סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חבלים

Taraxacum officinale​(מתחלפת)
לפני שבוע • 10 בספט׳ 2024

חבלים

Taraxacum officinale​(מתחלפת) • 10 בספט׳ 2024
כאחת שאין לה נסיון, אך רוצה להתחיל:
מאיכן קונות חבלים? עדיף אזור השרון או צפון ת"א/ אתרים עם משלוח.
האם נדרשת מניפולציה נוספת לחבלים לאחר הקניה? להרתיח? למרוח איזה משהו שיהיה חלק יותר? גיהוץ?
כמה מטרים לקנות? מה המינימום הסטנרדתי? חומרים טבעיים או סינטתיים? אם העור רגיש מאוד, יש פתרון?
StreetCat​(שולטת)
StreetCat​(שולטת) • 10 בספט׳ 2024
בארץ מאוד נפוץ החבלים הטבעיים, ניתן להשיג כאלה שכבר עברו עיבוד ומוכנים לשימוש בסטודיו מוריקאי.
אני ממליצה גם ללכת אליהם לכמה הדרכות בסיס, ללמוד את כללי הבטיחות וקשרי בסיס.

חבלים סיננטים- יש אתרים שעושים משלוחים של חבלים מוכנים לשימוש במגוון צבעים, גדלים, אורכים.

לא הייתי מתעסקת בכל החלק של הכנה ועיבוד בבית, זה אפשרי אבל דורש השקעה וחומרים ספציפיים.

אם את הולכת על החבלים ממוריקאי - צריך אפשרות להעביר אותם באש (על הגז זה עובד אחלה) מידי פעם.

אם יש רגישות אז לא הייתי רוכשת סט אלא בודקת לפני לוודא שיש רגישות לחבל עצמו ולחומר ממנו הוא עשוי.
Alatar​(שולט){Foxy LAB}

Re: חבלים

Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 10 בספט׳ 2024
Taraxacum officinale כתב/ה:
כאחת שאין לה נסיון, אך רוצה להתחיל:
מאיכן קונות חבלים? עדיף אזור השרון או צפון ת"א/ אתרים עם משלוח.
האם נדרשת מניפולציה נוספת לחבלים לאחר הקניה? להרתיח? למרוח איזה משהו שיהיה חלק יותר? גיהוץ?
כמה מטרים לקנות? מה המינימום הסטנרדתי? חומרים טבעיים או סינטתיים? אם העור רגיש מאוד, יש פתרון?

התשובה שקיבלת מ- streetcat טובה, אבל אני רוצה לחדד כמה דברים

יש, בגדול, כמה סוגי חבלים - טבעי, סינתטי וכותנה. חבלי כותנה. חבלי כותנה לא מתאימים לקשירות שיש בהן מתח על החבל, כי הקשרים עשויים להתהדק ברמה שאי אפשר יהיה להתיר. חבלים סינתטים פחות מומלצים כי יש להם נטיה להתחמם יותר מהר כשמעבירים את החבל ועלולים לגרום לכוויות, ובנוסף את רובם קשה יותר לקשור. זאת הסיבה שמשתמשים בעיקר בחבלים טבעיים -- ג'וט (יוטה) או המפ. בארץ ג'וט נפוץ הרבה יותר.

האורך הסטנדרטי של חבלים בארץ הוא בסביבות ה- 8 מטרים. לרוב קשירות הבסיס צריך בין 4 ל- 8 חבלים.
לא צריך למרוח את החבלים בשום דבר. בטח ובטח שבטח לא להרתיח. החבלים מגיעים מעובדים, ופרט לתחזוקה שוטפת, כמו שכבר נאמר, לא צריך לעשות להם כלום.

כמו שנאמר, ניתן לקנות חבלים בסטודיו מוריקאי, ובהחלט מומלץ לעבור הדרכת בטיחות.
    התגובה האהובה בשרשור