שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם לדעתכם בערוצי התקשורת צריך לשדר את הנאומים מההפגנות נגד הממשלה?

Menta​(שולטת)
לפני חודש • 13 במרץ 2024
Menta​(שולטת) • 13 במרץ 2024
באופן ממש לא מפתיע, אני מוצאת את עצמי שוב מסכימה עם אנשים שאני מחבבת באופן כללי ולא מסכימה עם אנשים שגם בדיונים אחרים שלא קשורים לפוליטיקה אני לא אוהבת.
מאסטר ברוס, אינטו, שימודה, ריינסןנג ופרלין, כל הכבוד על הקול השפוי, המאוזן והאמיץ שלכם. זו לא המחמאה הראשונה שאני נותנת לכם, וכנראה שלא האחרונה. ❤️
FootJunky
לפני חודש • 13 במרץ 2024
FootJunky • 13 במרץ 2024
פרלין כתב/ה:
אייבי, איתך ספציפית ממש אין לי חשק לריב. אבל האמירה הזאת מקוממת בעיניי, מה אני אגיד לך. זאת לא פעם ראשונה שאני שומעת את ה: אין לי מקום לרחמים על ילדי מרצחים. כאילו כל האנשים בעזה הם מרצחים או כאילו ילדים אחראיים על איך ואיפה הם נולדו.

אין לך מקום? באמת? או שקשה לעשות מקום כי זה אומר רגע להכיר באנושיות של הצד השני ואם נכיר באנושיות של הצד השני, לא נוכל לקרוא לכתוש אותם, לרסק אותם, להשמיד אותם, זרע עמלק.

למה אני כל כך מתאפקת להגיד את מה שאני חושבת? זה מזעזע אותי, אוקיי? לא כי יש לי חיבה מיוחדת לעזתים, אלא כי ילדים מתים מרעב מזכיר לי את השואה וזה הורג אותי לחשוב שזה קורה לא רחוק מפה ושאנחנו אחראיים לזה, גם אם כתגובה וגם מתוך מלחמה מוצדקת.

מזדהה מאוד עם דבריך פרלין.
העובדה שיש שם ילדים ותינוקות שמעולם לא בחרו בחמאס, לא יודעים בכלל מה זה חמאס.
ברור לחלוטין שצריך לעשות כל מה שצריך כדי להשמיד את חמאס, whatever it takes,
עדיין אפשר וצריך לכאוב על הקטנים חסרי הישע והדעת.
זו סיטואציה מורכבת רגשית, וכפי שרואים בשירשור - לא כל אחד בנוי ללהכיל אותה.
את כן, וזה מדהים בעיני.
-wintermute-​(נשלט)
לפני חודש • 13 במרץ 2024
-wintermute-​(נשלט) • 13 במרץ 2024
עלו כאן דברים מעניינים, קודם כל יש כאלה שאומרים שלא צריך להפגין, משום שזה כביכול פוגע במלחמה.
אני יכול לראות היגיון בעמדה הזאת בשבועות ובחודשים הראשונים למלחמה, כשהמערכות עוד היו בכאוס, והעצימות היתה מאוד גבוהה. אני לא מבין איך היום הפגנה או ביקורת על הממשלה יכולה לפגוע במלחמה או איך היעדרן מסייע באיזשהו מימד.

דבר שני, לא ממש ברור התפקיד של התקשורת בעיני האנשים. התקשורת היא משאב ציבורי, ולכן צריכה לשרת את הציבור. כיום השירות הזה מוגבל לבידור ולעדכון על דברים שמתרחשים, אבל חסר התחום של העברת רעיונות. בעוד כל מיני ראשים מדברים שוטחים את משנתם על נושאים שונים, הדיון נשאר ברמה רדודה, ולא בטוח שהנושאים שמשודרים שם הם באמת הנושאים שראויים למלוא תשומת הלב.

אין לציבור דרך להבטיח שהרעיונות והשאלות שיוצגו לו במהדורות החדשות הם אכן הרעיונות שמשרתים אותו, והשאלות שחשובות לו.
הציבור ירד מהרעיון של להיות שותף בשיח התקשורתי והפך לצרכן פסיבי של מסרים.

זה מאפשר לשלטון לשמר את הסטטוס קוו באמצעות התקשורת ולמנוע כל שינוי לטובה במצבו של האזרח הפשוט, בגלל שסדר היום נקבע על ידי בעלי הכוח שנהנים מהפגיעה באינטרסים של האזרחים.
כחש​(נשלטת)
לפני חודש • 13 במרץ 2024

רגע! רגע! אנשים תעצרו רגע!

כחש​(נשלטת) • 13 במרץ 2024
זה אומר שלא תזמיני אותי לכנס הצדקנות הבא בו נכאב על המסכנים ונתנהג כמו נבלות לכל השאר?
תתקדמי.
לא כל מי שמסתכל למציאות בעיניים ראוי לגינוי או לקריאות גנאי. אפשר לא להסכים גם בצורה מכובדת, פלורליזם וזה יו נואו..

Menta כתב/ה:
באופן ממש לא מפתיע, אני מוצאת את עצמי שוב מסכימה עם אנשים שאני מחבבת באופן כללי ולא מסכימה עם אנשים שגם בדיונים אחרים שלא קשורים לפוליטיקה אני לא אוהבת.
מאסטר ברוס, אינטו, שימודה, ריינסןנג ופרלין, כל הכבוד על הקול השפוי, המאוזן והאמיץ שלכם. זו לא המחמאה הראשונה שאני נותנת לכם, וכנראה שלא האחרונה. ❤️
FootJunky
לפני חודש • 13 במרץ 2024
FootJunky • 13 במרץ 2024
-wintermute- כתב/ה:
עלו כאן דברים מעניינים, קודם כל יש כאלה שאומרים שלא צריך להפגין, משום שזה כביכול פוגע במלחמה.
אני יכול לראות היגיון בעמדה הזאת בשבועות ובחודשים הראשונים למלחמה, כשהמערכות עוד היו בכאוס, והעצימות היתה מאוד גבוהה. אני לא מבין איך היום הפגנה או ביקורת על הממשלה יכולה לפגוע במלחמה או איך היעדרן מסייע באיזשהו מימד.

דבר שני, לא ממש ברור התפקיד של התקשורת בעיני האנשים. התקשורת היא משאב ציבורי, ולכן צריכה לשרת את הציבור. כיום השירות הזה מוגבל לבידור ולעדכון על דברים שמתרחשים, אבל חסר התחום של העברת רעיונות. בעוד כל מיני ראשים מדברים שוטחים את משנתם על נושאים שונים, הדיון נשאר ברמה רדודה, ולא בטוח שהנושאים שמשודרים שם הם באמת הנושאים שראויים למלוא תשומת הלב.

אין לציבור דרך להבטיח שהרעיונות והשאלות שיוצגו לו במהדורות החדשות הם אכן הרעיונות שמשרתים אותו, והשאלות שחשובות לו.
הציבור ירד מהרעיון של להיות שותף בשיח התקשורתי והפך לצרכן פסיבי של מסרים.

זה מאפשר לשלטון לשמר את הסטטוס קוו באמצעות התקשורת ולמנוע כל שינוי לטובה במצבו של האזרח הפשוט, בגלל שסדר היום נקבע על ידי בעלי הכוח שנהנים מהפגיעה באינטרסים של האזרחים.

1. התקשורת אינה משאב ציבורי.
התקשורת (למעט שידורי התאגיד) מורכבת מגופים פרטיים הפועלים למטרה מסחרית.
קשת 12, גוף התקשורת המשפיע בישראל (ערוץ 12, מאקו, N12) למשל, בבעלות קוקה קולה ישראל.
לכן, תפקידה אינו "לשרת את הציבור" אלא להרוויח כסף.

2. הציבור בישראל לא "ירד מהרעיון של להיות שותף בשיח התקשורתי והפך לצרכן פסיבי של מסרים".
הציבור הישראלי שותף בשיח באופן עצים, עם מעורבות מהגבוהות בעולם, ויוכיח זאת כל מה שהתחולל סביב המהפיכה המשפטית, בעד ונגד.
כמו כן, בעידן שלנו "הציבור" מעורב יותר מאי פעם, באמצעות הרשתות החברתיות והטוקבקים.

3. הנקודה האחרונה שלך, על סדר היום של בעלי הכוח שנהנים מפגיעה באזרחים - זה קונספרטיבי מידי בשבילי בשעה הזאת, רק אגיד שלדעתי זה לא נכון בישראל.
Menta​(שולטת)
לפני חודש • 13 במרץ 2024

Re: רגע! רגע! אנשים תעצרו רגע!

יצור קטן ופתטי כתב/ה:
זה אומר שלא תזמיני אותי לכנס הצדקנות הבא בו נכאב על המסכנים ונתנהג כמו נבלות לכל השאר?
תתקדמי.
לא כל מי שמסתכל למציאות בעיניים ראוי לגינוי או לקריאות גנאי. אפשר לא להסכים גם בצורה מכובדת, פלורליזם וזה יו נואו..

Menta כתב/ה:

הכינוי שלך הולם אותך. שאפו.
ivy​(נשלטת)
לפני חודש • 13 במרץ 2024

ivy​(נשלטת) • 13 במרץ 2024
יצור קטן ופתטי כתב/ה:
תתקדמי.

Menta כתב/ה:

רגע, את לא רוצה להודות לי, לזאלו, להוא ולכל השאר עם הקול השפוי *בעינינו*? 😅
זה יכול היה להיות מצחיק, אם זה לא היה כה מביך
anyzeany
לפני חודש • 13 במרץ 2024

anyzeany • 13 במרץ 2024
יצור קטן ופתטי כתב/ה:
תתקדמי.

Menta כתב/ה:

מה שיפה אצל "אבירי חופש הביטוי, הפלורליזם וקבלת האחר" הוא, שהם לא אומרים את דעתם האמיתית והיא : " אני מסכים איתך כל עוד את.ה חושב.ת כמוני".
Menta​(שולטת)
לפני חודש • 13 במרץ 2024

ivy כתב/ה:
יצור קטן ופתטי כתב/ה:
תתקדמי.

Menta כתב/ה:

זה יכול היה להיות מצחיק, אם זה לא היה כה מביך

לי אין שום בעייה לקרוא לך ערלת לב. הנה.
כחש​(נשלטת)
לפני חודש • 13 במרץ 2024

מאוד מבלבל הקטע הזה של להיות צדקנית..

כחש​(נשלטת) • 13 במרץ 2024
אני לא צריכה קודם לנסות בצורה צפויה ועלובה לרדת על מי שלא מסכים איתי?

quote="ivy"]]

זה יכול היה להיות מצחיק, אם זה לא היה כה מביך[/quote]

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי מרץ 14, 2024 1:01 am, סך-הכל נערך 2 פעמים