שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מונוגמיה בעידן החדש

זאלופון​(שולט)
לפני 19 שנים • 26 בינו׳ 2005
זאלופון​(שולט) • 26 בינו׳ 2005
מה השאלה בעצם? אם אתה מדבר על ריאליות סטטיסטית - תשובה תתקבל לא כאן אלא במחקר סטטיסטי של אחוז הבוגדים מול אחוז המונוגמיים. אם אתה מתייחס לריאליות תרבותית - התרבות משדרת מצד אחד מתירנות, מיניות, חומרניות ואינדיבידואליזם, ומצד שני מטיפה חזק מאד למונוגמיות ונאמנות, כך שמבחינה תרבותית שתי האופציות ריאליות. אם מדובר על ריאליות מבחינת טבע האדם - אישיות האדם היא תוצר של גנטיקה ותרבות. על הפן התרבותי כבר דיברנו, והפן הגנטי לא השתנה בצורה דרסטית באלפי השנים האחרונות, כך שמבחינה "טבעית" לא פחות ולא יותר ריאלי להיות מונוגמי היום מאשר בימי הביניים או בתקופת האבן. כך שכמו שכבר אמרו לפניי, נותרנו עם הזווית האישית של כל אחד ואחד. יש כאלה שלא תהיה להם בעיה עם מונוגמיות ויש כאלה שתמיד יפזלו. יש את מי שיכול לקיים נישואים פתוחים ויש את מי שיתחרפן מקנאה. אין תשובה גלובלית, אלא תלויה באנשים הספציפיים במערכת היחסים.
purple butterfly{ׁ(S)}
purple butterfly{ׁ(S)} • 26 בינו׳ 2005
נכון , כמו שציין טיצר הכל נגיש ופתוח יותר היום
אבל
ניסיתי לשאול את עצמי האם למרות מסירותי הענקית לאדוני ,אהבתי האין סופית אליו וההערכה הגדולה שלי אליו - האם באמת לא אוכל להנות מסשן עם אדון אחר עליו אני סומכת ?
האם התמסרותי אליו באותו הסשן פרושו שאני "בוגדת" באדוני ?
האם התמסרותו לסאבית אחרת במהלך סשן פרושו בגידה ?
ובכן , כמובן שלא
א ני וגם הוא יכולים בהחלט להנות עם אנשים אחרים גם ללא פחד שזה משפיע על מערכת היחסים בננו . וכל זאת מכיון שאין אנו באים למצב כזה מתוך פחד וחשש למערכת הזוגית - כי אם נהפוך הוא
ממקום שברור לנו כי מקומנו יחדיו הינו מצב שבחרנו בו ואנו משמרים ועובדים על כך כל הזמן .
הוא יכול להעניק לאחרת מבלי לקפח אותי כלל וההפך
הענין הוא לחלוק את זה כמו כל דבר אחר ולהסכים על כך .
Tame
Tame • 26 בינו׳ 2005
זה יפה,
למרות שזה עניין שלכם ולא הרבה זוגות יסכימו איתכם שסשן עם אחרים לא נחשב בגידה.
כנראה שגם ההגדרה לבגידה היא סובייקטיבית.
Aragorn​(שולט)
Aragorn​(שולט) • 26 בינו׳ 2005

אני לא חושב שהאינטרנט והסלולרי שינו באופן מהותי את הדרך שבה אנשים מכירים.
רובם ככולם של הזוגות שאני מכיר, הכירו לראשונה פנים אל פנים.
וגם אצלי הקשר הראשוני, עם כמעט כל החברות שהיו לי, נוצר כשנפגשנו פנים אל פנים.

אני גם לא חושב שוידאו-צ'אט ושירותי הדור השלישי בסלולר יגרמו לשינוי.
הדרך הטובה ביותר ליצירת קשר בן אנשים תהיה תמיד החלפת מבטים רבת משמעות icon_wink.gif
כאשר שני האנשים נמצאים בסביבה הטיבעית שלהם icon_smile.gif

הסיבה לכך היא שהזמן הכי טוב להכיר בחורה הוא כשהיא
off guard and least expects it icon_wink.gif

ניתן לראות זאת גם מעריכת אנלוגיה לתחום התחבורה
התקדמות בתחום זה גרמה לכך שבתוך כמה שעות אנשים יכולים לעבור מיבשת אחת לאחרת
ולמרות זאת, מחקרים הראו שרוב הזוגות גרים במרחק שלא עולה על חמש רחובות icon_smile.gif

כך שלפי דעתי שום דבר לא השתנה
ומבחינה עקרונית שום דבר גם לא יכול להשתנות
ולכן כל מה שהיה אפשרי בעבר אפשרי גם כיום.

Gwumir​(שולט)
Gwumir​(שולט) • 26 בינו׳ 2005
אני חושב שכולם שואפים למונוגמיות מושלמת ומספקת.
כולן חולמות על הנסיך על הסוס הלבן שיקח אותן אל הארמון
כולם חולמים על המושלמת לחיות איתה בתוך חלום
וכמובן לחיות באושר ועושר עד קץ כל הימים.
הבעיה היא שהזמן עושה את שלו והזוגיות הופכת למובן מאילו. הריגושים הולכים ומתמעטים ושוקעים לתוך עייפות כללית ואז מחחילם לחפש ריגושים במקומות אחרים, עם תכנים חדשים (BDSM)
השאיפה למונוגמיות קיימת אבל הבעיה היא לשמר אותה על אש גבוהה כל הזמן. לא כולם מצליחים. חלק גדול אפילו לא מנסה אלא מוותר.

---------------------------------
זאת ההודעה הראשונה שלי בכלוב icon_smile.gif
Dark Artist​(שולט)

המהפכות שאתה מדבר עליהן בהחלט הביאו שינוי

Dark Artist​(שולט) • 26 בינו׳ 2005
אבל לא רק.התקופה עצמה של הפוסט מודרניזם הביאה למצב בו האינדיבדואליזם קיבל במה גדולה יותר וכל מה שקשור לכלל הולך ומתפורר.המוסד של הנישואין כבר היום מתברר בתור פיתרון לא נכון לזוגיות מונוגמית.זה נכון שהמוסד הזה עדיין דומיננטי ברוב התרבויות אבל אפשר לשים לב שבניגוד לעבר כמות הזוגות שמתגרשים לאחר שהתחתנו היא גדולה מאוד(כמעט חמישים אחוז)
ובעקבות מוסד הנישואין גם זוגיות מונוגמית הפכה להיות בעייתית בגלל שפע הפיתויים הפכו להיות יותר נגישים כמו שרותי הכרויות ופורומים של סקס דיסקרטיים.בוודאי שיש אנשים שיאמרו כי הכל טמון באופי של האדם.אבל בכל זאת קשה להתעלם מהגירויים החדשים.לנהל חיים מונוגמיים בעידן כזה הם קשים אך גם אפשריים.פשוט צריכים להיות מודעים לכל הגירויים,לשמור על ראש פתוח בצורה כזאת ששני הצדדים מוכנים,להסתכל על הצד השני בתור אינדיבידואל עם רצונות משלו וחלל משלו ורק לאחר מכן בתור בן זוג.כך אפשר לצלוח את השינויים של המאה ה21 לדעתי.
Yosefus​(שולט)

מה אתם מגעגעים ?

Yosefus​(שולט) • 26 בינו׳ 2005
והרי המונוגמיה היא המצב הלא טבעי, ולא להפך !
אדון החלומות
לפני 19 שנים • 27 בינו׳ 2005
אדון החלומות • 27 בינו׳ 2005
Gwumir כתב/ה:
אני חושב שכולם שואפים למונוגמיות מושלמת ומספקת.
כולן חולמות על הנסיך על הסוס הלבן שיקח אותן אל הארמון
כולם חולמים על המושלמת לחיות איתה בתוך חלום
וכמובן לחיות באושר ועושר עד קץ כל הימים.
הבעיה היא שהזמן עושה את שלו והזוגיות הופכת למובן מאילו. הריגושים הולכים ומתמעטים ושוקעים לתוך עייפות כללית ואז מחחילם לחפש ריגושים במקומות אחרים, עם תכנים חדשים (BDSM)
השאיפה למונוגמיות קיימת אבל הבעיה היא לשמר אותה על אש גבוהה כל הזמן. לא כולם מצליחים. חלק גדול אפילו לא מנסה אלא מוותר.

---------------------------------
זאת ההודעה הראשונה שלי בכלוב icon_smile.gif

איחולי על זה שזו ההודעה הראשונה שלך בכלוב,
ולכבוד הוא לי שההודעה הראשונה שלך ניפתחה בשירשור שלי.

אך אני מתנגד נחרצות לאמירה "כולם שואפים למונוגמיות מושלמת ומספקת"
אני גם מתנגד נחרצות לאמירה "כולן חולמות על הנסיך על הסוס הלבן שיקח אותן אל הארמון"
ומתנגד אפילו לאמירה "כולם חולמים על המושלמת לחיות איתה בתוך חלום"

בכלל - ככלל אני מתנגד לרוב האמירות שמתחילות במילה "כולם"

החלף את המילה "כולם" במילה "הרוב" בשלב ראשון...
וגם אז אני לא בטוח שזה יהיה ממש נכון.
עיצה - הימנע מהכללות.

ברוך הבא לכלוב.
Gwumir​(שולט)
Gwumir​(שולט) • 27 בינו׳ 2005
אתה צודק עדיף היה אם הייתי מסייג את עצמי.
אני עדיין חושב שהרוב רוצים מונוגמיות, אבל לאחר תקופה מונוגמית העניינים מתחילים להתעייף

תודה רבה
Lilu-FemdoM{Pon}
Lilu-FemdoM{Pon} • 27 בינו׳ 2005
זוגיות במילים אחרות היא חברות טובה ועמוקה, המושגים של פעם קיבלו תפנית כיום, המשמעויות התרחבו , קיבלו הרבה פנים , וכל מה שנותר לנו הוא לבחור מה מתאים לנו, אי אפשר לצאת קבל עם ועדה בנושא שכזה, שהרי זה משתנה מזוג לזוג והרי כולנו שונים אחד מהשני.
אני מסכימה עם זה שיש מן הטוב והנחת והשקט בלהיות עם אדם אהוב , חבר, מישהו שניתן לסמוך עליו שתמיד יהיה שם בשבילך , אך למרות הרצון שלנו להיות עם בן זוג ומוקפים בחום ואהבה תמיד אנחנו מחפשים את הפינה שלנו את הלבד שלנו ואת החוויות הפרטיות שלנו.

מונוגמיות לא יכולה להתקיים מסיבות אלה ברוב המקרים. דעתי שלי. מנסיוני שלי.
אך , שוב, כל אחד ונסיונו ועולמו, יעשה ככל העולה על רוחו icon_smile.gif