ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם שולטת צריכה להיות רעה?

מפית​(אחר)
לפני חודשיים • 10 בפבר׳ 2024

אני לא יולי

מפית​(אחר) • 10 בפבר׳ 2024
אליפסה כתב/ה:
יולי,

אני מסכימה איתך לחלוטין שיש הרבה דרכים לשליטה, ושרוע אינו תנאי לשליטה. כשולטת אני גם ממש לא מחפשת להיות רעה.

אבל יש לי שאלה
בשום שלב התפתחות שלך כשולטת לא הרגשת שאת אולי עושה משהו רע ואסור?

הידיעה שהוא רוצה משהו ושזה נכון לו אוטומטית שחררה אותך מהרגשה שאת נוגעת במשהו רע ואסור?

ולא יכול לענות במקומה.
גם לא יכול לצלול למוחן של שולטות שפגשתי.
אבל מהצד, זה לא היה נראה שהן חושבות שהן עושות משהו רע או אסור.
אולי אלה פשוט הדולטות שאני פגשתי.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 10 בפבר׳ 2024
אליפסה כתב/ה:
יולי,

אני מסכימה איתך לחלוטין שיש הרבה דרכים לשליטה, ושרוע אינו תנאי לשליטה. כשולטת אני גם ממש לא מחפשת להיות רעה.

אבל יש לי שאלה
בשום שלב התפתחות שלך כשולטת לא הרגשת שאת אולי עושה משהו רע ואסור?

הידיעה שהוא רוצה משהו ושזה נכון לו אוטומטית שחררה אותך מהרגשה שאת נוגעת במשהו רע ואסור?

ויותר מזה
לא תהית לפעמים אם משהו יכול להיות רע גם אם שניכם רוצים אותו?

היו פעמים שהיה בי דיסוננס גדול מאוד מול הרוע שיוצא ממני. מול ההנאה של הכוח והבכוח.
התמודדתי אתו ועדיין מתמודדת אתו מול הדברים שקרו בשבעה באוקטובר

והיו פעמים שהיה לי דום גילט על זה שאני פוגעת באדם יקר לי. היה את הנשלט שאמר "אני לא רוצה שתפגעי בי"

היה את זה שניקה את עצמו בברזלית שנתתי לו לנקות את הרצפה ובכיתי סוף שבוע שלם
היו את הפעמים שידעתי בדיוק איך לפרק מישהו נפשית ועשיתי בזה שימוש.

קיים שם האופל והיו יוצר הדיסוננס שמוביל לדום גילט על הפעמים שאת מרגישה שהיצר שבך פגע באדם אהוב.

וכן, יש גם את המשיכה לגעת במקומות האפלים שלנו, בכוח המסוכן.
KINKI OZZY​(מתחלף)
KINKI OZZY​(מתחלף) • 10 בפבר׳ 2024
נראה לי שכמו שיש מלא אנשים שונים בעולם יש גם סוגים שונים של שולטות עם צרכים שונים ותאוות שונות ואותו דבר נשלטים.
יכולה להיות שולטת רכה שבקטע של לחבק ולנשק את הנשלט שלה ולהרגיש אינטימיות.
ויש את זאת שתשמור על דיסטנס וקורקטיות ותפרק לך את הצורה בלי יותר מדי מדי התחשבות.
לא נראה לי שיש שולטת שצריכה משהו מעבר ללשמור על אותנטיות שלה מול הנשלט ולזכור תמיד שיש בנאדם מולה שהיא יכולה בטעות לפגוע בו יותר מאשר היא התכוונה. וזה אכן קורה ואחר כך מגיעה אשמה (לפחות אצל חלק), כי לא משנה כמה היא שולטת חזקה בסופו של דבר היא בנאדם.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 10 בפבר׳ 2024
אותי מעניין היבט נוסף שלא עלה כאן.
למה כשאישה שולטת זה עלול להיות "רע", תהיה הפרשנות של "רע" אשר תהיה, אבל איכשהו כשזה שולט לא מייחסים לעצם היותו שולט בסיטואציה רוע בהכרח?
אולי לאקטים מסוימים תהיה פרשנות כזו, אבל לעצם היותו בעמדה שולטת לאו דווקא.
למה לרוב, גבר לא יחשוב "אני לא יודע להיות רע" כשהוא צריך להיות בעמדה מובילה, אפילו כוחנית?
אולי הוא לא יתחבר ללהיות שולט ולא ירצה בזה, אבל כמה גברים כבר ירגישו שעצם השליטה שלהם מגדירה אותם "רעים"?
לא ראיתי שרשור דומה של "האם שולט צריך להיות רע". כאילו זה די ברור מאליו שלהיות בעמדה מובילה עבור גבר, זה לא אומר אוטומטית שזה רע מצידו.
אלא תלוי "מה הוא יעשה עם זה", ואז יגיעו הפרשנויות.

אני חושבת שהרבה נשים חושבות שלהוביל (גם לא בדס"מית) אומר בהכרח להיות ביצ', שלדרוש אומר לא להיות נחמדה, שלאפשר לעצמך להתרכז בצורך שלך לפני האחר זה איום ונורא.
עוד הרבה לפני שמדברים על אקטים "אלימים" עצמם, עצם המחשבה שאת שולטת יכול לעורר בנשים הרבה אשמה בגלל המסרים החברתיים שהן ספגו "שזה לא נחמד מצידן".
KINKI OZZY​(מתחלף)
ArchAngel כתב/ה:
אותי מעניין היבט נוסף שלא עלה כאן.
למה כשאישה שולטת זה עלול להיות "רע", תהיה הפרשנות של "רע" אשר תהיה, אבל איכשהו כשזה שולט לא מייחסים לעצם היותו שולט בסיטואציה רוע בהכרח?
אולי לאקטים מסוימים תהיה פרשנות כזו, אבל לעצם היותו בעמדה שולטת לאו דווקא.
למה לרוב, גבר לא יחשוב "אני לא יודע להיות רע" כשהוא צריך להיות בעמדה מובילה, אפילו כוחנית?
אולי הוא לא יתחבר ללהיות שולט ולא ירצה בזה, אבל כמה גברים כבר ירגישו שעצם השליטה שלהם מגדירה אותם "רעים"?
לא ראיתי שרשור דומה של "האם שולט צריך להיות רע". כאילו זה די ברור מאליו שלהיות בעמדה מובילה עבור גבר, זה לא אומר אוטומטית שזה רע מצידו.
אלא תלוי "מה הוא יעשה עם זה", ואז יגיעו הפרשנויות.

אני חושבת שהרבה נשים חושבות שלהוביל (גם לא בדס"מית) אומר בהכרח להיות ביצ', שלדרוש אומר לא להיות נחמדה, שלאפשר לעצמך להתרכז בצורך שלך לפני האחר זה איום ונורא.
עוד הרבה לפני שמדברים על אקטים "אלימים" עצמם, עצם המחשבה שאת שולטת יכול לעורר בנשים הרבה אשמה בגלל המסרים החברתיים שהן ספגו "שזה לא נחמד מצידן".

יכול להעיד שבהתחלה כשרק נכנסתי לעניין של בת זוג שנהנית מכאב זה היה הדבר הכי לא טבעי ולא נוח בשבילי להכאיב לה אבל רק כשראיתי עד כמה זה עושה לה טוב משהו כמו סטירה בזמן סקס משהו השתחרר אצלי ועם הזמן זה נהיה קצת יותר טבעי. וגם אז שאלתי אותה כל הזמן אם היא בסדר. לא הרגשתי רע כשראיתי שזה עושה טוב וגם לא נראה לי שנתפסתי כרע למרות שהכאבתי, אז יש פה איזה פרספקטיבה דו צדדית לגבי רע נראה לי שאתה מקרין פשוט את מי שאתה אם אתה שולט או שולטת...
--Nir--
--Nir-- • 10 בפבר׳ 2024
מתי אנשים יפסיקו לכתוב ״שולטות צריכות״ ״נשלטים צריכים״ כאילו מדובר בזנים שונים ביולוגית של יצורים.

זה נחמד שיש פה תגיות ״שולט/ת, מתחלפ/ת, נשלט/ת״ אבל כשמתחילים להאמין לזה ולדבר על תכונות וקווי אופי כאילו שיש מערכת כללים אחרת שחלה על כל אחד מהזנים - יש בזה משהו מאד מטריד.

אולי מטריד רק אותי (מעצם הווייתי כאורגניזם מזן נשלט)
אבל מטריד.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 10 בפבר׳ 2024
KINKI OZZY כתב/ה:

יכול להעיד שבהתחלה כשרק נכנסתי לעניין של בת זוג שנהנית מכאב זה היה הדבר הכי לא טבעי ולא נוח בשבילי להכאיב לה אבל רק כשראיתי עד כמה זה עושה לה טוב משהו כמו סטירה בזמן סקס משהו השתחרר אצלי ועם הזמן זה נהיה קצת יותר טבעי. וגם אז שאלתי אותה כל הזמן אם היא בסדר. לא הרגשתי רע כשראיתי שזה עושה טוב וגם לא נראה לי שנתפסתי כרע למרות שהכאבתי, אז יש פה איזה פרספקטיבה דו צדדית לגבי רע נראה לי שאתה מקרין פשוט את מי שאתה אם אתה שולט או שולטת...

לכן אמרתי שזה "תלוי במה שיעשה עם זה, ואז יגיעו הפרשנויות".
אפשר לתהות האם להכאיב לאחר זה רע או לא. והתשובה האישית שלי, אגב, תהיה זהה לשלך: שאם זה עושה לצד השני טוב אז זה ממש לא רע.
אבל עצם זה שאתה מוביל את הסיטואציה לא גרם לך להרגיש איזה ביצ'. אני מניחה?
מהתרשמותי האישית, אצל נשים, עוד לפני שהגענו ללהכאיב ולהשפיל ולהתחיל לפרש האם זה טוב או רע, תהיה נטייה לחשוב שלהוביל ולקבוע כבר אומר שאת עושה משהו "רע" ו- "לא נחמד". אצל גברים פשוט יקראו לזה אסרטיביות, מנהיגות, whatever.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 10 בפבר׳ 2024
ArchAngel כתב/ה:
KINKI OZZY כתב/ה:

אפשר לתהות האם להכאיב לאחר זה רע או לא. והתשובה האישית שלי, אגב, תהיה זהה לשלך: שאם זה עושה לצד השני טוב אז זה ממש לא רע.
מהתרשמותי האישית, אצל נשים, עוד לפני שהגענו ללהכאיב ולהשפיל ולהתחיל לפרש האם זה טוב או רע, תהיה נטייה לחשוב שלהוביל ולקבוע כבר אומר שאת עושה משהו "רע" ו- "לא נחמד". אצל גברים פשוט יקראו לזה אסרטיביות, מנהיגות, whatever.

אבהות
KINKI OZZY​(מתחלף)
ArchAngel כתב/ה:
KINKI OZZY כתב/ה:

מהתרשמותי האישית, אצל נשים, עוד לפני שהגענו ללהכאיב ולהשפיל ולהתחיל לפרש האם זה טוב או רע, תהיה נטייה לחשוב שלהוביל ולקבוע כבר אומר שאת עושה משהו "רע".

לא יודע אם זה להרגיש ביצ' אבל הדאגה שאתה מגזים תמיד שם ולפחות אצלי עונג גדול מכאב וזאת המטרה שלי, ברור לי שיש אנשים שכאב מנצח עונג אז לנסות לשפוט את זה מכל כיוון זה סוג של לחטוא בסוג של רלטביזם תרבותי. אני חושב שנשלט עם ראייה סבירה לא תופס מהשולטת שלו ביצ' באוטומט (מצד שני מבין מה אומרת על ההבנייה התרבותית הזאת)
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 10 בפבר׳ 2024
לא מכירה גבר שלא עבר דרך הסרט של מה זה אומר עליו אם הוא נהנה להרביץ לאשה.