סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך יודעי שהנשלט במקום לא טוב

CastroP​(מזוכיסט)
לפני 3 חודשים • 24 בינו׳ 2024
CastroP​(מזוכיסט) • 24 בינו׳ 2024
בדס"מ הוא כולו תקשורת. בשביל זה אנחנו עושים את זה, וזה מה שמדליק אותנו, את כולנו (כמעט). דווקא אי הסמטריות שבבדסם מחדדת את התקשורת.
איך יודעים? מי שנמצא עמוק בתוך הסשן יודע. זה מתחיל בתקשרות מילולית, ונמשך לתנועות שרירים מזעריות. מי שלא מרגיש בטוח בקיומה של התקשורת, צריך לעצור ולהמשיך רק אחרי שזה תוקן. לא רק כי זה לא בטוח, אלא בעיקר כי זה לא כיף.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 24 בינו׳ 2024
מילת ביטחון, סימן מוסכם או תנועת עד מוסכמת, שינוי בתגובות, שפת גוף ושאלה ישירה בסגנון של "את.ה במקום טוב?".

אני גם אוהב לתדרך שאם אני חושד שמשהו לא בסדר, אני אבקש מהשותפה לחזור על מילות הביטחון ואם אני לא אשמע "אדום צהוב ירוק" תוך פרק זמן סביר, אני אעצור את הסשן.

תתפלאו מאיזה עומק של סאבספייס אנשים מסוגלים להשמיע את מילות הקסם...

בכל מקרה, ההעדפה שלי היא להעדיף לטעות לצד הזהיר. עדיף שהשותפה תתלונן שהסשן נעצר מוקדם מדי מאשר שתצבור פגיעות.

אחרי סשנים רצוי לשמוע מהשותפ.ה איך הסשן היה מהעיניים שלהם. ולספר להם איך זה היה לכם. זה יכול להאיר לשניכם כל מיני דברים שהיו בסשן ולעזור להבין טוב יותר לקראת הפעם הבאה.
קנטור​(שולט){חתולהלה}
מחזק את מה שדן אמר. מוודא שהנישלטת יודעת את שזה רק משחק ואפשר לעצור ברגע שהיא תיבחר.
דורש לחזור על מילת הביטחון.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 24 בינו׳ 2024
במקומות רועשים, חשוב שיהיו סימני ידיים שאפשר לראות בקלות כי ברעש שיש במקום שבו חושבים שווליום שגורם לדימום באוזניים זה הסביבה הכי נכונה בדסמ קשה לשמוע מילים...

קוראי שפתיים כמובן פטורים.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
Dan_Kap כתב/ה:

בכל מקרה, ההעדפה שלי היא להעדיף לטעות לצד הזהיר. עדיף שהשותפה תתלונן שהסשן נעצר מוקדם מדי מאשר שתצבור פגיעות.
.

זה. זה!

אני מסכימה גם עם שאר הדברים שדן אמר, אבל זה נראה לי התורה על רגל אחת.

נראה לי שיש פה גם עניין של ענווה - לזכור שאני יכולה לטעות, כדי לזכור להיזהר. לזכור שאני לא יודעת הכל, ולכן לעולם לא פטורה מתקשורת עם הפרטנר - מוודאת הסכמה, מוודאת שהוא בסדר, קשובה אליו כל הזמן, עוקבת אחרי התגובות ובמיוחד אחרי שינויים בתגובה. לא עושה סשנים בומבסטיים על הפעם הראשונה, מתחילה בעדינות ומגבירה לאט בהתאם לתגובות. צריכה כל הזמן לזכור שהאחריות אצלי עכשיו, שאם יקרה לו משהו אז זה עלי.

בינינו, הכלי העיקרי שלי הוא פשוט פחד - אני תמיד מפחדת להרוס. מפחדת ללכת רחוק מידי. מפחדת לפגוע.
ואני לא מנסה להתגבר על הפחד, כי אני מרגישה שהוא שומר עלי, שלא יהיה רגע שאשכח להיזהר.

אז יש כלים טכניים כמו מילת ביטחון וסימן בטחון, ואני מאד בעד, אבל זה כלי ולא העקרון עצמו. נראה לי שהעקרון הוא פשוט תשומת לב. כל הזמן לחפש דגלים ירוקים. כל הזמן להסתכל עליו ולחפש סימנים שהוא בסדר. אם לא מוצאת אז שואלת אותו.
זה נשמע מסורבל? כשיש היכרות קרובה זה נהיה די פשוט לדעתי.
רוקי א​(נשלט)
רוקי א​(נשלט) • 24 בינו׳ 2024
יולי Yuli כתב/ה:
Dan_Kap כתב/ה:

.

אז יש כלים טכניים כמו מילת ביטחון וסימן בטחון, ואני מאד בעד, אבל זה כלי ולא העקרון עצמו.

מילת ביטחון זה ממש לא כלי טכני.
מילת ביטחון = הנשלט עבר את הגבול שלו או שלא נוח לו.
כל זמן שאין לנו כישורים טלפתיים אז אנשים צריכים לתקשר בדרך מסוימת, מילת הביטחון זה "כלי טכני" בדיוק כמו שנגיד כשגבר אומר לאישה "אני אוהב אותך" זה כלי טכני, הרי גם במשפט המופלא הזה, הגבר מעביר מידע רגשי על מצבו, וניתן להגיד שסה"כ מדובר על אותיות ומילים, ולא כך הדבר, בדיוק כמו שמילת הביטחון מדווחת על מצב רגשי שהנשלט נמצא בו.

מעבר לכך, את פוטרת כמעט ב 100% את האחריות מהנשלט ומעבירה את האחריות לשולט,
הדרגתיות היא חשובה, אבל לפי מה שתיארת כמעט כל האחריות אמורה לעבור אל השולט שאמור להתנהג כמו בלש.
אם לך זה מתאים (כנראה) אז סבבה, אבל זאת לא ההתנהלות המקובלת בסשנים (לדעתי) ,
הדרך הנכונה לדעתי, היא פיצול האחריות בין הנשלט לשולט בסשן, וכל זמן שהנשלט לא בספייס אחריותו לדווח על אי נוחות דרך מילת ביטחון.
הלן הדובה

Re: איך יודעי שהנשלט במקום לא טוב

הלן הדובה • 24 בינו׳ 2024
Bluecollar כתב/ה:
איך אתם יודעים בסשן שהנשלט במקום לא טוב?
איך השולט יכול לדעת שאתה כנשלט במקום לא טוב?

בדרך כלל ע"י הקשבה לשפת גוף, שינויים בקצב והאינטואיציה שלי.

אני לוקח את מה שאני יודע על מי שמולי, מקשיב לנשימות, שם לב לתנועות ולדופק. לקצב של הסשן.

אם משהו מרגיש לא נכון - עוצרים שניה, בודקים. ואם אפשר - ממשיכים.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
כן, מילים הן כלי טכני שמטרתו להעביר מסרים ממוח של אדם אחד לתוך מוח של אדם אחר.
זה נראה לי טכני כי זו לא המהות. כי זה לא מספיק. זה שיש מילת בטחון לא אומר שאני לא צריכה כל הזמן לוודא הסכמה ורצון. זה כלי מצויין אבל זה כלי ולא מהות, כי המהות היא תקשורת. יש הרבה דרכים לתקשר.

* * *

זיהית את הנקודה שבה אנו חלוקים - פיצול אחריות.
אני לא מאמינה בפיצול אחריות, כי אני לא מאמינה שיש איזה תרחיש שבו נשלט שלי נפגע בסשן ואני יכולה להגיד שאני לא אשמה כי יש אחריות גם עליו.
כמובן שגם לנשלט יש אחריות כלפי וזו חובתו לתקשר איתי, אבל אם הוא שוכח או מתבלבל זה לא פוטר אותי. אני שולטת = אני אחראית. אחרת מה שליטה בזה. אם אני רוצה לשלוט במישהו אז עלי לקבל את האחריות המוגדלת. זו עסקת חבילה בעיני.
רוקי א​(נשלט)
רוקי א​(נשלט) • 24 בינו׳ 2024
יולי Yuli כתב/ה:
כן, מילים הן כלי טכני שמטרתו להעביר מסרים ממוח של אדם אחד לתוך מוח של אדם אחר.
זה נראה לי טכני כי זו לא המהות

את רצינית?? האם המסרים שבני האדם מעברים הם מסרים טכניים כמו המסרים שמחשבי IBM מעבירים?
מה מכיל אותו המסר שבני האדם מעבירים במילים? בחלק מהמקרים מצב רגשי נפשי!

ולגבי פיצול האחריות אנחנו לגמרי חלוקים.
אני יוצא מנקודת הנחה שלא מתכוונים לחתוך את הנשלט לחתיכות או לבצע "משחקי חניקה" מסוכנים, ובנוסף לשולט יש ניסיון (אחרת כדאי הדרגתיות), אז מאיפה נובע כל הלחץ והפאניקה שלך על "אחריות השולט"?

"אם הוא שכח או מתבלבל זה לא פוטר אותי"- במידה ויש נשלט אילם שלא דיווח, והשולט רואה סימנים מדאיגים, אז ברור שצריך לוודא לשלום הנשלט.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
כן, המהות היא המטען הרגשי, והמילים הן הכלי שבאמצעותו מעבירים אותו. מה הבעיה?

לגבי פיצול אחריות - למה פאניקה? ציינתי שאני מפחדת לפגוע, הכוונה היא לפחד בריא ומגן ולא לחרדה חסרת פרופורציות. אין שום פאניקה.

אחריות לא מלחיצה אותי. לו הייתה מלחיצה אותי לא הייתי לוקחת אותה.

המשפט האחרון שלך - הרי לזה התכוונתי. האחריות שלי היא *לוודא*. למיטב הבנתי השרשור עוסק בדרכים שבהן שולטים יכולים לוודא.

מוסיפה בעריכה: פשוט לא מספיק לי הכלל ש"אם רואים סימנים מדאיגים". הוא נכון, אך לא מספיק. צריך בנוסף לחפש אקטיבית דגלים ירוקים. לא לחכות לדגל אדום אלא למנוע אותו.