שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

סדיזם, מזוכיזם, ומשהו אחר

אליפסה​(שולטת)
לפני 4 חודשים • 11 בדצמ׳ 2023
אליפסה​(שולטת) • 11 בדצמ׳ 2023
מה שמעביר בי זרמים, מושך אותי ומגרה אותי ברגע, זו תחושת הכוח. אני אוהבת להיות שיכורה מכוח. זאת אומרת, להרגיש שמישהו נתון למרותי. שהוא דרוך, ממושמע, מרצה, מעט מפוחד ואני יכולה לעשות בו כרצוני.

אני סאדיסטית במידה שהסאדיזם מעורר בי את תחושת הכוח הזו. אם אני מתעללת במישהו, והוא נעשה אומלל ומרוחק, זה מיד מכבה אותי. אבל אם הוא נדרך, מתרגש, מתמסר ואני יודעת שאני יכולה לשחק בו - זה מדליק אותי. לרוב מספיק משהו קטן כדי לרגש אותי ולמלא אותי בכוח: לקשור אותו, לשחק לו בפטמות, כמה הצלפות, לדבר אליו באדונות... אבל לפעמים אני יכולה ללכת גם רחוק יותר. אצלי זה תמיד קשור באינטראקציה שנוצרת. לא בהעדפות מיניות מקובעות.
רוקי א​(נשלט)
רוקי א​(נשלט) • 11 בדצמ׳ 2023
אשמח למספר הבהרות.

קודם כל צריך לשים לב ל "קונטקסט" שהמילים סאדיסט ומזוכיסט נאמרות, בשרשור הזה הן נאמרות בהקשר לעולם השליטה, עולם שבו חלק מהחברים מגיעים לעוררות מינית וסיפוק מיני הדדי כתוצאה מכאב עם הפרטנרית המתאימה.
(כמובן שאם המילה סאדיסט תאמר בהקשר של "טרוריסט חמאס" שהתעלל באישה חסרת ישע, אז מדובר על סאדיסט שנהנה רק מהסבל של הקורבן).
ולכן ההקשר ששתי המילים "סאדיסט" ו "מאזוכיסט" נאמרות, מאוד חשוב.

לדעתי, משפט המפתח בשרשור שלך, שאת מעוניינת "בכאב ובהתמסרות" של המאזוכיסט.
בוא נתייחס לכל אחת מהמילים:

לגבי הכאב- הרי מזוכיסט בהגדרה, מגיע לעוררות מינית כתוצאה מהכאב שהוא חווה, אז ברור שכאשר תתעללי לו בפטמה או כשתצבטי, יכאב לו, אז על המילה "כאב" בסיטואציה זו, אפשר לסמן וי.

לגבי ההתמסרות- ההתמסרות שלו אלייך, חשובה לך, ובצדק.
אבל לא הצלחתי להבין את ההבדל בהתמסרות באקט שתיארת (שולטת שמכאיבה ונהנית מנשלט שמתמסר לכאב שהיא מעניקה לו) לבין אקטים אחרים בעולם הבדס"מ, כשגם באותם האקטים, יש "סגירת מעגל חשמלי" (כפי שתיארת) ויש התמסרות של נשלט לשולטת. לצורך הדוגמה:
אקט של פוט פטיש- אם נחליף את המילה "כאב" במילה "השפלה" נגיע לאותו "מעגל חשמלי" שדיברת עליו (רק הטריגרים שונים, בחיבור בין סאדיסט ומזוכיסט הטריגר הוא "כאב" ובחיבור בין פוט-פטישיסט לבין פוט-פטישיסטית הטריגר יכול להיות אלמנט "ההשפלה").
הרי נשלט שמתחבר לפוט פטיש, זקוק להנאה של השולטת מהסיטואציה, מהכיף שלה להשפיל (כמו מההנאה שלו להיות מושפל, אותה הנאה יוצרת אצל הנשלט את "ההתמסרות לסיטואציה", לפי דעתי).
אז איפה ההבדל בהתמסרות שאת מחפשת?

מעבר לכך, רשמת ש: "סאדיסטית תהנה להכאיב למישהו שסובל מזה, לא שנהנה", לדעתי, לחפש נשלט ש "לא נהנה" מהסיטואציה, מנוגד לכל כלל בסיסי של עולם השליטה, הרי בכל עוררות מינית יש הנאה, ולשם כך התכנסו, בין אם מדובר על שולטת או בין אם מדובר על נשלט.
האם הנאה של הנשלט מהסיטואציה נחשבת ל "שליטה מלמטה"? ממש לא, שליטה מלמטה זה משהוא אחר לחלוטין (אני לא טוען שאמרת שההנאה של הנשלט זה שליטה מלמטה) אני רק מחדד את הנקודה בכדי להבין מדוע ההנאה של הנשלט מהסיטואציה, מפריעה לך?
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 11 בדצמ׳ 2023
חייב לציין שהתגובות של השולטות כאן בפוסט,
מחממות לי את הלב.
העובדה שהן לא סאדיסטיות לשם סאדיזים בלבד, מראה על האנושיות שלהן.
( למרות שהן למעשה בעיני אלות…🙂)
StreetCat
StreetCat • 11 בדצמ׳ 2023
אני לא טיפוס של הגדרות מדויקות, ולכן לא מפריע לי חוסר הדיוק שיש בהגדרות השונות בבדסמ ובכלל במיניות
למשל, אגיד שאני ביסקוסאלית, למרות שאני פשוט נמשכת למי שארצה בלי קשר למגדר או לזהות המינית ולדעתי כן יש לזה תת הגדרה ספצפית כלשהי, ההגדרה הזו פשוט לא מעניינת אותי.
אני משערת שאם הקהילה הבדסמית תתפתח ותהפוך למשהו שהוא פחות טאבו, גם ההגדרות שבה יהפכו מדויקות יותר, כמו שקורה בקהילת הלהטב.

לקח לי זמן להשלים עם הסאדיזם שבי, שהוא מעט שונה מהשאר...
לקח לי זמן לקבל את זה שאני אוהבת להכאיב לשם הכאב בלבד, ללא עונג מהצד השני.
לכן לרוב לא אקח מזוכיסטים, אלא ההפך, אני רוצה שיכאבו נטו עבור הכאב.
מנגד, כמוך, אני חייבת את ההתמסרות אלי שתגיע עם זה, אחרת זה חסר משמעות בעיני, זה חלק מהאיזון ששמתי לעצמי כדי לא להגיע להתעללות באנשים.

אולי זה ניסיון שלי לדחוף משמעות למקומות שאין בהם כזו, שהרי הכל בסופו של דבר - הנאה משותפת ולא הרבה מעבר.
אבל עבורי כן יש לכך ערך.
וההנאה שאני מחפשת היא לא מהכאב שאני מעניקה אלא ההתמסרות אלי.

אגב, הכותרת שלך עשתה לי דה ז'ה וו כי כתבתי לא מזמן משהו עם כותרת כמעט זהה😂
ליידי תמרה​(שולטת)
ליידי תמרה​(שולטת) • 11 בדצמ׳ 2023
רוקי א כתב/ה:
אשמח למספר הבהרות.

קודם כל צריך לשים לב ל "קונטקסט" שהמילים סאדיסט ומזוכיסט נאמרות, בשרשור הזה הן נאמרות בהקשר לעולם השליטה, עולם שבו חלק מהחברים מגיעים לעוררות מינית וסיפוק מיני הדדי כתוצאה מכאב עם הפרטנרית המתאימה.
(כמובן שאם המילה סאדיסט תאמר בהקשר של "טרוריסט חמאס" שהתעלל באישה חסרת ישע, אז מדובר על סאדיסט שנהנה רק מהסבל של הקורבן).

לגבי הכאב- הרי מזוכיסט בהגדרה, מגיע לעוררות מינית כתוצאה מהכאב שהוא חווה, אז ברור שכאשר תתעללי לו בפטמה או כשתצבטי, יכאב לו, אז על המילה "כאב" בסיטואציה זו, אפשר לסמן וי.

אבל לא הצלחתי להבין את ההבדל בהתמסרות באקט שתיארת (שולטת שמכאיבה ונהנית מנשלט שמתמסר לכאב שהיא מעניקה לו) לבין אקטים אחרים בעולם הבדס"מ, כשגם באותם האקטים, יש "סגירת מעגל חשמלי" (כפי שתיארת) ויש התמסרות של נשלט לשולטת. לצורך הדוגמה:
אקט של פוט פטיש- אם נחליף את המילה "כאב" במילה "השפלה" נגיע לאותו "מעגל חשמלי" שדיברת עליו (רק הטריגרים שונים, בחיבור בין סאדיסט ומזוכיסט הטריגר הוא "כאב" ובחיבור בין פוט-פטישיסט לבין פוט-פטישיסטית הטריגר יכול להיות אלמנט "ההשפלה").
הרי נשלט שמתחבר לפוט פטיש, זקוק להנאה של השולטת מהסיטואציה, מהכיף שלה להשפיל (כמו מההנאה שלו להיות מושפל, אותה הנאה יוצרת אצל הנשלט את "ההתמסרות לסיטואציה", לפי דעתי).

מעבר לכך, רשמת ש: "סאדיסטית תהנה להכאיב למישהו שסובל מזה, לא שנהנה", לדעתי, לחפש נשלט ש "לא נהנה" מהסיטואציה, מנוגד לכל כלל בסיסי של עולם השליטה, הרי בכל עוררות מינית יש הנאה, ולשם כך התכנסו, בין אם מדובר על שולטת או בין אם מדובר על נשלט.
האם הנאה של הנשלט מהסיטואציה נחשבת ל "שליטה מלמטה"? ממש לא, שליטה מלמטה זה משהוא אחר לחלוטין (אני לא טוען שאמרת שההנאה של הנשלט זה שליטה מלמטה) אני רק מחדד את הנקודה בכדי להבין מדוע ההנאה של הנשלט מהסיטואציה, מפריעה לך?

תבדוק שוב מה כתבתי - ההנאה של הנשלט מהסיטואציה לא מפריעה לי כלל, להפך, זה נהדר. זה רק לא מתאים להגדרה של סדיזם, ולכן אני חושבת שהגיע הזמן להפטר מהצל של שני הקשישים האלו, ולמצוא מינוחים אחרים.
ליידי תמרה​(שולטת)
ליידי תמרה​(שולטת) • 11 בדצמ׳ 2023
The Feet Slave כתב/ה:
היי תמרה,
אני לא דום, אבל נראה לי שמה שאת מדברת עליו הוא ה-Dom space, תחושת ה"אלוהות" על נשלט שסופג את מה שאת מעניקה, כואב אך זקוק, שמביאה אותך לשאים מעוררי הקנאה שעליהם דיברת icon_smile.gif
קיצר, כתחליף למילה "סדיסטית" אני מציע "דום-ספייסית" icon_smile.gif את מישהי שצריכה את הדום ספייס, והענקת הכאב היא אמצעי כדי להגיע אליו, לא מטרה, כמו אצל סדיסטים. הסדיסטים שאני הכרתי, לפחות, אצלם הכאב הוא מטרה והספייס הוא תופעת לוואי. אצלך זה נשמע הפוך. גם אצלי אגב.

יכול להיות באמת שזה הכיוון.
רוקי א​(נשלט)
רוקי א​(נשלט) • 11 בדצמ׳ 2023
ליידי תמרה כתב/ה:
רוקי א כתב/ה:
אשמח למספר הבהרות.

תבדוק שוב מה כתבתי - ההנאה של הנשלט מהסיטואציה לא מפריעה לי כלל, להפך, זה נהדר. זה רק לא מתאים להגדרה של סדיזם, ולכן אני חושבת שהגיע הזמן להפטר מהצל של שני הקשישים האלו, ולמצוא מינוחים אחרים.

המשמעות של המילה סאדיזם בהקשר של עולם השליטה, מתקשרת לרוב השולטים או השולטות כאקט בדסמי שיוצרת הנאה גם בצד הנשלט, לדעתי כמעט רובם לא יבצעו את האקט אם המילה סאדיזם לא מתפרשת להם כך.
כנראה שלך המילה יושבת פחות טוב, אז בהצלחה בחיפוש המהפכני והיומרני.

ולגבי ההתמסרות, האם את רואה שוני במאפייני ההתמסרות של מזוכיסט לעומת התמסרות של נשלט עם פטיש אחר? (כתבת שההתמסרות מאוד חשובה לך).
בשביל שלך​(נשלט)
לפני 4 חודשים • 19 בדצמ׳ 2023

Re: סדיזם, מזוכיזם, ומשהו אחר

בשביל שלך​(נשלט) • 19 בדצמ׳ 2023
ליידי תמרה כתב/ה:
הבהרה:

גם הפוסט הזה הוא פוסט של חיפוש דרך אינטלקטואלי, לא בירור מיני. אני יודעת בדיוק מי אני, מה אני, מה אני אוהבת - זה לא העניין פה. העניין הוא חיפוש הדיוק של ההגדרות. למה? כי אני אוהבת הגדרות מדויקות, ואני טיפוס אינטלקטואלי. מי שזה לא בשבילו - אפשר להפסיק לקרוא כאן.

הבהרה שניה - קראתי את הספרים של המרקיז דה סאד ושל זאכר פון מאזוך, ולמדתי עליהם קורסים באוניברסיטה.

ועכשיו, לעצם העניין:

ההגדרות שלי מול הכאב השתנו מאוד במשך השנים.
 כשרק התחלתי את דרכי בשליטה, הגדרתי את עצמי רק ב- ב"ד: שליטה, קשירות, משמעת - מחנכת בסגנון אנגלי. הכאב לא היה חלק מזה, או שהיה, אבל רק כענישה.

אבל עם הזמן, גיליתי שזה יותר מורכב. אם אני ביחסים וניליים, אני עדיין נוטה להכאיב ברגעי אקסטזה - לנשוך, לשרוט. אבל זה כהבעת עונג, זה לא ממש סדיזם. 

ועם נשלטים? עם נשלטים אני לא מכאיבה כי אני נהנית, אלא אני מכאיבה ואז נהנית, זה מתרגם מיידית לזרמים בכל הגוף שלי, לעונג עז, ישר למרכז שלי ולכל קצוות הגוף. אני יכולה כמעט לגמור רק מלהתעלל בפטמה, לנשוך או לצבוט.

אז האם אני סדיסטית? הגדרות ארורות. שוב, ההגדרות לא מתאימות. שהרי כביכול, סדיסטית לא תתאים למזוכיסט: היא תעדיף להכאיב למישהו שסובל מזה, לא שנהנה.

אבל אצלי, מה שמדליק אותי זו התגובה. אם אכאיב למישהו שזה רק גורם לו סבל, זה מכבה אותי בשניה. אני לא מעוניינת בסבל, אלא בכאב ובהתמסרות. כשאני מכאיבה לנשלט הנכון, זה כמו סגירת מעגל חשמלי: אני מרגישה את הכאב שלו נמזג לי לגוף כעונג, והוא מרגיש את העונג שלי שמעצים את שלו, ואז את שלי - מעגל מטורף של היזון חוזר, ספירלה שעולה מעלה ומעלה, סקסית בטירוף, משכרת וממכרת.

אני לא מחפשת סבל. הספר של המרקיז דה-סאד לא דיבר אלי. אני חושבת ומקווה שרוב הסדיסטיות (והסדיסטים) באתר הן כמוני - שואבות עונג מכאב, לא מהתעללות. אני רוצה שיהיה לזה שם אחר.

הלאה, המרקיז דה סאד ולאופולד פון זאכר-מאזוך. קראתי את הספרים שלכם, ולא הייתי מתקרבת אליכם עם מקל של מטר וחצי. למיניות שלי אין קשר אליכם. 

אני רוצה שם אחר לזה. 

מעניין כי לי יש אותה הנאה אבל מהצד ההפוך.

אני אוהב כאב אבל לא ברמה של מזוכיסט,אבל ברגע שאני רואה שהשולטת נהנת זה גורם לי רצון לסבול יותר עד כדי כך שהצלחתי בעבר לקבל הצלפות מכבי חשמל.
מה שבדרך כלל ביום יום אני לא מסוגל לספוג.ל
אם זה רק יכאב לי ואני אראה שהשולטת לא נהנת מגרימת הכאב או אפילו משתעממת זה יכבה אותי בדיוק כמו שאצלך בצד ההפוך.