בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לאינטלקטואלים שבנינו

misfit38
לפני 19 שנים • 16 בנוב׳ 2004

לאינטלקטואלים שבנינו

misfit38 • 16 בנוב׳ 2004
שלום, אני עושה עבודה "קטנה" על מגדר בספרות, ובחרתי לעשות על הספר "חיי נישואים" של דוד פוגל, עכשיו זה ספר שאי אפשר למצוא עליו חומר, או בכלל על האישה ששולטת בבעלה ומתנהגת כמו כלבה סדיסטית. אז אמרתי זאת לחברה שלי (שעושה כמובן על אגדות ילדים, כמה פשוט.) והיא הפנתה אותי לאתר הזה, אולי בצחוק אולי ברצינות בכל אופן החלטתי לנסות. אז- מי שקרא את הספר או דומה (אולי למשל אילוף הסוררת של שיקספיר רק שהסוף קצת מאכזב.) שעוסקים בנשים כחזקות יותר (מה שבדרך כלל לא מופיע בספרים) אז ישפנה אותי לספרים דומים או תאמרו לי מה אתם חושבים על הספר הזה. בכל אופן אם אני כבר כאן באתר של סאדו- אז חיי נישואים זה על תיאה אישה סדיסטית שמתעללת בבעלה ונהנת מכל רגע, היא בוגדת בו ומשקרת לו ומרוששת אותו.. והוא מזוכיסט מושלם (אידיוט! אידיוט..) מכל הכאב הזה יש לו ניצוץ של תענוג. ספר מדהים.

תודה לכם יקירי.
תאיר​(נשלטת)
לפני 19 שנים • 16 בנוב׳ 2004
תאיר​(נשלטת) • 16 בנוב׳ 2004
לא מכירה את הספר אבל אם את מחפשת נשים שולטות וגברים קטנים בספרות העברית חפשי אצל חנוך לוין.
ורה
לפני 19 שנים • 17 בנוב׳ 2004
ורה • 17 בנוב׳ 2004
איזו שאלה, ונוס בפרוות!
(venus in furs)
של זאכר-מזוך.
Agnon​(שולט)
לפני 19 שנים • 11 בדצמ׳ 2004
Agnon​(שולט) • 11 בדצמ׳ 2004
חיי נישואים. ספר מדהים בכלל ובעיקר למתעניינים בתחום הבדסמ, הלוואי ומישהוא היה כותב ספר מקביל לשליטה גברית.
misfit38
לפני 19 שנים • 11 בדצמ׳ 2004

מזוכיסט=אידיוט

misfit38 • 11 בדצמ׳ 2004
זה לא מה שאמרתי.
אם היית קורא את הספר.. היית מבין.. אולי.
פטרוניוס{TooT}
לפני 19 שנים • 12 בדצמ׳ 2004

מיספיט,

פטרוניוס{TooT} • 12 בדצמ׳ 2004
אני בספק אם תמצא בסיפורת העברית את מה שאתה מחפש, אבל שווה לך לחפש במקורות, ובמקרה של העניין לפנינו - בכתביו של פון מאזוך.

לעניין קטרינה מאילוף הסוררת - אם לא הבנת שהיא סאבית שמחפשת אדון ראוי לאורך כל המחזה, כנראה שאתה באמת לא בקטע...

בברכה,

ג"פ
misfit38
לפני 19 שנים • 12 בדצמ׳ 2004

פטרוניוס?

misfit38 • 12 בדצמ׳ 2004
יכול להיות, הסתכלתי על זה בראייה יותר פמניסטית על הגבר שמדכא אותה וכאלה.
(בעיקרון זה שנתקלתי בספר מדהים שעוסק במפורש בסדיזם ומזוכיזם לא אומר שזה הרעיון של העבודה..) אבל- יצא לי לקרוא עד האמצע של "ונוס בפרווה" לא סיימתי את הספר אז אני לא חושבת שיש לי ממש זכות להגיב, ובכל זאת, לא מה שציפיתי, בכלל עדין לא הבנתי את הקטע עם הפרווה.. אולי בגלל צער בעלי חיים.. לא יודעת. וגם זה יחסים בין שני אנשים.. אין הרבה דמויות באמצע אין עלילה מורכבת אין אלפי רבדים כמו ב"חיי נישואים" זה סתם ספר שנראה לי עוסק במזוכיזם נטו ואולי קצת בין. אבל מצד שני, בטח בגלל זה הפנתם אותי. ושוב זה לא הנושא המפורש של העבודה..

המורה שלי המליצה על "חפץ" של חנוך לוין.

אה, ואני נקבה.
duches
לפני 19 שנים • 19 בדצמ׳ 2004

עוד עצה...

duches • 19 בדצמ׳ 2004
אם זה עדיין רלוונטי,
icon_idea.gif
קיים קורס בחוג לספרות באוניברסיטת ת"א בשם "קריאה בכתביו של המרקיז דה סאד ומאזוך". רשימת הקריאה של הקורס מכילה מאמרים רבים ומעניינים, בין השאר, בעניין "וונוס בפרווה" (יעזור להבין את "הקטע עם הפרווה", ועוד דברים רבים).
אם את קשורה לאוניברסיטה, לא תהיה לך בעיה להשיג, אם לא - יש מצב שיש לי את זה איפה שהו. תודיעי לי אם את מעוניינת.
Agnon​(שולט)
לפני 19 שנים • 19 בדצמ׳ 2004
Agnon​(שולט) • 19 בדצמ׳ 2004
אם את צריכה עוד דוגמאות מספרות עברית, אז יש לעגנון (לא אני , הסופר icon_smile.gif ) הרבה מאוד הבלחות לכיוון הנושא. כאשר אלו שעולות לי לראש ככה בשלוף זה הספר שירה, שבו יש מספר אזכורים ופרק אחד שהוא ממש בתחום ומאוד מדוייק כמו שרק עגנון יכול (עמ' 112 ) . וכמובן יש את האדונית והרוכל