שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

זמנים וסיבולת

Tamashi Nawa​(שולט)
לפני 19 שנים • 29 בינו׳ 2005

זמנים וסיבולת

Tamashi Nawa​(שולט) • 29 בינו׳ 2005
לאחרונה, בעקבות קשר אשר בו מצאה עצמה סאבית במצב הטבעי ביותר עבורה - קרי, על בירכיה, נשאלה השאלה כמה זמן מסוגלת סאבית להישאר על בירכיה, והאם אין זה כואב.

נא להתייחס לאספקטים ולמצבים השונים כגון עם או בלי שמיכה לריפוד, ריצפת עץ או שיש, וסאבית מסורה או מפונקת....
baby(expired)​(לא בעסק)
baby(expired)​(לא בעסק) • 29 בינו׳ 2005
יקירי, עבורי , בלי קשר לעובדה שיש לי ברך ביונית, יש רק דרך אחת:

מגני ברכיים שחורים כאלה, של כדורעף? אתם יודעים, כאלה שעולים 60 ש"ח בחנויות ספורט?

אין על זה.

חבל על הברכיים...

שימרו עליהן...

בייבי
nephele​(אחרת)
nephele​(אחרת) • 29 בינו׳ 2005
הבעיה, אצלי, היא לא משך זמן ההשארות על הברכיים...
הבעיה היא הקימה אחר כך...
כשהרגליים לא מצייתות למוח...
רגליים מרדניות!

נפילי.
עט_הסקנדל​(נשלטת)

ברכיים

עט_הסקנדל​(נשלטת) • 29 בינו׳ 2005
לי הברכיים מתחילות לכאוב אחרי כמה דקות...
כואב במיוחד להתהלך על ארבע icon_sad.gif

לדעתי, כדאי מאוד לגלות רגישות לנושא, חבל על הברכיים
lori{ע_מ}

Re: זמנים וסיבולת

lori{ע_מ} • 29 בינו׳ 2005
Abyss כתב/ה:
נשאלה השאלה כמה זמן מסוגלת סאבית להישאר על בירכיה, והאם אין זה כואב.

.

כדי לבדוק את זה אתה יכול כמובן לעשות ניסוי פשוט, להתיישב על הברכיים ולראות כמה זמן אתה יכול להחזיק מעמד..

אישית, אם הדום לא מתכנן להושיב את הסאבית 48 שעות רצוף על הברכיים אז זה לא כזה נורא..
לא מומלץ להוליך אותה על המדרכה על ארבע וגם על הרצפה אחרי כמה זמן זה כבר כואב, ואם זה חורף אז לא כדאי גם שהיא תצטנן..
הכי טוב לדעתי זה להוליך על השטיח.. נראה לי שמגיני ברכיים לא ממש נוחים בהליכה על ארבע ..

בכלל.. אני חושבת שהכי עדיף זה ישיבה מזרחית
למה שלא כולם ייאמצו את זה ?!
icon_smile.gif
פייה{O}
פייה{O} • 29 בינו׳ 2005
תמיד אפשר לשלוח אותה לאימונים בישיבה בעשרה ימי קורס ויפאסאנה. icon_twisted.gif
Gwumir​(שולט)
Gwumir​(שולט) • 29 בינו׳ 2005
כאשר אני מתכנן שתהיה הרבה זמן על הבירכיים אני נותן לה כרית להעמד עליה.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

מעט מכפי שכולנו מדמינים

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 29 בינו׳ 2005
בני אדם שעברו את גיל הזחילה (שבו כל תינוק ותינוקת בילו קילומטראז' די גדול על הברכיים ובתנועה) מסוגלים לכריעה על הברכיים הרבה פחות ממה שמתארים בכל הסיפורים, הספרים והסרטים שכולנו מכירים.

כריעה ממושכת יכולה לגרום לשטפי דם פנימיים באזור הברך, ולפגיעות קשות יותר עם הכניסה למצב כריעה או ביציאה ממנו (כמו מנפילה, כפי שתואר כאן).

איך מקטינים סיכונים?

מתחילים עם ריפוד לברכיים - לא כורעים ברך על רצפה קרה וקשה, אלא על ריפוד, כמו כרית ספוג עבה או מזרון.
מזרון על הרצפה גם יספק הגנה מנפילות בסוף קטע הכריעה, ויוכל לשמש קרקע פוריה לסצינות אחרות בסשן...

כמו כל פעילות חדשה בבדסמ - עדיף לאט ובטוח על מהיר ופוגע.
מתחילים עם כריעה לפרק זמן קצר (כשהשעון מאחורי הגב של הסאב/ית, כך שהדומ/ית שולטים בזמן, אך הסאב/ית אינם יכולים לדעת כמה זמן כבר עבר).
ואם התוצאות היו טובות ורטובות, וכולם נשארו עם טעם של עוד - מאריכים את הזמן בפעם הבאה.

חשוב מאד, כפי שכבר הוזכר, לסייע ולהגן בקימה לאחר כריעה, ומביוחד לאחר כריעה ממושכת - כדי להימנע מנפילות.

במקרה שסאב/ית חשים כאב או נפיחות בברכיים ואלו אינם עוברים לאחר כמה שעות - רצוי לבקר אצל אורטופד.
די בטוח שלא תהיו האדם הראשון שמגיע אל האורטופד עם פגיעות ברכיים על רקע רומנטי. icon_twisted.gif
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 29 בינו׳ 2005
ציטוט: לאחרונה, בעקבות קשר אשר בו מצאה עצמה סאבית במצב הטבעי ביותר עבורה - קרי, על בירכיה, נשאלה השאלה כמה זמן מסוגלת סאבית להישאר על בירכיה, והאם אין זה כואב.

נא להתייחס לאספקטים ולמצבים השונים כגון עם או בלי שמיכה לריפוד, ריצפת עץ או שיש, וסאבית מסורה או מפונקת....

מה זאת אומרת כמה? כמה שאני רוצה icon_twisted.gif
אישית אני לא נלהב להשתמש במגיני ברכיים וכדומה, משום שזה מרגיש לי מלאכותי ולא מתאים. סשן הוא לא בילוי בפארק (טוב, לפעמים כן...) ואם כואב קצת - אז שיכאב.
עם זאת סביר שלא אותיר סאבית על ברכיה לפרק זמן ממושך מאד, ואם כן אשתדל בכל זאת לרפד לה את האיזור בדרך כלשהי שתיראה לי בלתי מזיקה (באופן יחסי) לאווירה.