבה, בגידול ילדים, עם כמה שזה פחות זוהר מפוליגמיה ופוליאמוריה, זה משהו שיוצר תא הרבה יותר חזק לדעתי.
כן, אתה לא הולך לזיין את מי שתרצה, ואנשים יחשבו שאתה סחי ושאתה פחדן.

מי שחולק עליי ורוצה לחלוק מדוע הוא חולק, שיחלוק. מי שרוצה לדבר בגובה העיניים, באהבה גדולה.
מי שרוצה להתחיל בקטע של "אוווו, אתה חושב שונה ממני כי אתה פחדנוביץ' קטן!!!" שיהנה לשחק בקקי של עצמו. הוא רק מוכיח את הנקודה.
האקסלי כתב/ה:
כותרת מטופשת שבאה ללעוג במקום לנהל דיאלוג. זה כמו שאיש ימין או איש שמאל ישאל מישהו מהצד השני "מה כל כך מפחיד אותך בלהיות בצד השני של המפה הפוליטית?" במקום להגיד בוא נדבר על ערכים ועל כלכלה ועל בטחון ועל חירות הפרט ועל תכלס.
או "מה כל כך מפחיד בלהאמין בישוע?" במקום לדבר על ראיות תיאולוגיות וארכאולוגיות לכאן או לכאן בגובה העיניים.
זה לא עובד ככה.

בכל מקרה, יש לי אמונה שמונוגמיה היא מערכת בריאה ויציבה, וזה עדיף על מערכות מתירניות שבהן אתה מכניס כל מיני זרים הביתה.
היה סיפור על אחת שהכניסה 4 גברים שונים הביתה להיות איתם בזוגיות. ויש לה ילדה. מה אתם חושבים קרה לילדה?
וכן, זה יכול לקרות גם במונוגמיה. אבל זוגיות יציבה, שבה כל צד מתנהג כמו אדם בוגר שיודע שצריך לוותר על כל מה שנמצא שם בחוץ, ומתרכז בזוגיות שלו, באהבה, בגידול ילדים, עם כמה שזה פחות זוהר מפוליגמיה ופוליאמוריה, זה משהו שיוצר תא הרבה יותר חזק לדעתי.
כן, אתה לא הולך לזיין את מי שתרצה, ואנשים יחשבו שאתה סחי ושאתה פחדן.

מי שחולק עליי ורוצה לחלוק מדוע הוא חולק, שיחלוק. מי שרוצה לדבר בגובה העיניים, באהבה גדולה.
מי שרוצה להתחיל בקטע של "אוווו, אתה חושב שונה ממני כי אתה פחדנוביץ' קטן!!!" שיהנה לשחק בקקי של עצמו. הוא רק מוכיח את הנקודה.

1. צר לי שאתה מרגיש ככה כלפי הכותרת, מהכרות קלה עם הכותב זאת בהחלט לא היתה הכוונה
2. יש הרבה מערכות יחסים מונוגמיות בהם נשארים עבור הילדים וכתוצאה הילדים דווקא סובלים (אני יכולה להעיד על עצמי בתור מישהי שרצתה שההורים שלה התגרשו וזה כן קרה בסופו של דבר)
3. יש את נושא האל-הורים, אני למשל כזאת. אני אוהבת ילדים, מטורפת על האחייניות שלי אבל לא רוצה את האחריות של לגדל ילד.ה ולוותר על החופש שלי
4.הפואנטה בפוליאמוריה היא לא "תזיין כמה שאתה רוצה", מעבר לכך, יצא לי להכיר זוג פוליאמורי שבת הזאת הראשית היא בכלל א-מינית.
פוליאמוריה מדברת על ריבוי אהבות בעוד שיחסים פתוחים מדברים על ריבוי של פרטנרים מיניים
5. יש הרבה מערכות יחסים פוליאמוריות שהן חזקות כפי שיש הרבה מערכות יחסים מונוגמיות שהן חזקות וגם להיפך - בשני הצדדים יש גם מערכת יחסים חלשות
6. יחד עם זאת, פוליאמוריה מורכבת בדרך שלה, מאוד קשה לנהל כמה מערכות יחסים בו זמנית.
לי למשל לקח זמן עד שהצלחתי להוריד את רמת הקנאה שלי לגבי בת הזוג של בעלי והיום אני מטורפת עליה (ויש לה ולי קשר אפלטוני בלבד), למעשה יש פעמים שהיא באה לישון אצלנו, הם ישנים ביחד במיטה ואני ישנה בחדר אורחים ויום למחרת זה מתהפך
7. נושא הקנאה מופיע בכל סוגות מערכות היחסים וקשה להתמודד איתו בכל מערכת יחסים אבל הקנאה באה לידי ביטוי בצורה שונה (לא קשה יותר או פחות אלא שונה)
8. אפשר להתרכז בזוגיות ובאהבה גם בזמן שאתה מנהל מערכת יחסים נוספת, אני שוב אתן כדוגמה את בעלי - היה לנו יום נישואין ב - 11.11, הצלחנו לחגוג את האהבה שלנו ועדיין הוא מנהל מערכת יחסים בריאה עם המשנית שלו.
9. פוליאמוריה היא לא זוהרת, היא קשה, היא מסורבלת, היא מלאה בהמון כאב.
הלב שלי נשבר הרבה מאוד פעמים שבהן גם לוקי היה צריך להרים אותי (למזלי יש לי בעל מדהים) ואפילו רק לאחרונה נשברתי לרסיסים
ועדיין, אני לא ממש רוצה לוותר על הפוליאמוריה ואני בטח שבטח לא רוצה שבעלי יוותר עליה, אני רואה כמה הוא מאושר עם המשנית, כמה אור יש לו בעיניים כשהוא רואה אותה ועדיין אם אני צריכה אותו הוא שם - לדוגמה, אתמול הוא היה אמור לישון אצלה, בסופו של דבר הוא חזר הביתה כי אני הייתי במצב נפשי מאוד מעורער

אני מקווה שלא יצאה לי תגובה מתנשאת יותר מידי
אם כן אז אני מתנצלת
אני כמובן מכבדת את דרך בחירת החיים שלך - היא טובה לך וזה נהדר
אך בבקשה, אל תשפוט פוליאמוריה בצורה כזאת חריפה, יש הרבה א.נשים שזקוקים.ות לה וזה מה שעושה להם.ן טוב.
Master Bruce
Master Bruce • 24 בנוב׳ 2023
האקסלי כתב/ה:

היא היתה מוקפת ב5 אנשים שאהבו אותה ודאגו לה.

היה הרבה יותר מאשר סיפור אחד על זוגות מונוגמים שהתעללו בילדים שלהם.

הנסיון שלך לרמוז למשוואה של "מערכת יחסים אבנורמלית=התעללות בילדים" הוא בדיוק מסוג המשוואות שמשמשות במשך שנים ארוכות כדי להפלות נגד הורים להט"בים, ולהוציא את דיבתם של הורים מאמצים, ולהפוך מערכות יחסים בדס"מיות לטאבו שפעמים רבות מחוץ לחוק.

לא כל המשפחות נראות אותו הדבר. ולא כל דבר ששונה מה"סטנדרטי והמוכר" הוא רע.
N e l l a​(אחרת)
N e l l a​(אחרת) • 24 בנוב׳ 2023
בעיני פוליאמוריה זה פחד ממחויבות לאדם אחד,ודרך קלה לריגושים ודרך חיים שלא ישעמם בחיי הזוגיות המונוגמים.

וגם זה יוצר תחושה בעיני של חוסר בטחון בצד השני.
בזה שהוא צריך עוד מישהו שיספק אותו או ישלים את החסר או כל חרא שכזה.
ובנוסף זה גם משהו שקשור לדור שלנו,הפחד שלא נספיק כל דבר והצורך שלנו להספיק הכל ולהגשים כל פנטזיה הזויה או כל דבר אפשרי כי "אין זמן".

בעיני אם אדם לא יכול להסתפק במשהו אחד ולגרום למשהו אחד להצליח ולעבוד בשביל שזה יצליח ובמקום זה בוחר לברוח לדרך הקלה שזו פוליאמוריה.
זה מעיד על האדם עצמו.

אבל למי שזה נוח שיבושם לו.
לא שופטת.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 24 בנוב׳ 2023
בדיוק ראיתי קטע מ-Glee שבריטני אומרת לסנטנה שהיא אוהב אותה אבל היא גם אוהבת את ארטי.
מוזר... שאפשר לאהוב שני אנשים
Bluecollar כתב/ה:
בדיוק ראיתי קטע מ-Glee שבריטני אומרת לסנטנה שהיא אוהב אותה אבל היא גם אוהבת את ארטי.
מוזר... שאפשר לאהוב שני אנשים

אני יכולה לומר שזה ממש מוזר (בתור אחת שחוותה ועדיין חווה את זה) אבל גם הכאב במקרים האלה יכול להיות כל כך גבוה
זאת גם לא ממש בחירה, זה פשוט מי שאני
הבחירה היא אם אני הולכת על זה או לא
אבל הרגשות שלי... הם רגשות
אמינמ
אמינמ • 24 בנוב׳ 2023
שכל אחד יעשה מה שטוב לו. בתכלס, לדעתי האישית, אם טוב לך בקשר אתה מסופק ולא רוצה עוד קשר.
וברור ש"יש כאלה שזה מצליח להם".
לאורך זמן? לא בטוח.
כל הזוגות הפוליאמורים/נישואים פתוחים שהכרתי לא שרדו.
ובתקופה שהיה לי טוב במערכת הזוגית שלי, לא פזלתי לצדדים. כי הייתי מסופקת.
ophirT
ophirT • 24 בנוב׳ 2023
זה לא מוסרי