ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לא הבנתי.

FootJunky
לפני 4 חודשים • 17 בדצמ׳ 2023
FootJunky • 17 בדצמ׳ 2023
Hazel כתב/ה:
טרנסיות הן לא נשים.
רק בעולם המערבי לאנשים נדפק השכל עם הטרלול הפרוגרסיבי.
רעיונות שנוסו לפני 100 שנה, שהוכח שהם לא עובדים,
וכמו קומוניזם באים בגישה - הפעם זה יעבוד!

לא, זה לא עובד, לא באמת.
אני מהמר שג'אז ג'נינגס תתאבד בשנה-שנתיים הקרובות.

בתאלינד זה עובד, כי כששואלים ליידיבויי מה את/ה? הליידיבוי עונה: "אני ליידיבויי",
לא "אני אישה לכל דבר".

התגובה שלך מאוד מרושעת, ושלא לצורך.
נשים טרנסיות הן נשים, הן חוות את עצמן כנשים לכל דבר. בדיוק כפי שאישה ביולוגית חווה את עצמה כאישה.
אין שום סיבה לבטל את הקיום שלהן ככה.
גם אם יש בעולם דברים שאתה לא מבין, או לא מתחבר אליהם, עדיין אפשר לכבד את האדם השני ואת החוויה שלו.ה.

טראנסיות זה לא פרוגרסיביות בדיוק כפי שהומוסקסואליות זה לא פרוגרסיביות.
-wintermute-​(נשלט)
-wintermute-​(נשלט) • 17 בדצמ׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
-wintermute- כתב/ה:
טרנסיות לעניות דעתי הן לא נשים. אם לאשה אמיתית היה איכשהו זין יכול להיות שהייתי נמשך אליה, יכול להיות שהייתי נמשך לטרנסית אבל לא בקטע סטרייטי.
בבקשה.

אתה יכול להימשך למי שבא לך, אבל לא הבנתי איך זה הגיוני שתהיה לך "דיעה אישית" על האם אדם אחר הוא אשה או לא. אתה יכול לא להימשך או כן להימשך לטרנסיות אבל לא נראה לי שאתה או אני בעלי סמכות לקבוע דבר כזה.
כולנו נמשכים או לא נמשכים לנשים או גברים מסוג מסויים, גם אני נמשכת לצורה מסויימת של גבריות, זה לא נותן לי לגיטימציה להגיד על כל גבר שלא תואם את המודל שלי "זה לא גבר בעיני". זה לא גבר מהסוג שאני מחפשת, אוקיי. מכאן זה כבר לא ענייני איך הוא מגדיר את עצמו.

אני לא חושב שמגדר זה עניין של הגדרה עצמית, זה דורש קבלה של תאוריות במדעי החברה שמכילות סתירות פנימיות וכל מיני הנחות לא מוכחות.

מגדר זה בגדול הביטוי החברתי של מין ביולוגי. יש גברים, יש נשים, זה לא באמת ניתן לשינוי. הרבה זמן בכלל לא הכירו בנחיצות של המילה הזאת כי החפיפה בין מגדר למין כל כך גבוהה.
יש מקרי ביניים לא ברורים שאפשר לדון בהם.
אפשר להתרחק מהזיהוי המגדרי שלך, אפשר לבחור להיות נשיים או גבריים ולהחצין את זה בהרבה צורות.
אבל זה לא משנה את המהות.
מרגע שהתמלאו תנאי סף מסוימים, ביולוגיים, חברתיים, נפשיים, הורמונליים, גופניים, הפכת במהות לגבר או לאשה ואני לא חושב שאפשר באמת להיפטר ממהות כזאת.
ויש מצב שזה נקבע כבר כשאתה ילד או ילדה או תינוק/תינוקת.
אם איזה כישוף יהפוך אותי מחר לאשה בכל רמ"ח איברי, באמת יהיה אפשר להשוות את החוויה שלי לאשה שנולדה כאשה וחיה חיה חיים שלמים כאשה? ונניח ויהיה לי נוח להגדיר את עצמי כאשה, מאיפה יש לי את הזכות?
-wintermute-​(נשלט)
אין לי שום רצון לרדת לחיים של טרנסיות שרואות בעצמן נשים או להתווכח על האמונות שלהן, אבל כשזה מגיע למרחב הציבורי ונדרש ממני לקבל אמונות לא הגיוניות בעיני בנושאי מגדר נראה לי חשוב להציג תזה נגדית גם אם זה לא נעים לאף אחד, אחרת האמת נופלת קורבן, ויש לזה מחיר גדול בהמשך.
אליפסה​(שולטת)
אליפסה​(שולטת) • 17 בדצמ׳ 2023
שוסי כתב/ה:
Alpha1one1 כתב/ה:
שאבין, את טוענת שאנשים הטרוסקסואליים הם בהגדרה טרנספובים?

רק אם אתה טוען שטרנסיות הן לא נשים

קודם כל את מבלבלת בין משיכה מינית לבין לגיטימציה חברתית. אלו דברים שונים. אבל יולי כבר כתבה לך את זה ואין לי בעצם מה להוסיף.

בקשר לשאלה מהי אישה
אני לא בטוחה שיש מהות נשית אחת, ששוללת מאדם נשיות או מעניקה לה אותה. אני חושבת שיש הרבה סוגים של נשיות.
באופן אישי אני נמשכת לטרנסיות וחושבת עליהן כנשים לכל דבר.
אבל אני גם חושבת שזה מאוד לא הוגן להגיד להמוני נשים שיש משהו פגום בכך שהן חוות את עצמן כנשים בגלל שיש להן כוס, או לבקר גברים על כך שהם נמשכים לנשים עם כוס. אם הכוס בכלל לא רלוונטי לנשיות, מה כן רלוונטי? ללבוש שמלה ולשים לאק?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון דצמ' 17, 2023 2:42 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
אליפסה​(שולטת)
-wintermute- כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
-wintermute- כתב/ה:
טרנסיות לעניות דעתי הן לא נשים. אם לאשה אמיתית היה איכשהו זין יכול להיות שהייתי נמשך אליה, יכול להיות שהייתי נמשך לטרנסית אבל לא בקטע סטרייטי.
בבקשה.

אתה יכול להימשך למי שבא לך, אבל לא הבנתי איך זה הגיוני שתהיה לך "דיעה אישית" על האם אדם אחר הוא אשה או לא. אתה יכול לא להימשך או כן להימשך לטרנסיות אבל לא נראה לי שאתה או אני בעלי סמכות לקבוע דבר כזה.
כולנו נמשכים או לא נמשכים לנשים או גברים מסוג מסויים, גם אני נמשכת לצורה מסויימת של גבריות, זה לא נותן לי לגיטימציה להגיד על כל גבר שלא תואם את המודל שלי "זה לא גבר בעיני". זה לא גבר מהסוג שאני מחפשת, אוקיי. מכאן זה כבר לא ענייני איך הוא מגדיר את עצמו.

אני לא חושב שמגדר זה עניין של הגדרה עצמית, זה דורש קבלה של תאוריות במדעי החברה שמכילות סתירות פנימיות וכל מיני הנחות לא מוכחות.

מגדר זה בגדול הביטוי החברתי של מין ביולוגי. יש גברים, יש נשים, זה לא באמת ניתן לשינוי. הרבה זמן בכלל לא הכירו בנחיצות של המילה הזאת כי החפיפה בין מגדר למין כל כך גבוהה.
יש מקרי ביניים לא ברורים שאפשר לדון בהם.
אפשר להתרחק מהזיהוי המגדרי שלך, אפשר לבחור להיות נשיים או גבריים ולהחצין את זה בהרבה צורות.
אבל זה לא משנה את המהות.
מרגע שהתמלאו תנאי סף מסוימים, ביולוגיים, חברתיים, נפשיים, הורמונליים, גופניים, הפכת במהות לגבר או לאשה ואני לא חושב שאפשר באמת להיפטר ממהות כזאת.
ויש מצב שזה נקבע כבר כשאתה ילד או ילדה או תינוק/תינוקת.
אם איזה כישוף יהפוך אותי מחר לאשה בכל רמ"ח איברי, באמת יהיה אפשר להשוות את החוויה שלי לאשה שנולדה כאשה וחיה חיה חיים שלמים כאשה? ונניח ויהיה לי נוח להגדיר את עצמי כאשה, מאיפה יש לי את הזכות?

למהות אין תנאי סף.
או שהיא מתקיימת או שלא.
הטענה שהחוויה הנשית היא ביולוגית במהותה נראית לי כל כך מופרכת עד שאני לא בטוחה איך בכלל לטעון נגדה.

ההתעקשות לשלול מטרנסיות נשיות היא פשוט מרושעת בעיני. מה שעומד כאן על הפרק הוא לא ויכוח תיאורטי במדעי החברה. אלא היכולת ליצר ולאפשר חברה סבלנית ומכילה.
-wintermute-​(נשלט)
"כהטענה שהחוויה הנשית היא ביולוגית במהותה נראית לי כל כך מופרכת עד שאני לא בטוחה איך בכלל לטעון נגדה."

אז יש לך מזל כי זה לא מה שטענתי.
גם לא טענתי שטרנסיות הן לא נשיות.
הן פשוט לא באותה קטגוריה כמו נשים ביולוגיות.
אפשר לאמר, הן נשים במובנים מסוימים, ולא נשים במובנים אחרים.
הטענה שלי גם לא מוגבלת לנשים, גם טרנסים הם לא גברים בהרבה מובנים חשובים.
מגדר לא יכול להיות תלוי רק בהגדרה עצמית, כי זה פעולת גומלין בין הביולוגיה לחברה, כלומר זה משהו עם מרכיב אובייקטיבי משני הצדיים.

המגדר שלי תלוי א' בנתונים הטבעיים, ב' במה שהחברה חושבת וחשבה עלי. ההרגשה האישית שלי זה מרכיב שלישי שיכול לנוע בתוך הטווח שהטבע והחברה לא הגדירו. אולי החברה יכולה להתגמש ולאפשר מגדר שלישי, אולי אני יכול לשנות את החשיבה שלי הגוף שלי או ההורמונים שלי, אבל גם אם זה ספקטרום לספקטרום הזה יש שני קצוות נוקשים שאי אפשר באמת להגיע אליהם אם הגורל לא שם אותך בהם.
ובינינו גם אף גבר הוא לא "מספיק גבר" ואף אשה היא לא "מספיק אשה" אם בוחנים את זה מול האידיאל, אז כל אחד צריך לקבל את חוסר הגבריות או חוסר הנשיות שלו על פני מה שהוא היה רוצה.

במקרה של טרנסים וטרנסיות לדעתי זה אומר שבנושאים מסוימים החברה או הממסד לא אמורים להכיר בזהות הנשית או הגברית שלהם.
אז אתקן - מבחינתי טרנסיות הן נשים, טרנסים הם גברים - בגבולות מסוימים.
Aristotle​(נשלט)
Aristotle​(נשלט) • 17 בדצמ׳ 2023
חברים, הטענה שאישה היא כל מי שמגדיר את עצמו כאישה זה מה שנקרא "טיעון מעגלי". זה כשל לוגי שגם ילד בכיתה ד' צריך להיות מסוגל לעלות עליו.

לפני שדנים במושג "מה היא אישה" צריך בסיס מוסכם על כולם ל...ובכן, מה היא בעצם אישה?

והסרטון הנ"ל ממחיש את האבסורדיות של הטיעון המעגלי בצורה מדהימה, ואת הטמטום המוחלט של ה"פרוגרס":

https://youtu.be/yJk9-8mqnDo?feature=shared
אליפסה​(שולטת)
Aristotle כתב/ה:
חברים, הטענה שאישה היא כל מי שמגדיר את עצמו כאישה זה מה שנקרא "טיעון מעגלי". זה כשל לוגי שגם ילד בכיתה ד' צריך להיות מסוגל לעלות עליו.

לפני שדנים במושג "מה היא אישה" צריך בסיס מוסכם על כולם ל...ובכן, מה היא בעצם אישה?

והסרטון הנ"ל ממחיש את האבסורדיות של הטיעון המעגלי בצורה מדהימה, ואת הטמטום המוחלט של ה"פרוגרס":

https://youtu.be/yJk9-8mqnDo?feature=shared

זו לא הגדרה מעגלית.
להגיד "אישה היא כל מי שהיא אישה", זו הגדרה מעגלית.

להגיד "אישה היא מי שתופסת את עצמה או חווה את עצמה כאישה" זו לא הגדרה מעגלית. זה לטעון שנשיות היא בעיקר עניין שנשען על הגדרה עצמית וחוויה סובייקטיבית.

מי תומך של ביבי נתניהו?
בסופו של דבר, כל מי שמגדיר את עצמו כתומך של ביבי נתניהו.

מי מעריץ של הארי פוטר?
כל מי שתופס את עצמו כמעריץ של הארי פוטר ומגדיר את עצמו כך. אין כאן שום דבר מעגלי, ושום כשל לוגי. כמובן שאפשר לדמיין חבורה של ילדים מרושעים, שמבחינתם רק מי שקרא את שבעת הספרים של הארי פוטר ראוי להיקרא מעריץ. והם יהנו מאוד להטיח בחברה שלהם, שעוד לא סיימה את הספר השביעי, שאינה מעריצה אמיתית..

כמובן שאפשר להצדיק את הרשעות הזו באמצעות כל מיני תיאוריות ציניות. אבל יש אמת מאוד פשוטה במצבים כאלו. אם הבת שלך חוזרת הביתה בוכה, כי אמרו לה שאינה מעריצה אמיתית, אז את אומרת לה "רק את קובעת מי את, ואם מישהו טוען אחרת, כנראה הבעיה היא בו".
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 17 בדצמ׳ 2023
פרוגרס שמוגרס
למה לא לתת לכל אחד להיות מה שהוא/היא רוצה ?

אם מישהו יגיד לי שמבחינתו הוא היא. שיהיה היא.
מישהו יגיד לי שהוא סוס מבחינתי הוא סוס.

אבל ברור שזה לא קשור למשיכה מינית.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 17 בדצמ׳ 2023
שוסי כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
ואני מבינה שזאת שאלה לגברים, אבל אני מאוד הטרוסקסואלית ואם אני אגלה כוס במקום פין, זה יהרוס לי את החגיגה. אני נמשכת לגוף, לשכל, לקול, אבל בידיעה שיש שם זין בסוף ושהזין הזה יכול להיות בתוכי.

אבל זה בדיוק העניין.את נמשכת לזין בגלל הפונקציונליות שלו.את אוהבת חדירה.זה שונה מהותית מהטענה שלי.
זין ממלא( תרתי) אצלך את הפנטזיה של נשלטת.זה משהו שפות לא יכול לעשות.

אני אוהבת זין כמו שממש לא אוהבת פות. 🤷‍♀️