בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם לדעתכם בערוצי התקשורת צריך לשדר את הנאומים מההפגנות נגד הממשלה?

כחש​(נשלטת)
לפני חודש • 13 במרץ 2024

צריך לכתוב את זה באותיות קידוש לבנה

כחש​(נשלטת) • 13 במרץ 2024
ivy כתב/ה:
[/
לא אמרתי שאני שמחה, אמרתי שלא אכפת לי מהם, יש לדייק. אכפת לי מהילדות והגברים והחיילים שלנו שהדבר הזה נכפה עליהם, ואין לי מקום לרחם על ילדי מרצחים ואנסים
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני חודש • 13 במרץ 2024
פרלין​(נשלטת){ש} • 13 במרץ 2024
Master Bruce כתב/ה:
ivy כתב/ה:
Into כתב/ה:
ivy כתב/ה:
Into כתב/ה:
ivy כתב/ה:
Into כתב/ה:
ivy כתב/ה:
לשדר כן, אנחנו עדיין לא איראן
אבל לקיים אותן מלכתחילה? היה עדיף להפגין יחד עם משפחות החטופים ולהתעסק בפוליטיקה אחר כך. גם אני לא רוצה את הממשלה הזו, אבל אם אני חושבת שאקט כזה או אחר מחליש אותנו, אני לא אעשה אותו. והוא מחליש
ליטרלי ההפגנות הן עם וביוזמת משפחות החטופים למען השבת החטופים

לא, יש הפגנות להחזרת החטופים ויש הפגנות להפלת הממשלה. והאחרונים צריכים ללכת איתם למעבר ארז ולמנוע כניסת משאבים לעזתים במקום לקלל את ביבי [כרגע]
כשיחזרו, מצדי שיעלו על בלפור עם לפידים
אה, את מאלה. רק בריאות כפרה

מאלה שיודעים על מה הם מדברים, כן.
בריאות הגוף והנפש גם לך מתוקה
מאלה שרוצים לגרום לילדים ותינוקות למות מרעב תת תזונה ומחלות, אהובה

זה יהיה אסון גדול מאוד אם זה מה שיקרה לאריאל ולכפיר ביבס. או שמא עליי לדאוג לשלומם של ילדים אחרים בעזה?

אני בדרך כלל לא אוהב לכתוב פוליטיקה בכלוב מחוץ לבלוג שלי, אבל אני אענה לך תשובה רצינית רגע: אפשר גם וגם. לא חייבים להסתכל על הכל דרך המשקפיים של לאום. אפשר לדאוג גם לחטופים, וגם לילדים בעזה. אפילו אם אני אניח שכל הפעולות של ישראל של צה"ל וישראל מושלמות ולא קורות שום טעויות, ואפילו אם אני אומר שחמאס הם האשמים היחידים והמוחלטים בכל מה שקורה בעזה, עדיין אפשר להכיר בזה שילדים שסובלים ו/או מתים, לא משנה איזה ילדים ובאשמת מי, זו טרגדיה ואסון.

אף אחד (טוב, כמעט אף אחד, מלבד הקיצוניים שבקיצוניים) לא מצפה שלא נכה בחמאס בכל הכח האפשרי. ברור שכן. אבל אפשר גם *בו זמנית* להצטער על זה שמכריחים אותנו לעשות את זה. בסופו של דבר, זה מה שמפריד ביננו לאויב: אנחנו מקדשים את החיים והיינו מעדיפים לא להרוג ועושים את זה רק כשאין ברירה אחרת.

אני מסכימה. והמצב בעזה מזעזע, אין צורך להיות ערלי לב ולא להכיר בזה שילדים רעבים זה נורא ואיום. הרי אף ילד לא בחר להיוולד ואף ילד לא צריך לשלם על חטאי המבוגרים.
ivy​(נשלטת)
לפני חודש • 13 במרץ 2024
ivy​(נשלטת) • 13 במרץ 2024
פרלין כתב/ה:
Master Bruce כתב/ה:
ivy כתב/ה:
Into כתב/ה:
ivy כתב/ה:
Into כתב/ה:
ivy כתב/ה:
Into כתב/ה:
ivy כתב/ה:
לשדר כן, אנחנו עדיין לא איראן
אבל לקיים אותן מלכתחילה? היה עדיף להפגין יחד עם משפחות החטופים ולהתעסק בפוליטיקה אחר כך. גם אני לא רוצה את הממשלה הזו, אבל אם אני חושבת שאקט כזה או אחר מחליש אותנו, אני לא אעשה אותו. והוא מחליש
ליטרלי ההפגנות הן עם וביוזמת משפחות החטופים למען השבת החטופים

לא, יש הפגנות להחזרת החטופים ויש הפגנות להפלת הממשלה. והאחרונים צריכים ללכת איתם למעבר ארז ולמנוע כניסת משאבים לעזתים במקום לקלל את ביבי [כרגע]
כשיחזרו, מצדי שיעלו על בלפור עם לפידים
אה, את מאלה. רק בריאות כפרה

מאלה שיודעים על מה הם מדברים, כן.
בריאות הגוף והנפש גם לך מתוקה
מאלה שרוצים לגרום לילדים ותינוקות למות מרעב תת תזונה ומחלות, אהובה

זה יהיה אסון גדול מאוד אם זה מה שיקרה לאריאל ולכפיר ביבס. או שמא עליי לדאוג לשלומם של ילדים אחרים בעזה?

אני בדרך כלל לא אוהב לכתוב פוליטיקה בכלוב מחוץ לבלוג שלי, אבל אני אענה לך תשובה רצינית רגע: אפשר גם וגם. לא חייבים להסתכל על הכל דרך המשקפיים של לאום. אפשר לדאוג גם לחטופים, וגם לילדים בעזה. אפילו אם אני אניח שכל הפעולות של ישראל של צה"ל וישראל מושלמות ולא קורות שום טעויות, ואפילו אם אני אומר שחמאס הם האשמים היחידים והמוחלטים בכל מה שקורה בעזה, עדיין אפשר להכיר בזה שילדים שסובלים ו/או מתים, לא משנה איזה ילדים ובאשמת מי, זו טרגדיה ואסון.

אף אחד (טוב, כמעט אף אחד, מלבד הקיצוניים שבקיצוניים) לא מצפה שלא נכה בחמאס בכל הכח האפשרי. ברור שכן. אבל אפשר גם *בו זמנית* להצטער על זה שמכריחים אותנו לעשות את זה. בסופו של דבר, זה מה שמפריד ביננו לאויב: אנחנו מקדשים את החיים והיינו מעדיפים לא להרוג ועושים את זה רק כשאין ברירה אחרת.

אני מסכימה. והמצב בעזה מזעזע, אין צורך להיות ערלי לב ולא להכיר בזה שילדים רעבים זה נורא ואיום. הרי אף ילד לא בחר להיוולד ואף ילד לא צריך לשלם על חטאי המבוגרים.

אני מאוד מאוד מקווה שלא קראת לי ערלת לב.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני חודש • 13 במרץ 2024
אייבי, איתך ספציפית ממש אין לי חשק לריב. אבל האמירה הזאת מקוממת בעיניי, מה אני אגיד לך. זאת לא פעם ראשונה שאני שומעת את ה: אין לי מקום לרחמים על ילדי מרצחים. כאילו כל האנשים בעזה הם מרצחים או כאילו ילדים אחראיים על איך ואיפה הם נולדו.

אין לך מקום? באמת? או שקשה לעשות מקום כי זה אומר רגע להכיר באנושיות של הצד השני ואם נכיר באנושיות של הצד השני, לא נוכל לקרוא לכתוש אותם, לרסק אותם, להשמיד אותם, זרע עמלק.

למה אני כל כך מתאפקת להגיד את מה שאני חושבת? זה מזעזע אותי, אוקיי? לא כי יש לי חיבה מיוחדת לעזתים, אלא כי ילדים מתים מרעב מזכיר לי את השואה וזה הורג אותי לחשוב שזה קורה לא רחוק מפה ושאנחנו אחראיים לזה, גם אם כתגובה וגם מתוך מלחמה מוצדקת.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני חודש • 13 במרץ 2024
בכל מקרה, אין לי כוונה להיכנס לשרשור הזה יותר כי אישית אני יכולה להתמודד עם כל הזוועה הזאת (מלחמה, חטופים, נרצחים, ילדים מתים ורעבים) רק בהדחקה.
ivy​(נשלטת)
לפני חודש • 13 במרץ 2024
ivy​(נשלטת) • 13 במרץ 2024
פרלין כתב/ה:
אייבי, איתך ספציפית ממש אין לי חשק לריב. אבל האמירה הזאת מקוממת בעיניי, מה אני אגיד לך. זאת לא פעם ראשונה שאני שומעת את ה: אין לי מקום לרחמים על ילדי מרצחים. כאילו כל האנשים בעזה הם מרצחים או כאילו ילדים אחראיים על איך ואיפה הם נולדו.

אין לך מקום? באמת? או שקשה לעשות מקום כי זה אומר רגע להכיר באנושיות של הצד השני ואם נכיר באנושיות של הצד השני, לא נוכל לקרוא לכתוש אותם, לרסק אותם, להשמיד אותם, זרע עמלק.

למה אני כל כך מתאפקת להגיד את מה שאני חושבת? זה מזעזע אותי, אוקיי? לא כי יש לי חיבה מיוחדת לעזתים, אלא כי ילדים מתים מרעב מזכיר לי את השואה וזה הורג אותי לחשוב שזה קורה לא רחוק מפה ושאנחנו אחראיים לזה, גם אם כתגובה וגם מתוך מלחמה מוצדקת.

אם את לא מסוגלת להתדיין איתי מבלי לריב, זה שלך כמו שאומרים. רק תיקון קטן: אנחנו לא האחראים לזה. סחטיין על הלב הרחב שלך, בורכת.
זאלופון​(שולט)
לפני חודש • 13 במרץ 2024
זאלופון​(שולט) • 13 במרץ 2024
זה המקום להזכיר שילדים לא מתים ברעב בעזה. העזתים הם קורבנות vip. איך שנוגעים בהם כל העולם - מארדואן ועד ביידן - זועק חמס ויוצא מגדרו לסייע להם. והאויב שלהם חמודי, מערבי כזה, רגיש שנורא רוצה שיאהבו אותו.
אז לא, מחוץ לתעמולה חמאסית אין בעזה ילדים שמתים מרעב. בסודן דווקא יש, אבל מסודנים לאף אחד לא אכפת, גם לא לנו, למרות שהסודנים לא רצחו אותנו ולא מחזיקים באזרחים שלנו כבני ערובה.
הוא​(שולט)
לפני חודש • 13 במרץ 2024
הוא​(שולט) • 13 במרץ 2024
פרלין זה לא ענין של חיבה רק לוגיקה פשוטה ומצב הראיה - איך אנחנו אחראים למחיר שהעזתים משלמים על הבחירות שלהם או שאת מציעה לא להגיב על מה שקרה כי אנחנו לא כמוהם? לא צריך משקפיים מיוחדות להבחין ויזואלית בין היפי ללוחם ג'יהאד
Into​(נשלטת)
לפני חודש • 13 במרץ 2024
Into​(נשלטת) • 13 במרץ 2024
ivy כתב/ה:
כי אני לא. ולא ולא ולא. חפשי מישהו אחר לרכב עליו בשביל לצאת נאורה. או תקעי איזו סיכה אדומה.
וואלק לא ידעתי שסתם לדאוג לשלומם של ילדים ותינוקות כי הם ילדים ותינוקות נחשב כנאורות בימינו.
Into​(נשלטת)
לפני חודש • 13 במרץ 2024
Into​(נשלטת) • 13 במרץ 2024
זאלופון כתב/ה:
זה המקום להזכיר שילדים לא מתים ברעב בעזה. העזתים הם קורבנות vip. איך שנוגעים בהם כל העולם - מארדואן ועד ביידן - זועק חמס ויוצא מגדרו לסייע להם. והאויב שלהם חמודי, מערבי כזה, רגיש שנורא רוצה שיאהבו אותו.
אז לא, מחוץ לתעמולה חמאסית אין בעזה ילדים שמתים מרעב. בסודן דווקא יש, אבל מסודנים לאף אחד לא אכפת, גם לא לנו, למרות שהסודנים לא רצחו אותנו ולא מחזיקים באזרחים שלנו כבני ערובה.

הכל באשמת אנשי הלטאה, אני מהתחלה אמרתי