סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לא הבנתי.

אליפסה​(שולטת)
לפני 4 חודשים • 19 בדצמ׳ 2023
אליפסה​(שולטת) • 19 בדצמ׳ 2023
זאלופון כתב/ה:

מה זה משנה אם נפוץ או לא? משנה העיקרון. לשיטתך, אדם הוא מה שהוא טוען שהוא. לשיטתי, למילים יש משמעות וגם למציאות. אדם איננו מה שהוא טוען שהוא אם הטענה שלו עומדת בסתירה למציאות.

ניקח לדוגמה את קניה ווסט. קניה ווסט טוען שהוא אוהב יהודים. קניה ווסט טען גם שיהודים שולטים בתקשורת, בבנקים ובנדל"ן וצריכים לסלוח להיטלר, שבסך הכל היה בחור די הגון. לשיטתך קניה ווסט אוהב יהודים, כי ככה קניה ווסט מגדיר את עצמו. לשיטתי קניה ווסט אנטישמי, גם אם יגדיר את עצמו כחסיד אומות עולם.

את באמת לא מבינה למה הגדרת אישה כ-"מי שמזדהה כאישה" היא מעגלית? המילה המוגדרת ליטרלי מופיעה בהגדרה. לומר שמדובר ב-"חוויה של נשיות" או משהו בסגנון לא פותר זאת, מפני שאז תצטרכי להגדיר "נשיות".
אם ההגדרה שלך לאישה היא "משהו אמורפי שאפשר להרגיש כמותו", אז אני לא חושב שזו הגדרה טובה או מועילה במיוחד. מאמין שרוב האנשים לא יסכימו עם הגדרה כזאת.

בני אדם, בניגוד לחפצים, יכולים להגדיר את עצמם. לבחור מהם. כשאני מגדירה את עצמי כאישה, אני לא טוענת שאני אישה. זו לא טענה שמונחת לפניך כדי לברר אם היא אמת או שקר. זו פעולה שלי. זו הגדרה עצמית שלי. אין לך שום סי בנושא. בניגוד למכונית לנשיות אין הגדרה מהותנית שאפשר לאמת מבחוץ.

כן, זה דומה לאהבה. כי גם לאהבה אין מהות. אלא אם מתעקשים להיכנס אל מחוזות ההונאה והשקר, אין מה לערער על אהבתו של אדם. אנשים אוהבים בדרכם. לפעמים אנחנו לא מרגישים נאהבים. לפעמים אנחנו פגועים. לפעמים אנחנו חווים רוע וכאב. הם, בדרכם, עדיין אוהבים.

מהם נישואים?
בסופו של דבר הגדרה עצמית. הפכתי לאישה של מישהו כשהכרזתי על עצמי כאישה שלו. ההכרזה הזו לא היתה טענה אמיתית או שקרית. אלא פעולה של הגדרה עצמית. אולי אינך מאשר את הקשר שלנו. אולי אתה חושב שהזוגיות שלנו דפוקה. אבל ההגדרה העצמית שלנו עדיין תופסת ואין לך שום סי בעניין.

מה עושה אותי שולטת?
שום דבר זולת זאת שהגדרתי את עצמי כך. מובן שלא חסרים גברים (מה לעשות, אלו בדרך כלל גברים) שיסבירו לי שיש דרישות סף בשביל להיחשב לשולטת. הם מחזיקים בתנ"ך הבדס"מ ויסבירו לך מהי האמת של השליטה.

אם את לא אוהבת לחדור עם סטרפאון את לא שולטת אמיתית. אם את מרשה לו לחדור אליך את לא שולטת אמיתית. אם את אוהבת אותו ולא בזה לו אינך שולטת אמיתית. אם את לא מנצלת אותו אינך שולטת אמיתית. אם את כן מנצלת אותו, גם אז את לא שולטת אמיתית. כל אחד והתנ"ך שלו, כל אחד והאמת המוחלטת שלו. כל כך הרבה אמיתית מוחלטות סותרות.

אני לא מקבלת את זה. אישה יכולה להיות שולטת גם אם היא פסיבית בסקס, גם אם היא אוהבת סקס מיסיונרי, ובראש רק מתגלגלת לה המחשבה שהיא מלכה קדושה. זה לא חייב להתאים לכולם. לא כולם חושבים על שליטה או מבינים אותה באותה הצורה. מה שאומר - לשליטה אין מהות. ולכן לא כל מי שמגדיר את עצמו כנשלט מתאים לכל אחת שמגדירה את עצמה כשולטת.

וכך גם נשיות
זו הגדרה עצמית.
כשאני מגדירה את עצמי כאישה איני טוענת משהו מהותי. כן, זה אמורפי. זה האופן שבו אני מזהה את עצמי ביחס לאחרים. נכון, זו לא בהכרח הגדרה מועילה בשביל הוועד האולימפי או בשביל הוועדה למלתחות. אבל היא כן מעילה מאוד לחרות האישית של אנשים.

גדלתי בקהילה דתית וכל הילדות שלי הסבירו לי איך אישה צריכה להיות. הם לא תפסו נשיות כמוך, אבל היתה להם רטוריקה דומה: יש אמת, והרעיונות הפרוגרסיבים הם הבל הבלים. אם את רוצה להיות אישה, את צריכה להיות באמת אישה. כמו שאישה צריכה להיות "במציאות". ומנסיוני, מי ששולל נשיות מטרנסיות, בסופו של דבר מחזיק באיזושהי אג׳נדה שובניסית. אולי הוא ליברל תל אביבי מגניב, אבל האמת בכיס שלו, והוא יגיד לך מה את צריכה להיות בשביל להיחשב אישה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי דצמ' 19, 2023 12:03 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
FootJunky
FootJunky • 19 בדצמ׳ 2023
אליפסה כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

מה זה משנה אם נפוץ או לא? משנה העיקרון. לשיטתך, אדם הוא מה שהוא טוען שהוא. לשיטתי, למילים יש משמעות וגם למציאות. אדם איננו מה שהוא טוען שהוא אם הטענה שלו עומדת בסתירה למציאות.

ניקח לדוגמה את קניה ווסט. קניה ווסט טוען שהוא אוהב יהודים. קניה ווסט טען גם שיהודים שולטים בתקשורת, בבנקים ובנדל"ן וצריכים לסלוח להיטלר, שבסך הכל היה בחור די הגון. לשיטתך קניה ווסט אוהב יהודים, כי ככה קניה ווסט מגדיר את עצמו. לשיטתי קניה ווסט אנטישמי, גם אם יגדיר את עצמו כחסיד אומות עולם.

את באמת לא מבינה למה הגדרת אישה כ-"מי שמזדהה כאישה" היא מעגלית? המילה המוגדרת ליטרלי מופיעה בהגדרה. לומר שמדובר ב-"חוויה של נשיות" או משהו בסגנון לא פותר זאת, מפני שאז תצטרכי להגדיר "נשיות".
אם ההגדרה שלך לאישה היא "משהו אמורפי שאפשר להרגיש כמותו", אז אני לא חושב שזו הגדרה טובה או מועילה במיוחד. מאמין שרוב האנשים לא יסכימו עם הגדרה כזאת.

בני אדם, בניגוד לחפצים, יכולים להגדיר את עצמם. לבחור מהם. כשאני מגדירה את עצמי כאישה, אני לא טוענת שאני אישה. זו לא טענה שמונחת לפניך כדי לברר אם היא אמת או שקר. זו פעולה שלי. זו הגדרה עצמית שלי. אין לך שום סי בנושא. בניגוד למכונית לנשיות אין הגדרה מהותנית שאפשר לאמת מבחוץ.

כן, זה דומה לאהבה. כי גם לאהבה אין מהות. אלא אם מתעקשים להיכנס אל מחוזות ההונאה והשקר, אין מה לערער על אהבתו של אדם. אנשים אוהבים בדרכם. לפעמים אנחנו לא מרגישים נאהבים. לפעמים אנחנו פגועים. לפעמים אנחנו חווים רוע וכאב. הם, בדרכם, עדיין אוהבים.

מהם נישואים?
בסופו של דבר הגדרה עצמית. הפכתי לאישה של מישהו כשהכרזתי על עצמי כאישה שלו. ההכרזה הזו לא היתה טענה אמיתית או שקרית. אלא פעולה של הגדרה עצמית. אולי אינך מאשר את הקשר שלנו. אולי אתה חושב שהזוגיות שלנו דפוקה. אבל ההגדרה העצמית שלנו עדיין תופסת ואין לך שום סי בעניין.

מה עושה אותי שולטת?
שום דבר זולת זאת שהגדרתי את עצמי כך. מובן שלא חסרים גברים (מה לעשות, אלו בדרך כלל גברים) שיסבירו לי שיש דרישות סף בשביל להיחשב לשולטת. הם מחזיקים בתנ"ך הבדס"מ ויסבירו לך מהי האמת של השליטה.

אם את לא אוהבת לחדור עם סטרפאון את לא שולטת אמיתית. אם את מרשה לו לחדור אליך את לא שולטת אמיתית. אם את אוהבת אותו ולא בזה לו אינך שולטת אמיתית. אם את לא מנצלת אותו אינך שולטת אמיתית. אם את כן מנצלת אותו, גם אז את לא שולטת אמיתית. כל אחד והתנ"ך שלו, כל אחד והאמת המוחלטת שלו. כל כך הרבה אמיתית מוחלטות סותרות.

אני לא מקבלת את זה. אישה יכולה להיות שולטת גם אם היא פסיבית בסקס, גם אם היא אוהבת סקס מיסיונרי, ובראש רק מתגלגלת לה המחשבה שהיא מלכה קדושה. זה לא חייב להתאים לכולם. לא כולם חושבים על שליטה או מבינים אותה באותה הצורה. מה שאומר - לשליטה אין מהות. ולכן לא כל מי שמגדיר את עצמו כנשלט מתאים לכל אחת שמגדירה את עצמה כשולטת.

וכך גם נשיות
זו הגדרה עצמית.
כשאני מגדירה את עצמי כאישה איני טוענת משהו מהותי. כן, זה אמורפי. זה האופן שבו אני מזהה את עצמי ביחס לאחרים. נכון, זו לא בהכרח הגדרה מועילה בשביל הוועד האולימפי או בשביל הוועדה למלתחות. אבל היא כן מעילה מאוד לחרות האישית של אנשים.

גדלתי בקהילה דתית וכל הילדות שלי הסבירו לי איך אישה צריכה להיות. הם לא תפסו נשיות כמוך, אבל היתה להם רטוריקה דומה: יש אמת, והרעיונות הפרוגרסיבים הם הבל הבלים. אם את רוצה להיות אישה, את צריכה להיות באמת אישה. כמו שאישה צריכה להיות "במציאות". ומנסיוני, מי ששולל נשיות מטרנסיות, בסופו של מחזיק באיזושהי אג׳נדה שובניסית. אולי הוא ליברל תל אביבי מגניב, אבל האמת בכיס שלו, והוא יגיד לך מה את צריכה להיות בשביל להיחשב אישה.

אדירה! כל מילה!
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני מסכימה עם הטענה שלתקוע נוצות בתחת לא הופך אותי לתרנגולת.

עם זאת, זאלו, ההגדרה של אשה וגבר על סמך איבר מין בלבד היא הגדרה מיושנת שהקהילה המקצועית כבר מזמן ויתרה עליה. "אשה" או "גבר" זה מכלול מסויים של איברים, כרומוזומים, הורמונים, פרפורמנס, תודעה, לא יודעת מה עוד, ולא לכל אדם יש את הסט המלא שמיוחס למגדר שלו.

אין לנו יכולת לערוך ניתוח פסיכולוגי ואנטומי של כל בן אדם שנשוחח איתו, אז הדרך הכי פשוטה לשמור על חברה מתפקדת היא פשוט לכבד את מה שאנשים אומרים על עצמם.

זה ברמה החברתית, ברמה של איך אנחנו מתייחסים לאנשים אחרים.

וברמה של המשיכה האישית אני טוענת שכל זה לא רלוונטי כי בלאו הכי זה תחום שבו לגיטימי לפסול על כל מה שבא לנו. וגם אז מוטב לשמור על נימוס.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 19 בדצמ׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
אני מסכימה עם הטענה שלתקוע נוצות בתחת לא הופך אותי לתרנגולת.

עם זאת, זאלו, ההגדרה של אשה וגבר על סמך איבר מין בלבד היא הגדרה מיושנת שהקהילה המקצועית כבר מזמן ויתרה עליה. "אשה" או "גבר" זה מכלול מסויים של איברים, כרומוזומים, הורמונים, פרפורמנס, תודעה, לא יודעת מה עוד, ולא לכל אדם יש את הסט המלא שמיוחס למגדר שלו.

אין לנו יכולת לערוך ניתוח פסיכולוגי ואנטומי של כל בן אדם שנשוחח איתו, אז הדרך הכי פשוטה לשמור על חברה מתפקדת היא פשוט לכבד את מה שאנשים אומרים על עצמם.

זה ברמה החברתית, ברמה של איך אנחנו מתייחסים לאנשים אחרים.

וברמה של המשיכה האישית אני טוענת שכל זה לא רלוונטי כי בלאו הכי זה תחום שבו לגיטימי לפסול על כל מה שבא לנו. וגם אז מוטב לשמור על נימוס.

ההגדרה של אישה וגבר על סמך ביולוגיה היא "מיושנת" רק מבחינה פוליטית, לא עובדתית. היא מיושנת באותו אופן שמיושן לחשוב על יהודים כעל עם נרדף ולעומת זאת חדשני ונכון לחשוב עליהם כעל קולוניאליסטים לבנים מדכאים. לרוב גם ישנה חפיפה בין האוכלוסיות שמאמינות בשני סוגי ההתיישנות הללו.

אני מסכים לגמרי שהתייחסות לאנשים אחרים צריכה להיות מכבדת ככל הניתן. אלא שלעתים יש קונפליקט בין הרצון להתייחס בכבוד ובנימוס לזולת לבין ערכים וזכויות אחרים, שגם הם חשובים.

תמיד אפנה לטרנסג'נדר בכינויי הגוף המועדפים עליו. דעתי עליו ויחסי כלפיו יהיו תלויים במי שהוא, לא בהגדרה המגדרית שלו. אם לא ישאל לדעתי בנושא, לא אכפה אותה עליו. אבל אם ישאל, לא אשקר, מפני שזכותו לקבל יחס כרצונו אינה עולה על זכותי לדבוק באמת כפי שאני תופס אותה. אם זכותו להגדרה עצמית מתנגשת עם זכותן של נשים למרחבים אינטימיים נטולי גברים, אתמוך בהן ולא בו, משום שבראייתי הצדק עמן.

אליפסה, אינני מגיב לדברייך משום שאת מה שיש לי לומר כבר אמרתי. ניתן לסכם זאת ב: קניה ווסט אנטישמי. נראה לי ששנינו הבהרנו את עמדותינו. מכאן כל אחד יכול לבחור אם להאמין שאם זה נראה כמו ברווז, שוחה כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז אז זה ברווז, או שזה מה שזה מגדיר את עצמו.

תודה לכן על הדיון ולמרות שלא הסכמנו, מבטיח לא לחסום אתכן...
Obsessive
Obsessive • 19 בדצמ׳ 2023
פסיק, רווח.

נקודה, רווח.
בלי רווח אין טעם לסימני פיסוק שלך.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 19 בדצמ׳ 2023
טוב, אם כבר אובבסיב הרשתה לעצמה אז באתי לטרחן ולכתוב שתכלס אפשר למצוא אלטרנטיבות למילה say בעברית. (למשל אמירה)
Jessie Adams{ליידי}
Jessie Adams{ליידי} • 19 בדצמ׳ 2023
מה לעזאזל קראתי.
אוקיי אני מצליחה להבין את ההיגיון שלך, באמת.

עם זאת, אם הייתי נמשכת לאדם בלי קשר לאיבר מין שלו, אז כנראה שלא הייתי סטרייטית והייתי פאנסקסואלית.
אם הייתי נכנסת למיטה עם מישהו שנראה לי גבר והייתי מגלה כוס במקום זין, סיכוי טוב שהייתי מתייבשת כי זה לא עושה לי את זה.
(אם להתעלם בכלל מהפגיעה באמון שהייתה פה. וכן, זה לא לעניין לדעתי להיכנס למיטה ולגלות דברים כאלה בזמן אמת).
גם אם גבר אוהב אנאלי ולהיחדר, לא אומר שהוא אוהב שזה מתבצע על ידי גבר. הוא אוהב את התחושה והסיפוק של זה, אבל רק כאשר זה מגיע מאישה.

אני חושבת שהראיית עולם שלך בנושא מאוד מאוד צרה.
מאוד התחברתי לתגובה של מיתוסית שהסבירה את זה בצורה נפלאה.

לקרוא לאנשים טרנספובים כי הם לא נמשכים לאיבר מין זו הזייה מבחינתי.
לשאלתך, כן. המשיכה שלי תיעלם ברגע שאני אראה שיש לגבר איבר שלא ציפיתי לו. בדיוק כמו שהיא תיעלם מאלף סיבות שונות.

קיצר לא
Honey Bee​(נשלטת)
Honey Bee​(נשלטת) • 19 בדצמ׳ 2023
יואו אני צוחקת בקול מהטרלול.
שוסי, את יכולה להנהיג את ההפגנות הפרו פלסטיניות בקמפוסים באמריקה, יש לך את זה לגמרי. אבל ממש.

נסי לשתף את ג׳יי קיי רולינג בשאלה שלך, התשובות שלה ועמדותיה בנושא טראנסים, טראנסיות וטרנסופוביה בטוח יהיו בדיוק הסגנון שאת מחפשת. אפשר במייל או בדואר ינשופים.
Honey Bee​(נשלטת)
Honey Bee​(נשלטת) • 19 בדצמ׳ 2023
The Feet Slave כתב/ה:
Hazel כתב/ה:
טרנסיות הן לא נשים.
רק בעולם המערבי לאנשים נדפק השכל עם הטרלול הפרוגרסיבי.
רעיונות שנוסו לפני 100 שנה, שהוכח שהם לא עובדים,
וכמו קומוניזם באים בגישה - הפעם זה יעבוד!

לא, זה לא עובד, לא באמת.
אני מהמר שג'אז ג'נינגס תתאבד בשנה-שנתיים הקרובות.

בתאלינד זה עובד, כי כששואלים ליידיבויי מה את/ה? הליידיבוי עונה: "אני ליידיבויי",
לא "אני אישה לכל דבר".

התגובה שלך מאוד מרושעת, ושלא לצורך.
נשים טרנסיות הן נשים, הן חוות את עצמן כנשים לכל דבר. בדיוק כפי שאישה ביולוגית חווה את עצמה כאישה.
אין שום סיבה לבטל את הקיום שלהן ככה.
גם אם יש בעולם דברים שאתה לא מבין, או לא מתחבר אליהם, עדיין אפשר לכבד את האדם השני ואת החוויה שלו.ה.

טראנסיות זה לא פרוגרסיביות בדיוק כפי שהומוסקסואליות זה לא פרוגרסיביות.

מה מרושע במה שהוא כתב?
הוא כתב את האמת, ודי להתייפייף.
הוא לא אמר שלטראנסיות אין זכות קיום.
ונכון, להיות טראנסית זה לא פרוגרסיבי,
מה שפרוגרסיבי זה להגיד שאם אתה לא עוקר מהשורש את כל ההגדרות החברתיות, תרבותיות וביולוגיות למין ומגדר - אז אתה טרנסופוב, הומופוב וחשוך. זה פרוגרסיבי, וזה גם תוקפני לאללה.