ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לא הבנתי.

Alpha1one1​(שולט)
לפני 4 חודשים • 17 בדצמ׳ 2023
Alpha1one1​(שולט) • 17 בדצמ׳ 2023
בקיצור אף אחד לא הבין כלום ושום דבר.
כמו הכותרת של השרשור הזה.
לא הבנתי מה יצא מזה 🤣
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 17 בדצמ׳ 2023
"תומך ביבי" אינו מי שמגדיר את עצמו כתומך ביבי. אם אני מגדיר את עצמי "תומך ביבי" ובה בעת מפגין נגד ביבי, מגדף אותו ונשבע שלעולם לא אצביע לו, אנשים בעלי תפיסת מציאות תקינה יסכימו ברובם שאינני תומך ביבי, ולא משנה כיצד אני מגדיר את עצמי.

כנ"ל אם אני מגדיר עצמי "מעריץ של הארי פוטר" ובה בעת מציין עד כמה אני שונא את הספרים בכלל ואת הדמות של הארי בפרט.

מי שסבור שאדם יכול להיות תומך ביבי למרות שהוא שונא אותו שנאת מוות יכול להאמין גם שאישה היא "מי שחווה את עצמה כאישה", למרות שזו הגדרה מעגלית ששום להטוט לשוני לא ירבע וממילא היא נטולת משמעות. רובנו כבר מסוגלים לראות את הכלום שמאחורי משחקי המילים הללו.

האם זו רשעות?
תלוי את מי שואלים. לטעמי זו רשעות לתת לילדים מבולבלים הורמונים שפוגמים בהתפתחותם המינית ומסלילים אותם לניתוחים שמשחיתים את גופם הצעיר והבריא בשם אידיאולוגיה חסרת בסיס מדעי או לוגי. וזו רשעות לכפות על נשים ספורטאיות להתחרות כנגד גברים ביולוגיים המזדהים כנשים למרות היתרון העצום שהפיזיולוגיה הגברית מעניקה. וזו רשעות לאלץ נשים לחלוק מרחבים אינטימיים כגון שירותים, מלתחות ואפילו מרכזי סיוע לנפגעות אונס עם גברים ביולוגיים.
אבל איש איש ורשעויותיו.
Into​(נשלטת)
Into​(נשלטת) • 17 בדצמ׳ 2023
חבר'ה אפשר להתקפל יש מנצחת
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 17 בדצמ׳ 2023
Into כתב/ה:

לא בטוחה שיותר טוב מהפתרון לעזה שלך אבל נותן תחרות!
Alpha1one1​(שולט)
Alpha1one1​(שולט) • 17 בדצמ׳ 2023
Into כתב/ה:

חיפשתי את מי שמכריזה על המנצחת.
מתי הטקס?
backgammon​(שולט)
backgammon​(שולט) • 17 בדצמ׳ 2023
זאלופון כתב/ה:

...

האם זו רשעות?
תלוי את מי שואלים. לטעמי זו רשעות לתת לילדים מבולבלים הורמונים שפוגמים בהתפתחותם המינית ומסלילים אותם לניתוחים שמשחיתים את גופם הצעיר והבריא בשם אידיאולוגיה חסרת בסיס מדעי או לוגי. וזו רשעות לכפות על נשים ספורטאיות להתחרות כנגד גברים ביולוגיים המזדהים כנשים למרות היתרון העצום שהפיזיולוגיה הגברית מעניקה. וזו רשעות לאלץ נשים לחלוק מרחבים אינטימיים כגון שירותים, מלתחות ואפילו מרכזי סיוע לנפגעות אונס עם גברים ביולוגיים.
אבל איש איש ורשעויותיו.

רשעות זה להתמקד בשוליים של תופעה ולהתעלם מהעובדה שאנשים שסובלים מ-Gender Dysphoria סובלים סבל נפשי קשה מאוד, וחלקם בסיכון גבוה להתאבד אם לא יקבלו את הטיפול המבוקש בדרך המתאימה עבורם.
Into​(נשלטת)
Alpha1one1 כתב/ה:
Into כתב/ה:

חיפשתי את מי שמכריזה על המנצחת.
מתי הטקס?

מחר ב9, תגיעו!
Into​(נשלטת)
פרלין כתב/ה:
Into כתב/ה:

לא בטוחה שיותר טוב מהפתרון לעזה שלך אבל נותן תחרות!

יריבה ראויה לכל הדעות
אליפסה​(שולטת)
אליפסה​(שולטת) • 17 בדצמ׳ 2023
זאלופון כתב/ה:
"תומך ביבי" אינו מי שמגדיר את עצמו כתומך ביבי. אם אני מגדיר את עצמי "תומך ביבי" ובה בעת מפגין נגד ביבי, מגדף אותו ונשבע שלעולם לא אצביע לו, אנשים בעלי תפיסת מציאות תקינה יסכימו ברובם שאינני תומך ביבי, ולא משנה כיצד אני מגדיר את עצמי.

כנ"ל אם אני מגדיר עצמי "מעריץ של הארי פוטר" ובה בעת מציין עד כמה אני שונא את הספרים בכלל ואת הדמות של הארי בפרט.

מי שסבור שאדם יכול להיות תומך ביבי למרות שהוא שונא אותו שנאת מוות יכול להאמין גם שאישה היא "מי שחווה את עצמה כאישה", למרות שזו הגדרה מעגלית ששום להטוט לשוני לא ירבע וממילא היא נטולת משמעות. רובנו כבר מסוגלים לראות את הכלום שמאחורי משחקי המילים הללו.

האם זו רשעות?
אבל איש איש ורשעויותיו.

זו כידוע תופעה נפוצה, תומכי ביבי שמפגינים נגד ביבי, מעריצי הארי פוטר שמתעבים את ספרי הארי פוטר, וטרנסיות שחוות את עצמן כנשים אבל לא רוצות להיות נשים.

לא הצלחתי להבין את הטענה שלך כנגד הגדרה עצמית של מגדר. בוודאי לא ההתעקשות שזו הגדרה מעגלית (כי הגדרה סובייקטיבית היא לא מעגלית גם אם תצעק חזק).

אני דווקא מסכימה שחלק מהדברים שציינת בסוף דבריך הם פגומים. אבל לא מבינה את הקשר ביניהם לבין השאלה מיהי אישה. למשל, במרכזי סיוע לנפגעות אונס יש כלל אצבע שנשים תומכות בנשים. אבל לא כל אישה מתאימה לתפקיד הזה. אני למשל מסכימה שטרנסיות לא תמיד מתאימות, כי הן לא תמיד מכירות את החוויה של הנפגעות ולא תמיד יכולות ליצור את המרחב הבטוח שהנפגעות צריכות. זה לא כי הן לא נשים, ובשביל לחשוב את מה שאני חושבת אני לא צריכה לבטל אותן כנשים.

אני גם שמחה שמצאת לנכון להגיב לדברי למרות העקרון שלך שלא לשוחח עם נשים שמשתמשות במילה "מסגביר". 🙂
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 17 בדצמ׳ 2023
backgammon כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

...

האם זו רשעות?
אבל איש איש ורשעויותיו.

רשעות זה להתמקד בשוליים של תופעה ולהתעלם מהעובדה שאנשים שסובלים מ-Gender Dysphoria סובלים סבל נפשי קשה מאוד, וחלקם בסיכון גבוה להתאבד אם לא יקבלו את הטיפול המבוקש בדרך המתאימה עבורם.

לא שוליים בכלל. מספר הילדים שפונים או מופנים לקבלת טיפול לדיספוריה מגדרית זינק באלפי(!) אחוזים בעשר+ השנים האחרונות, ומכיוון שהאידיאולוגיה מכתיבה לאנשי המקצוע שלא להעז להטיל ספק, רבים מהם מקבלים הורמונים ללא שום תהליך נאות. זאת למרות שאחוז גבוה מאד מביניהם נמצא על הרצף האוטיסטי, מתמודד נפש ו/או פשוט נמשכים לבני מינם, וספק אם חווים באמת דיספוריה מגדרית. אם בא לך להתעמק, חפש מידע אודות מרפאת מגדר לילדים בשם Tavistock ומדוע השלטונות הבריטיים הורו לסגור אותה.

רוב העלייה, אגב, היא בקרב נערות צעירות בשלב המביך והמבלבל הזה שבו הגוף מתחיל להשתנות. גם כאן, ספק אם הן באמת סובלות מדיספוריה מגדרית. בספרה "נזק בלתי הפיך" מראה אביגייל שרייר כי מדובר בתופעה סוציולוגית, לא קלינית, הקשורה בעיקר בהשפעה חברתית וברצון להשתייך.

אף שזו הפחדה נפוצה, אין ביסוס לטענה כי שיעורי האובדנות בקרב ילדים הסובלים מדיספוריה מגדרית גבוהים מן הממוצע (תמצא ללא קושי "מחקרים" שטוענים זאת. מציע לך לבדוק מה הם באמת בדקו ובקרב מי). לעומת זאת, ישנם מחקרים המראים שאם מניחים לילד לנפשו מבלי להסליל אותו באמצעות הורמונים, סיכוי גבוה שהדיספוריה תיעלם כעבור מספר שנים.

כל האמור אינו תקף לבגירים. בגיר אשר סבור כי נולד במין הלא-נכון רשאי לעשות בגופו כאשר יחפוץ.