בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בן 51 ונשוי -מכשלה ?

בן כנף​(שולט)
לפני 19 שנים • 3 בנוב׳ 2004
בן כנף​(שולט) • 3 בנוב׳ 2004
כנס של עובדות סוציאליות לא יכול היה להיות יותר צדקני מהדיון המלומד שקראתי למעלה.
אפילו לא אתפלא אם יש בין המגיבות עובדות סוציאליות או לפחות מורות בחטיבת הביניים.
נקיטת עמדה מוחלטת כביכול לטובת "האמת" מדליקה אצלי נורות אדומות, הרגל ישן. האמת הברורה, הידועה, הצודקת ששומר נפשו יציית לה ורק לה.
למה? כי צריך לעשות כך ולא אחרת. לא אומר/ת המגיב/ה - האמת שלי או טוב לי, אלא ה א מ ת.
ולכן אוי ואבוי למי ש"משקר", "בוגד" ושאר סטיות חולניות כאלה. דין בוגדים הרי לתלייה או לפחות לסקילה. ומי שקושר קשר אהבה/תשוקה מחוץ למסגרת נשואיו ובלא ידיעת בן/בת הזוג האו/היא בוגד/ת.

ילדים שהורייהם התגרשו נפגעו במקרים רבים לא פחות מאלה שנותרו יחד וחיו "בשקר". כך או כך הילדים בוודאי שאינם מרוויחים והחיים בכלל יזמנו גם להם את הצלקות שלהם. איזה עולם מעורבב עם רע וטוב יש לנו הא?

אז שכל אחד ינהג על פי שיקול דעתו נוכח מורכבות חייו.
שכל אחד יחפש את הקשר או הקשרים או המפגשים שלדעתו נכונים לרגע נתון וימשיך לחפש תמיד אחר דרכים לשפר קיימים או אחר טובים יותר.

אני שם, במחלקת ההתנסויות, מאושר כשאני פוגש מישהי שאני מרגיש שטוב שפגשתיה.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 3 בנוב׳ 2004
שמתם לב שכל המצודדים בבגידה הם רק הבוגדים עצמם?
אותם נשואים שנמאס להם לאכול באותה מסעדה, אבל לא יכינו לבני/ות זוגם פיקניק כדי לשבור את השגרה, הרי יותר קל ללכת למסעדה אחרת מאשר לטרוח ולהכין ארוחה רומנטית לשנים, או אולי לשלושה או ארבעה...
יש כל כך הרבה פתרונות יצירתיים לפתור את בעיית השחיקה בזוגיות לכל מי שמוכן לטרוח ולהתאמץ לשם כך, למי שהזוגיות חשובה לו/ה ובן/בת זוגו יקרים לו/ה.
הרבה יותר קשה לדבר, להעלות בפני בני הזוג שלנו את התשוקות הסמויות והפנטזיות, אנחנו לפעמים יוצאים מנקודת הנחה שלא תמיד נכונה שבני זוגנו שמרנים מדי, אולי הם בסתר ליבם חולקים את אותה הפנטזיה ואף פעם לא ידעתם? אולי אף פעם הם לא נחשפו לפנטזיה וכשיחשפו היא תדליק גם אותם? אולי הם יגידו שהם לא בקטע אבל מתוך אהבה אליכם ורצון שיהיה לכם טוב אין להם בעיה ש"תאכלו בחוץ" מדי פעם?
ניסיתם? נתתם לבני/בנות הזוג את האפשרות לבחור?
ההסתרה כמוה כשקר.
אתם מונעים מאנשים שאתם טוענים שאתם אוהבים את האמת.
אז אולי תקראו לי צדקנית טרחנית, שיפוטית וביקורתית, ואולי אפילו אני כזו.
אבל אני אדם ישר ואני גאה להיות כזו.
אני אתמודד עם הפחדים שלי ועם הקשיים שלי מבלי למצוא מילוט בשקר. גם מול עצמי וגם מול אנשים שיקרים לי. את המערכות הזוגיות שבניתי בעבר ואת זו שאבנה בעתיד אני אבסס תמיד על תקשורת טובה, כנות ורגישות אחד לצרכי השני.
קשה - נכון, אבל שווה את הכל!
melody
melody • 3 בנוב׳ 2004
האמת היא, שקשה לי לנקוט עמדה חד משמעית בדיון הזה.
אני נוטה להסכים עם רוב דבריו של בן כנף... אבל גם נוטה להסכים עם חלק מדברי ים וציפי, וכנראה שזה נובע בעיקר בגלל הרצו התמידי להיות אדם טוב יותר, ישר וכנה - ולאו דווקא בסיטואציות המובאות כאן - כי אני את שלי, כאמור, כבר ביצעתי ביושר, כשהתגרשתי.

אבל אני בהחלט חצויה בדעותי בקשר לפתרונות...
zipi62

בן כנף

zipi62 • 3 בנוב׳ 2004
שמחה לראות אותך כאן...
ולשמוע את דעתך השונה מדעתי...

אם היינו חושבים אותו הדבר היה מאוד משעמם פה ואולי בחיים בכלל...
אבל להפוך דיון פורה להתקפה אישית זה כבר משהו אחר...

אגב מה יש לך נגד עובדות סוציאליות או נגד מורות בתיכון icon_wink.gif

אני אישית לא זכיתי להיות כזאת...

zipi49
אריאנה​(שולטת)
אריאנה​(שולטת) • 3 בנוב׳ 2004
dave1953 כתב/ה:
כאשר מדובר באשה בת למעלה מ-50 , אין מדובר על חתונה אלא כיף (פריבילגיה שלנו הבוגרים........) בלבד.[

ים_yam כתב/ה:
אין לי בעיה שתפנו לבוגרות עם פריבילגיות...
פשוט תכבדו את אותן צעירות שמבקשות שלא תפנו אליהן בהצעות...

בתוך כל הדיון הצודק הזה
האם לרגע עלה בדעתכם, שרחמנא לייצלן, חיי זוגיות יציבים הם נחלתם ומוּשָׂא ציפיותיהן גם של נשים בוגרות?

אני בעד הכלל "לכבד את רצון הזולת". לא מחייב שדבר שבגדר פריבילגיה לאחד, הוא בהכרח בחירתו של אחר.
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 3 בנוב׳ 2004
שקר הוא שקר
ושקרן הוא שקרן
Anan-Sagol​(שולט)

תגובה לא לעניין

Anan-Sagol​(שולט) • 3 בנוב׳ 2004
קראתי בריפרוף והתענגתי, התוכן אחר הסיגנון אחר והדעה כבעייני המתבונן. המאבק היה שווה
shifha1
shifha1 • 3 בנוב׳ 2004
לשאלתך דייב
לא מוצאת מכשלה ממשית בעובדת היותך נשוי ולא מוצאת מכשלה בגילך
מכירה מערכות יחסים בין נשואים שנמשכים תקופה ארוכה לפחות 4 שנים מאז נחספתי לנושא.
דווקא לשולטים הנשואים הרבה יותר קל לממש מאשר לנשלטים הנשואים.

באנשים החיים בשלמות - " אושר-מוחלט" כלומר לאלו המביטם במראה כול יום ואומרים :
אני שלם - אני ישר עם עצמי - אני עקרוני ובכול מחיר - לעולם לא משקר לעצמי !!!
יכולה רק לקנא .

לחיות במערכות כפולות , במיוחד ב- bdsm סיטואציה מתסכלת למדי , קיים קושי גדול
במימוש ומיצוי אמיתי של שתי המערכות, לפחות בצד הנשלט. ואז... מתפשרים .......

ילדים - זה נכון הם רואים הכול !!!!!
כך או כך הם "אוכלים אותה" אבל , תזכרו , אהבה ממתיקה את הגלולה.
Scorpio1120​(שולט)

מבוגר ונשוי

Scorpio1120​(שולט) • 3 בנוב׳ 2004
סיפורה של ים ים ראוי לקנאה .. ובודאי לחיקוי .ילדים מסוגלים להבין אבא שאוהב אישה אחרת
ולהמשיך לאהוב אותו. אבל לא אבא שקרן ובוגד.
אבל יחד עם זאת כמספר האנשים כך מספר התכונות ולכל תכונה אפשר למצא שותף.
וכמספר האנשים כך מספר הבעיות כפל מאה. ואין אנו בני התמותה ילודי אישה אמורים להוציא משפט.
אבל בהחלט מותר לנו לבחור את שותפינו.
Rona1​(שולטת)
לפני 19 שנים • 5 בנוב׳ 2004

ציפי, לא מבינה אותך

Rona1​(שולטת) • 5 בנוב׳ 2004
מה הבעיה ??????????????????????????