לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מקור הבדסמ

munin​(נשלט)
לפני חודש • 7 באוג׳ 2024

מקור הבדסמ

munin​(נשלט) • 7 באוג׳ 2024
אני יודע שזה נושא שדשו בו הרבה, אבל בכל זאת, מאיפה הרצון להישלט? הצורך לאבד שליטה לטובת אדם אחר לא מסתדר עם העצמאות שבני אדם מבוגרים מחפשים לעצמם. מאיפה זה בא?

קראתי פוסט של נשלטת לפני כמה ימים על מה היא מחפשת בשולט. מה שיצא מזה בעיקר זה שהיא רוצה מישהו שיודע להסתדר ולסדר. מישהו שידע לנווט ליעד, לתקן קילקולים. מישהו שאפשר לשים עליו את הראש כשיש בעיה ולדעת שהיא פתורה. מצד שני, אני יודע שיש לא מעט נשלטים שמחפשים את המגע המלטף, לשים את הראש בחיק השולטת ולהרגע. ולרוב כל זה גם צריך להגיע עם עונש טוב לפני. ואז הבנתי שלפחות אצל חלק מהנשלטים והנשלטות זה בא מהמקום של צורך בלשחזר את יחסי ההורה-ילד. כנראה שזה היה מקום נעים שקשה לנטוש אותו עם הבגרות.

אני יודע שכל זה לא נוגע בכלל לאלה שמחפשים פשוט כאב פיזי ומנטלי בלי הפסקה (ואולי בעצם אני טועה וזה כן?), אבל היה לי מעניין לחשוב על זה. עכשיו השאלה היא מה גורם לחלק מהאנשים לרצות לשחזר יחסים ככה ולרוב האנשים לא.
ישר
לפני חודש • 7 באוג׳ 2024
ישר • 7 באוג׳ 2024
לפי דעתי זה מגיע מטבע שאלוקים ברא בנו בנפש .כי אחרי הכל הוא האדון שלנו אז שנהנה מזה וגם יש לנו צורך לזה כי זה מה שהנשמה רוצה בפנים
    התגובה האהובה בשרשור
bondman​(נשלט){FLR}
לפני חודש • 9 באוג׳ 2024
bondman​(נשלט){FLR} • 9 באוג׳ 2024
ישר כתב/ה:
לפי דעתי זה מגיע מטבע שאלוקים ברא בנו בנפש .כי אחרי הכל הוא האדון שלנו אז שנהנה מזה וגם יש לנו צורך לזה כי זה מה שהנשמה רוצה בפנים

איש באמונתו יחיה.
לדעתי זה לא בדיוק,
זה יותר בכיוון של הטבע,
אנחנו בנויים להיות חיות שחיות בלהקה
כך שהסגידה והערצה טבועים בנשמתנו.
וגם החינוך שמקורותיו המסורתיים הם דתיים משפיעים כאן

אגב, מה שכתבת יפה.
אפילו אולי אותו רעיון במילים אחרות.