בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליאמוריה - מה כלכך מפחיד?

Floating
לפני 5 חודשים • 25 בנוב׳ 2023
Floating • 25 בנוב׳ 2023
N e l l a כתב/ה:
Floating כתב/ה:
Bluecollar כתב/ה:
Floating כתב/ה:
Bluecollar כתב/ה:
עוד מחשבה:
התחתנתי עם אהבת חיי.
התגרשנו, אבל זה לא מעיד על כישלון מונוגמיה, אלא על סיום מערכת היחסים.
ואני מאמינה שתהיה לי אהבת חיים נוספת ויותר מאחת.

*עדיין מונוגמית

אני לא בעד פוליאמוריה, אבל אם כבר את נכנסת לזה אז מקרים אינדיבידואלים באמת לא יכולים להעיד על הכלל, אבל כשמדובר כמעט בכל זוג שני - נראה שהמונוגמיה חווה חתיכת כישלון חרוץ.

מה הקשר?
האם גם לעובדה שכל יום נשברות כוסות יש קשר לזה?

גם מערכות יחסים פוליאמוריות נגמרות

כמו שאמרתי, אני לא בעד פוליאמוריה, אני לא יודע מה הסטטיסטיקות שם וזה שפוליאמוריה לא תעבוד זה לא אמור להעיד משהו על מונוגמיה. זה לא או או.

להגיד "מה הקשר" זה לא באמת טיעון, את לא יכולה לבטל סטטיסטיקה של כמעט 50% ב"מה הקשר". יכולים להיות לזה הרבה גורמים, אבל בשורה התחתונה לחצי מהאנשים בעידן של היום מונוגמיה לא עובדת. עובדתית.

כיום מונוגמיה לא עובדת לא בגלל שזה מונוגמיה,
היא לא עובדת כי כיום קשה מאד למצוא אהבה או בנאדם שאפשר לחיות איתו באושר ועושר עד שזה נגמר.

כי בעידן של היום קשה לצאת מהמסך,
יש מלא אפשרויות כמעט לכל אדם אם זה באפליקציות הכרות או במציאות,ואז זה מכניס ללופ שאנחנו מפחדים להפסיד את ב' למרות שעכשיו אני יוצא עם א' וכיף לי איתה,אבל אולי עם ב' יהיה לי יותר כיף?

היום הכל נגיש,
סקס הפך למצרך זול
דייטים הפכו לענינים שוליים
ואנשים הפכו לתחליפים קלים.

אז זה לא עובד כי הפכנו להיות כהי חושים והפחד של לפספס הזדמנויות בכל רגע נתון שולט בנו.

ויעני זה מה שהפוליאמוריה מציעה,
אז בגלל זה היא מתאימה כיום יותר מהמונו.

נכון, בגלל זה (ובגלל עוד סיבות, בין היתר ביולוגיות) אני אומר שמונוגמיה *כיום* פחות עובדת עוד יותר מפעם.

אני לא אומר שפוליאמוריה עובדת יותר טוב, או שיש תחליפים יותר טובים ממונוגמיה, אני רק אומר שהיא לא בהכרח עובדת כמו שהנורמה מכתיבה לנו.

אי אפשר לנתק את זה מההבניות החברתיות של "עד שהמוות יפריד בינינו", ממה שיכול לקרות אחרי שמתגרשים, מזה שהרבה אנשים חושבים ומרגישים שגירושין זה כישלון. ועם זה יש לי קצת בעיה.
hrgiger
לפני 5 חודשים • 25 בנוב׳ 2023
hrgiger • 25 בנוב׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
מפחיד? את מי זה מפחיד? מי אמר שזה מפחיד?...

לגבי השאלה השניה שלך - אני עצמי לא פוליאמורית ולכן אין לי מה לחפש עם פוליאמורים. אנחנו לא מחפשים את אותו סוג קשר.

שאלת פולו-אפ: האם יש פוליאמורים שמעוניינים להיות במערכת יחסים עם חובבי מונוגמיה? האם זה "לא גבול" או שזה ממש משהו שמחפשים אקטיבית? או שאין העדפה? איך זה יכול לעבוד בעצם?
ככל שאני מצליחה לדמיין, נראה לי שלו הייתי פוליאמורית - לא הייתי רוצה מערכת יחסים אינטימית עם מי שאינו כזה.

אני א-מונוגמית שמעדיפה קשרים עם מונגמים ומונוגמיות.
אשמח לענות על איך זה יכול לעבוד, אם יש לך שאלות יותר ספציפיות כי זה קצת רחב לי icon_smile.gif

ועכשיו חוזרת לשאר התגובות, כי לא קראתי.
RonaD​(טרנסית אחרת)
לפני 3 חודשים • 13 בינו׳ 2024
RonaD​(טרנסית אחרת) • 13 בינו׳ 2024
לא מפחיד דבר חוץ מזה שאם את משנית והבעל חוטף התקף קנאה אז הוא עלול להתפרץ עלי (קרה) ובמקרה יותר גרוע עלוללדרוש לסגןר את הנשואים( גם 'קרה)
lopiki{אין }
lopiki{אין } • 13 בינו׳ 2024
בטחון עצמי.
הפחד להשאר עם פולי ובלי אמור....
--Nir--
--Nir-- • 13 בינו׳ 2024
אנשים חייבים לשחרר את ההנחה שחוסר רצון באקט מסוים/סוג מסויים של מערכת יחסים נובע מ״פחד״ ולא בגלל, ובכן, חוסר רצון.
Into​(נשלטת)
Into​(נשלטת) • 13 בינו׳ 2024
--Nir-- כתב/ה:
אנשים חייבים לשחרר את ההנחה שחוסר רצון באקט מסוים/סוג מסויים של מערכת יחסים נובע מ״פחד״ ולא בגלל, ובכן, חוסר רצון.

התגובה האהובה בשרשור