בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה קטנה על בטיחות

ווילי וונקה
לפני 19 שנים • 4 בנוב׳ 2004

שאלה קטנה על בטיחות

ווילי וונקה • 4 בנוב׳ 2004
שאלה קטנה למנוסים יותר.
לכמה זמן מותר לקשור שדיים של אישה עם חבל (קשירה שתבמונות לפעמים רואים איך הם נהיים סגולים מעט).
לכמה זמן מותר לשים אטבי כביסה מצויים על הפטמות?
תודה לעונים.
בוב​(נשלט)
לפני 19 שנים • 8 בנוב׳ 2004
בוב​(נשלט) • 8 בנוב׳ 2004
ראשית חשוב לציין שאינני רופא והתשובה שלי מבוססת על ידע כללי בלבד.
ייתכן שאני טועה.

איבר כלשהו, שתחלופת הדם בו נעצרת למשך זמן של שעתיים והלאה, צריך לעבור כריתה מאחר והגיע למצב של נמק.

לגבי עצירת הדם בתוך איבר ושחרורו חזרה אל מחזור הדם -
יחד עם הדם החוזר מהאיבר זורמת גם כמות מזערית של רעלים, איתה מסוגל הגוף להתמודד.
כאשר זרימת הדם נעצרת רעלים אלו אינם מתנקזים החוצה - אלא נאגרים.
כאשר מדובר בכמות מספקת - שחרור של הרעלים האלו חזרה אל מחזור הדם בבת אחת יכול לגרום אפילו ל **מוות**. לגבי כמויות ומשך זמן... אין לי מושג.
זו הסיבה שרק רופאים מוסמכים לשחרר חוסמי עורקים, ורק רופאים מוסמכים לטפל בפגיעות מעיכה - בהן יש עצירה של זרימת הדם.

אני אישית לא הייתי נותן לשדיים להגיע לצבע סגול.

שוב - המידע הזה הוא מידע כללי שלי בלבד - ועשוי להיות לא מדוייק, או שגוי. קחו לתשומת לבכם.
teacher​(שולט)
לפני 19 שנים • 14 בנוב׳ 2004

צילומי קשירות באינטרנט

teacher​(שולט) • 14 בנוב׳ 2004
בהרבה מקרים מה שרואים בצילומים הוא לא סשן אמיתי.
זהו PHOTOSHOOT שנועד למטרה אחת - צילום.

לפעמים יש צוות של אנשים שעובדים על הדבר הזה, כשהדוגמנית שוכבת ברגיעה על הרצפה,
ורק כמה רגעים לפני הצילום עצמו היא מורמת, מצולמת ומייד מורדת.
ומי שרואה את התמונה לא יכול לדעת זאת.

לגבי הצבע הסגול - אין שום בעיה לשים קצת איפור סגול על השד.
למרות שהוא משנה את צבעו דיי מהר. אם תנסה לקשור אותו חזק, במיוחד על נשים בהירות מאוד,
הצבע ישתנה לאדום סגול בכל מקרה תוך כמה דקות.
צריך לשים לב ולא לקשור עד לעצירת דם מוחלטת, וככל שהקשירה חזקה יותר כך צריך לשחרר אותה מוקדם.

לגבי אטבים ומצבטים, יש כמה סוגים.
הם מתחלקים לאלו עם לחץ קבוע ואלו המספקים לחץ תמידי.
האחרונים גורמים יותר נזק ככל שהם נשארים יותר ולא רק לזרימת הדם
אלא ממש לרקמות.

תלוי במצבט - תלוי בסאבית עצמה - נסה לא לעבור את ה-20 דקות.
וגם אז - שים לב איך אתה משחרר את זה.
זה כאב אחר לחלוטין.

teacher
הוא​(שולט)

טיצ'ר בקרטוב

הוא​(שולט) • 14 בנוב׳ 2004
הם מתחלקים לאלו עם לחץ קבוע ואלו המספקים לחץ תמידי.

נראה לי שהתכונת למספקים לחצ משתנה
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

איך בדיוק הגעניו לחשון של שעתיים לפני נזק בלתי הפיך?

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 14 בנוב׳ 2004
משום מה נשמע לי שהנזק מגיע הרבה לפני שיעברו השעתיים...

לגבי כמה זמן אפשר, קשה לי להאמין שמישהו, גם רופא מומחה לא יוכל לתת לך תקציב זמן מדויק, כזה המפורק לתוך כמה זמן מתחיל להיגרם נזק, ומתי מתחיל להיגרם נזק בלתי הפיך.

כמות המשתנים המשפיעים עך כך גדולה מכדי להגיע לנוסחה כלשהי....

אני יכול להציע לך גישה אחרת, המבוססת על סדרה של שאלות הלערכת סיכונים:

icon_question.gif מה השותפ/ה שלך ואת/ה מנסים להשיג על ידי הפעיולת המסוימת (כמו קשירת שדיים או אטבים)?
האם המטרה היא גרימת כאב, השפלה, הגבלת תנועה, יצירת תחושה על העור?

התשובות לשאלה זו יעזרו להבין קודם האם בכלל יש צורך בסיכון הנובע מקשירה הדוקה או מלחץ חזק על הפטמות.

למשל, שגיאה נפוצה בקשירת ידיים היא האמונה שאם החבל לא הדוק עד שהידיים מכחילות, לא הישגת את מטרת הקשירה.
ברוב המקרים, המטרה בקשירת ידיים היא למנוע שימוש בידיים - למשל כדי ליצור תחושת חוסר אונים אוו כדי שהידיים לא ינסו למנוע פעילות אחרת.

לשם כך, איך צורך להדק את החבל על פרק כף היד - להפך, יש צורך במרווח בין כריכות החבלים לבין העור שדרכו ניתן הלעביר שתי אצבעות.

דוגמה אחרת היא אטבים על הפטמות.

ברוב התמונות האטב נמצא על הפטמה, בעוד שרובנו מקפידים במציאות למקם את החלק שמפעיל
לחץ על העטרה (החלק שמקיף את הפטמה - Areola, ובדרך כלל נראה כעיגול בצע כהה מעט יותר צבע העור).

לפטמות עצמן יש יכולת יותר נמוכה לעמוד בלחיצות חזקות, בהשוואה לאזור של העטרה.
שני איזורים אלו גורמים לתחושות שונות, ושווה לנסות את שניהם, כדי לראות איזה מהם מביא לתגובות יותר מתאימות לשניכם.

הבעיה היא, שהאזור של העטרה פחות פוטוגני לדעת מפיצי התמונות, כנראה, ולכן רואים פחות תמונות המציגות שימוש באזור זה.

לחץ באזור העטרה גם מקטין, בדרך כלל את הסיכון של פגיעה בזרימת דם, הגבוה יותר מלחץ הפועל באזור הפטמות.

icon_question.gif מהם הסיכונים הכרוכים בפעילות שנבחרה?
למשל, בקשירה של פרק כף היד הסיכונים הם: הגבלת זרימת הדם מעבר למקום שבו עובר החבל, מעיכה של גידים ועצבים שהחבל לוחץ עליהם.

לכל פעילות שנוכל לחלום עליה, ניתן למצוא ברשת ים של מידע שנכתב עליה על ידי אנשים שונים.
איסוף של החומר בנושא יאפשר לנו יותר מידע על הסיכונים, וגם על דרכים למנוע או להקטין אותם.

icon_question.gif אילו סימנים יאפשרו לי ולשותפ/ה שלי לזהות האם אחד הסיכונים מתחולל תוך כדי המשחק?
בקשירה של פרק כף היד, אנחנו מדברים על תחושה כאילו נמלים מטיילות על העור, קור או חום בכף היד ועל אבדן תחושה או יכולת להזיז את כף היד.
ניתן לבדוק את התופעות האלו על ידי נגיעה על פני העור של הנקשר/ת.

icon_question.gif שיקול דעת משותף והסכמה מודעת
עכשיו שאנחנו יודעים מה אנחנו רוצים לעשות, ומהם הסיכונים, יש מקום לשיחה בנושא בין השותפים למשחק.

מדברים על מה אנשחנו רוצים לעשות, מהן הציפיות, הפחדים והחרדות הקשורים לכך, מהם הסיכונים ומה צריך כדי להקטין אותם.

וביחד, מקבלים הסכמה על מה יכול להיכלל בתוך המשחק, ומהם אמצעי הבטיחות הנדרשים בהכנות, במהלך המשחק ואחריו. כן, ישנן תופעות שעלולות להופיע שעות או ימים לאחר מהחשק המשותף - תארו לעצמכם מה הממשעות של השארת סימנים מתחת לעור עבור שאבית נשואה, שאין לה שום דרך להסתיר את השדיים מבעלה לפרק זמן של כ-10 ימים עד שהסימנים הכחולים יסיימו לעבור דרך קשת הצבעים של כחול-סגול-חום-ירוק-כלום.

icon_idea.gif נראה לכם מוגזם או יותר מדי מאמץ?
להיות דומ/ית פירושו בשבילי קודם כל אחריות לסאב/ית.
אחריות שבה סדר העדיפות הוא הבטיחות הפזיית והנפשית של מי שאני משחק איתה, הרבה לפני ההנאה שלי.

לדעתי, קשה לקחת אחריות כזו על עצמך, אם אין לך מושג מה משמעות אותה אחריות.

קצת קשה לפתור בעיה כמו חבל שהתהדק תוך כדי משחק אם לא התכוננת מראש וקנית מספרי חובשים - כאלו שיאפשרו לחתוך את החבל מבלי להסתכן בפציעה של היד, במקרה חירום.

עוד יותר קשה לראות אדם שחשוב לך שנפגע תוך כדי משחק שנועד להנאה של שניכם...

אז כן, בצילומים זה נראה פשוט וקל - אבל מה שלא מראים לנו אלו כל ההכנות עד לצילום, את כל הפעימים שהתמונה צולמה, אבל לא הצליחה, וגם לא מספרים לנו על המקרים בהם גם בצילום דוגמנות הסתיים בנזק שנגרם למישהו/י.
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 14 בנוב׳ 2004
ל"הוא" -
התכוונתי למה שאמרתי, המצבטים עם לחץ קבוע הם כאלה עם הברגה או מנגנון דומה,
שאם הרקמה שהם תופסים מתכווצת/קורסת וכו' הם פשוט נושרים כי הם לא ממשיכים ללחוץ.

הסוג השני כמו אטבים וקליפסים מסוגים שונים, ממשיכים ללחוץ גם כאשר הרקמה שהם תופסים כבר מכווצת, והם גורמים ליותר נזק לרקמות לאורך זמן.

דן קאפ סיכם את זה מצויין - הערכת סיכונים זה משהו שמצליח איכשהו להתמוסס בלהט הביצוע.
תכנון וחשיבה מראש, ימנעו חלק גדול מהתקלות האפשריות...

ליל מנוחה
teacher