לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חברת הכנסת מאי גולן - מלכת העבדים

מפית​(אחר)
לפני חודשיים • 21 בפבר׳ 2024
מפית​(אחר) • 21 בפבר׳ 2024
האמת? מדהימה!
הפילוסוף עם הנבוט​(מתחלף)
לפני חודשיים • 22 בפבר׳ 2024

על נאמנות לעקרונות ומיניות רדודה

Into כתב/ה:
לאנשים ממש משעמם שהדרך שלהם לעשות דה לגטימציה למאי גולן זה להחפיץ אותה עשור וחצי אחורה ולשפוט את הבחירות המטומטמות שהיא עשתה בגיל 20.

כאילו, תקשיבו לה פעם מדברת. היא מספקת מספיק חומר בהווה וברמת הדיון לבד בשביל דה לגטימציה.

(אנוכי 0מולנית שחושבת שהיא בהמה בלי קשר)

קודם כל אני רוצה לציין שהתחברתי לכלוב במיוחד אחרי תקופה ארוכה כי הייתי סקרן לראות מה היו התגובות פה על הנושא.

דבר שני, אני חושב שכולנו מועדים בלשוננו לפעמים - במיוחד כשמדובר בפרקטיקות דיבור נפוצות - למשל את קראת לה עכשיו בהמה; זאת דה-הומניזציה. האם אני חושב שאת באמת חושבת שהיא בהמה או ראויה ליחס של בהמה? לא.

דבר שלישי, אני רוצה לתרום את השני-שקל שלי לדיון בשאלה האם מאי גולן ראויה לביקורת בעקבות הפרסום או לא.
אני בהחלט חושב שהיא ראויה לביקורת מכמה סיבות שלכולן מכנה משותף: נאמנות לעקרונות, "אחד בפה ואחד בלב".
אם מירב מיכאלי היתה עושה משהו דומה בצעירותה, היתה התאמה בין המעשה ובין המדיניות הליברלית שהיא מקדמת כפוליטיקאית (ככל שאנחנו מפרשים את עטיפת הדיסק כאקט של חופש מיני ולא כאקט של החפצה. אני בהמשך אתנגד לפרשנות הזאת).
מאי גולן לעומת זאת תומכת במדיניות שמרנית. למשל היא תומכת בהפרדה בין גברים לנשים במקומות ציבוריים. למשל היא התנגדה להענקת זכויות אדם מסוימות למהגרי עבודה ופליטים בלתי חוקיים. היא גם מספרת על עצמה שהיא "שומרת מסורת" (ויסלחו לי שומרי המסורת שבקהל אבל התמונה הזאת ממש לא נראית לי ברוח מסורת ישראל). כשמשווים את העמדות האלה להתנהגות המינית על עטיפת הדיסק קשה לראות מישהי שהולכת אחרי העקרונות שלה. אני רואה אופורטוניסטית שלא בוחלת באמצעים כדי להשיג את המטרה שלה לא משנה בכמה עקרונות אישיים היא היתה צריכה לבגוד וכמה נזק חברתי היא מייצרת כבדרך אגב. מישהו בוודאי ירצה להזכיר לי שמאי גולן ענתה שזה היה מעשה טיפשי של בחורה צעירה. היא גם ענתה שזה פוטושופ. האישה הזאת משקרת כל כך הרבה שאני לא מוצא סיבה פתאום להאמין למשהו שהיא אומרת. אני חושב שהיא הצטלמה לדיסק בשמחה רבה ולא מתוך מצוקה כלכלית ואני חושב שאלמלא היא היתה פוליטיקאית שהדבר מסב לה נזק תקשורתי, היא עדיין היתה נזכרת בחיוך בתמונה הזאת. אכן אנשים משנים את דעותיהם במהלך החיים, אבל איכשהו יש לי תחושה שמאי גולן היא לא מסוג האנשים התפתחו אינטלקטואלית יותר מדי במהלך חייהם; מויקיפדיה עולה שהיא לא למדה באוניברסיטה וגם לא לגמרי ברור האם אכן יש לה תעודת בגרות. גם אבקש להבהיר שאני לא חושב שהיא טיפשה, אני פשוט חושב שיש לה תפיסת עולם רדודה ונאמנות נמוכה לתפיסת העולם של עצמה.
אם לא די בכך, אני חושב שאפשר לתמוך בקהילת הBDSM ובשחרור מיני גם מבלי לתמוך ברדידות והבוטות של השיר ועטיפתו. אני חושב שלמרות ה"טוויסט" שבו לכאורה האישה היא השולטת, השיר מתייחס לנשים כחזקות רק ככל שהן יפות וגם השפה עצמה למעט הכינוי "מלכת העבדים" לא מאוד מכבדת את האישה אליה פונים בשיר - אפילו תחת ההנחה שמחמאות על מראה חיצוני הן דבר מכבד. בקיצור, לא מדובר בשיר שתורם לקידום מעמד האישה בישראל. ובכל מדינה מתוקנת שרה לקידום מעמד האישה היתה מתפטרת בגלל שערורייה כזאת גם אם היא היתה מגיעה ממפלגה ליברלית.
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 22 בפבר׳ 2024
לא כזאת שערוריה.
אפשר לחשוב.
אז הצטלמה.
הפילוסוף עם הנבוט​(מתחלף)
bondman כתב/ה:
לא כזאת שערוריה.
אפשר לחשוב.
אז הצטלמה.

אני חושב שזה מגיע מהגישה הצינית שכבר יש לנו לפוליטיקה הישראלית - הציפיות כל כך נמוכות והאכזבות כל כך גדולות שזה מתגמד.
כוכב בודד​(נשלט)
לפני חודשיים • 1 במרץ 2024

ראשת ממשלת פינלנד

כוכב בודד​(נשלט) • 1 במרץ 2024
deepThinker כתב/ה:
SupperNova כתב/ה:
תסתכל על המסיבות של ראשת ממשלת פינלנד לשעבר

ראיתי בזמנו שעשו מי זה עניין. אני זה דווקא היה חמוד בעיני (ומדליק). היא לא עשתה שם משהו בעייתי וזה לא סתר את הממלכתיות שלה.

עד כמה שאני יודע ראשת ממשלת פינלנד היא גם לא שיקרה בקשר לדתיות שלה כדי להתחמק משירות צבאי.
abir
לפני חודשיים • 1 במרץ 2024

Re: על נאמנות לעקרונות ומיניות רדודה

abir • 1 במרץ 2024
הפילוסוף עם הנבוט כתב/ה:
Into כתב/ה:
לאנשים ממש משעמם שהדרך שלהם לעשות דה לגטימציה למאי גולן זה להחפיץ אותה עשור וחצי אחורה ולשפוט את הבחירות המטומטמות שהיא עשתה בגיל 20.

כאילו, תקשיבו לה פעם מדברת. היא מספקת מספיק חומר בהווה וברמת הדיון לבד בשביל דה לגטימציה.

(אנוכי 0מולנית שחושבת שהיא בהמה בלי קשר)

קודם כל אני רוצה לציין שהתחברתי לכלוב במיוחד אחרי תקופה ארוכה כי הייתי סקרן לראות מה היו התגובות פה על הנושא.

דבר שני, אני חושב שכולנו מועדים בלשוננו לפעמים - במיוחד כשמדובר בפרקטיקות דיבור נפוצות - למשל את קראת לה עכשיו בהמה; זאת דה-הומניזציה. האם אני חושב שאת באמת חושבת שהיא בהמה או ראויה ליחס של בהמה? לא.

דבר שלישי, אני רוצה לתרום את השני-שקל שלי לדיון בשאלה האם מאי גולן ראויה לביקורת בעקבות הפרסום או לא.
אני בהחלט חושב שהיא ראויה לביקורת מכמה סיבות שלכולן מכנה משותף: נאמנות לעקרונות, "אחד בפה ואחד בלב".
אם מירב מיכאלי היתה עושה משהו דומה בצעירותה, היתה התאמה בין המעשה ובין המדיניות הליברלית שהיא מקדמת כפוליטיקאית (ככל שאנחנו מפרשים את עטיפת הדיסק כאקט של חופש מיני ולא כאקט של החפצה. אני בהמשך אתנגד לפרשנות הזאת).
מאי גולן לעומת זאת תומכת במדיניות שמרנית. למשל היא תומכת בהפרדה בין גברים לנשים במקומות ציבוריים. למשל היא התנגדה להענקת זכויות אדם מסוימות למהגרי עבודה ופליטים בלתי חוקיים. היא גם מספרת על עצמה שהיא "שומרת מסורת" (ויסלחו לי שומרי המסורת שבקהל אבל התמונה הזאת ממש לא נראית לי ברוח מסורת ישראל). כשמשווים את העמדות האלה להתנהגות המינית על עטיפת הדיסק קשה לראות מישהי שהולכת אחרי העקרונות שלה. אני רואה אופורטוניסטית שלא בוחלת באמצעים כדי להשיג את המטרה שלה לא משנה בכמה עקרונות אישיים היא היתה צריכה לבגוד וכמה נזק חברתי היא מייצרת כבדרך אגב. מישהו בוודאי ירצה להזכיר לי שמאי גולן ענתה שזה היה מעשה טיפשי של בחורה צעירה. היא גם ענתה שזה פוטושופ. האישה הזאת משקרת כל כך הרבה שאני לא מוצא סיבה פתאום להאמין למשהו שהיא אומרת. אני חושב שהיא הצטלמה לדיסק בשמחה רבה ולא מתוך מצוקה כלכלית ואני חושב שאלמלא היא היתה פוליטיקאית שהדבר מסב לה נזק תקשורתי, היא עדיין היתה נזכרת בחיוך בתמונה הזאת. אכן אנשים משנים את דעותיהם במהלך החיים, אבל איכשהו יש לי תחושה שמאי גולן היא לא מסוג האנשים התפתחו אינטלקטואלית יותר מדי במהלך חייהם; מויקיפדיה עולה שהיא לא למדה באוניברסיטה וגם לא לגמרי ברור האם אכן יש לה תעודת בגרות. גם אבקש להבהיר שאני לא חושב שהיא טיפשה, אני פשוט חושב שיש לה תפיסת עולם רדודה ונאמנות נמוכה לתפיסת העולם של עצמה.
אם לא די בכך, אני חושב שאפשר לתמוך בקהילת הBDSM ובשחרור מיני גם מבלי לתמוך ברדידות והבוטות של השיר ועטיפתו. אני חושב שלמרות ה"טוויסט" שבו לכאורה האישה היא השולטת, השיר מתייחס לנשים כחזקות רק ככל שהן יפות וגם השפה עצמה למעט הכינוי "מלכת העבדים" לא מאוד מכבדת את האישה אליה פונים בשיר - אפילו תחת ההנחה שמחמאות על מראה חיצוני הן דבר מכבד. בקיצור, לא מדובר בשיר שתורם לקידום מעמד האישה בישראל. ובכל מדינה מתוקנת שרה לקידום מעמד האישה היתה מתפטרת בגלל שערורייה כזאת גם אם היא היתה מגיעה ממפלגה ליברלית.

רוצה לחלוק לפחות על טיעון אחד שציינת, "מאי גולן מקדמת אג'נדה שמרנית ולראיה היא תומכת בהפרדה מגדרית במקומות ציבוריים"
אז זהו שלא בדיוק אג'נדה שמרנית, לפחות לא מהסיבה הזו. גישה ליברלית אמיתית הייתה תומכת בוודאי בזכותו של ציבור לבקש רשיון לקיים אירוע במרחב ציבורי (אפשר לקרוא לזה הפגנה), שבמסגרתו תתקיים תפילה שעל פי אמונתו ותרבותו של אותו ציבור תתקיים בהפרדה מגדרית.
בוודאי כשמדובר במיעוט שרוצה לקיים את מסורתו.
בעיני דווקא גישה ששוללת את הזכות הזו אינה גישה ליברלית.
אליפסה​(שולטת)
לפני חודש • 2 במרץ 2024
אליפסה​(שולטת) • 2 במרץ 2024
אביר,

ממש לא.
גישה ליברלית מתירה לאדם פרטי לממש את אמונותיו ו"שגעונותיו" באופן פרטי. היא לא מאפשרת לו לכפות את אמונותיו על הציבור הרחב.

אני רשאית לארגן מסיבת פמדום פרטית, במרחב פרטי, שהכניסה של גברים אליה היא עם קולר בלבד (יאממממי). אני לא רשאית לארגן הפגנה, במרחב הציבורי, שבה מתקיימת דרישה כזו.

מה הלאה?
ארועים בכיכר רבין שבהם נשים מחוייבות לשים כיסוי ראש? ואם המארגנים הם איסלמים מותר להם לדרוש רעלה?
abir
לפני חודש • 2 במרץ 2024
abir • 2 במרץ 2024
אליפסה,
בעיני כן.
יש רב תרבותיות וזכותו של כל מיעוט (או לא מיעוט) לחיות על פי אורחות חייו. כל עוד מדובר במשהו שמוסכם על המגדרים המשתתפים בו.
אני פחות מתרגש מהמונח "מרחב ציבורי" לא פעם המרחב הציבורי מופקע מסיבות שונות לטובת אירועים פרטיים.
למשל פארק הירקון שמופקע לטובת הופעות כל שנה, או שטחים ציבוריים אחרים שמופקעים לפרק זמן מסוים לטובת אירועים,
מדוע שציבור שרוצה לחגוג/ לראות הופעה בהפרדה לא יוכל לעשות את זה ?
בעיני היכולת להכיל היא הליברליות האמיתית. כל השאר זה נסיון לכפות ערכים של ציבור אחד, רוב על שאר המיעוטים.
abir
לפני חודש • 2 במרץ 2024
abir • 2 במרץ 2024
abir כתב/ה:
אליפסה,
בעיני כן.
יש רב תרבותיות וזכותו של כל מיעוט (או לא מיעוט) לחיות על פי אורחות חייו. כל עוד מדובר במשהו שמוסכם על המגדרים המשתתפים בו.
אני פחות מתרגש מהמונח "מרחב ציבורי" לא פעם המרחב הציבורי מופקע מסיבות שונות לטובת אירועים פרטיים.
למשל פארק הירקון שמופקע לטובת הופעות כל שנה, או שטחים ציבוריים אחרים שמופקעים לפרק זמן מסוים לטובת אירועים,
מדוע שציבור שרוצה לחגוג/ לראות הופעה בהפרדה לא יוכל לעשות את זה ?
בעיני היכולת להכיל היא הליברליות האמיתית. כל השאר זה נסיון לכפות ערכים של ציבור אחד, רוב הדרך כלל על שאר המיעוטים.
אליפסה​(שולטת)
לפני חודש • 2 במרץ 2024
אליפסה​(שולטת) • 2 במרץ 2024
אביר,

ממש ממש לא.
אפשר לבקר את הליברליזם. אבל מה שאתה מעודד אינו ליברליזם. אתה רק קורא לזה ליברליזם. וזו זריעת חול בעיניים.

ליברליזם עומד על ההבחנה בין הפרטי לבין הציבורי. הפרדת דת ומדינה מזמינה אנשים לחיות על פי אורחותיים באופן פרטי בלבד. ברגע שאינך "מתרגש" מהמושג של מרחב ציבורי אתה לא ממש יכול לדבר על ליברליזם.

מזה בעצם "לאפשר" תפילה בהפרדה? מישהו מונע מגבר ואישה להיפרד במרחב הציבורי? אנחנו הרי מדברים על הזכות לכפות את ההפרדה הזו על אנשים שלא מעוניינים בה. לשים מחיצה בכיכר רבין ולדרוש מכוחות משטרה לאכוף הפרדה בין נשים לגברים, ולסלק מהמקום את מי שאינו נשמע לחוק הדתי של מארגני הארוע.

המניפולציה היא להציג את ההתנגדות לכפיה דתית כאקט של כפיה.

מה הלאה? לארגן בכיכר רבין ארוע ליהודים בלבד? לכבד את זכות הגזענים לחיות על פי אורחותיהם, ושמשטרת ישראל תגן על זכותם של הגזענים ותסלק מהמקום לא-יהודים בכוח?

בחברה ליברלית אמיתית אתה לא מנסה להכיל את המנהגים הפרטיים שלך על המרחב הציבורי, או על הציבור. ואם האמונה שלך מחייבת אותך לעשות זאת, אז אינך ליברל. הליברליזם אינו מתנגש עם היהדות כל עוד זו אמונה פרטית. הוא מתנגש בה ברגע שהיא הופכת לפרויקט פוליטי ומופיעים אנשים שמנסים להפוך את המדינה או את המרחב הציבורי לדתיים.

מעולם לא היתה ליהודים בעיה להתפלל בארץ ולבצעה הפרדה. הבעיה התחילה רק כשגופים דתיים, אנטי ליברלים, בעלי אג׳נדה מוצהרת של הדתה, התחילו לנסות ולהשפיע על אופי המרחב הציבורי.