שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

למי מכן יש קראש על מוש

ArchAngel​(שולטת)
לפני 3 חודשים • 16 בינו׳ 2024
ArchAngel​(שולטת) • 16 בינו׳ 2024
bondman כתב/ה:
את צודקת עקרונית.
אבל אם את בגישה כזאת אי אפשר לעשות קומדיה מהסוג הזה יותר.
בקומדיה עממית צריך להגחיך תמיד מישהו וזה תמיד חייב לבוא על חשבון מישהו.
אבל מה שכן,
מעניין שלא הזכרת את כוכבה.
שההתנהגות שלה היא אולי הנוראית עבריינית וכוחנית מכולם שם.

כי כוכבה מציקה לרוב לדמויות מציקות אחרות, שיש ביניהן סימטריה מסוימת. טיטינסקי משגע אותה ואחרים, היא אותו.
שירה מתנשאת עליה ועל אחרים, היא בחזרה עליה.
מוש הוא דמות שהיא נטו שם להיות שק אגרוף. הוא לא פוגע באף אחד בעצמו, הוא לא משגע אחרים, הוא לא עושה משהו שגורם לצופה להרגיש "שזה מגיע לו".
וההשפלה שלו גם לא מצחיקה באיזשהו אופן, היא לא איזה עקיצה משעשעת, לא איזה משחקי מילים כמו בדינמיקת כוכבה-אמנון, לעיתים קרובות יש שם מילים ממש אלימות בלי פאנץ' והוא נראה מפוחד.
אף דמות לא נראת מפוחדת ככה, והן גם מגיבות בחזרה בדרכן. הוא פשוט קופא. ואני לא רואה בזה קומדיה. זאת פשוט רמיסה שלא נעים לראות.
SupperNova​(שולט)
SupperNova​(שולט) • 16 בינו׳ 2024
ArchAngel כתב/ה:
סורי על הסאחיות, אבל האמת שעצוב בעיניי איך התנהגות מגעילה ורומסת כזו כלפיו משודרת כמשהו קומי שאמור להצחיק את הקהל.
זה לא מצחיק, זה מעורר תחושה של חוסר נוחות לראות זוגיות אלימה.
בחיים לא היו משדרים דמות של גבר שמתעלל ככה באשתו המפוחדת כ "הנה תראו איזה סמרטוטה היא שלא עומדת על שלה, נכון צחוקים?" ושזה היה עובר בשתיקה דומה.

גם כשמשדרים את אביחי יורד על שירה, זה כקונטרה על זה שהיא בעצמה מתנשאת, והיא מחזירה לו בדרכים שלה, ומן הסתם זה לא בתוך זוגיות.
מוש לא עושה כלום והדמות שלו נטו על תקן שק אגרוף, ולראות את המבט המסכן שלו ממש לא נעים, ואותי אישית מרגיז שזה אמור "לשעשע את הקהל".

אבל זה קומדיה. כל הדמויות מוגזמות בכוונה, זה קריקרטורה על הדמויות ה״אמיתיות״ ב״מציאות״ שמתנהגות ככה אבל פחות מודגש.
יאיא​(נשלט)
יאיא​(נשלט) • 16 בינו׳ 2024
ArchAngel כתב/ה:
סורי על הסאחיות, אבל האמת שעצוב בעיניי איך התנהגות מגעילה ורומסת כזו כלפיו משודרת כמשהו קומי שאמור להצחיק את הקהל.
בחיים לא היו משדרים דמות של גבר שמתעלל ככה באשתו המפוחדת כ "הנה תראו איזה סמרטוטה היא שלא עומדת על שלה, נכון צחוקים?" ושזה היה עובר בשתיקה דומה.

גם כשמשדרים את אביחי יורד על שירה, זה כקונטרה על זה שהיא בעצמה מתנשאת, והיא מחזירה לו בדרכים שלה, ומן הסתם זה לא בתוך זוגיות.
מוש לא עושה כלום והדמות שלו נטו על תקן שק אגרוף, ולראות את המבט המסכן שלו ממש לא נעים, ואותי אישית מרגיז שזה אמור "לשעשע את הקהל".

מסכים איתך על השאלות של מאחורי הקלעים, למה אנחנו צוחקים מגבר מוכה, ומה היה קורה לו המצב היה הפוך. אם הגבר היה השתלטן, האם היה אפשר להצחיק אותנו, האם היינו מרגישים בנח בכלל?
אבל זו שאלה לחיים באופן כללי, לא שאלה דוקא לקופה ראשית.

בפועל לגבי מוש ושוני עצמם דוקא אין לי שאלות ולא מצפון (אולי טיפה בהתחלה עד שהבנתי מה קורה).
מוש בעונה האחרונה מתגלה לא כאישיות שברירית שנשברת בקלות, אלא כאישיות גמישה, שעם הרבה כח ורצון הוא יכול להמתח הרבה אך לעולם לא להקרע.
ודוקא שוני שרודה בו, ושנהנת לעשות שיימינג ולאיים על אנשים, מתגלה כאישיות מרצה ומפוחדת כל פעם שהיא עומדת למבחן מול עיני הציבור, או כשההצלחה וההישגיות שלה עומדים בסימן שאלה, או כשהיא פוגשת בדליה.
ואז דוקא מוש מתגלה כיציב יותר.
וזה לא במקרה, יוצרי הסדרה תכננו את הטייטאלים והדמויות האלה מראש, שזה יהיה כך בצורה הזו, ועם המסר הזה או מעט דומה לו.

אני באופן אישי אוהב את מוש, הייתי רוצה אותו כחבר,
אם ראמזי ומוש היו חברים שלי , בטוח הייתי אדם טוב יותר.

אפיזודה מעניינית:
וייס וסטרטינר הן לא השמות משפחה של מוש עצמו, אלא אחד שם משפחה של שוני ואחד של בן זוג קודם שלה.
שם המשפחה של מוש מהבית הוא 'קלוגהאפט', וחלק מהנרטיב של הקומדיה הוא ששוני סירסה לו את השם משפחה שלו, והעניקה לו בעל כורחו את השם משפחה שלה ושל הגרוש שלה.
SupperNova​(שולט)
יאיא כתב/ה:
ArchAngel כתב/ה:

מסכים איתך על השאלות של מאחורי הקלעים, למה אנחנו צוחקים מגבר מוכה, ומה היה קורה לו המצב היה הפוך. אם הגבר היה השתלטן, האם היה אפשר להצחיק אותנו, האם היינו מרגישים בנח בכלל?
אבל זו שאלה לחיים באופן כללי, לא שאלה דוקא לקופה ראשית.

בפועל לגבי מוש ושוני עצמם דוקא אין לי שאלות ולא מצפון (אולי טיפה בהתחלה עד שהבנתי מה קורה).
מוש בעונה האחרונה מתגלה לא כאישיות שברירית שנשברת בקלות, אלא כאישיות גמישה, שעם הרבה כח ורצון הוא יכול להמתח הרבה אך לעולם לא להקרע.
ודוקא שוני שרודה בו, ושנהנת לעשות שיימינג ולאיים על אנשים, מתגלה כאישיות מרצה ומפוחדת כל פעם שהיא עומדת למבחן מול עיני הציבור, או כשההצלחה וההישגיות שלה עומדים בסימן שאלה, או כשהיא פוגשת בדליה.
ואז דוקא מוש מתגלה כיציב יותר.
וזה לא במקרה, יוצרי הסדרה תכננו את הטייטאלים והדמויות האלה מראש, שזה יהיה כך בצורה הזו, ועם המסר הזה או מעט דומה לו.

אני באופן אישי אוהב את מוש, הייתי רוצה אותו כחבר,
אם ראמזי ומוש היו חברים שלי , בטוח הייתי אדם טוב יותר.

אפיזודה מעניינית:
וייס וסטרטינר הן לא השמות משפחה של מוש עצמו, אלא אחד שם משפחה של שוני ואחד של בן זוג קודם שלה.
שם המשפחה של מוש מהבית הוא 'קלוגהאפט', וחלק מהנרטיב של הקומדיה הוא ששוני סירסה לו את השם משפחה שלו, והעניקה לו בעל כורחו את השם משפחה שלה ושל הגרוש שלה.

כל הרעיון ששוני עושה החצנות חיצונית ל״הצלחה״ שלה כי יש לה חוסר בטחון. זה גם הסיבה שהיא צריכה גבר מסורס כי אין לה בטחון עצמי לעמוד מול גבר עם דיעה.

למעשה ההגדרה של ההתנהגות שלה מתאימה להפרעת אישיות נרקיסיסטית
יאיא​(נשלט)
יאיא​(נשלט) • 16 בינו׳ 2024
אולי, אבל בדרך כלל כשאנשים אומרים 'נרקיסיסט', הכוונה הקלאסית היא לאחד שמשתלט באמצעות מניפולציות, לרוב מניפולציות רגשיות מעוותות, לא לאחד שרודה בצורה גלויה וישירה.

הפוכה, נרקיסיסטים מעדיפים להסוות את הרדיפה שלהם, שהקורבן לא יוכל לשים את האצבע מאיפה מגיע לו הסבל.

הדמות שבנו לשוני היא לא כזו, היא רודה במוש קבל עם ועדה בלי לטשטש עקבות, ומוש מודע היטב למצבו.

(הדמות גם לא ממש סובלת מחוסר ביטחון במובן הקלאסי, והיא גם מתמודדת במהלך הסדרה מול גברים ונשים בעלי דעה. היא צריכה גבר חסר עמוד שדרה סתם כי היא רודנית, כמו ששולט ושולטת לא יתאימו לחיות ביחד לשם הדוגמא. ככל הנראה היא סתם אובססיבית לאהדת הציבור, רוצה להיות כוכבת, דמות להערצה. צריך לשאול את יוצרי הסדרה מה עבר עליה בילדות, באיזה בית היא גדלה.)
SupperNova​(שולט)
יאיא כתב/ה:
אולי, אבל בדרך כלל כשאנשים אומרים 'נרקיסיסט', הכוונה הקלאסית היא לאחד שמשתלט באמצעות מניפולציות, לרוב מניפולציות רגשיות מעוותות, לא לאחד שרודה בצורה גלויה וישירה.

הפוכה, נרקיסיסטים מעדיפים להסוות את הרדיפה שלהם, שהקורבן לא יוכל לשים את האצבע מאיפה מגיע לו הסבל.

הדמות שבנו לשוני היא לא כזו, היא רודה במוש קבל עם ועדה בלי לטשטש עקבות, ומוש מודע היטב למצבו.

(הדמות גם לא ממש סובלת מחוסר ביטחון במובן הקלאסי, והיא גם מתמודדת במהלך הסדרה מול גברים ונשים בעלי דעה. היא צריכה גבר חסר עמוד שדרה סתם כי היא רודנית, כמו ששולט ושולטת לא יתאימו לחיות ביחד לשם הדוגמא. ככל הנראה היא סתם אובססיבית לאהדת הציבור, רוצה להיות כוכבת, דמות להערצה. צריך לשאול את יוצרי הסדרה מה עבר עליה בילדות, באיזה בית היא גדלה.)

נרקיסיזם זה מצב של חוסר בטחון עצמי המלווה בחוסר יכול לקחת אחריות. הם לא בהכרח מסתירים הרדיפה שלהם, תלוי כמה הביטחון העצמי שלהם מאויים.

אבל אולי הם באמת התכוונו למשהו אחר
Master Bruce
לפני 3 חודשים • 17 בינו׳ 2024
Master Bruce • 17 בינו׳ 2024
פחות בקטע של מוש, אבל צבי, והאריה הקירח...

רגע, יש לי תחושה שאנחנו לא מדברים על אותו הדבר.